Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15K do kada? Oko polovljenja, posle, oko Nove?
Nisam siguran koliko ce cena skakati do polovljenja i kako ce se ponasati posle polovljenja. 15K nije nimalo nedostizno, naprotiv ali vrlo lako moze i da se padne posle polovljenja.
Nekih novih dasavanja i nema, od najava nekog ozbiljnijeg bull-a nema nista jos uvek. Za sada je opusteno skroz, ide gore bas onako kako treba, lagano i sto je najbolje jacaju i altovi.

Do halvinga 11500-12500 pa pad do 8-9 nakon ili malo pre halvinga, pa do kraja godine (mada ne bih iskljucio ni tokom jula-avgusta) do 15k. Iznenadilo bi me da bude preko 15k u bilo kom trenutku ove godine
 
Poslednja izmena:
Nije nerealan scenario uopste. Ja sam bas uverem da ce pasti cena posle polovljenja, da malo nateraju ljude da prodaju novcice pa da ce opet da krene. I isto mislim da nece mnogo preko 12K do polovljenja.
 
Ne znam @Saj ima jos dosta do polovljenja, ako ide ovim tempom, bogami 15K je izvesno, pogotovu sto ga odavno nisam video da ovako temeljno krci put. Ono sto nas kopka je LTC i hoce li vec jednom da opali, pa da se penzionisemo.
 
Ne znam @Saj ima jos dosta do polovljenja, ako ide ovim tempom, bogami 15K je izvesno, pogotovu sto ga odavno nisam video da ovako temeljno krci put. Ono sto nas kopka je LTC i hoce li vec jednom da opali, pa da se penzionisemo.
To je samo pitanje vremena za LTC. Sledeci pump verovatno. Ima vremena do tada.
Ima vremena do polovljenja ali cena je vec skocila poprilicno, 15K mi nije toliko za ocekivati ali nije nemoguce.
Ko je shortovao, sad mislim da je vreme za kupovinu. Opalice opet.

Tapatalk from Poco loco
 
BTC.D chart pokazuje da se altovi još uvek lepo drže. Ako BTC nastavi da se muči na 9400 resistance, mislim da bi mogli da vidimo da BTC zastupljenost dotakne istorijski trendline, što je zelena linija ispod. To bi bio vrlo lep profit, ali ako bi videli i da je probije, imali bi pravu pravcatu alt sezonu.

Pogledajte, isti taj chart sada, osam dana kasnije. BTC dominacija je pala tačno do trendline, kao što sam i očekivao. Već četiri dana udara u trendline, ali ne može da probije. Kada su EOS i LINK danas krenuli da rastu, BTC je odjednom prekinuo korekciju, okrenuo se u vazduhu bez da dotakne bilo kakav support i krenuo da pumpa kako bi odbranio trendline.

Neko se iz petnih žila upire da spreči altove da polete. :sceptic:
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    4.4 KB · Pregleda: 241
@morbius

Videh u komentarima da favorizujes Stellar dosta, koliko od njega ocekujes ove godine u ceni?
 
Poslednja izmena:
Iskreno ne ocekujem nikakav alt-season u godini u kojoj je BTC-u halving. Iskoristicu svaki gain od altova da prebacujem u BTC.
 
Videh u komentarima da favorizujes Stellar dosta, koliko od njega ocekujes ove godine u ceni?

Da budem sasvim iskren, nemam blage veze. U prošloj alt sezoni XLM je za jedno popodne skočio sa 5 na 25 centi. Gledam sad Davincij15 najavljuje za mart opet alt eksplozije 50x, 100x, ali ja mislim da od toga nema ništa. Treba biti realan, hladne glave. Biće neke zarade najverovatnije, pa koliko bude, bude.

I drugo, ne favorizujem ja Stellar uopšte, to što ga imam toliko je više posledica toga koliko nema dobrih altova u vrhu. I ja treba da se više diverzifikujem, ali nemam u šta da stavim. Evo, pogledaj i sam situaciju:

BCH, BSV, LTC, svi ti Bitcoin forkovi su čista glupost koja ničemu korisnom ne služi dok imamo BTC.

ETH diveloperi su se zapetljali kao pile u kučinu, ne uspevaju da napreduju, koliko godina se već odlaže ice age da konačno smanji pritisak i omogući da blockchain opet prodiše.

XRP je sličan kao XLM, ali ga vode vrlo mutni i pohlepni tipovi, digao sam ruke od njega i eliminisao sve.

EOS je smeće, uvek bio i ostao.

BNB je sa tehničke strane dobar, ali nije dovoljno što menjačnice uzimaju kintu na našem klađenju, treba i njihov kripto da koristimo? Kao da sportska kladionica kupi Manchester United.

Tezos je dobar, ruku na srce, izuzetno tehnički odrađen, ali već je otišao gore, a kao i sve ostale ETH zamene, rešava mi problem koji ja još uvek nemam, dapps je nešto za budućnost. Možda ako ga uhvatim na pullback-u.

Cardano, meh, ništa, ništa, pa neke vesti. Što reče neko, to je novčić koji je večito two years away from being two years away.

Monero, DASH, veliki respect za oba, ali to su privacy novčići, njih će prvo vlasti da zveknu kad krenu obračun sa kripto pranjem para. Ko da rizikuje da ne može da ih utopi ako budu delistovani na svim menjačnicama.

Chainlink je interesantan projekat, ali pojma nemam čemu taj njegov token uopšte realno služi.

U takvom društvu, Stellar stvarno deluje kao kombinacija pametne ideje, dobrog tima i postojanog razvoja. Ne kažem, neki od ovih iznad njega će sigurno pumpati više od njega, ali se bar osećaš dobro kad podržavaš projekat za koji smatraš da je pametan.
 
Dash nije privacy coin na isti način kao Monero. Njegov blockchain je transparentan, tako da je za menjačnice što se toga tiče praktično identičan sa BTC-om.
Njegov jedini privacy feature je to što ima integrisan sistem za coinjoin u samom protokolu, dok za BTC moraju da se koriste eksterni mixer servisi.
Neke menjačnice koje su planirale da ga delistuju su odustale od toga i mislim da ga polako odvajaju od ostalih privacy coin-a kada razmatraju te stvari.
 
Dash je institucija za ostale, nema sanse da ce iko da ga blokira, koci ili bilo sta drugo. Bez sale. Obzirom na broj novcica i sta nudi odgovorno tvrdim da mu je cena premala.

Tapatalk from Poco loco
 
Hvala za preporuku, gledaću da ugrabim malo Dash ako se ukaže prilika. Samo je pitanje koliko će prilika uopšte biti, trendline je noćas i definitivno pao, mala alt sezona nam stiže, ko god tek sada uđe je već izgubio pola budućeg profita.
 
Nikada nije kasno ako si siguran da ce gore. Sutra kad skoci bice ti zao sto nisi usao a onda mozes da kupis jos manje. Prekosutra opet.

Tapatalk from Poco loco
 
Meni jedino zao sto nisam kupio Link pre mesec dana. Duplirao se do sad i raste svaki dan.
 
To isto kazem sebi za dash, gledao sam ga na 40. Ali sam imao lose iskustvo pre godinu i jace kada su altovi ojadili 99% nas, ali sam ipak usao trecinom u eth (nisam smeo vise), prosek 160, prodah sinoc na 270 iako sam planirao da to ostavim da lezi do pravog bulla, al pravim se pametan da smanjim ulaz jer ocekujem crvenu svecu jedno 30-40$. Onda opet malo na gore pa onda izduvavanje. Verujem da cemo opet videti ispod 200$.
 
Sve ce sada da skace. Pre neki dan sam bas rekao da je vreme za novi ulaz. Cim padne i stoji tu dan dva kupuj za sve pare i samo sacekaj. Skace bez greske. Napasce 11K uskoro ili ce se bar pribliziti na 10.8K pa ce probiti posle toga. Samo je pitanje vremena bukvalno.

Tapatalk from Poco loco
 
Ovo je prvi put za dve godine tj od proslog bulla 2018. da je kripto otisao u smeru gde vecina misli. Na 7k su svi pricali da ide gore na osnovu ta i sl i stvarno ode.

Sada vec treba biti pazljiv, rizik raste. Ako se javi crvena sveca uzecu opet za trecinu pa sta bude, il profit il im vracam.

Bice ovde jos dosta vracanja u rikverc dok ne krene pravi bull kome se svi nadamo. Majstorski znaju da izvozaju market. Taman kad pomislis da ima jos lufta na gore, a ono okrenu nazad.

Razmisljam i sta me vise boli, kad sam propustao profit il kad sam bio u solidnom minusu i definitivno minus. To me je utuklo tako da sam prespavao btc na 4k cekajuci da ode ispod 3k.
 
Lep run prethodnih mesec dana.

Dajte mu sad malo vremena da se korektuje i ohladi, kako bi nastavili gde smo stali.

$11600
$13600

Posle toga je cistina i otpor zesci krece tek na 19-20k (ex ATH).
 
^ Sviđa mi se novi avatar :smoke:
 
O da! Njega smo i čekali :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@La fali ti jos jedan koin
 
Lep run prethodnih mesec dana.

Dajte mu sad malo vremena da se korektuje i ohladi, kako bi nastavili gde smo stali.

$11600
$13600

Posle toga je cistina i otpor zesci krece tek na 19-20k (ex ATH).

Kako se osećaš prema rastu altova?

Hoće li biti dampa posle polovljenja, po tebi?
 
Stellar je konačno probio ovaj silazni kanal (zelene linije) u kome je bio još od maja. Posle ko zna od tad, cena je opet preko 200 DMA (narandžasto). Ne verujem da će cena moći da održi sadašnji trendline (plavo) koji bi vodio do 8 centi krajem meseca, ali nije ni posebno bitno, sve dok ostane iznad 200 DMA. Nema greške, ovo je sam početak bull marketa.

Ko se slaže, nek šibne sitnu donaciju na XLM adresu GAZQVHNPOGZX6GT3XFGCU2XI32K7XZ6GMXSF3VQ37SVSPH26FFNLWBHI sa forumskim nikom u memo. To je za bragging rights kasnije. :smoke:

Edit: forum dodaje prazan space u adresu, obratiti pažnju.

Isti chart, deset dana kasnije. Niko nije bacio delić lumena na taj wallet, nadam se da je to bilo zato što su ljudi bili stipse ili lenji da to urade, a ne zato što ne slušaju, već srbuju bez veze.

Raketa je lepo poletela, ja sam mislio da ćemo biti na ovom nivou tek u martu. XLM je probio Ichimoku cloud koji je uz to flipnuo zeleno, što je prvi put da se to desilo još od.. od... ne pamtim. :S: RSI kaže overbought, zadnje tri sveće je zatvorio izvan bolinger bands, tako da bi bilo stvarno dobro da se malo ohladi i spusti dole, recimo da ponovo nađe support na narandžastoj liniji, 21 EDMA. To vam je ujedno i zadnja šansa da ugrabite koliko toliko dobru cenu. Ako se cena ne koriguje, odosmo u parabolu, što ne bih voleo da vidim, tako nešto nije za početak bull marketa, to je za kraj kad gledaš da se istovariš.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    55.1 KB · Pregleda: 279
Ovo sam napisao 22 decembra 2019 , rast ETH je bio eksponencijalan do 285 usd$ .

Mislim da ulazimo u zonu kada je moguce kupovanje po povoljnim cenama i ostvarivanje solidnog profita u roku od 6 meseci do godinu dana . Dakle kupovina ETH u zonama 80- 120 usa$ sa ocekivanom cenom od 200-300 usd$ .

Ono sto je jako bitno , najniza cena po kojoj ce se trgovati trajace jako kratko , odnosno okretanje talasa ,( ukoliko se vec nije dogodilo na ovoj ceni 116.6 )


Ja sam izasao na 272 usd$ za 1 ETH . Mislim da je pocela korekcija .
 
Poslednja izmena:
Mislis da nece ici cena vise ove godine?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Vreme je za kupovinu, sutra vece eventualno prekosutra ide napad na 11K.

Toliko pouzdano grešiš da sam počeo da te koristim kao kontra-indikator. Razmišljao sinoć da li da kupim dip, pa video ovaj tvoj post i rekoh da još sačekam. I eto, danas stvarno niže cene.

A sad kad sam se snabdeo, molim te reci: "Sav kripto će sutra da propadne i ode na nula."
 
A sto si uopste kupio ako covek gresi:D
 
Jahtasi imal sta od tog kontriranja da probam i ja :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno