Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel trenutno bull trap? Ili je to sve samo uticaj futures-a, a cena nastavlja gore. Pitanje je ko odrzava ovu trenutnu cenu, sitni kupci koji ulecu kao muve ili se i dalje nesto mulja u pozadini.

Da se zadržimo samo na Srbiji, pre par godina kada bih pričao o tome bilo je 'pazi *****a' otprilike, a sada eno u drugoj temi neko menja garažu za 1 btc :)
Znam ih dvoje koji prodaju auto da bi uložili u btc.
Možda tek sledi haos od skakanja cene.
Koina ima 21 milion, zainteresovanih sve više.
 
Video sam za garazu, cak i da zaista skoci cena, ludost je ulagati kucu, auto i sl. Takvi sigurno nemaju pojma da ce zaista i da skoci, to je vec teska kocka. Cena konstantno ludo raste vec 3 nedelje, morace kad tad i da padne. Sad dal je jos uvek hajp ili smo u bull trapu.

Ja bih usao samo sa manjim delom ustedjevine, ali cekam pravi dip da uzmem, taman se ponadao, a ono corak :D Mada ne mora da znaci da ce dip odjednom brzo, moze to da se klacka i spusta narednih par meseci.


Da li se isplati u tom slucaju da sacekam pravi veci dip, onda uzmem i igram na toj klackalici ulazeci i izlazeci iz fiata? Gde je najbolje da se stoji u fiatu, cex, bitstamp ili ok je i poloniex sa tim usdt?
 
Jedno zapazanje za trejdere, LTC uvek (bar do sad) priblizi se nekoj okrugloj velikoj cifri i tu bude retrace veci (54 na 35$, 93 na 32$, 100 na 75, 150 na 120$...mozda i sad sa 200 se vrati na ~160).
Ja za svaki slucaj izasao pa pratim
 
EMC2

Kupljeno 1000kom iz sledecih razloga.

Blokiran na polonex nakon forka gde je bio najveci volumen. Kada se vrati u normalu sigurno ce i cena ici gore.
Cena je isla do 2,5$ ako se dobro secam.
Medju prvih 40 novica na coinmaket, kosta ispod 2$, moze da se kopa.

Sto se garaze tice.. prihvatam i LTC [emoji23]


Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk
 
EMC2 je očigledno bio pumpovan pre neki dan.
 
EMC2

Danas ili sutra ocekuju da prorade na polo.
0fa0214ae685f32bec370904ca2e3e69.jpg


Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk
 
Sto je sa Rippleom :). Poraste sa desetak minuta dvadesetak centi i sa 50 centi padne na 40 centi u roku od sekundu:)
 
Ista grafike su crtali na prolece ove godine, kao i prosle godine i pre 2 godine. kao sto ce crtati i naredne godine.

Naravno mozda je upravu i pred nove godine bude kraj pucanje ogromni dumpovi, to ne mogu da tvrdim i znam, ali kad vidim ko vrapci svake godine ista prica o lalama i dot.com.
 
Poslednja izmena:
I evo konačno je došlo do "korekcije" vrednosti btc-a nakon ogromnog skoka.
Glupost, ali opravdna, koga zmija ujede taj se i guštera plaši.

Vrednost btc-a i globalni trend će biti pozitivan dokle god nema negtivnih vesti.

Bilo je negativnih vesti sa slovencima ali btc to nije ni osetio što zanči da polako stasava.

...upravo učestvujemo i u top 10 novčića koji moraju da isprate skok btc-a.
 
Je li koristi neko od vas nekog bota za trgovinu?
 
Ista grafike su crtali na prolece ove godine, kao i prosle godine i pre 2 godine. kao sto ce crtati i naredne godine.

Naravno mozda je upravu i pred nove godine bude kraj pucanje ogromni dumpovi, to ne mogu da tvrdim i znam, ali kad vidim ko vrapci svake godine ista prica o lalama i dot.com.

Balon mora da pukne kad tad i zaista mislim da smo debelo u balonu ...

Naravno ne znaci da pucanje balona znaci kraj kripto valuta i propast svega ( daleko od toga.) i dot.com je pukao pa i dalje imamo internet i gomilu IT kompanija ( trziste je sad mnogo vece nego pre 17 godina ).

A hipotekarno trziste u americi je postojalo i 2013-te godine ( samo sto je bilo drugacije nego 2012 ) ...

Zlato danas vredi jako mnogo ( mislim da vredi vise nego u vreme tog balona ) .

Sve u svemu mora da se izduva u nekom momenu uskoro ...

Kad to naravno niko ne zna, ali istorija nam kaze "nova godina/ bozic" ..
 
Balon mora da pukne kad tad i zaista mislim da smo debelo u balonu ...

Naravno ne znaci da pucanje balona znaci kraj kripto valuta i propast svega ( daleko od toga.) i dot.com je pukao pa i dalje imamo internet i gomilu IT kompanija ( trziste je sad mnogo vece nego pre 17 godina ).

A hipotekarno trziste u americi je postojalo i 2013-te godine ( samo sto je bilo drugacije nego 2012 ) ...

Zlato danas vredi jako mnogo ( mislim da vredi vise nego u vreme tog balona ) .

Sve u svemu mora da se izduva u nekom momenu uskoro ...

Kad to naravno niko ne zna, ali istorija nam kaze "nova godina/ bozic" ..
Svako ima pravo na misljenje. Ti mislis da jesmo , neko misli da nismo, samo sam napisao da iste crteze sa lalama po youtubu crtaju vec godinama.
Lepo sam napisao da je mozda u pravu, da mozda jesmo u balonu , da moze da pukne, ali ti koji tvrde da sigurno znaju da jesmo i da ce puci ispadaju smesni svake godine sve vise.
 
Poslednja izmena:
Nije isto kada je skocio sa 500 na 1000 pa na 2-3k i sada kada je otisao na 17k. A ljudi i dalje misle da se isplati "ulagati" u bitcoin po ovoj ceni pa kupuju kao pomahnitali. Moguce da ce jos da skoci, ali to ne znaci da je pametno kupiti sada, to je vec klasicno kockanje. Posto je sve transparentno, onda nije lako ni da neko i dalje duva cenu vestacki kao u pocetku, treba dosta vise novca. Verujem da sada samo loze masu raznim reklamama, vestima. Onda izlaze u javnost poznati biznismeni i hvale bitcoin, predvidjaju milione, a u sustini imaju ko zna koliko bitcoina.
 
A ljudi i dalje misle da se isplati "ulagati" u bitcoin po ovoj ceni pa kupuju kao pomahnitali. Moguce da ce jos da skoci, ali to ne znaci da je pametno kupiti sada, to je vec klasicno kockanje

ovo se prica od kada je skocio na 2k. mozda si u pravi, a mozda nisi usao na vreme :)
 
auu jbt al ste vi bre neki nerazmni.. jos malo kao trol box na wex-u, decko lepo kaze i ima dokaze u istoriji jer se to dogadjalo i dogadjace se a vi ga *rkate.. Lepo je pricati bajke dok ste u hajpu od enormnog rasta cene, sad sve hvalite i sve je bajno, a kad krene da roka ka dole onda pljujete sve i vicete puca balon kao sto ste pricali posle naglog skoka krajem 2013 i jos naglijeg pada posle
 
Ok, dogodilo se, dogodice se opet. Ubedio si nas.




Back to the topic.
 
Poslednja izmena:
cuj cuj .. da a ja se bas trudim da JA nekoga ubedim, samo kazem da decko je u principu u pravu i ima argumente koje su zasnovane na cinjenicama, dok ja ni jedan tvoj argument nisam video osim nekih želja, a pošto se predstavljaš kao moderator, ali opis topic-a je izmedju ostalog i predvidjanje tako da je prica u topic-u
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Ne. Topic nije > predvidjam bitcoin 50 000. Predvidjam pucanje balona jer je pukao pre par godina. TO nije prevdjanje i ne pripada ovom topicu.

Kakvim cinjenicama ? Da se desio crash pre par godina ? OK evo odgovor argumentom. Desio se rast od x 100 od tada. Isti argument x 20-100.
Desice se opet pad pa opet rast. Normalna stvar.
Postoji topic> PREDVIDJANJA KAD CE BALON puci. Izvolte slobodno tamo pisite svoje argumente.
Back to the topic again.
 
Poslednja izmena:
bravo weasel, ta 2013ta se pominje ne od 2k vec od 1600 :d cinjenica nema, i kad bude dumpa (ako ga bude) nece biti losih vesti sve dok ne izmisle nesto da opravdaju dump koji se vec desio.
 
Sto je sa Rippleom :). Poraste sa desetak minuta dvadesetak centi i sa 50 centi padne na 40 centi u roku od sekundu:)

XRP (Ripple) je pre 3 dana na cex-u bio na 0.25, danas je isao do 0.99 (400% gain), sad je 0.86. Da jedan nije drop-ovao cetvrtinu celog market-a na 1.00, islo bi i dalje. Licno vidim kod XRP-a slicnu situaciju kao sa IOTA (uz malo strpljenja), ali market ce pokazati da li gresim. Za sad HODL :).
 
EMC2 pusten na polo.
Skok od 0.4$
Nema na cemu [emoji16]

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno