Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tema za razmisljanje - mozda je odsustvo parabole posledica rasipanja novca na mnogo siri spektar (shit)coina nego 2017e i 2013e, kada je vecina interesovanja bila usmerena ka top 5 novicicma?
 
Tema za razmisljanje - mozda je odsustvo parabole posledica rasipanja novca na mnogo siri spektar (shit)coina nego 2017e i 2013e, kada je vecina interesovanja bila usmerena ka top 5 novicicma?
Pa delimično i zbog toga verovatno da, a i sad je mnogo veći i zreliji market / prijekti nego pre 4 godine.
Onda su ti bili samo crypto kitties :), što je cirkus...
Sad imaš mnogo ozbiljne projekre, stejking, farming, ceo defi i kamate, nft, itd... i bar još 5 mreža pored eth-a.

2013te ti je ceo mc bio manje oko par milijardi ako se dobro sećam, 2017te u piku oko 700-800milijardi... Sad i sa sve padom od -55% je preko 1.5-2 biliona ( valjda sam dobro napisao :), nama je bilion, a amerima trilion ili kako već :))
 
Poslednja izmena:
1636978306_551_Bitcoin-Closes-Highest-Weekly-Candle-in-History-Bullish-Final-Chapter.jpg
Ako ne dodje do drasticnih padova, februar ce ostati zelen i ove godine a mart... mart k'o mart...
Imali smo pre 20 i kusur godina nastavnika istorije koji je svaki put kada udje u prostoriju umesto "Dobar dan" govorio "Istorija je uciteljica zivota"
 
Pogledajte prilog 334414
Ako ne dodje do drasticnih padova, februar ce ostati zelen i ove godine a mart... mart k'o mart...
Imali smo pre 20 i kusur godina nastavnika istorije koji je svaki put kada udje u prostoriju umesto "Dobar dan" govorio "Istorija je uciteljica zivota"
Ovde samo fale novembar i decembar iz 202 i januar ove godine, gde smo izgubili skoro 60% :) Naravno da posle toliko krvarenja mora biti malo zeleno
 
Poslednja izmena:
Drago mi je da si se uključio u diskusiju.
Lepo je videti još novih kolega kako razmišljaju i čime se vode.

Pokušaću u kratkim crtama da ti napišem gde mislim da grešiš :)

1. Ima ima, pogledaj USDT dominaciju, ne mora da se preliva samo iz btc-a. USDT, USDC i BUSD su sve samo ne mali deo marketa, koji i služi da se brati i u btc i u altove manjim delom.
2. Slažem se potpuno, ali nije nemoguće.
3. Nije ni blizu slično 2017/2018 / proveri sam na većem tf, iako su većina očekivala da bude preslikano :) standardno. Tada smo imali parabolu u 2017, a 2018te sno konstantno imali LH ( lower high ), dok za sada od parabole nema ti traga i imali smo 2x HH i HL ( 64k ->28 pa 68->32 )
4. Ako budemo u ovoj godini imali novi ATH, nema više 4 year cycle / pisao sam pre par dana baš o tome i zašto tako mislim.
5. Stock market je poleteo u zanjih bar 10 godina :) ali ne treba mešati stock i crypto, poređenje babe i žabe.
6. Ovo ti je veoma diskutabilno, jer ovaj rast je sve samo ne skroman ( ovo ti je jedan od primera zašto ne treba porediti stock sa cryptom ). O + i - % u kriptu, ovi što trguju na stock marketu mogu samo da sanjaju
7. Da, ni blizu kao sad. To ti je još jedan pokazatelj da nismo u bear market-u... Pogledaj hashrate na btc je na ATH, za eth je isto verovatno lepo isplativo, ali ti to neće sigurtno reći ni jedan majner, jer je njima uvek malo... kao taksisti su, uvek ne zadovoljni :)

Ako misliš da nešto da je negde grešim, napiši slobodno i baci koji argument :)

Uzdravlje i srećno trejdovanje svima 🍺
Evo jos ovaj post i dosta za danas da ne ugusim temu.

Usao sam ovde da napisem neko svoje vidjenje jer mi smeta gladnje crno/belo na situaciju - red panike red euforije gde kad neko kaze svoje konstruktivno misljenje imamo pa cudno osudjivanje jer eto prognoza tog clana je drugacija. Verujem da ima prilican broj ljudi koji ovu temu prati skoro svakodnevno a medju njima ima ljudi koji su napravili ozbiljan novac. U globalu voleo bi da cujem druge price/primere/iskustva kako dobra tako i losa (od mercedesa sa btc tablicama do lose ulozenih kredita u mining i slicno). Poruke sta kazu iskusniji, drzanje neke prognoze kao pijan plota u nekim nedeljama bukvalno dominiraju (ne prozivam nikoga).
Meni je kripto hobi ne mogu da se poredim sa tvojim znanjem ali drago mi je da se dao svoj komentar 😁 Tvoji saveti kako trgovati su veoma korisni i hvala ti sto ih delis jos jednom.

Saj nadam se da se neces ljutiti (dosta vremena sam se i ja vozao u LTC-u da napomenem) ali situaciju sa LTC vidim ovako.
LTC je stara firma sa losim rukovodstvom koje retko implementira novine a ako i uradi koju to je veoma sporo i vrlo retko u datom roku. Firma zivi na staroj slavi, konkurencija dise za vratom a menadzment nije u stanju da ista promeni. Firma i kad bljesne i kada bi moglo sve da krene u boljem pravcu direktor zabrlja (Chralie Lee). Dalje ista sluzi za spekulaciju zbog takvih uslova. Kraj takvih firmi moze da se nasluti..
 
I dok se raspravlja jel bear ili bull ode cena gore. To je valjda najkraci put do 30K ;)
nemoj na 30k, propašće ti ltc onda do tvog ulaza, ili nedaj bože jednocifrenih :) Pu pu, daleko bilo 😂 😂 😂

edit:

Evo predloga kako da braniš ltc od pada. Valjda će do tada opaliti :)

Screenshot (9).png
 
Poslednja izmena:
Jaaaaaao sta naprica. Niti se tangiram niti se vredjam ali daj mi jedan novcic koji svaka 3 meseca implementira nesto i svaki put u roku? Nemoj se zezati. Gledaj koliko druge hakuju, kako im padaju mreze, pogledaj koliko drugi odlazu. Makar budi realan. Mislis da je lako implementirati segwit ili mimble wimble? To se preko noci radi? Vidim na BTC-u se non stop implementira nesto... Ubise se od implementiranja svi developeri.
 
Jaaaaaao sta naprica. Niti se tangiram niti se vredjam ali daj mi jedan novcic koji svaka 3 meseca implementira nesto i svaki put u roku? Nemoj se zezati.
Evo ti pet, ne samo jedan... npr. matic, link, bnb, solana, kava itd… hoces jos koji? 😀 Lako sve mozes proveriti na git-u

U ovom slučaju probaj ti da budes malo realan… msm, znam da je testo gledati ltc koji gubi trku, ali sta da radis.

Hoce li ltc do 2000 - veroavtno da / nekad, ali ce do tada ostala konkurencija biti jos 100x dalje.
Takva je i sadašnjost i realnost i što se pre pomiris sa tim, biće ti lakše 😀
 
Poslednja izmena:
Poludeo i shit SLP...dao duplo
Simke je crypto masina!!! Trebalo bi da napravi svoj token SIMKE, koji bi imao mali supply, tu negde do 13M ;)
 
Prebacio sam u ETH u kom cu ostati do daljnjeg pa cemo videti. Definitivno najgor stvar za pocetnike a i generalno sve je da idu iz novcica u novcic. Treba samo ostati hladne glave sto je definitivno lakse reci no uciniti. Bukvalno da sam ostao u bilo kom novcicu, bio bih u masnom profitu ali sam svakako uzeo ovaj ciklus kao test ciklus za neki sledeci...
 
A pre par daja uleteo u shibu sa 2k kada je bila 0.00002160 i izašao na 2270. Najmanja violina za mene 😃
Sad ni plus ne valja? Bolje je kad pada? :)
Napravi 10 ili 100 takvih mini trejdova po par %, pa da vidiš onda violinu :D
 
svaki plus je dobar, na onom padu kompletan USDT sto sam imao gurnuo sam na LTC cijena 98$ izlaz 108$ trade je prosao za neki mozda 45 minuta kad skontas i vidis sadasnju cijenu LTC-a 138$ izgleda lose, ali to je meni odlican trade oko 10% za tako kratak period, jednostavno ispalo super. Naravno, kad sad vidis cijenu ona ispade lose, ali nije lose daj boze da svaki mjesec bude takva prilika.
Ja generalno na zestokom otresanju uvijek bolje prodjem tad se ohrabrim vidim veliki pad tipa 20% ne moze stalno padati oporavit ce se kad tad, isto tako ne moze stalno rasti, tad najbolje trejdove pravim.

Znam da je simke govorio 45k pa otresanje na 40k pa 50k to ce se izgleda i dogoditi jer je naglo krenuo ovaj rast pad ce se desiti prije ili kasnije.
 
Super bowl je veceras, rizikovacu i kladiti se na CRO i pored toga sto je vec dosta skocio.
Sell orderi i nada da ce vec u 01h uci.

P.S. Sad bi mi neko od iskusnijih rekao da ima i boljih nacina da se bace pare.
 
Poslednja izmena:
svaki plus je dobar, na onom padu kompletan USDT sto sam imao gurnuo sam na LTC cijena 98$ izlaz 108$ trade je prosao za neki mozda 45 minuta kad skontas i vidis sadasnju cijenu LTC-a 138$ izgleda lose, ali to je meni odlican trade oko 10% za tako kratak period, jednostavno ispalo super. Naravno, kad sad vidis cijenu ona ispade lose, ali nije lose daj boze da svaki mjesec bude takva prilika.
Pazi, ako zatvoriš trejd za 45 min, možeš onda lagano da uletiš u neki trugi novčić koji nije skočio. Mislim da je zadnih godinu dana super što se tiče odabira, jer ima mnogo više kvalitetnijih projekata i za trejd i za hodl.

Veruj mi da je meni je totalno ravna linija / 0 emocije, i kad trejd zatvorim u plusu za 5 min, i kad mi pogodi stop loss, i kad stoji danima u mestu :) Sad, da li je to loše ili dobro - pojma nemam.
Mislim da mi je vreme za penziju, ili jako blizu :)
 
u tom momentu odma sam se okanio jer sam bio zadovoljan uradjenim, ne srljam ja to polako malo pomalo ;) znam samo da kad krenes u trgovinu moras ostat hladne glave puno zivaca i strpljenja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno