Šta je novo?

LG Nexus 5

Ima i vest je stara vec 3 dana.. Kaceno na ovoj temi :)
 
Cccc, koji ste vi spameri... Ja isto videh tu vest na B92 danas, i rekoh sebi :"Daj da pogledam na Benchu, sigurno ima tema sa brdo informacija." Otvorim temu i smorim se jer ste 3 strane spamovali o punjenju baterija.
 
^nije to nista, kad izadje ce se na 100 strana raspredati o oblogama i folijama :d
 
^nije to nista, kad izadje ce se na 100 strana raspredati o oblogama i folijama :d

I to sto kazes :D Sve prema vrijednosti telefona. AKo je skuplji ima da ga cuvas ko oci u glavi a kad padne vrijednost skidas navlake :d, ako je ispod 300€ kakve folije kakvi bakraci. :D
 
Mat folije su ok :) salu na stranu ocekujem u toku nedelje jos rumera vezanih za n5.. Bice zanimljivo :)
 
Rumori više-manje, ono što mene zanima je da Google što prije predstavi N5 i da što prije počnu sa prodajom. N4 je bio predstavljen 29. oktobra pa ako tako bude i sada onda ćemo se načekati. A i vidjećemo da li će prodaja ići kako treba a ne kao sa N4 kada je rasprodan već u prvom satu, negdje i u prvim minutama, a onda se dugo čekalo da se opet pojavi.

Stock sold out quickly, in some markets within minutes of release. The phone became available in the Play store again on January 29, 2013. (Wikipedia)
 
Pa valjda su naucili lekciju.. Ili im to dodje kao jeftin marketing trik
 
Još jedan rumor:

October 2013 is supposedly the appointed release date of the Nexus 5 and according to Droid Life, that special day will likely take place on the last day of the month.
 
"Sorry Nexus fans: LG D820 is just a CDMA G2 variant."
@evleaks just tweeted this. He is a pretty reliable source. So everything starts up again? 

Neki lik postovao na xda
 
crni g2 bez lg znaka na prednjoj strani i ja sam zadovoljan :)
 
NEXUS-5.jpg
 

Prilozi

  • NEXUS-5.jpg
    NEXUS-5.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 253
"Sorry Nexus fans: LG D820 is just a CDMA G2 variant."
@evleaks just tweeted this. He is a pretty reliable source. So everything starts up again? 

Neki lik postovao na xda

Јел би могао неко да објасни шта то значи ЦДМА и зашто је то лоше?
 
Pretežno se radi o verziji za američko tržište tj. za Verizon. Mada imaju i Kinezi CDMA mreže koliko sam upoznat. CDMA je tip mobilne mreže, kao GSM koji je dominantan kod nas i u svetu.
 
CDMA telefoni nemaju slot za sim kartice. E sada na kom principu rade nisam siguran. Bilo bi lepo ako neko zna da objasni.
 
Hvala. Jeste da malo spamujemo ali dosta stvari se nauci tokom neobaveznog caskanja :)
 
To nije tema a u krajnjoj liniji nije ni bitno pošto će od sledeće godine američki Verizon da pređe na čist LTE, tako da će CDMA tehnologija prenosa da izgubi trenutno najvećeg proponenta. Sprint i Virgin će sigurno pratiti Verizon tako da uskoro u USA neće biti CDMA, a Kina i deo Azije gde funkcioniše CDMA zaista nisu bitni.
 
Hvala. Jeste da malo spamujemo ali dosta stvari se nauci tokom neobaveznog caskanja :)

Totalno su u pravu...

To nije tema a u krajnjoj liniji nije ni bitno pošto će od sledeće godine američki Verizon da pređe na čist LTE, tako da će CDMA tehnologija prenosa da izgubi trenutno najvećeg proponenta. Sprint i Virgin će sigurno pratiti Verizon tako da uskoro u USA neće biti CDMA, a Kina i deo Azije gde funkcioniše CDMA zaista nisu bitni.

Ja, recimo, pojma nisam imao za reč proponent :D:D:D
 
Npr. S.Mihajlovic je proponent :d
 
Poslednja izmena:
Nexus 5 Release in October Last week?

By further investigation, we came to know that the device will come out in the end week of October

Ne znam da li im ovo znači da će tada biti predstavljen ili da će tada izaći u prodaju :trust:

N4 je bio predstavljen zadnje sedmice oktobra a u prodaju je izašao dve sedmice kasnije.
 
Ja ne znam kako to misle da je oktobar bio prosle nedelje, nista mi nije jasno.
 
Misle na zadnju sedmicu u oktobru.
 
cini mi se da je i nexus 4 predstavljen poslednje sedmice oktobra pa onda ovo dodje logicno :) nece odmah biti u prodaji, naravno, ali cemo vrv znaci datum prodaje :)
 
Ali ko će čekati do tada? :) pogotovo kada me onaj plavi HTC one mami.
 
Hvala svima na odgovorima. :) Zar nije nelogićno da Nexus telefon radi samo na CDMA mrežama, pa zar nije njegova ''glavna karakteristika'' otvorenost u svakom pogledu? Ne verujem da će biti tako.
 
Nazad
Vrh Dno