Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Pa evo ovde imas za 175usd i na to 18.6usd postarina i stize u EU bez dažbina.

http://www.spemall.com/Xiaomi-Redmi-Note-3-4G-LTE-Smartphone-MTK-Helio-X10-5-5-Inch-1920x1080-pixels-Screen-Dual-Cameras-2GB-RAM-16GB-ROM_g.html

Edit:
Ili aliexpress u prethodnom postu....
 
Poslednja izmena:
Da li moze neko da pojasni kako se to tacno plati to sto treba da ne bi naplatili dodatne dazbine,imam dva drugara(Nemack,Svedska) koji dolaze dva,tri puta mesecno za Srbiju pa mi donose tako neke uredjaje ali sam do sada porucivao iz eu skladista.
 
@Romeo
Platis karticom, preko PayPal. Prethodno napises adresu za isporuku (u EU) i odaberes "eu express" za slanje.
 
Da li moze neko da pojasni kako se to tacno plati to sto treba da ne bi naplatili dodatne dazbine,imam dva drugara(Nemack,Svedska) koji dolaze dva,tri puta mesecno za Srbiju pa mi donose tako neke uredjaje ali sam do sada porucivao iz eu skladista.
Pise ti sve na onom linku sto sam kacio. Ako ti nesto nije jasno pitaj kineza na pm.
 
U principu samo stavim dhl dostavu i to je to,trenutno imam m2n i zadovoljan sam jako ali menjam cesto telefone i ovaj mi se bas svideo
 
Novi lettv. Zverina

s_e0712653da254e94beb5d977b9475e56.jpg
 
GSM 850/900/1800/1900MHz
WCDMA 900/2100MHz
FDD-LTE B3/B7/B20


Da, radiće na svim našim mrežama (i na LTE800).
 
Poslednja izmena:
I tcl je pre par dana izbacio identican mob.. Mislim da je 99% istog izgleda :)
 
Prepakovani Doogee X5 pro samo ima senzor
 
TCL i ZTE kao proizvodjači su svetlosnu godinu ispred Doogee.
 
X5 ima slabiju verziju procesora od 1GHz, ne standardnu od 1,3, ima slabiju bateriju, totalno drugačiji izgled...uostalom, odakle ikome ideja da je neko "prekopirao" telefon time što je upotrebio istu liniju procesora, 2Gb RAM-a i 5" 720p displej, jbt? Ako išta, meni taj ZTE najviše liči na Meizu M2 (non-Note) sa skenerom...
 
Poslednja izmena:
Naručio sam LeTV x600 sa gearbest-a još 27.10. i još ga nisu poslali. Rekli su mi više puta da se strpim, jer trenutno nije na stanju, čak sam hteo da doplatim za neki od model od 32 gb (na njihovom sajtu stoji da su na stanju), ali su mi rekli da ni ti modeli nisu dostupni. Poslednji put kad sam im pisao i tražio da mi vrate pare, jer ne mogu više da čekam, ništa mi nisu odgovorili. Razmišljam da otvorim Paypal dispute, ako mi ne ponude neko rešenje u narednih par dana. Da li je neko imao slično iskustvo sa njima i kolike su mi šanse a vratim pare preko Paypal-a?
 
Ja sam naručio 11 .11 sa alija i tek 27 mi je pisalo da singapurska pošta je poslala a još ga nema
 
Naručio sam LeTV x600 sa gearbest-a još 27.10. i još ga nisu poslali. Rekli su mi više puta da se strpim, jer trenutno nije na stanju, čak sam hteo da doplatim za neki od model od 32 gb (na njihovom sajtu stoji da su na stanju), ali su mi rekli da ni ti modeli nisu dostupni. Poslednji put kad sam im pisao i tražio da mi vrate pare, jer ne mogu više da čekam, ništa mi nisu odgovorili. Razmišljam da otvorim Paypal dispute, ako mi ne ponude neko rešenje u narednih par dana. Da li je neko imao slično iskustvo sa njima i kolike su mi šanse a vratim pare preko Paypal-a?
Meni je stigao jedan smartwatch koji je bio DOA i odma sam i javio i tu smo se dopisivali i slao sam im video da ne radi i kao uplatice refund i proslo je ja mislim dvadeset dana i nista,opet sam otvorio ticket kod njih i napljuvao sam ih i sad cekam odgovor
 
Meni je Ulefone Be X stigao sa Gearbesta u roku 15 dana. Ono što mogu preporučiti svima da uvijek prije kupovine (bez obzira koji shop je u pitanju) kontaktiraju prodavca i provjere da li imaju na stanju taj telefon. Nije rijedak slučaj da piše stock a da ga nemaju na stanju.
 
Ja sam na Pandawill happyhour kupio Asus zenfone. Pisalo 300 kom raapoloživo, bio medju prvih nekoliko kupaca. Posle 17-18 dana ih pitam šta ima, kazali out of stock, da se strpim.

Džabe ti i raspitivanje kod takvih.
 
Sve je više jeftinih telefona sa MTK6580 čipsetom, Doogee je samo bio među prvima ako ne i prvi koji je izbacio jeftin telefon zasnovan na njemu.
Sad će poplava jeftinih telefona sa tim čipsetom, što uopšte nije loše po nas, biće dosta modova, custom ROM-ova ... ;)

TCL i ZTE kao proizvodjači su svetlosnu godinu ispred Doogee.

Nemam pojma kakav je TCL, pogotovo ne baš tako detaljno da mogu da prepoznam kvalitet izrade celokupnog hardvera ali o ZTE nemoj da pričaš hvalospeve nekome ko je imao iskustva sa ZTE, samo da bi napisao nešto negde. ;)
 
Sve je više jeftinih telefona sa MTK6580 čipsetom, Doogee je samo bio među prvima ako ne i prvi koji je izbacio jeftin telefon zasnovan na njemu.
Sad će poplava jeftinih telefona sa tim čipsetom, što uopšte nije loše po nas, biće dosta modova, custom ROM-ova ... ;)



Nemam pojma kakav je TCL, pogotovo ne baš tako detaljno da mogu da prepoznam kvalitet izrade celokupnog hardvera ali o ZTE nemoj da pričaš hvalospeve nekome ko je imao iskustva sa ZTE, samo da bi napisao nešto negde. ;)
Imao si zte kupljen kod naših operatera?
Pretpostavljam grand x ili kako beše ime modela.
ZTE danas, pa čak i tada, samo oni kupljeni u Kini a ne custom što jeftinije varijante za operatere, nemaju veze sa zte telefonom sa kojim ti imaš loše iskustvo.
 
A to što porediš zte i tcl sa doogee telefonom govori koliko ne znaš ništa o kineskim brand telefonima.

Deluje kao da se nismo baš usrećili svi mi koji volimo kineske telefone ako si moderator u ovoj temi.
 
Meni je Ulefone Be X stigao sa Gearbesta u roku 15 dana. Ono što mogu preporučiti svima da uvijek prije kupovine (bez obzira koji shop je u pitanju) kontaktiraju prodavca i provjere da li imaju na stanju taj telefon. Nije rijedak slučaj da piše stock a da ga nemaju na stanju.
A nije ni redak slucaj da pitas da li je na stanju i da kazu DA a da ga nemaju pa se onda izvlace.
Ima svega a na kraju te izadje na isto.
 
Imao si zte kupljen kod naših operatera?
Pretpostavljam grand x ili kako beše ime modela.
ZTE danas, pa čak i tada, samo oni kupljeni u Kini a ne custom što jeftinije varijante za operatere, nemaju veze sa zte telefonom sa kojim ti imaš loše iskustvo.

Nemaju veze uopšte, u pravu si: ono u Kini su ZTE a ovo kod nas što se prodaje su ZTE - to nije ista fabrika. Ono u Kini prave neki tamo kinezi a ovo kod nas su pravili stručnjaci tipa Jasna Matić, Branko Radujko & co.
Takođe, kad sam pisao podršci ZTE-a, da bi problem sa softverom rešio sam ne bi li uštedeo vreme i živce, sjajan bot odgovor da se obratim najbližem ovlašćenom servisu sam dobio od kineza iz Bloka 70, ne od nekog iz kine...

Zašto imate potrebu da pištete u stilu: "Nemaš ti pojma o čemu pričaš, nemam argumente ali ću te svakako poklopiti u pokušaju da ispadnem pametniji" i ako ništa konkretno nećete reći sem što ćete malo nahraniti svoj ego i uništiti atmosferu?

A to što porediš zte i tcl sa doogee telefonom govori koliko ne znaš ništa o kineskim brand telefonima.

Deluje kao da se nismo baš usrećili svi mi koji volimo kineske telefone ako si moderator u ovoj temi.

Auuu ovde si me tek nadmudrio, sada neću moći da spavam...
 
Poslednja izmena:
@SuperStarr
Ne moram ja ništa da ti objašnjavam, sve će ti se samo reći za nekoliko meseci praćenja ove teme i kineskog tržišta telefona, i kada ti prodje nekoliko različitih kineskih brendova kroz ruke.

Shvatićeš da Doogee ne bi poželeo ni na poklon a da zte pravi premijum telefone danas.

Iskren da budem, nisam skoro imao u rukama ni jedan zte telefon niti baš pratim puno njihove modele ali poredjenje sa Doogee je jednostavno pogrešno. ZTE i TCL koliko god prodavali ili ne prodavali danas telefona u evropi nemaju šta da traže u društvu garažnog brenda Doogee.
Doogee se sklapa samo da bi se uvaljivao neiskusnim kupcima u evropi preko online šopova dok TCL i ZTE spadaju medju najveće kineske proizvodjače telefona.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno