Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Može li u PM neki kontakt za servisera koiji radi sa Kinezima, konkretno Coolpad Cool1. Preferiram NBG - hvala unapred ;)
 
Treba mi telefon za neki prelazni period, sa idejom da prodjem što jeftinije.

Ulefone S8 - ima li smisla kupovati ga ili postoji nešto bolje u tom cenovnom rangu? Kad kažem tom - mislim da je taj iznos max a ne "kupi ovaj za 100€" - ideja je da kupim neki baš budget a da ne mrzim sebe zbog toga :)
 
Treba mi telefon za neki prelazni period, sa idejom da prodjem što jeftinije.

Ulefone S8 - ima li smisla kupovati ga ili postoji nešto bolje u tom cenovnom rangu? Kad kažem tom - mislim da je taj iznos max a ne "kupi ovaj za 100€" - ideja je da kupim neki baš budget a da ne mrzim sebe zbog toga :)
Možda onaj Redmi GO?
Imaš ga na KP, sa garancijom VIP-a za 50€
 
Poslednja izmena:
Pa bogami i nema ga trenutno ispod 8000 na KP i to 1GB verzija.
 
Mozda Motorola moto c (ili jos bolje plus verzija). Ima ih dosta novih I polovnih pa biraj. C sa 1gb rama ima za 50e

Za 60e ima na kp C plus sa 2gb rama, a za iste pare ima i e5 play (samo sto je android go i mislim da ima 1gb) oba nova

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Preskočio bih 1GB modele. Nisam baš toliki mazohista :)
 
Ja razmišljao o raznim kinezima i rešio sa telefonima nadam se za naredne 2 godine... ako ne sahrane sa RAM memorijom u medjuvremenu.

Do tad valjda +5x telefoto ne bude toliko skupa rabota pa da ne moram da prodajem kola za telefon.

U medjuvremenu samo dokaz koliko je ovo potcenjena sprava a i generalno ceo koncept - Galaxy K Zoom - slikano iz ruke sa zumom 6x.

60858166_10218669067893225_5635798885436751872_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Nubia Red Magic 3 za 479Evra 128/8 90hz displej,
 

Prilozi

  • Screen Shot 2019-05-27 at 5.52.57 PM.png
    Screen Shot 2019-05-27 at 5.52.57 PM.png
    56.5 KB · Pregleda: 147
Ozbiljan mob, ok cena :) samo da je nešto manjih dimenzija :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
S obzirom da nema notch a ima veliki ekran, velicina je opravdana. Ali ko sto kazes ozbiljan je mob.
 
Meizu 16s.

Slažem se sa komentarima ispod videa, ovo je odličan dizajn, bez notcha i bez iskačuće kamere. Nadam se da će i ostali krenuti u ovom smjeru kada dođe vrijeme.
Da je ovo izdao Xiaomi sa svojim ispeglanijim sustavom i kamerom bio bi mi glavni kandidat. Ovaj meizu nije izdužio mobitel na 19,5:9 omjer. Lagan, savršen veličinom, amoled, odlična baterija za taj moderan štedljivi procesor. Ali cijena je još uvijek više nego li bih platio.

https://www.youtube.com/watch?v=_0BTUoOqoVw
https://www.youtube.com/watch?v=tLhc2deBy6U
 
Da li su moguće tako dobre specifikacije za tako nisku cenu? Kakav kvalitet i izdrzljivost može da se očekuje za takav tip uređaja?
Razmišljam se da uzmem nešto slično za klinca...

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Ovaj Billion Capture u mnogome asocira na Cool1. Jako zanimljivo deluje za te pare.
 
Da li su moguće tako dobre specifikacije za tako nisku cenu? Kakav kvalitet i izdrzljivost može da se očekuje za takav tip uređaja?
Razmišljam se da uzmem nešto slično za klinca...

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk

To su solidne specifikacije da zadovolji svakodnevne aktivnosti,umidigi a5 pro predstavljen je aprila 2019,planiram da ga uzmem u narednom periodu mada mi se nezuri, imam neki Jiayu s3 koji sluzi vec 4 godine i jos uvek zadovoljava moje potrebe.
 
Ja planiram ovih dana da ga uzmem, bas deluje dobro. Ne mogu da pronadjem na netu neki kršten reviju tog modela, kamera me ne zanima, samo da radi. Nego ima li gplay? Vidim ima globalna verzija.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Da li su moguće tako dobre specifikacije za tako nisku cenu? Kakav kvalitet i izdrzljivost može da se očekuje za takav tip uređaja?
Razmišljam se da uzmem nešto slično za klinca...

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
Uzmi Redmi 7 :)

Ili jos bolje, Redmi Note 5.
 
Poslednja izmena:
Vidim ima Xiaomi mi A2 lite sa android one, jel to neka osakacena verzija sistema? A ima i redmi note 6 pro za iste pare ali sa Android 7,koji od ova dva je bolji?

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Android One je cist Android, kakav je na Pixel i Nexus telefonima. Nekome je okej, meni je prazan, pored MiUI-ja punog opcija i korisnih stvari deluje smesno.

Redmi Note 6 Pro je izasao sa Oreo, ne moze da ima Nougat, mozda si nasao Redmi 6 Pro. Redmi 6 Pro je hardverski isti kao A2 Lite, samo dolazi sa MiUI.

Ovako bih gledao: Redmi Note 5/Redmi Note 6 Pro>Redmi 7>Redmi 6 Pro>A2 Lite.
 
To su solidne specifikacije da zadovolji svakodnevne aktivnosti,umidigi a5 pro predstavljen je aprila 2019,planiram da ga uzmem u narednom periodu mada mi se nezuri, imam neki Jiayu s3 koji sluzi vec 4 godine i jos uvek zadovoljava moje potrebe.
Meni se za ovu cenu isto ovo svidelo. Planirao sam ocu da kupim redmi 7 ali me sada malo ovaj telefon privukao, iako je za nijansu proc. bolji na r7 ovde se cini da je sve ostalo u prednosti.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Vidim ima Xiaomi mi A2 lite sa android one, jel to neka osakacena verzija sistema? A ima i redmi note 6 pro za iste pare ali sa Android 7,koji od ova dva je bolji?

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
Android One je čist Android, kao kod Gogle Nexus, ili Pixel telefona. Meni daleko više odgovara od MIUI i ostalih Kineskih skinova. Skoro sam ženi kupio Redmi Note 7, i jedva se snađem kad treba nešto da podesim, pre toga je imala Mi A1 sa Android One, i tu je sve na svom mestu. Stvar navike pre svega.

Mi A2 lite ima trenutno dobru cenu na Netonnet.
 
Poslednja izmena:
Tamo sam i mislio da ga uzmem jer jedino oni prodaju xiaomi, elgiganten i mediamarkt ih nema. Uzimam taj A2 jer za klinca od 8 godina koji koristi youtube, viber i par igrica ni ne treba ništa jače.
Svideo mi se umidigi a5 pro ali ko zna šta cu dobiti i koliko ce raditi jer vidim niko ovde nije imao iskustva sa istim modelom.
Hvala svima.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Dobiceš otprilike ono što se dobijalo za Coolpad Cool1 a evo šta je to iz prve ruke:
- fenomenalan telefon prelepe izrade sa specifikacijama koje odgovaraju realnim.
- verovatno ispod-prosečnu kameru jer nema drugog načina da opravdaju ovu cenu
- spravu koja će 99% najbolje raditi na default ROMu.
- spravu koja iz nekog razloga neće sve aplikacije da potera kako treba - pa će tako iz nekog razloga da ti recimo guta poslati komentar po portalima ili neće da ti učita red vožnje na BusPlus aplikaciji. Zvuči banalno, ali, recimo nisam imao kako da isprobavam parking aplikacije - razumete šta hoću da kažem.
- spravu koja će potrajati maksimum do garantnog roka.
- spravu koja će prve znakove otkazivanja da manifestuje posle godinu dana otprilike - tipa LED lampica, oslabi zvučnik i sl.
- spravu kojoj će baterija početi sporije da se puni kako garantni rok nestaje.

I pošto je Cool1 još bio premija, budi spreman i na kojekakav bloatware koji ćeš morati uz malo napora (čitaj rootovanja preko 4pda i sličnih sajtova) da deinstaliraš da ti ne bi iskakali fabrički pop-upovi.

Sve u svemu, ne bi trebalo da prodješ loše. Ali da pritom otvoriš četvoro oči.
 
Umidigi je odlican. Ja sam ranije imao umi super, zapravo jos uvek imam ali ne koristim ga. Android bez bloata, cak i bez glupavih procesa u pozadini, lagan root, odlicna baterija... Jedino sto je podrska malo slabija ako ikakva.
Jedini razlog zbog kojeg ne razmisljam o tim "manjim" brendovima je podrska. Za xiaomi ima sve i softver je inace fenomenalan.

Sent from my Lenovo L78011 using Tapatalk
 
Dobiceš otprilike ono što se dobijalo za Coolpad Cool1 a evo šta je to iz prve ruke:
- fenomenalan telefon prelepe izrade sa specifikacijama koje odgovaraju realnim.
- verovatno ispod-prosečnu kameru jer nema drugog načina da opravdaju ovu cenu
- spravu koja će 99% najbolje raditi na default ROMu.
- spravu koja iz nekog razloga neće sve aplikacije da potera kako treba - pa će tako iz nekog razloga da ti recimo guta poslati komentar po portalima ili neće da ti učita red vožnje na BusPlus aplikaciji. Zvuči banalno, ali, recimo nisam imao kako da isprobavam parking aplikacije - razumete šta hoću da kažem.
- spravu koja će potrajati maksimum do garantnog roka.
- spravu koja će prve znakove otkazivanja da manifestuje posle godinu dana otprilike - tipa LED lampica, oslabi zvučnik i sl.
- spravu kojoj će baterija početi sporije da se puni kako garantni rok nestaje.

I pošto je Cool1 još bio premija, budi spreman i na kojekakav bloatware koji ćeš morati uz malo napora (čitaj rootovanja preko 4pda i sličnih sajtova) da deinstaliraš da ti ne bi iskakali fabrički pop-upovi.

Sve u svemu, ne bi trebalo da prodješ loše. Ali da pritom otvoriš četvoro oči.
Ako ovo nije loše onda moramo da pravimo nove definicije dobrog [emoji3]
 
Jedini razlog zbog kojeg ne razmisljam o tim "manjim" brendovima je podrska. Za xiaomi ima sve i softver je inace fenomenalan.
Tako je.

Drug je bio u Kini prosle godine, do juna (na duze je isao), mogao sam da biram telefon svih brendova do nekih 200e, mozes misliti koji je izbor u Kini (ukljucujuci Taobao gde je i kupljen fon na kraju). To su bili dani i dani istrazivanja, citanja, i na kraju sam uzeo RN5 6/64 jer nije bio puno losiji po odnosu ulozeno/dobijeno od "slabijih" brendova, a znao sam da dobijam odlican fabricki softver kome podrska od ~3 godine tek krece, proveren kvalitet komponenti (bateriju koja ne krene da degradira posle garantnog roka i sl.), lako dobavljive delove i lokalni servis i odlicnu podrsku zajednice za custom romove ako se nekad odlucim za njih (a odlucio sam se nakon ~godinu dana).

Mogu reci da se ni 1% nisam pokajao :)
 
Nazad
Vrh Dno