Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da sve zavisi od long/short pozicija, ako bude previše long pozicija na 45-46k idemo dole 100% na 40-41k

Ispod toga može da dodje ako krene panic sell tj ako se pojave nove glasine oko kamate u usa. Kao što je decembar bio krvav zbog saznanja sta ce biti objava u martu.. Tako verujem da će i tržište samo reci sta ce biti objava vezano za kamate.

Ja sam propustio trenutno dno tj 35k ali jurim altove koje imaju % bolji rast od BTC.
Jedino mi je i dalje čudno što smo se tako kratko zadržali ispod 40k u odnosu na pre..
 
-Evo ponovo 2 pozitivna scenarija .Necemo sada da mracimo ;). Kurs je dosao do crvenog otpora (pi 100) i trebao bi u 1. scenariju da se vrati na pi10 (bela) gde se nalazi i FIBB zona kao i linija tek uspostavljenog novog trenda.
-2.scenario(plava) je proboj PI 100 pa onda retest
-Ukoliko ozbiljno probije fibb zonu(plavi pravougaonik) onda ovi scenariji ne vaze.Onda idemo na retest dna ili (pu,pu daleko bilo😱- jos nize )
 

Prilozi

  • OTPOR 100PI.png
    OTPOR 100PI.png
    207 KB · Pregleda: 90
Pa i nije toliko cudno. Previse su svukli cenu dole. Realno od maja prosle godine klizimo na dole. Bull se zaustavio s onim padom kad se berza prepolova i od tada se bori, nema vise zaleta. Da bi novi zalet bio moguc morali smo da nadjemo dno, sve ispod 35K je neodrzivo. Sada sve deluje kao da imamo daleko pozitivniju sliku. Usput i energetska kriza pomalo jenjava, bice bolje. Nekako deluje da BTC lagano moze jos gore. Altovi ce pratiti u korak BTC gde god da krene, to je sigurno. LTC se sprema za breakout, videcemo samo za termin ali izgledno je da se desi u sledecih 14 dana. Razvlace taj MW u nedogled dok BTC nadvosmisleno ne krene na gore. Prvo su izmislili onaj sigurnosni propust u kodu, onda posto je vreme isticalo izbacili su RC1 kod da kupe jos vremena. Jos u novembru sam rekao da MW nece izaci sve dok se cena malo ne oporavi i to je potpuno razumljivo. Zbog toga niko ne treba da se ljuti na ljude koji rade na MW, jednostavno nije bio trenutak.
Sada je vec daleko pozitivnija situacija, trend se okrece. Bilo je mnogo kidanja zivaca za zadnjih 8 meseci ali ovo nije igra za labilne ;)
 
Super je stanje za holdere. Za trade ce sigurno da bude dobrih oscilacija i na dole :)
Znace mi ove informacije sto je kacio Simke i ostali clanovi :) Sad cu lagano i strpljivo da igram i cutim ;)
 
Btc dominacija je ~41.5% tako da vrlo malo prostora ima za znacajnije prelivanje u altove. Scenario koji predvidjam je jos jedan skok od ~20% i zaron btc ispod 30k, ovo smatram da ce se desiti u narednih mesec, mesec i po (ne mora da znaci ali meni tako izgleda pa da podelim).
 
Boisa je nov član, pa još uvek nije pohvatao pravila foruma.
@Boisa Ako nije problem, izbaci neki chart, analizu, tekst... kojima potkrepljuješ svoje tvrdnje. Lepo je imati mišljenje, ali ono samo nije dovoljno u ovom delu foruma. Ovde gledamo da diskutujemo na osnovu činjenica.
 
Naravno. Samo me zanima razlog koji moze da ima posto je poprilicno hrabra peognoza.
Kopanje jednog BTC-a kosta 35K. Pritom, mislim da smo najgore vesti prevazisli, banovanje kine i rusije, peak energetske krize itd. Sada malo prete ratom u ukrajini. To se nece desiti. Izvinjavam se sto trpam politiku ali poteze se cesto ovde u temi pa malo da obrazlozim... OI su pocele, Putin i Xi su kritikovale nato i ameriku da nikada nije izasla iz hladnog rata i da se agresivno siri, jasna poruka. To je poker sa visokim ulozima, nikome se ne ratuje.
Energetska kriza jenjava, to je bio ogroman problem za kripto... U najgorim vremenima kad su banke satirale kripto nije bila frka kakva je sada bila kada cena struje ide u nebesa a majnune se. Drzave su bukvalno bile primorane da banuju majning jer struju placaju 5x skuplje od onoga sto naplate.
BTC je bukvalno odradio breakout pre neki dan (eto i grafikona) i ne kapiram na osnovu cega neko prognozira sub 30K.20220207_104557.jpg
 
jednostavno je - nema goriva za dalji rast tj nema tražnje (bar za sad) po nekim višim cijenama. ne traba nikakva dublja analiza, dovoljno je gledati kako se kreće obim tj volume: kad je došla cijena do 41500-41600 USD imali smo 24h volume oko 25 milijardi USD i onda je volume krenuo da pada i sad je oko 17 mlrd bez obzira što je cijena otišla još 1k USD gore. i to nije prvi put takav scenario u zadnjih 14 dana - imali smo dva tri pika sa velikim obimom trgovanja (i do 50 mlrd USD), a onda se volumen bukvalno prepolovio bez obzira na kratkoročni rast koji je nastavio ali se neminovno zbog pada tražnje cijena brzo spustila. to jasno govori da nema realnog potencijala za trenutni rast tj da još nije dohvatilo dno nakon kojeg bi se mogao očekivati povratak uzlaznog trenda - a svi znamo kakav je pravi bull trend - vrtoglavo raste cijena koju prati istovremeni rast volumena jer postoji konstantni porast tražnje. ne vidim kako bi ove fundamentalne premise mogao bilo koji TA grafik da uljepša ili pak pobije.
 
Jednostavno je, prodam li ubogu količinu btca koju posedujem na 50k, nastaviće na 70+
Ne prodam li, vraćamo se ispod 40 da dodam još jednu recku za propuštenu priliku.
Opet ta prica vraca na simekotovu pricu nikad se ne prodaje sve nego stepenasto. Jedino stepanasti sistem radi sve ostalo je sreca.
 
a što se tiče toga koliko košta majnovanje BTC i veza te "cijene koštanja" sa tržišnom vrijednošću, meni je indikativno kako to pojedini posmatraju samo u jednom pravcu - naravno onom "na dolje". znači, cijena ne može ispod nekog nivoa jer je navodno nerentabilno pa time i apsolutno neracionalno "proizvoditi" takvu "robu", ali sa druge strane može koliko hoćete puta u drugom pravcu (x10 ili x20 od troška). ne ulazi se u kalkulacije koliko su dosad izmajnovali po nižim cijenama, koliko se stvarno plaća struja od majnovanja (nismo samo mi na balkanu eksperti za krađu struje), etc.... u suštini, bitan je momenat eventualnog sistemskog prihvatanja BTC i koja se cijena/vrijednost tad bude formirala - tad će i prestati volatilnost (ali posle toga nema više skoro nikakvih zarada - to su uostalom svi manje više saglasni čini mi se).
samo želim reći/ponoviti - zašto ne može ispod 35K (jer navodno toliko košta majnovanje) a s druge strane može do npr 100 K / 200K ili čak i 1mil USD (sa sve TA graficima) ?!
 
Pratim forum prilicno dugo i eto malo sam odlucio da se ukljucim sa ponekim postom😁
Evo nekih od razloga:
1. Dominacija je prilicno niska, nema odakle da se prelije u altove, istorija kaze da je btc dom support na oko ~40%
2. Altovi su prilicno poskakali u prethodnih godinu i po i vreme je da se cede ljudi koji su usli na visim cenama kao i oni koji nisu uzeli nikakav profit (cekali su previse), tesko je ocekivati da ce nesto sto je skocilo x10,x20 skociti jos x10
3. Imali smo 2 "velika" bull run-a (vremenski slicne), veoma slicno kao 2017/2018 stim da je drugi skok ove sezone bio nesto slabiji
4. Ciklusi od 4 godine koji dosada nisu gresili
5. Stock market koji je takodje nenormalno poleteo zadnje 2 godine i koji ima silazni trend
6. 3 mesecni pad sa trenutnim oporavkom koji smatram da ce trajati narednih mesec, mesec i po ali sa vrlo skromnim rastom - imamo bear periode mnogo duze od bull perioda
7. Sto se tice mininga 2019 se kopalo jedva za struju a godinu dana ranije(pocetak 2018) znamo koliko su se cene gpu-a kretale

Naravno nisam iskljuciv u smislu garantujem da idemo u bear, glavni pokazatelj da gresim ce biti jak rast btc-a kao i btc dominacije koja ce se tek kasnije prelivati (da ponovim po ko zna koji put) 😁
Ovo pisem jer rast od ~20% se ne moze nazvati novim bull-om iz ove perspektive kada je sve palo vise od 50% u odnosu na novembar 2021, rekao bih da je toliko bio ocekivan ovaj bounce i ko god je koristio savete koji se cesto mogu videti od pojedinih clanova mogao je lepo da zaradi.
Za mene licno pad od ~30,40% predstavlja uvek jako lepu priliku da se okrene ~+10% (istorijski nikad top novcici nisu padali u dan, dva vise od 30,40% a da se neka bounce barem od 5,10%).
 
Moze ispod 35K kao sto smo videli ali nije odrzivo na duzi period. Ako bude losih vesti moze teoretski i ispod 30K, moze i na 10K. Gasice se rudnici, menjace se diff... Ali opet, sve to nije odrzivo na tako niskim nivoima. Para ima, nastampalo se ko zna koliko a diff ne prestaje da skace. Izvuci zakljucak, ne trebam ti ja tu. Samo pogledaj malo siru sliku od toga sto trenutno posmatras.

@Boisa BTC dominacija zavisi od dosta stvari. Npr. od broja novcica. Dosta shitova je napumpano do sada vec na neke nezdrave nivoe sto utice na BTC dominaciju. Naravno to ne znaci da opet treba da se sliva u iste te novcice. Kad krenu opet pare da ulaze slivace se na sve strane.
 
I ja sam bearish, ocekujem da ce ovo jos koji put dole, i jos dublje. (Dirty talk 🤣)

Jednostavno je pre brzo da izadjemo tek tako iz bear faze.

Ovo je vecinom skok zbog likvidacije shortova, nema volume.
Plus treba razne shitine da se iscjede za 80%+, da nft manija ispuse itd.

Naravno da bi volio da grijesim, iako sam dijelom izasao na 39k. Pisao sam vec sta i kako ocekujem.
 
3 dana se odrzava cijena iznad 40k, vidicemo danas kako se otvara stock market, ne vidim neke negativne vijesti pa ukoliko bude ovako mirno bar da se odrzimo iznad 40k, a sto se tice altova nista ne upucuje na njihov rast tako da se i ne nadam tu nicemu, mnogi su naduvani i kud god BTC krene altovi bi se mogli topiti. Sad bi savjetovao BTC i ETH ostalo lutrija cista, ali bice sigurno neki altova koji ce praviti P/D ali ko to sad moze pogoditi gdje ce se raditi P/D sheme.

Generalno ja bjezim od altova u ovakvom periodu, prvo da se vidi jel se trend okrenuo pa onda juiti altove. Meni bi licno 46-48k zona bio dobar znak ali nema nekog volume-a sve se nekako smirilo tako je bio citav vikend, ali nece ovo dugo potrajat kripto ne miruje stalno se desavaju neki nagli pokreti neka iznenađenja. tako ce i ovaj put neko iznenađenje da okine neko ceka raketu neko potop da se dokupi, pa cemo viditi na koju ce stranu.

3 mjeseca su zatvorena u crvenom februar je trenutno u zelenom ako bi gledali na mjesecnom nivou s obzirom da je Olimpijada u toku i da nema neki veliki negativnosti prognoziram februar u zelenom da se odrzi.
 
Opalit ce vjerovatno nekad, prije je vladalo misljenje dok LTC ne opali nije kraj uptrenda, vidicemo jel to i sada tako, bolje bi bilo da jeste. Sad je na nekom minimumu prema BTC-u dakle odnos LTC/BTC jako povoljan, pa sad ko smije da uleti, vjerovatno pouceni prosloscu svi bi radije jurili neke druge altove prije nego LTC.
 
Boisa je nov član, pa još uvek nije pohvatao pravila foruma.
@Boisa Ako nije problem, izbaci neki chart, analizu, tekst... kojima potkrepljuješ svoje tvrdnje. Lepo je imati mišljenje, ali ono samo nije dovoljno u ovom delu foruma. Ovde gledamo da diskutujemo na osnovu činjenica.
U principu lepo je napisao...

Da li ce se odbiti o 43k, 46k ili 52k i testirati 33-36k videcemo. Ako probije 52k sve ovo he vazi.

Prodajem 25% na 46k, drugih 25% stepenicasto do 52k. Rebuy 37-34k.
 
45 - 47k se čeka, i tu se rešava situacija za dalje ( verovatno tek krajem februara ). E sad, da li će biti od 33k ( od jutros ), ili će nastaviti još malo na dole, videćemo. Ali svakako očekujem jači odbitak, jer su se poprilično nagomilali šortovi u zadnjih nekoliko dana.

Ja sam počeo da gradim long i prvi target mi je malo ispod 40k.

Idealan svenario bi bio: 33-> 45->40->50, tako nešto planiram da isptrejdujem u narednim nedeljama.
Za sada se dešava sve po idealnom scenariju, ali mnogo brže nego što bi trebalo. Ako nastavi ovom brzinom, ceo move će biti gotov do vikenda, a to nije baš najbolje.

Open intrerest je prilično skočio i puno je novih longova otvoreno iznad 40k, pa samo na napomenem da ko trejduje bude spreman na wick od bar - 5 / -10%.
Nadam se da će uspeti da poteraju cenu do 44-45k bez istresanja, a ne ranije.

U svakom slučaju, srećan BTC još jednom svima koji su u longu 🍻
 
Opalit ce vjerovatno nekad, prije je vladalo misljenje dok LTC ne opali nije kraj uptrenda, vidicemo jel to i sada tako, bolje bi bilo da jeste. Sad je na nekom minimumu prema BTC-u dakle odnos LTC/BTC jako povoljan, pa sad ko smije da uleti, vjerovatno pouceni prosloscu svi bi radije jurili neke druge altove prije nego LTC.
Mislim da i dalje to vazi, odnosno u zadnja dva bull-a (u prethodnih godinu i po dana) LTC, BCH, Monero su imali jak skok bas na kraju ciklusa.
Po meni i dalje predstavljaju vrlo dobre indikatore da je izvestan kraj nekog bull ciklusa ili ne, uvek dodju poslednji (osetio i na svojoj kozi 😁) tako da imali smo solidne skokove LTC bas na kraju oba ciklusa, sad sto svako ima neka svoja ocekivanja to je druga prica.

LTC ima veoma losu reputaciju, vrlo je izvesno da ce nekad podivljati ali treba docekati to..
Takodje LTC i BCH su imali vrlo dugo slican market cap..
 
Pratim forum prilicno dugo i eto malo sam odlucio da se ukljucim sa ponekim postom😁
Evo nekih od razloga:
1. Dominacija je prilicno niska, nema odakle da se prelije u altove, istorija kaze da je btc dom support na oko ~40%
2. Altovi su prilicno poskakali u prethodnih godinu i po i vreme je da se cede ljudi koji su usli na visim cenama kao i oni koji nisu uzeli nikakav profit (cekali su previse), tesko je ocekivati da ce nesto sto je skocilo x10,x20 skociti jos x10
3. Imali smo 2 "velika" bull run-a (vremenski slicne), veoma slicno kao 2017/2018 stim da je drugi skok ove sezone bio nesto slabiji
4. Ciklusi od 4 godine koji dosada nisu gresili
5. Stock market koji je takodje nenormalno poleteo zadnje 2 godine i koji ima silazni trend
6. 3 mesecni pad sa trenutnim oporavkom koji smatram da ce trajati narednih mesec, mesec i po ali sa vrlo skromnim rastom - imamo bear periode mnogo duze od bull perioda
7. Sto se tice mininga 2019 se kopalo jedva za struju a godinu dana ranije(pocetak 2018) znamo koliko su se cene gpu-a kretale

Naravno nisam iskljuciv u smislu garantujem da idemo u bear, glavni pokazatelj da gresim ce biti jak rast btc-a kao i btc dominacije koja ce se tek kasnije prelivati (da ponovim po ko zna koji put) 😁
Ovo pisem jer rast od ~20% se ne moze nazvati novim bull-om iz ove perspektive kada je sve palo vise od 50% u odnosu na novembar 2021, rekao bih da je toliko bio ocekivan ovaj bounce i ko god je koristio savete koji se cesto mogu videti od pojedinih clanova mogao je lepo da zaradi.
Za mene licno pad od ~30,40% predstavlja uvek jako lepu priliku da se okrene ~+10% (istorijski nikad top novcici nisu padali u dan, dva vise od 30,40% a da se neka bounce barem od 5,10%).
Drago mi je da si se uključio u diskusiju.
Lepo je videti još novih kolega kako razmišljaju i čime se vode.

Pokušaću u kratkim crtama da ti napišem gde mislim da grešiš :)

1. Ima ima, pogledaj USDT dominaciju, ne mora da se preliva samo iz btc-a. USDT, USDC i BUSD su sve samo ne mali deo marketa, koji i služi da se brati i u btc i u altove manjim delom.
2. Slažem se potpuno, ali nije nemoguće.
3. Nije ni blizu slično 2017/2018 / proveri sam na većem tf, iako su većina očekivala da bude preslikano :) standardno. Tada smo imali parabolu u 2017, a 2018te sno konstantno imali LH ( lower high ), dok za sada od parabole nema ti traga i imali smo 2x HH i HL ( 64k ->28 pa 68->32 )
4. Ako budemo u ovoj godini imali novi ATH, nema više 4 year cycle / pisao sam pre par dana baš o tome i zašto tako mislim.
5. Stock market je poleteo u zanjih bar 10 godina :) ali ne treba mešati stock i crypto, poređenje babe i žabe.
6. Ovo ti je veoma diskutabilno, jer ovaj rast je sve samo ne skroman ( ovo ti je jedan od primera zašto ne treba porediti stock sa cryptom ). O + i - % u kriptu, ovi što trguju na stock marketu mogu samo da sanjaju
7. Da, ni blizu kao sad. To ti je još jedan pokazatelj da nismo u bear market-u... Pogledaj hashrate na btc je na ATH, za eth je isto verovatno lepo isplativo, ali ti to neće sigurtno reći ni jedan majner, jer je njima uvek malo... kao taksisti su, uvek ne zadovoljni :)

Ako misliš da nešto da je negde grešim, napiši slobodno i baci koji argument :)

Uzdravlje i srećno trejdovanje svima 🍺
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno