Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Tamo gde se krećem svuda postoji beskontaktno plaćanje, čak i u seoskoj zadruzi (na 1000metara nadmorske visine), pa ne mogu da shvatim zbog čega je nemoguće pronaći jedan od contemporary Xiaomi.. uređaja, uključujući i Mix2/S, da imaju nfc + integrisan radio.
Opcija je ili radio ili nfc, ne može oboje, kao da se radi o futurističkoj tehnologiji.
 
Poslednja izmena:
Isti OP6, šteta što ih nema u Evropi praktično. Flyme mi je tu najveća nepoznanica, davno je prošlo vreme m1 note, a konkurencija je dobro upeglala svoje sisteme.
 
Pa ono ,nema notch , ima najbolji senzor za kameru , ima stereo zvučnike i otisak ispod ekrana :)
Nije baš isti op6

Jedva čekam da ga rusi malo istestiraju :)

Vreme je da xiaomi odgovori sa mix3 :)
Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Mislio sam od pozadi, vizuelno. Notch je sasvim ok, danas mi je stigao Galaxy S8+ pa ga koristim paralelno sa OP6, ekran na OP6 je daleko praktičnije iskorišćen. Senzor otiska mi je nebitan, mada je na Galaxyju na stvarno potpuno nepraktičnom mestu, Face unlock je trenutno u trendu. Tu OP opet šije Samsunga.
 
eo ja prvi put koristim face unlock na mom Huaweiu i bogami stvar je odlicna.. otkljucavanje je instant.. :)

from my Mate 10 Pro
 
Mislio sam od pozadi, vizuelno. Notch je sasvim ok, danas mi je stigao Galaxy S8+ pa ga koristim paralelno sa OP6, ekran na OP6 je daleko praktičnije iskorišćen. Senzor otiska mi je nebitan, mada je na Galaxyju na stvarno potpuno nepraktičnom mestu, Face unlock je trenutno u trendu. Tu OP opet šije Samsunga.
Vala mitre notch je meni bzv i dosta kvari izgled telefona [emoji23]. Jos vise me nervira sto kopiraju apple bez potrebe, rade to zbog trenda iako vidimo da ima resenja.
Bravo za meizu, lepi telefoni, odlicne specifikacije, jos da vidimo softver.
Kakve ce biti cene?

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
U Kini manji(od 6") 340e. 6/64. Po meni u svakom pogledu bolji mob od mi8, to jest deluje da ne mogu ni da se porede.
Gledao sam par ruskih preview danas , i deluje da su napravili bombu.


Šteta što je meizu izgubio popularnost širom sveta , ali videcu nekako da ga nabavim za 4,5meseci :) mada do tada ko živ a ko mrtav ;)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meizu se vraca i to je dobro, sto veca konkurencija to bolje. Meni je tu najveca nepoznanica softver, za.cenu nisam ni sumnjao da ce biti losa. Ovako na papiru deluje bombona, da vidimo kako ce biti u praksi.

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Vala mitre notch je meni bzv i dosta kvari izgled telefona [emoji23]. Jos vise me nervira sto kopiraju apple bez potrebe, rade to zbog trenda iako vidimo da ima resenja.

Ekran sa notch ima praktično iskorišćen prostor u gornjem delu, statusi i sat stoje u liniji sa slušalicom i kamerom, i ne zauzimaju deo na glavnom ekranu. Kome se ne sviđa krivudav ekran, može da zacrni taj deo, i na amoled ekranu to izgleda itekako prihvatljivo. Meni sad više smeta što mi traka sa satom i statusom zauzima upotrebljivi deo ekrana na Samsungu.
 
Meizu se vraca i to je dobro, sto veca konkurencija to bolje. Meni je tu najveca nepoznanica softver, za.cenu nisam ni sumnjao da ce biti losa. Ovako na papiru deluje bombona, da vidimo kako ce biti u praksi.

Sent from my Cool S1 using Tapatalk

Meizu ako će da nastavi da isporučuje bagovit softver i zaključan bootloader ni ne mora da se vraća. . .posle mx4 sam ih batalio ni twrp nije mogao da se instalira a ne daj bože neki custom rom.
 
Svi su Kinezi po tom pitanju skoro isti , npr xiaomi isključi kamera api2 na miui10 (android8) i ispada kao da koristiš android 5.0..
Rade šta hoće , kakav Google kakve lažne priče :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vala mitre notch je meni bzv i dosta kvari izgled telefona [emoji23]. Jos vise me nervira sto kopiraju apple bez potrebe, rade to zbog trenda iako vidimo da ima resenja.
Bravo za meizu, lepi telefoni, odlicne specifikacije, jos da vidimo softver.
Kakve ce biti cene?

Sent from my Cool S1 using Tapatalk

Pa prvi notch nije bio na iPhone nego bas na Android telefonu. Druga je stvar je da li je nekom lepo ili ne. Tebi nije, meni jeste ali to je nebitno
 
Poslednja izmena:
Može li preporuka do 150e? Preference: bolja autonomija, da GPS radi kako treba, 4gb RAM-a.
 
A gledao sam ali je skoro 202.99$ (180€). Ispane skupo sa pdv-om i carinom... :/
 
Imas 50 odsto sanse da neces placati odv i carinu, sad je kumu lagano prosao. On je uzeo 3gb ram i ispao mu je oko 145.

Sent from my ALP-L29 using Tapatalk
 
Aha, ne vidjeh da ima 3gb verzija. Nije ni to loše. Btw, zimus sam platio pdv na 2 telefona od 125e. Baksuz.
 
Imas 50 odsto sanse da neces placati odv i carinu, sad je kumu lagano prosao. On je uzeo 3gb ram i ispao mu je oko 145.

Sent from my ALP-L29 using Tapatalk


Da nisi stavio možda nulu viška? Šansa da telefon prođe bez carine je jako mala
 
Poslednja izmena:
Evo malo slika sa lica mesta iz (70km daleko od) Sudžoa :D

Oppo, MEizu, OnePlus, Xiaomi, Huawei sve živo i još gomila nama nepoznatih brendova. Cenjake do mile volje. Da se pohvalim i ovde 3 put :d Honor Note 10, global Rom, 6/128 300e :D

Terali me na neki Oppo X za 500e, nisam imao pojma koji je fon. Za oppo znam pošto ima HA2 džepno pojačalo i vidjao sam fonove dok sam živeo u UAE, ali nisam mislio da su nešto specijalno. Kinez kolega me tera da uzem, kaže "ANIMAL" :d , ja se nasmeja, reko'; "super što je animal, ako ne znam da li mogu nadjem Global ROM". Ovamo nisu imali da stave Global ROM, I uzeh Note 10 na kraju :)
 

Prilozi

  • IMG_20180815_162738.jpg
    IMG_20180815_162738.jpg
    286.3 KB · Pregleda: 210
  • IMG_20180815_162740.jpg
    IMG_20180815_162740.jpg
    344.1 KB · Pregleda: 198
  • IMG_20180815_162747.jpg
    IMG_20180815_162747.jpg
    284.5 KB · Pregleda: 195
  • IMG_20180815_162409.jpg
    IMG_20180815_162409.jpg
    267.1 KB · Pregleda: 186
Pa oppo find x, onaj sa kliznim mehanizmom ispod koga su kamere...


Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Evo malo slika sa lica mesta iz (70km daleko od) Sudžoa :D

Oppo, MEizu, OnePlus, Xiaomi, Huawei sve živo i još gomila nama nepoznatih brendova. Cenjake do mile volje. Da se pohvalim i ovde 3 put :d Honor Note 10, global Rom, 6/128 300e :D

Terali me na neki Oppo X za 500e, nisam imao pojma koji je fon. Za oppo znam pošto ima HA2 džepno pojačalo i vidjao sam fonove dok sam živeo u UAE, ali nisam mislio da su nešto specijalno. Kinez kolega me tera da uzem, kaže "ANIMAL" :d , ja se nasmeja, reko'; "super što je animal, ako ne znam da li mogu nadjem Global ROM". Ovamo nisu imali da stave Global ROM, I uzeh Note 10 na kraju :)

Mislim da si se bas zeznuo. Trebao si uzeti OPPO X, to je stvarno animal od telefona.
 
Pogotovo što je unikatan telefon, a ne zaostaje ni za čemu.
 
Nazad
Vrh Dno