Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
izgleda da nemaju dovoljno kesa za rad pa daju kamatu, mada to rade i ostale menjacnice tj koriste coine (kada sve kasni)
 
Eeee znaci na vircurex-u drzati samo onoliko koliko prebaci dok se spava ;)
 
Ne znam, nikako mi se ne svidja ono sto se desava u poslednje vreme, kao da se steze obruc oko kriptovaluta.

Sta bude bice, a moj recept za pesimisticne prognoze i lose vesti je-kopam najgore shit coine i ganjam isplativost, ali samo do zadnje stavke u lancu-kursa BTC-a u odnosu na $, to ne zelim da vidim, lekovito za zivce :D
 
da i pise da se drzi 3 meseca ako sam ja dobro razumeo, znaci orocavanje, a to znaci ...bye bye uskoro
 
da i pise da se drzi 3 meseca ako sam ja dobro razumeo, znaci orocavanje, a to znaci ...bye bye uskoro

ne, procitaj opet, drzi se svakih 6h mada verujem da im je volume mnogo los kad to nude :D
 
Bez panike drugari. Ko je prodao na 24+ dobar je. Ko kasni s prodajom neka je preskoci, po meni, blizu smo dna a onda juris na novi all time high.

Neko ce ovu paniku dobro iskoristiti...
 
govorim za LTC jer ga kopam, s njim trgujem... meni je najblizi I to je jedini razlog.

sta znaci alternativna valuta?

sorry, nisam znao da jos neko kopa LTC ovih dana

inace alternativna kriptovaluta - Altcoins
Alternate cryptocurrencies - bitcoin alternatives
ltc ti je alternativna scrypt valuta, i sve ostale valute koje nisu BTC,

poz

P.S.
mislim da je kvalitetnije pricati o BTC, nego o LTC-u i njegovom odnosu na BTC
 
rudarenje mi nije primarno zanimanje da bi svakih sat/dva skakako sa poola na pool u potrazi za boljom isplativosti koju prate losi poolovi, bugovite berze i sl...
od pocetka vozim LTC bez cimanja. mozda nije najbolji put, ali to je "my way" :)

osim u cijeni i upotrebnoj vrijednosti, koje nisu trajne i nepromjenjive kategorije, ne vidim bitnu razliku izmedju BTCa i LTCa. po meni, prica o LTCu je prica o BTCu i obrnuto.
u svakom slucaju dijelit ce istu sudbinu.

u mom pojmanju stvari, i BTC i LTC kao i ostale crypto valute su "altcoins", ma sta drugi pricali o tome ;)

pozdrav
 
Poslednja izmena:
Baš sam tako nešto hteo i da napišem, pa toliko lako mogu ovo da marginalizuju i maltene zabrane da je to smešno...krastavac ne sviđa se to ni meni jer se nisam obogatio na ovome da me ne interesuje, ali to je jasno da će ovo da funkcioniše dok veliki (vlade, bankari itd) dozvole.. Nisam paničar nego realan, ili bar pokušavam biti :D.
 
Kako mogu da zabrane bitcoin, da ugase internet?
 
Kako mogu da zabrane bitcoin, da ugase internet?

Zabrane rad menjačnicama, oduzmu im kapital kao što su već nekima oduzimali (MtGox se od toga nikada nije oporavio, a neki Poljaci su ugasili načisto, ...) i eto ti veselja.

Faktički ne mogu da ga zabrane ali mogu da ga sabotiraju i da ga svedu na statističku grešku na internetu.
 
Čuj zabrane BTC...Pa zar Američke vlasti ne planiraju da prodaju zaplenjene (silk road) coine na aukciji ? To bi značilo da vlast učestvuje u nelegalnom poslu, zar ne!?:trust:
 
ajde shta se palite na ove vesti.
zna se da su to samo trikovi kojim se sluze veliki da manipulishu cenom, kako bi kupili jeftino, a prodali skupo.
 
Ok za trikove, već viđeno. ALI realno ne da mogu nego je nepotrebno se i raspravljati o tome. Ne bi ga zabranili, iskorenili naravno, već je dovoljno da cena ode na 50-100$ zbog zatvaranja recimo 2 najveće menjačnice osim Goxa i već bi smo se češkali a šta sad? Zar ne? Neću da budem pesimista ali ako sam već spomenuo onda sam još ovo napisao, svi već znamo ovo, ali se nadamo da neće do toga doći.
Verujem da niko ne misli da je BTC Bogom dan i da nema nazad i da cena mora obavezno gore u globalu...videćemo ;).
 
Poslednja izmena:
Zabrane rad menjačnicama, oduzmu im kapital kao što su već nekima oduzimali (MtGox se od toga nikada nije oporavio, a neki Poljaci su ugasili načisto, ...) i eto ti veselja.

Faktički ne mogu da ga zabrane ali mogu da ga sabotiraju i da ga svedu na statističku grešku na internetu.

Znači ipak ne mogu da zabrane bitcoin? :)
 
Ok za trikove, već viđeno. ALI realno ne da mogu nego je nepotrebno se i raspravljati o tome. Ne bi ga zabranili, iskorenili naravno, već je dovoljno da cena ode na 50-100$ zbog zatvaranja recimo 2 najveće menjačnice osim Goxa i već bi smo se češkali a šta sad? Zar ne? Neću da budem pesimista ali ako sam već spomenuo onda sam još ovo napisao, svi već znamo ovo, ali se nadamo da neće do toga doći.
Verujem da niko ne misli da je BTC Bogom dan i da nema nazad i da cena mora obavezno gore u globalu...videćemo ;).

Zatvore jednu, otvore se druge dvije. I tako redom.

Previse zamaha je uzelo sve ovo da bi se prekinulo na trupac. Mozda uvedu licenciranje ili sta vec za mjenjacnice da bi makar na taj nacin imali neki uvid u transakcije (njihov obim, vrijednost, kolicinu, sta god) ali ako udare djonom, osvetice im se u obliku crnog trzista.

Sve me ovo jako podsjeca na borbu protiv piraterije, sto vise stiskaju, piraterija vise cveta.
 
Ima li neko ideju u kom pravcu sad ide BTC i LTC. Dole ili gore? Ovo kad treba da pada, cena raste i obrnuto. Nigde logike :)
 
Koliko su me samo potresale ove vesti i vesti o ASIC-u tamo '12-e i 13'e, da se ovima samo smejem.

Zabraniti BTC ne mogu, zabraniti rad menjacnica mogu ali sto neko rece ne mogu oni zatvoriti onoliko menjacnica, koliko se novih moze otvoriti. A i nemaju kontrolu nad svim. Da ga mogu tako lako smaknuti, ne bi toliko cesto pisali o njemu i problemima koje stvara. ;)

Bez brige rudarite i cekajte ltc na 200+$. ;)
 
LTC bez frke izlazi na 200+, potpuno sam siguran u to. Sad sam malo gledao live stream iz NY u vezi btc-a i ljudi zvuce sasvim realno. Do kraja godine ocekujem da se dese neke jako bitne stvari za BTC, to ce drasticno pogurati cenu a i LTC kao prvu sledecu valutu.
 
A sta mislite o Worldcoinu? Ima li leba od njega? Koliko sam citao treba da izadje pocetkom februara "Scharmbeck" menjacnica na kojoj ce moci direktno WDC da se kupuje sa $...to bi valjda trebalo da mu digne vrednost ili?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno