Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Tu sam da pomognem ako mogu :). Za Antelife nisam siguran. Pokušaću da naručim neki phone pa ću ti reći iskustva. U svakom slučaju ako drugar nema para za bacanje, bolje neka zaobiđe ili sačeka. Ja ću koliko sutra nešto naručiti.
 
Ok, nasao sam par komentara na netu, nisu bili negativni, ali nema ih puno. Nerealno su mi jeftini, pa me to brine, doduse tek kada se valuta prebaci u AUD. Probaj, ako su pouzdani onda su definitivno najbolji prodavci u Kini :).
 
Sto se tice Antelife pogledajte kod Hrvata, oni bas dosta kupuju od njih kazu da su provereni, sto se tice trackinga preko nase poste to nema zapravo ima samo prva stavka da se vidi kad stigne posiljka u CN postu i nista vise dok ne udje u nasu zemlju, gresis winglet, a ako narucis preko HK poste onda nemas ni tu informaciju sve dok ne stigne paket na nas aerodrom tj. izmenicnu postu kako se zove.
Cini mi se da tamo postoji ona fora sa australijskim dolarima pa ti izadje nekih 10$ jeftinije u proseku imaju Hrvati i neke kodove to sam onako citao nevezano za ovo po secanju ti pisem, procesljaj njihov forum(da ne rekalamiram koji) pa ces naci verovatno dosta odgovora.
 
Poslednja izmena:
Mislim da xiaomi nece skoro, Kinezi ne mogu da nastancuju dovoljno ni za svoje trziste, a kamoli da jos izvoze, mozda ce moci da se naruci, ali ce se cekati na isporuku. A da jeste dobar telefon to stoji, za te pare nema razmisljanja :). Uglavnom kada si pomenuo 3G mrezu, onaj ko narucuje ZTE 967s neka dobro pazi, izgleda da bela i plava verzija nisu skroz identicne, plava je proverena, ja je posedujem. Razlikuju se u specifikacijama za 3G mrezu, ni ja nisam siguran da li bi mogla bela verzija da radi na nasoj mrezi. Dukeofserbia je okacio zanimljiv klip gde porede 987-967s-956, ako nekoga zanimaju razlike izmedju ovih modela moze da pogleda u njegoovj temi o modelu 987.
 
@I Don't Know
Heheheh, zato se i raspitujem koliko je ovaj sajt pouzdan, spava mi se ali sutra cu da precesljam Hrvatske forume, oni kupuju na ovom sajtu, pa cu da vidim kakva su njihova iskustva. I nije neka para, probacu da narucim pa cemo videti. :)
 
Pa rekoh ti veljakoka da pogledsas hrvatske forume, ja sam nesto drugo trazio pa sam zapamtio da oni taj saj stavljaju pod sigurne sajtove, ja licno nemam iskustva, pa kazem ti za australijanske dolare kod njih i na jos dva sajta postoji ovaj propust tako da se to isplati sa jos kuponom bude bas povoljno.
Elelm cekajuci red rice ja bih ovo preporucio nekima nek uzmu u razmatranje http://www.gizchina.com/2013/09/11/beidou-big-k-another-130-mt6589t-china-wcdma-support/ za 3 sata pocinje prodaja u Kini brzo ce se naci na Aliju i slicnim sajtovima pa treba to uzeti u razmisljanje, eto.
Bukvalno je po HW isti kao red rice samo ima malo veci ekran od 5 inca a red rice 4.7inca sve ostalo je isto baterija, kamera... i da podrzava wcdma, doduse ne pise koje frekfencije ali vecina su obavezno na 2100 MHz(sto je nas slucaj)plus jos neka obicno 900.
 
Poslednja izmena:
izvinjavam se sto nisam ispratio, ali kako se dobijaju kuponi na antelife?
 
Možda ja grešim, ali nisam baš malo pošiljki "preturio" iza sebe.
17track.JPG
postasrbije.JPG

Što se tiče plaćanja u AUD, ako plaćate preko paypal-a, ušteda je oko 5% zbog razlike u kursu. Na kraju krajeva proverite na svom Paypal account-u exchange rate. Ako plaćate na pr. VISA Revolving karticom, kurs je viši od najvišeg kursa u baci jer obračunavaju Visa kurs sa 5% conversion fee. Itd itd.
 
Pa gresis, kao sto sam ti rekao, samo ta prva informacija se pojavljuje na nasoj posti, to je onda kad kinez odnese paket u NJEGOVU postu, ono sto ti tada pise na sajtu CN poste to ti napise i kod nas, svaka ostala informacija ne pise kod nas vec na CN posti, a tek kad dodje na nasu neizmenicnu postu tj. na Teslin aerodorom onda pocinje da pise stavke, ili si malo posiljki preturio iza sebe ili.... vidi druze ja 5 godina preturam posiljke iza sebe i znam tacno kako sta funkcionise.
Pitaj slobodno sta ne znas :)
 
:D:D
Ne želim da se nastavljam... Čini kako ti drago.
Elem, da bih izbegao ovu "low brain level" raspravu (tvoj potpis dovoljno govori o nečem nedorečenom i agresivnom u tvom karakteru) želeo bih da se vratim na Antelife.
Upravo sam pokušao da nešto naručim u AUD. Na stranici Paypal-a pojavila se OPET cena u US$ . Poslao sam im Email sa pitanjem zašto i kako se to desilo. Jedva čekam da mi odgovore.
Pa gresis, kao sto sam ti rekao, samo ta prva informacija se pojavljuje na nasoj posti, to je onda kad kinez odnese paket u NJEGOVU postu, ono sto ti tada pise na sajtu CN poste to ti napise i kod nas, svaka ostala informacija ne pise kod nas vec na CN posti, a tek kad dodje na nasu neizmenicnu postu tj. na Teslin aerodorom onda pocinje da pise stavke, ili si malo posiljki preturio iza sebe ili.... vidi druze ja 5 godina preturam posiljke iza sebe i znam tacno kako sta funkcionise.
Pitaj slobodno sta ne znas :)
 
Cuj druze, ne znam koji je tvoj problem pokusao sam sam samo da ti objasnim da nisi u pravu da ne pises ono sto nije tacno, nista vise, a ti kad nemas odgovor onda kao te fore o raspravi i low brain level, ja tebe nisam vredjao pa te molim da ni ti mene ne vredjas, ne znam sto si se tako zajapurio kao da sam ti odsekao nogu, samo sam te ispravio sve dobronamerno nista malicijozno, a ti mene poce da napadas cuj ja agresivan ocigledno te je pogodio i jedan i drugi potpis, tu je sve receno a mozda je kod tebe nesto nedoreceno.
Nemas potrebe da mi na ovo odgovaras jer ne vidim sta bi pametno dodao a da bi bilo konstruktivno za temu.
Hvala!!!
 
:D
Kaže se "maliciozno".

@Petarboj
Obrati pažnju da je telefon za TD-SCDMA mrežu što znači da nećeš moći da koristiš 3G.
Cuj druze, ne znam koji je tvoj problem pokusao sam sam samo da ti objasnim da nisi u pravu da ne pises ono sto nije tacno, nista vise, a ti kad nemas odgovor onda kao te fore o raspravi i low brain level, ja tebe nisam vredjao pa te molim da ni ti mene ne vredjas, ne znam sto si se tako zajapurio kao da sam ti odsekao nogu, samo sam te ispravio sve dobronamerno nista malicijozno, a ti mene poce da napadas cuj ja agresivan ocigledno te je pogodio i jedan i drugi potpis, tu je sve receno a mozda je kod tebe nesto nedoreceno.
Nemas potrebe da mi na ovo odgovaras jer ne vidim sta bi pametno dodao a da bi bilo konstruktivno za temu.
Hvala!!!
 
Postaje zestoko na ovoj temi :). Evo posle puna dva dana koristenja telefona, mogu da ga slobodno preporucim svakome. Sve radi brzo, nemam nikakvih zamerki na taj deo, ako ga neko narucuje preko merimobiles-a neka ne uzima silicon case za njega nego neka je poruci preko aliexpres-a ili nekog drugog sajta posto nije bas odradjena kako treba, nije losa da se razumemo, ali bolja je nillkin-ova, a cena je ista, eto cisto da napomenem. Doduse znao sam da nije nillkin, ali mrzelo me da porucujem posebno. Svi kojima sam pokazao telefon nisu mogli da veruju da sam platio 120EUR-a, sada je jos i jeftiniji, da ne bude da je to moj subjektivni utisak :).
@winglet
izgleda da to nije do sajta, evo sta treba da uradis, post 2644
http://195.29.89.7/showthread.php?p=45947843
A evo i drugog nacina, post 5497
http://195.29.89.12/showthread.php?t=415259&page=275
:)
Evo nekih kupona za antelife, mozda i rade:
http://antelife.com.benchmarkmails2...3Sc/6X2cGU07JMohfAPHzBjzlZ2TJR&relid=2E04A96F
 
Poslednja izmena:
Hvala Veljoka na savetu i linkovima, ali problem nije taj.
Kada klikneš na plaćanje paypal-om, odvede te na paypal stranicu i sa leve strane opet stoji cifra u US$! Ne u AUD.
Obračunaju oni meni i popust 6$ ali sve je opet u US$.
 
Evo danas sam i ja podigao svoji prvi china telefon.
Obzirom na ne tako prijatno iskustvo sa prvom porudzbinom, u kojoj su bile neke gluposti za moj studio, hteo sam da testiram kako ce sve to da izgleda sa nekim best buy telefonom i ovaj put sam prosao mnogo bolje.

Porucio sam Cubot GT99 sa Banggod sajta. Putovao je oko mesec dana, sto je malo jace, obzirom da u Cro stize za ~ dve nedelje. Isao je preko nemacke. Deklarisan kao MP4 player od 20$, ocarinjen na osnovicu od 60$, sto je fer...

http://www.banggood.com/CUBOT-GT99-..._2-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-p-77689.html

Zasto bas Cubot? Na hrvatskom forumu je dobio brdo pohvala od ljudi koji su ga kupili. Ima brdo slika sa kamere i aparata, slikanih u Cro, iz kojih se vidi da zaista imaju te telefone. Davanjem popusta, oni zaradjuju 3 dolara, sto za klince nije lose. Taj sto je meni dao kupon, prodao im je sigurno jedno 100 telefona! Obzirom da je meni HD min. rezolucija na dijagonali 4.5" na koju bih mogao da pristanem, to je bilo to.

Po meni je best buy uopste, na kompletnom trzistu. Ima odlican (neki testovi kazu Sharpov) IPS ekran HD rezolucije, 1280 x 720, dijagonale 4.5", a napolju se vidi odlicno, po dnevnom svetlu, naravno.
OS Android 4.2.1
CPU MTK6589, Cortex A7 Quad core, 1.2GHz
GPU PowerVR SGX 544MP
ROM 4GB
RAM 1GB
Obizrom na velicinu, slika je idealno ostra, mada je S4 i dalje mnogo ostriji, ali opet i fantasticnih cetiri puta skuplji, a naravno da ne vredi ni 50% vise. Inace imam oba telefona, plus HTC One + Sony Xp. Z + Samsung S3.
Samsung S3, sa kime se "takmici" ima duplo bolji Antutu rezultat, ali igrice jednako dobro pokrecu. Istina, pokrenuo sam samo Epic citadel i tu su isti skoro, oko 60 fps na default. Na ultra je Samsung S4 oko 38 a Cubot oko 28 FPS!

Samsung S3 ima vecu osvetljenost ekrana, ali Cubot ima realne i vrlo lepe boje, odlican tonski raspon i kontrast, uz sjajne detalje u belom i crnom. Testirao sam telefone sa svojim profesionalnim fotografijama, uradjenim u Austriji sa Phase One IQ digitalnim "ledjima".

Telefon ni malo ne zastajkuje, ne koci, brz je, ne vidim nikakavu razliku izmedju njega i S3, mada S3 ne koristim, vec je on za razvoj, ali sam ga probao par dana, kad je uzet.

Telefon radi mnogo fluidnije i bolje od Asus Transformer tableta, koga bih prodao na keca, samo da ga nisam kupio za poklon. A vrti isti broj pixela sa MTK chipsetom, dok Asus ima Tegru 3!
Svidja mi se sto ima "touch" tastere ispod ekrana, dakle ne zauzima se prostor samog ekrana softverskim tasterima!

Kamera mu je sjajna, slika ostra i definisana, a cak je i 1080p video odlican, samo ako se mirno slika.

Za 107 eura + 1150 dinara poreza, mislim da ne postoji nista sto mu na domacem trzistu moze parirati. Najjeftiniji slican tel. je Prestigio, pre neki dan testiran na Benchu, koji u Gigatronu kosta 30.000 dinara! Gotovo 3:1
Dobija se lepa silikonska "maskica" u formi poklopca - ledja telefona, a folija je vec zalepljena na ekran, ko to voli. Mene folije ne zanimaju, ali nisam je skinuo, jer je dobro zalepljena, pa nek stoji, telefon je i onako kupljen sa namerom da se pokloni nekome...

Eto. Baterija ne znam koliko mu traje, jer sam se igrao jedno dva i po sata, da vidim kako to kinesko "low budget" cudo izgleda i za to vreme je sa fabrickih 50% inicijalnog punjenja pala na 15%.

Po meni, sve preko ovoga je neisplativo, a prvi sledeci telefon koji ima smisla uzeti je Zopo C2, alternativno iOcean Young7, ko zeli malo da ustedi.
Ove QHD preporuke ne bih komentarisao, jer se apsolutno ne slazem sa bilo cime ispod HD rezolucije, na pragu 2014-te godine.

Zato sam preporuku i trazio na komsijskom forumu, gde vise manje svi dele moje misljenje o minimalnoj HD rezoluciji! Kupon za 10$ popusta vam moze poslati svako ko je clan na sajtu, pa tako, mislim da se mozete uclaniti sa jednim nalogom, a onda poslati samom sebi kupon na drugi nalog. Mislim da jedna kupovina nije obavezna, a sedam eura u svakom slucaju nije za baciti.

Tel. ce sutra biti poklonjen, popopdne, pa ako neko ima pitanje, tu sam do tog vremena. :)

Na kraju, za sebe sam narucio Zopo Captain S - ZP990 + dve baterije. Jeste lopata, ali ni jedan tel. vise nije dzepni, pa kad je bal... :)
 
Da tako sam i mislio citajuci hrvatske forume bas za taj Cubot, ali ajde napravi koju fotku po danu, mraku, i neki ratak video ako imas vremena cisto da vidim kakva je kamera posto me to najvise interesuje kod fona tih kineskih.
Naravno HD ekran se podrazumeva i ni meni nije jasno zasto neko ovde potencira QHD ali nije ni bitno, necu da ulazim u raspravu koja verovatno nema smisla, meni je HD obavezan na pragu 2014 god.
hvala ti unapred za fotke i klip.
 
Vreme mi nije problem, putujem sutra kasno uvece, dotle sam free. Ali vreme napolju jeste problem! Ocajno je danas, a i za sutra prognoziraju kisu, pa ne znam koliko je pametno kaciti takve slike, koje svakako degradiraju kvalitet. No, ako bude iole prijatno, svakako cu prosetati, pa cu skljocnuti par puta.
 
Vreme mi nije problem, putujem sutra kasno uvece, dotle sam free. Ali vreme napolju jeste problem! Ocajno je danas, a i za sutra prognoziraju kisu, pa ne znam koliko je pametno kaciti takve slike, koje svakako degradiraju kvalitet. No, ako bude iole prijatno, svakako cu prosetati, pa cu skljocnuti par puta.

Takve slike je najpametnije kaciti, po meni fotografije po idealno suncanom vremenu nemaju mnogo smisla za ocenu kvaliteta fotoaparata, bar onog kvaliteta koji ocekujemo od telefona, tj. da slika lici na nesto...

E da, posto mi je Zopo Captain S - ZP990 jedan od kandidata, da li mozda imas informacije kako mu radi GPS?

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Vreme mi nije problem, putujem sutra kasno uvece, dotle sam free. Ali vreme napolju jeste problem! Ocajno je danas, a i za sutra prognoziraju kisu, pa ne znam koliko je pametno kaciti takve slike, koje svakako degradiraju kvalitet. No, ako bude iole prijatno, svakako cu prosetati, pa cu skljocnuti par puta.

Slazem se sa matanom, nije bitno sto je lose vreme(doduse u BG je lepo suncano, ne znam gde ti zivis) mozda je jos bolje ako je losije vreme da vidimo sa cim mozemo da racunamo kad je lose vreme, i da hvala unapred....
Pozz
 
Ja sam danas porucio jos jedan ZTE 967s, drug se odusevio kada ga je uzeo u ruke i pitao me je da mu porucim. Opet sam narucio preko merimobiles-a, nisam hteo da se zezam sa Australijskim dolarima jer su ipak tudje pare u pitanju. Skoro sam siguran da cu i meni da narucim isti telefon jer stvarno dosta nudi za manje od 100EUR-a, ova dva dana koliko koristim sestrin telefon nisam naisao ni na jednu ozbiljniju zamerku. Ali moram da probam na antelife da kupim nesto preko AUD cisto da vidim koliko se isplati, izgleda da mora da se promene neke opcije u okviru paypal naloga kako konvertovanje valute ne bi vrsio paypal nego banka.
 
Sta mislite o Cube A5300? Meni je on za sad favorit :) v967s je narucen ali ide bratu, pa gledsam da uzmem i sebi kineza i zamenim note2 :)
 
Da tako sam i mislio citajuci hrvatske forume bas za taj Cubot, ali ajde napravi koju fotku po danu, mraku, i neki ratak video ako imas vremena cisto da vidim kakva je kamera posto me to najvise interesuje kod fona tih kineskih.
Naravno HD ekran se podrazumeva i ni meni nije jasno zasto neko ovde potencira QHD ali nije ni bitno, necu da ulazim u raspravu koja verovatno nema smisla, meni je HD obavezan na pragu 2014 god.
hvala ti unapred za fotke i klip.

Fotke sam na brzaka uradio danas, ali tek sada sam stigao da okacim. Kacio sam preko remote desktopa, pa ne zamerite na fajl hostingu.

img20130913160608.jpg


img201309131607181.jpg


Ostatak fotki i dva Full HD 1080p videa sam podigao na neki server, rekao bih da je solidne brizine. Ovo je adresa:

http://d01.megashares.com/dl/jaoxD9J/cubot_gt99_sample_gallery.zip

Duzi video je sniman sa "stativa" a kraci iz ruke, sa sto manje mrdanja. Par fotografija je sa HDR opcijom, koja sluzi da prosiri dinamicki opseg slike, radeci dve fotografije jednu za drugom, koje posle spoji u jednu... interesantno.

Ukratku, po meni, zaista sjajan kvalitet slike i videa za te pare!
 
Ja sam danas porucio jos jedan ZTE 967s, drug se odusevio kada ga je uzeo u ruke i pitao me je da mu porucim. Opet sam narucio preko merimobiles-a, nisam hteo da se zezam sa Australijskim dolarima jer su ipak tudje pare u pitanju. Skoro sam siguran da cu i meni da narucim isti telefon jer stvarno dosta nudi za manje od 100EUR-a, ova dva dana koliko koristim sestrin telefon nisam naisao ni na jednu ozbiljniju zamerku. Ali moram da probam na antelife da kupim nesto preko AUD cisto da vidim koliko se isplati, izgleda da mora da se promene neke opcije u okviru paypal naloga kako konvertovanje valute ne bi vrsio paypal nego banka.

Veljoka hvala ti na onim linkovima sa hrvatskih foruma. U nastavku postova, sa jednog od njih, neki tip objašnjava u čemu je stvar za kupovinu u AUD na Antelife:

post 2646
http://195.29.89.7/showthread.php?p=45947843

To je ono što se i meni dešava. Ali zato kažu da na Geekbuying funkcioniše.
Što se tiče language podrške za ZTE V967S izgleda da je trenutno ima samo za English and Chinese. Moj supplier je upravo kažnjen jer su ga dva rusa prijavila za davanje neistinitih info baš u vezi podržanih jezika. Ja sam našao OVO pa ako nekome može da pomogne...

Inače, jedan od prodavaca sa Alija reče mi da će od danas da krenu opet neki popusti...
 
Nazad
Vrh Dno