Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ni najmanje se ne brinem jer smo usli po odlicnoj ceni a iskreno malo sam i kupio ( 13-14 komada ).

Nigde ne zurimo :)
Ja sam isao malo agresivnije sa kupovinom sinoc i zalivadio sam sve na malopre na 51$ nije lose za manje od 24 sata, ja sam zadovoljan ne treba biti pohlepan.
Takodje zatvorio sam long poziciju za BTC. Sacekacu narednih dana da vidim kako ce se BTC ponasati na putu ka 40k. Zelim da sacekam eventualni pad sa sto vise dolara.

20220131_155107.jpg
 
Mnogo se muči na 48.5k
Ne daju mu da razvije krila 😞
 
Ja sam isao malo agresivnije sa kupovinom sinoc i zalivadio sam sve na malopre na 51$ nije lose za manje od 24 sata, ja sam zadovoljan ne treba biti pohlepan.
Takodje zatvorio sam long poziciju za BTC. Sacekacu narednih dana da vidim kako ce se BTC ponasati na putu ka 40k. Zelim da sacekam eventualni pad sa sto vise dolara.

Svaka cast i sto cesce tako razmisljaj na glas :) pogotovo kada su altovi u pitanju.
Ne mogu da te pratim po ulozima ali potezi ti imaju smisla i sa zadovoljstvom pratim i prepisujem.
 
Ja se istresam, ako se odbije od 39 opet dobro je... a ne vidim sto ne bi
 
Svaka cast i sto cesce tako razmisljaj na glas :) pogotovo kada su altovi u pitanju.
Ne mogu da te pratim po ulozima ali potezi ti imaju smisla i sa zadovoljstvom pratim i prepisujem.
Ako prepisujes uzmi obavezno u obzir sledece:
Oko 60% imam uspešnost u pogadjanju trade, što znači jedna bitna stvar 40% su POGRESNI.
Ti pogresni mogu mnogo da kostaju i kada otvaras trade moras odmah znati gde ga seces ako krene protiv tebe, ne mozes dozvoliti da ti jedan trade pojede 30% kapitala.
Bitna stvar kod ulaganja je da ću uvek preporučiti buy i cvrsti hodl jer timing marketa je nemoguce u kontinuitetu pogadjati, ako vec radis trade onda iskljucivo sa kvalitetnim altcoinima jer ako ostanes "zarobljen" bolje u Link, Dot, Luna, Sol nego u Shiba, Tron, Safemoon itd...
P.S.
Simke je ovde verovatno najbolji trader na forumu, tako da 2 puta citaj sta pise, verujem da ces dosta nauciti.
 
Ako prepisujes uzmi obavezno u obzir sledece:
Oko 60% imam uspešnost u pogadjanju trade, što znači jedna bitna stvar 40% su POGRESNI.
Ti pogresni mogu mnogo da kostaju i kada otvaras trade moras odmah znati gde ga seces ako krene protiv tebe, ne mozes dozvoliti da ti jedan trade pojede 30% kapitala.
Bitna stvar kod ulaganja je da ću uvek preporučiti buy i cvrsti hodl jer timing marketa je nemoguce u kontinuitetu pogadjati, ako vec radis trade onda iskljucivo sa kvalitetnim altcoinima jer ako ostanes "zarobljen" bolje u Link, Dot, Luna, Sol nego u Shiba, Tron, Safemoon itd...
P.S.
Simke je ovde verovatno najbolji trader na forumu, tako da 2 puta citaj sta pise, verujem da ces dosta nauciti.
Pogotovo ako se ulaže veća količina novca.

Ja sam uzeo eth na 2450 čekao na 2770, na 2700 je sinoć zastao, ja sam izašao opet u plusu jer nisam hteo da legnem da spavam razmišljajući na koju će stranu.

Na kraju je uhvatio tih 2770 ali boze moj..

Zato i razumem kada neko kaze neće da daje prognoze za cene..

Stvarno treba pratiti i biti spreman da se izadje ako se okrene market ili ako niste sigurni u dalji rast jer to je onda kocka.
 
Narode jel ima neko neki savet vezano za Drip Network i za Dice(etheroll) ? Pozdrav
 
Pratim par telegram grupa za razmenu kripto valuta sa ovih prostora .. Par ljudi se javilo sa kupovinom od 100k...

Ili je fomo ili znaju nešto.. Videćemo.. 😃

Ja sam trenutno u 50% eth, 25% usdt, 10% u altovima koji su koliko toliko stabilni, 10% altovima od kojih nešto očekujem u 2022, 5% u govnima koji možda odu x1000 😆
 
Obzirom da ima nas koji bi nesto oko trade i short long pozicija na berzi da naucimo- sta je preporuka za neki bazic education level? Koju platformu odabrati i tutorial?
Da mi se ne svodi sve na HODL kao i na sell -buy ( USDT - crypto) klasicnu trgovinu?

Imacu sad mamo vise vremena , pa mozda da krenem sa trade obrazovanjem 😁

Volim ovde na forumu da citam vase preporuke oko ulaza i izlaza kao i odabira altova, ali mi manjka znanja oko alata i berzi.
Ako je neko voljan da napise par smernica u kom pravcu treba pocetnik da se usmeri i sta da mu bude izvor informacija ?
Thnx ekipo!
Nastavite sa “naglas razmisljanjem” kad u koji coin uci , koristno nam je 😁😉👍
 
Pratim par telegram grupa za razmenu kripto valuta sa ovih prostora .. Par ljudi se javilo sa kupovinom od 100k...

Ili je fomo ili znaju nešto.. Videćemo.. 😃

Ja sam trenutno u 50% eth, 25% usdt, 10% u altovima koji su koliko toliko stabilni, 10% altovima od kojih nešto očekujem u 2022, 5% u govnima koji možda odu x1000 😆
Samo da ne saznaju za FOMC umesto FOMO nakon sto uloze ;)
Šalu na stranu, više bih se zabrinuo da si podelio tu informaciju na ATH, ovako ima smisla ali da cemo se tako lako resiti bear marketa i odskociti na 50k i ATH nisam ubedjen.
Izuzetno sam bullish za ovu godinu, ali siguran sam da ce se vecini zgaditi kretanje cene BTCa a pogotovo altova pre nego sto krenemo u novi uptrend. Sto bi rekli more pain ahead.
Ceo trade account u dolarima, otvoreni mini shortevi i iskljcivo sam skoncentrisan na pad i ocekujem minimum retest prethodnog lowa od 24.01.
 
Ako prepisujes uzmi obavezno u obzir sledece:
Oko 60% imam uspešnost u pogadjanju trade, što znači jedna bitna stvar 40% su POGRESNI.
Ti pogresni mogu mnogo da kostaju i kada otvaras trade moras odmah znati gde ga seces ako krene protiv tebe, ne mozes dozvoliti da ti jedan trade pojede 30% kapitala.
Bitna stvar kod ulaganja je da ću uvek preporučiti buy i cvrsti hodl jer timing marketa je nemoguce u kontinuitetu pogadjati, ako vec radis trade onda iskljucivo sa kvalitetnim altcoinima jer ako ostanes "zarobljen" bolje u Link, Dot, Luna, Sol nego u Shiba, Tron, Safemoon itd...
P.S.
Simke je ovde verovatno najbolji trader na forumu, tako da 2 puta citaj sta pise, verujem da ces dosta nauciti.

Ne bih ti zamerio jer dok smo na ovako niskim cenama bilo kakav potez sa ulaganjem u kvalitetne coine ne može biti pogrešan.

Naravno, pratim i šta Simke piše ali njega jedino u Gradsku pivnicu da odvedem pa da tamo izvlačim informacije.

Što se tiče lepših vremena, lepša vremena će doći kada Heikin ashi sveće na nedeljnom nivou pozelene.
 
Poslednja izmena:
1643729557603.png
Posle @cryptofreedom posta ja sam uveren u bananu kao u kosarci na 40k :ROFLMAO:

4h cart
1. prilazimo EMA 200 i svaki put je bilo odbijanje sve vreme od polovine novembra
2. ljubicasta linije je gde je uglavnom i bila otpor ili podrska (Horizontalni barovi pokazuju gde je bio najveci trade volumen)
3 . Fib speeed resistance fan 0.5 linija
4. Njegov post

Mozda sam sve ovo pogresno postavio ili sta vec..ovo mi je hobi...
 
Obzirom da ima nas koji bi nesto oko trade i short long pozicija na berzi da naucimo- sta je preporuka za neki bazic education level? Koju platformu odabrati i tutorial?
Da mi se ne svodi sve na HODL kao i na sell -buy ( USDT - crypto) klasicnu trgovinu?

Imacu sad mamo vise vremena , pa mozda da krenem sa trade obrazovanjem 😁
BITMEX test net - testnet najbolje i najlakše leverage platforme koju koristim više godina, sve ti je free, pa se igraj malo za početak
https://www.coinglass.com/ - koristan sajt gde pratiš odnos long / šort pozicija u real time, kao i funding
https://www.coinoptionstrack.com/options/BTC/open-interest - options tracker, isto odličan free tool za praćenje kad ističu fjučersi i još mnogo toga
https://btctools.io/stats/leaderboard - ima svega :)

Pa se igraj malo kad budeš imao vremena
 
Da li može neko mišljenje o LRC, da li je novcic vredan pažnje i ulaganja. Hvala
 
Pratim par telegram grupa za razmenu kripto valuta sa ovih prostora .. Par ljudi se javilo sa kupovinom od 100k...

Ili je fomo ili znaju nešto.. Videćemo.. 😃

Ja sam trenutno u 50% eth, 25% usdt, 10% u altovima koji su koliko toliko stabilni, 10% altovima od kojih nešto očekujem u 2022, 5% u govnima koji možda odu x1000 😆
Spremaju se ljudi za bear
 
ETH cekam na 2900 da izadjem kompletno
1643744504668.png
koliko vidim i u slilaznom i u uzlaznom trenudu 2900-3000 ce bas biti tesko za probijanje

1643744667590.png
 
proveri pa javi kako radi ta tvoja strategija koju pratiš
Ne radi kako sam zamislio :) . RSI nije okrenuo oštro na dole kako sam očekivao (a inače najčešće tako radi) već krenuo u stranu da ga davi.
Kako je vreme prolazilo vidim ja da možda krene oporavak pa ću ostati sa usdt, sačekam crvenilo pa se vratim u AVAx i LUNA sa $3 profita :ROFLMAO: .
 
Ima li vajde od Chainlinka? Uzeh juce jedno 15ak da se nadje a i cisto da counterujem inflaciju.
 
Ne radi kako sam zamislio :) . RSI nije okrenuo oštro na dole kako sam očekivao (a inače najčešće tako radi) već krenuo u stranu da ga davi.
Kako je vreme prolazilo vidim ja da možda krene oporavak pa ću ostati sa usdt, sačekam crvenilo pa se vratim u AVAx i LUNA sa $3 profita :ROFLMAO: .
Sve što treba je da sačekaš da se pojavi divergence na rsi ( postavio sam ti sliku pre par postova ) i malo istraži dalje kako se koristi ako te zanima. Pisao sam ranije da je rsi prilično beskoristan što se tiče kripta, osim eventualno na velikom tf ( nedeljni i mesečni ), ali su potrebni meseci da se trejd odigra do kraja, što je po meni totalno besmisleno sedeti u trejdu mesecima, jer ja trejdujem svakodnevno. Ali, nekom i nije, pa ga korsti :)

Za sada, meni ovo deluje kao da se polako pune šortovi i da nam negine u narednih nekoliko dana novo istresanje. Ko je pazario altove na vreme, neka razmisli o uzimanju dela profita, jer se prilično sve zeleni zadnjih par dana, a za par sati može da iskrvari ceo market, pa ono...
SOL lepo porasla, mašala.
da daa, ja zatvorio trejd malopre, meni dosta za par dana :)
ETH cekam na 2900 da izadjem kompletno
Pogledajte prilog 333740
koliko vidim i u slilaznom i u uzlaznom trenudu 2900-3000 ce bas biti tesko za probijanje

Pogledajte prilog 333741
Šta znače ove crvene i zelene tačkice? buy / sell indikator neki?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno