Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uh, ne znam. Da imam kesa kupovao bih ga sada i odmah bez obzira na cenu. Zavisi koliko ce BTC padati, ako izdrzi support na 40K ne verujem da ce LTC ispod 150. Na 140 mu je support, to racunaj kao dno.

LTC je uveo smart contract-e, omnilite mi je potpuno iznenadjenje... S druge strane LTC ima skoro nepostojece provizije, manje od desetog dela centa, ne znam kako nije krenulo to ranije. Mreza je top, podrzava brdo transakcija, ide instant, provizija nikakva, savrsen novcic za koriscenje kada se jos uvede MW. Sve sto se razvija za BTC primenjivo je i na LTC bukvalno. SEC je pre neko vece pricao o LTC-u, dokazano nije security... Sto se mene tice boljih signala nema odavno ali cena kilavi i dalje, neverovatno. Brdo para ulazi u neke druge novcice na pusta obecanja a ovo jos ne mrda. Eksplodirace u nekom trenutku i to jako brzo, nemoguce je da stoji na ovom nivou jos dugo.
Ako ništa nadam se da rokne zbog tebe 🚀🚀 🌛
 
LTC je uveo smart contract-e, omnilite mi je potpuno iznenadjenje... S druge strane LTC ima skoro nepostojece provizije, manje od desetog dela centa, ne znam kako nije krenulo to ranije. Mreza je top, podrzava brdo transakcija, ide instant, provizija nikakva, savrsen novcic za koriscenje kada se jos uvede MW. Sve sto se razvija za BTC primenjivo je i na LTC bukvalno. SEC je pre neko vece pricao o LTC-u, dokazano nije security... Sto se mene tice boljih signala nema odavno ali cena kilavi i dalje, neverovatno. Brdo para ulazi u neke druge novcice na pusta obecanja a ovo jos ne mrda. Eksplodirace u nekom trenutku i to jako brzo, nemoguce je da stoji na ovom nivou jos dugo.

Zar ti ovo što si napisao ne govori jednu prostu činjenicu?
Nema vrednosti u korisnosti, već u pukoj špekulaciji. Da LTC nema sve to što si naveo bio bi sjajan za špekulaciju jer bi se pumpao na obećanja a prodavao na vestima. Gotovo nikoga nije briga za njegovu upotrebnu vrednost, jer je samo bitna špekulativna.

Zašto prosto ne zadržiš par komada ako ikada krene neko masovno prihvatanje, a sa ostatkom oslobođenog kapitala obrćeš novčiće koju su tu baš zbog toga? Mučiš sebe, svoj novac, i nas koji čitamo bez razloga.
 
Ne mucim sebe uopste a ako te davim pisanjem slobodan si da me stavis na ignore.
Ako procitas svoj post videces da ima rupa u toj prici. Obecanja su i tu postojala ali se nije pumpao. Da, ima vrednosti u korisnosti, ima dosta primera. To sa spekulaciju se slazem, to je klasican sablon za pumpanje shitova. LTC nije shit, tu je razlika ;)
 
Samo neka pada, da dokupim :D
Ja slušao ove što će da kupuju na 10k kad pukne berza :D
 
Kakav skok za xDAI. Berza pada a xDAI ode na 15,55$. Kad me pitao @Sirakuska starica za coin u koji uložiti, morao sam coveku dati pravi projekat💪. Tako volim izbunariti skrivene dragulje.
 
Meni su prosli orderi na prosek 6 $ zarade i buy i sell na avax, ponasa se totalno suprotno od ostatka marketa.
 
Zatvorio sam vecinu long pozicija i otvorio mali short cca 2% ukupnog kapitala na solani, cena $162 bio sam ultra mega bullish od kraja jula, kupovao neke od koina randomly uzeo sasvim korektan profit ali ocekujem jedno ozbiljno otresanje u septembru i cenu BTCa na 44k.
Short na SOL cu povecavati za svaki dodatni rast cene 20$ za po 1 posto kapitala.
Target cena SOL i zatvaranje shorta oko $110 (+/- $10)
Dan pred ozbiljan pad zatvaranjem long pozicija sacuvao sam dosta novca ali i živaca, ali bilo je više nego očekivano jedno ozbiljno otresanje u septembru.
Očekujem još jedan pad na dole, leveli koje posmatram za BTC su 41k i 38k u sustini mi sad pravimo higher low.
Za Q4 očekujem da BTC u potpunosti preuzme glavnu ulogu od altova i raznih meme coina stoga plan je prelazak u BTC sa 90-100% kapitala i isti koristiti u margin trade-u kao kolateral za trgovinu altovima.
SOL short zatvoren na 135$, pa opet otvoren kad su ga nagruvali na 200$ (otvarao sam na 184 pa dodavao na 194 pa na 209) prvi deo je prošao sa finim profitom, videćemo za drugi deo.
 
Ja sam napravio fin profit na avaks, propraticu veceras i sutra ujutru ukoliko krene btc, prebacicu deo u njega, ukoliko i dalje bude stagnirao ocekujem jos jedan pad utorak-sreda (slicno kao prethodnih nedelja), ponajvise altova.
 
HEGICcccc opet!
Pre par dana preko 150%,evo ga opet...
Svidjaju mi se njegove periodicne svece od 30-150% za easy money!
 
Cena BTC u poslednjih 11 godina permanentno raste. Bilo je ciklusa i gore i dole, ali uvek raste.
Bilo je skupo na 10000$ kada je pao na 3500, a sada ispada da je jeftin i na 10000.
U pravu si, Bitcoin permanentno raste, ali altovi rastu mnogo brže. Sada su altovi dosta pali, a profiti iz altova ipak nisu ušli u Bitcoin i odveli ga na preko 55.000$ kako se očekivalo. Morace neki nov, svež novac da pogura BTC, jer od profita iz altova nema ništa. Da su ti ljudi mislili da ulažu u BTC, kupovali bi ga na 30.000$, ne bi kupovali altove na kojima su sada odlicno profitirali. Jednostavno teorija u praksi je omanula, profiti iz altova uzeti, a Bitcoin još niži nego što je bio.
 
Jos je jako je rizicno otvaranje short a i long pozicija sa vecim leverage. Moze ali da se dokupljuje i pomera likvidacija ali je opet jako rizicno. Nameste ga tako da te uvek dotera do likvidacije. Skoro nemoguce da se ubode. Mozda neki kraci pomaci od 0.5 do 1% na btc a i to je neizvesno gde ce da ode i na koju stranu.
Govore da je Septembar FOMO pred veliki pad tek u Oktobru?
 
Ja posaljem nesto gde je mali fee tipa ALGO ili XLM sa binance na coinex pa zamenim u ERGO. Samo ti akaunt treba, nista verifikacija, KYC...
Meni je cak pozeljno da ima verifikaciju i jacu sigurnost posto mi menjacnica sluzi i kao wallet. Nemam veliki kapital pa mi je i to sigurno kao i banka intesa online recimo. Skoro isti princip ;)
 
Krecu pumoaju adu, da suyra izbije preko 3
 
Paljevine pazare pred 12, a posle sta ce biti ko zna .. Moguce isto istresanje kao sa BTC i El Salvadora .. Ko zna koliko njih ce hteti da unovci zaradu ..
 
Svasta ce da ispliva ove godine i neverovatno koliki su im marketcap-ovi.
Ako udari bear polovina tih novcica nece postojavi vise, cuvajte se takvih novcica. Malo koji od njih postane projekat koji prezivi. Uzmite pare na njima i bezanija.
 
Čekajte ljudi jel udara bear ili nastavlja bull, šta kažu knjige?😀
 
Altovi lepo grizu.... Imacemo wick ispod 42k ovih dana
 
Čekajte ljudi jel udara bear ili nastavlja bull, šta kažu knjige?😀
Mozda se cena pracne ponovo na 52K maksimalno u nekom trenutku, cisto da popeca paljevine koji ce da urlicu - idemo na 100K, i onda nakon toga idemo na 30K ..

U svakom slucaju, cena vise nece preci 53K u 2021. Eto ti sad! Sto ljudi, sto cudi .. Niko ne zna sta ga ceka, dan sta nosi, i te fore ..
 
saj, koja ti je strategija - kako ocekujes da ces prepoznati kraj bull run-a?
Lako. Kada cena toliko skoci da je nerealno i kada na prste prebrojim ljude ovde u temi koji nisu prodali pa x2. Malo se salim ali nisam ni daleko od istine.
Uglavnom, ocekujem da skok bude jaci nego sto sam mislio tako da ce moj target biti skoro sigurno probijen. Prodaja u bilo kom trenutku je ok ako si zadovoljan cifrom.
 
Mi smo ispod MA 200, a po mnogima je to veliki indikator da li je bull ili bear. Sada kao pokušava da probije to, ali mu za sad slabo ide. Tako jedno vreme će pokušavati, i ako ne uspe da probije, ima samo da ljosne na dole. Isto je tako bilo i pre ovog zadnjeg pada. Danima je pokušavao da probije jak resistance na Fibonacci 0,618, na oko 52.000$, nije uspeo i samo se odbio. Sto vise pokušava i neuspe, odbijanje će biti veće. A support na MA200 se pokazao kao nikakav, iako bi trebao da je kao jak. Lagano ga je proleteo. Tako da kad krene veliki pad, tu padaju sve price o supportu. U onom padu je u danu lupio sa 43.000$ na 30.000$. Pravi i jak support je na 30.000$. Sve izmedju ništa ne znaci. Postoje 2 mogućnosti. Jedna je da padnemo na ~30.000$ i to sada ozbiljnije probijemo i idemo još dole. Druga je da padnemo na 30.000$, ponovo se odbijemo i u novom pokušaju probijemo 52.000$. Ali mi ćemo testirati 30.000$, samo je pitanje trenutka. Treba čuvati nešto novca za tu povoljnu kupovinu. A takodje za svaki slučaj imati deo novca i za kupovinu ako slucajno ovog puta probije 30.000$ i značajnije ode dole. Prošli put je u danu sa 58.000$ pao na 49.000$, pa onda 7 dana mirnije situacije, pa novi pad sa 43.000$ na 30.000$. Kad naidje silazni trend, cene lakše padaju nego sto rasu. I sve ovo je sasvim realno, jer mi ne cekamo pad na 5.000$.
 
Gde je tacno problem ako padne i na 27k? :) Cemu strah i pitanje o Bear-u.

Za neke radost, za druge strah .. Ima mnogo upecanih na 60K jos iz Maja .. Za njih bi visegodisnji bear bio horor, pogotovo ako im zatreba kinta u medjuvremenu .. Mislim da je najmanje njih ulagalo pod sloganom - "ulozi koliko si spreman da izgubis" ..
 
Nakon pada u maju do sada smo imali isključivo pretpostavke i nagadjanja da li smo u bull ili bear marketu da li je rast na 53k bull trap ili novi higher high i još nemamo zvaničnu potvrdu da je bull market.
Moja pretpostavka jeste da smo u bull-u ali da bismo bili "sigurni" neophodno je da formiramo higher low sad u septembru (npr 37,5k) i da formiramo novi higher high (npr 60k eventualno novi ATH) ovo bi bila i potvrda da smo u bull marketu.
Veoma je bitan level od 37,5-38k po fib retracement-u to je 0.618 koji smo testirali u avgustu i imali odličnu buy reakciju.
Takodje ove korekcije se obično odvijaju po ABC patternu, gledajući chart i kretanje cene mislim da smo u drugom talasu po elliot wave-u i zone do koje bi korekcija mogla da ide su 0.618 ili max.0.786 po fib retracement-u.

Ako padnemo na cenu od 27k to bi značilo da smo formirali novi lower low dok bi 53k bio lower high, to je klasično ponašanje cene za bear market ne isključujem ovaj scenario ali je trenutno manje verovatan, najviše 10% verovatnoće bih dao za mogućnost da se vratimo na 30k ili 27k.

Pratimo price action i prilagodjavamo se onome sto vidimo na chartu.
Screenshot (58).png
 
Izmedju 13 i 15 Sept ide golden cross. Trebalo bi da ide malo i gore sledece nedelje. Meni sve deluje za naredni period da ce cena ipak lagano da tezi na dole. Gore ce da ide ali slabo. Korak napred, nazad dva. Patern :)
Koliko visim na ovome ovo nije realno. U sta sam se upleo :p
Algoritam cesto menja paterne. Svaka cas ko ga je smislio. Ko ga provali na konju je. Nema ovo veze s vezom ni sa kakvim ulaganjima i projektima
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno