Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mene je danas inervirao, jutros lepo se zaukao i kupih za "dnevnicu", i onda svi rastu on pada ceo dan mi ide na živce, i sad bih se izvukao, ali verovaću iskusnijem :D
 
Eto, bilo kojekakvih katastrofičnih prognoza za vikend i ništa, sve ide po redu vožnje :) .
Videćemo noćas kada krene Azija šta će oni da kažu.
 
Mozda nisam u toku dovoljno, ali zar ovo vikendom ne lici na pricu da masa istovara u petak (bas ocekujuci pad) i da samim tim pad dolazi ne samo kao rezultat smanjenog obima trgovine vikendom, nego i cinjenice da petkom krece masovna prodaja? El gresim ili ima smisla?
 
Mozda nisam u toku dovoljno, ali zar ovo vikendom ne lici na pricu da masa istovara u petak (bas ocekujuci pad) i da samim tim pad dolazi ne samo kao rezultat smanjenog obima trgovine vikendom, nego i cinjenice da petkom krece masovna prodaja? El gresim ili ima smisla?
Ima smisla. Ipak, neko sa znanjem iz oblasti ekonomije bi trebalo da iskomentariše. Ovako, samo nagađam, tj. nagađamo, bez dovoljno znanja
 
Mozda nisam u toku dovoljno, ali zar ovo vikendom ne lici na pricu da masa istovara u petak (bas ocekujuci pad) i da samim tim pad dolazi ne samo kao rezultat smanjenog obima trgovine vikendom, nego i cinjenice da petkom krece masovna prodaja? El gresim ili ima smisla?
Nema pravila.

Da, ali pre par dana pala 50 i više %... i sad su svi živi ( ceo twitter trubi ok 20K ) mislili da će vikend biti isto crven, ali eto... stativa :)

Volume je manji uvek vikendom, ali to naravno ne znači da ne može doći neki kinez ili bilo jači i zaleteti se da kupuje, ako mu odgovara cena.

Da je uvek tako kao što misliiš, onda bi uvek svi istovarili u četvrtak :) pa kupili za vikend.
 
Pa htedoh da pisem gore da mi ne manjka znanja iz ekonomije, ali tesko da se kripto prica uklopi u sve ekonomske zakone. Nekih mora da se drzi, npr, veci upliv gotovog novca u neki coin znaci i vecu vrednost istog, odnosno veci market cap, ali ovo sto sam pitao je..kako bih rekao, uzrocno posledicna veza. Masa zna da je vikendom smanjem obim trgovine, zna da ce cena na dole, prodaje petkom, ubrzava pad i pojacava ga..Deluje mi da pad vikendom ne bi bio toliki da se ovo ne desava.
 
Nema veze to sa vikendom. Sta mislite da ce uvek da rade isto ? Pa njima je cilj da vas iznenade. Uradice 5 puta isto i 6-ti kad svi budu ocekivali da ce da se to ponovi odradice totalno drugacije.
Jos se cena odbija u trouglu, ima jos vremena, mozda za dan, dva, tri, opalice na neku stranu. Iz simetricnog tougla obicno posteno i moze na bilo koju stranu, ali desava se i da se izvuce iz trougla kao puvanjak iz gaca. Iskusni trejderi prvo cekaju na kojh ce stranu da krene trziste pa ulaze tek kad se cena vradi da testira nivo, ako se uopste vrati.
 
Jos se cena odbija u trouglu, ima jos vremena, mozda za dan, dva, tri, opalice na neku stranu. Iz simetricnog tougla obicno posteno i moze na bilo koju stranu, ali desava se i da se izvuce iz trougla kao puvanjak iz gaca. Iskusni trejderi prvo cekaju na kojh ce stranu da krene trziste pa ulaze tek kad se cena vradi da testira nivo, ako se uopste vrati.
Znači moguće da će da raste, a moguće da će i da padne. Sada malo raste, ali trougao kaže da je tu gde je. E sada mi je jasno. Biće gusto. :)
 
Ode matic ponovo.
Yea GIF by memecandy
 
Znači moguće da će da raste, a moguće da će i da padne. Sada malo raste, ali trougao kaže da je tu gde je. E sada mi je jasno. Biće gusto. :)
Sad me i medjed zeza.
Tako je medjede mozda ce gore,ali mozda ce i dole.
Takva je bila i bugarska vremenska prognoza :danas je oblacno, a sutra cemo videti kako ce biti 😂.
Danas smo u trouglu, a sutra ce vidimo gde ce budemo 😉.
 
Jos jedna od onih koji znaju/misle da se pare prave samo u bullu...sad
 
Poslednja izmena:
Mene zanima sta prica, a ne ko je.

Day trade je sranje, ja sam fejlovo jer se zavrsio bull market....Niko ne moze da uspe jer ja nisam..


To sto je ex-Google/ex-Facebook TechLead ne vidim kakve veze ima sa ekonomijom/tradeom/ cenama kriptovaluta


Ako je stvarno probao day trade na taj nacin Moze da bude Nikola Tesla, sad, sad.


Znam odlicno ko je Joseph Stiglitz pa dokle god prica gluposti kao stu su > We should shut down the cryptocurrencies
ispada budala koliko god se ja raspitivao ko je ko.

U svakom slucaju ovo je tema o diskusija o cenama ne vidim povezanost navedenog sa istom.
 
Poslednja izmena:
Dok je btc bio na 50k nekoliko nedelja vecina je pisala ovdje da ide na 80-90-100-150k, kad je btc pao na 35k, isti ti pisu cifre 10-15k, a u medjuvremenu vjerovatno gube fiat i mlate praznu slamu...
Tacno, 99% je mlacenje prazne slame.

Zato i retko pisem jer ne zelim i ja da je mlatim nego samo citam iz prikrajka ne bih li nesto pametno procitao.
 
Naj bolje pare se zaradjuju u bullu ko udje na vreme, ko zakasni za njega nema puno para, jos ako zakasni i da izadje obrao je bostan.
I oni koji su usli na vreme a ne izadju imace besplatnu voznju gore dole. Evo saj se vozi vec gidinama 😂.
Mislim da nema vise toga x5, x10,x20. Sad ce da se sibicari.
Treba nesto bolje da se nadje, ja razmisljam da otvirim banku, od kripta vise nece biti leba, bar neki period.
Posto para nemam mogu da otvorim neku banku samo pajserom, nocu 😂.
 
Da sumiramo situaciju.
Trejderi i TA eksperti su navikli da je odbijanje od 21 weekly EMA značio nastavak bulla a zatvaranje sveća ispod početak bear-a. Mi smo već 2 weekly zatvorili ispod. Sve je počelo sa power blackout-om u Kini i nastavkom serijom FUD-ova ili loših vesti sa raznih strana,pre svega onih koji kontrolišu Musk-a. Sa druge strane imali smo odbijanje od cene 30k koja se nalazi u Fibonacci Golden Pocket što je jedna od najrespektivnijih zona za reversal, ako pogledamo istoriju + nismo imali blow off top patern što je retko. Odma nakon pada Musk tvituje da Tesla ima diamond hands, pričao sa majnerima o ekologiji, Ray Dalio odjednom kaže da poseduje BTC, Carl Icahn želi(ili je več) da uloži $1.5B u kripto, vesti vezane za Apple alternativno plaćanje itd.

U ovom trenutku nalazimo se u simetričnom trouglu u bear trend-u (marketu). Po pravilu verovatnije je da probije na dole i u tom slučaju možemo očekivati 20-22k a u slučaju break out-a vidimo se na 50k.

Moje neko mišljenje je da bull nije gotov ove godine ali da je moguć jedan flash crash da se napune još neke institucije i otresanje pa ekspresno gore
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno