Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Počela pumpa, LTC 96$ biće zanimljivo kad pređe 100$
LTC nece preci to tek tako. Mora i BTC malo da trzne. Sada je vec BTC malo i pao dok se odnos malo povecao. Drzi se LTC odlicno, skakace bez ikakve dileme.
Samo jos ovu Borkovu sredu da docekamo :d

Tapatalk from Poco loco
 
"Borkova sreda". Svidja mi se izraz. To nesto poput "Lazareva Subota".
 
Jos nije dosao trenutak da su se svi udeprali i dilgli ruke od kripta. Mislim da nas ceka jos dugacak period do oparvka. A do tada srecom trziste nam nudi rigove za 550e pa opet ko hoce da se snadje ima nacina
 
Poslednja izmena:
Jos nije dosao trenutak da su se svi udeprali i dilgli ruke od kripta. Mislim da nas ceka jos dugacak period do oparvka. A do tada srecom trziste nam nudi rigove za 550e pa opet ko hoce da se snadje ima nacina

Kojih rigova ima po toj ceni?? Koje karte?
 
6 x amd zadnje i predzadnje generacije. Prodaju ovi sto su usli pod kamate i kupivali ih za 3000-4000e rig. A takvih je koliko hoces imas i na oglasima..
 
Rig sa 6x470 je i previse sa kosta 550e sada ako je bez garancije. Pojedinacno ako se prodaje na komad mozda malo vise moze da se uzme...ko zna i ko hoce da se cima na komad sve..a ko ne tesko da moze i 550e da izvuce za npr 6x470
 
Nemojte molim vas ulaziti u diskusije o cenama rigova i mining karti, ima ih vec previse na forumu...

TuturuTu on 6X
 
Pominje se da je ovo mrtva. godina za BTC ali ne za altove... Sta je sa sledecom za koju se ocekuje da mozda bude godina BTCa? Sta tada ocekivati sa tim istim altovima?
 
Ako je "mrtva" za BTC, onda je mrtva i za altove. Nemaju oni kud doklegod se njihove cene gledaju u satoshijima.
 

Zapitaj se samo kad procitas ovakvu vest, zasto tako nesto nisu napisali kad je btc pao sa 6.5k na 3?
Tehnicki se nista nije promenilo sa btc-om od tada, zar ne? Tada su mogli isto napisati, ali ne... tada se obarala cena i tada se pisalo da ce na trocifreno, da je balon itd..
Sad kad su se kitovi nakupovali na 3-4k, sad plasiraju takve vesti u medije i znamo svi dobro sta sledi posle toga [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta sledi? Ja ne znam :D znam samo da ce biti kako biti mora
 
Zapitaj se samo kad procitas ovakvu vest, zasto tako nesto nisu napisali kad je btc pao sa 6.5k na 3?
Tehnicki se nista nije promenilo sa btc-om od tada, zar ne? Tada su mogli isto napisati, ali ne... tada se obarala cena i tada se pisalo da ce na trocifreno, da je balon itd..
Sad kad su se kitovi nakupovali na 3-4k, sad plasiraju takve vesti u medije i znamo svi dobro sta sledi posle toga [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rano, rano, rano je za tugu...

F1
 
Zapitaj se samo kad procitas ovakvu vest, zasto tako nesto nisu napisali kad je btc pao sa 6.5k na 3?
Tehnicki se nista nije promenilo sa btc-om od tada, zar ne? Tada su mogli isto napisati, ali ne... tada se obarala cena i tada se pisalo da ce na trocifreno, da je balon itd..
Sad kad su se kitovi nakupovali na 3-4k, sad plasiraju takve vesti u medije i znamo svi dobro sta sledi posle toga [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mda..babetina iz MMF u dilu sa kripto kitovima..fantaziranje, daj i nama malo toga..

Ovde je nešto drugo u pitanju. Bankstere nervira žilavost BTC i blokčejna, mislili su da je ta priča pri kraju.. kao sve predatore negde na kraju malog mozga drma prpa, da se jednom može pojaviti novi šerif u gradu i okrenuti im svet naglavačke. Saseći u korenu, sigurica, zato kenja opet o regulativi.

Ja sam vam rekao u slučaju da ovo krene opet na gore,negde 8-10 dignuće žestoku frku o regulativi i verovatno krenuti sa ozbiljnom akcijom i pritiskom na sistemaše. E sad nama ide u prilog što veće srrranje u svetu manja mogućnost da nas zajeb@vaju i tu treba praviti računicu.
 
Svakako nisam shvatio skoro nista. :trust:
 
Dajte vi neku peognozu :) o ceni....
 
Dajte vi neku peognozu :) o ceni....

U sledećih par dana sve zavisi od toga da li kitovi akomuliraju ili cekaju dump. Ako akomuliraju, a sumljam u to jer je cena išla i niže dugo vremena, onda neće biti velikih promena i biće opet period mirovanja +-$300. Ono u šta više verujem je ponovni skokovi od par stotina $, dok se ne dođe do 5,500-6,500 i obavi dump.

Za nivo mesec dana od sada, nakon dumpa, cena će ponovo da raste zbog wona be kitova, koji će akomulirati po skupljoj ceni, navedeni na to pričom o lošim vestima koje kao drugi koriste da bi spustili cenu i kupili za manje pa napravili novi dump. Ali, u stvari kitovi su svoj dump završili, podigli prosečnu cenu za par stotina $, a sada wona be kitovi akomuliraju po manje povoljnoj ceni i samo podižu cenu pravim kitovima koji će samo vrebati moment za novi dump.

Za 3-6 meseci od sada, može samo neka prevara kao što je Tether bio da ozbiljno pogura cenu, čemu se Bitfinex očigledno nada, pa su zato spustili ulaz sa $10,000. Zato me ne bi čudilo da odatle krene novo guranje cena i borba za korisnike menjačnica, samo što će to biti kratkog daha. Ali, ozbiljna prilika za pump i dump možda i do $10,000 a možda i do $100,000 sve zavisi koliko zamaha nova prevara bude uzela, tj. koliko ovaca se bude pojavilo za šišanje.
 
Mislim da je kripto definitivno ustolicen, setite se stariji da smo imali vrednost od dolara i tad bili sretni ko kucici, sada je hiljadama puta vise, tada to nismo mogli ni da sanjamo. Kolika ce biti bazna vrednost to jos niko ne zna, samo se nagadja, to zavisi od velikih. Nije nemoguce da to bude i 100K. E sad koji ce sve novcici ostati tj. nestati kao sitnija valuta, tu ce biti pucanja. Po meni nemoze biti puno sitnih, cak je i tri mnogo. Mozda LTC ka kineski i ETH kao ruski i to je to. I tu moze u buducnosti da bude pumpova i dumpova u njihovom odnosu.
 
Poslednja izmena:
E sad koji ce sve novcici ostati tj. nestati kao sitnija valuta, tu ce biti pucanja. Po meni nemoze biti puno sitnih, cak je i tri mnogo. Mozda LTC ka kineski i ETH kao ruski i to je to. I tu moze u buducnosti da bude pumpova i dumpova u njihovom odnosu.

Sa prvim delom (oko ustolicenja) se apsolutno slazem, ali sa ovim citiranim ni malo. Naprotiv. Zamisli da se svaka firma tokenizuje, kao security, umesto sadasnjeg sistema deonica. Svaka ce imati svoj coin. Neki ce biti na postojecim platformama tipa Ethereum, Raven, EOS, a neki ce siguran sam imati sopstveni chain. Nagadjamo svi puno, jer niko sa sigurnoscu ne moze znati kako ce, kada ce (i u kojoj meri) sve to zaziveti u praksi, ali sam ubedjen da kao sto postoji sijaset razlicitih brendova automobila, kao sto postoji sijaset proizvodjaca elektronike, prehrambenih proizvoda, pa na kraju krajeva i "fiat" valuta, tako ce postojati i mnostvo coina, tokena, protokola i ko zna cega jos.
 
Pratim Alesija, pravi pitke materijale, i dosta toga korisnog se usput pohvata... Ali treba imati na umu da je lik nešto poput jahača apokalipse, samo haos najavljuje i kada se isti ne dešava... Na žalost često se i ne vraća na te svoje pogrešne procene, a može jednostavno da prizna da se zeznuo oko vremena ili procene...Da je više ljudi spremno priznati kada pogreši, ovo bi bio mnogo bolji svet...

F1
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno