Šta je novo?

A4 Tech-Bloody Multi-Core Gun3 Gaming Mouse V7

A4tech x7 710fs vec 6-7 godina,radi kao sat.Pa posle nek neko prica o kvalitetu a4tech-a.Tako da cu i ovaj bloody probati uskoro,samo da nadjem gde ima.
 
Pazario sam i ja ovaj mis, pa da ostavim par utisaka...

Fizicki, mis jako lepo izgleda, tezak je, lepo lezi u ruci i lako klizi po stolu (ne koristim podlogu). Dosta je veliki, sto meni odgovara, ali nije bas za nekog sa kracim prstima. Dodatni dugmici sa strane su na dohvat prstiju i postavljeni su tako da se ne mogu slucajno pritisnuti. Od ova tri dugmeta iz skrola samo se prvi moze lako koristiti, dok poslednja dva je ipak najbolje postaviti za setovanje DPI-a. Levi i desni klik tasteri ne leze bas najbolje (imaju mali luft pre klika, jako mali, ali stari Logitech ga nije imao) sto ne smeta u radu, ali kvari malo utisak. Ne klimaju levo-desno, bar kod mene, mada vidim da neki imaju i taj problem. Takodje, levi klik se dosta cuje. :) Setovanja su fino odradjena i laka. Za sad sam zadovoljan i mislim da je u ovom cenovnom rangu apsolutna preporuka.
 
Kakav je skrol?
I kakav je klik na skrol-u? Njega najvise koristim (za otvaranje linkova u novi tab), pa mi on najpre ode - pocne da otvara duple tabove...
 
^Odlican, i sto neko rece za mali luft u levom/desnom tasteru do klika, ja taj luft nisam primetio na 2 misa, utegnuto maximalno sve.
 
Skrol je odlican kao i klik na njemu, tih, precizan i udoban. Ja sam imao priliku da dva probam i oba su imala mali luft na kliku. Znaci, bas mali luft je u pitanju i ne bih ga ni primetio da nisam o tome citao pre.
 
Evo vam kratak klip pa vidite kada se tipka po LMB da li na to mislite kada kazete da ima malo lufta, ja generalno nista ne primecujem osim malo drugacijeg zvuka pri tipkanju (ne kliku, vec tipkanju bez pritiskanja) u odnosu na RMB.

I klikovi i scroll su neke srednje tezine, nisu ni premeki a ni tvrdi. Scroll je malcice samo tvrdji za pritisnuti od klikova a koliko se cuje kada se vrti cujete i sami (maaalo se cuje), tasteri sa strane su slicni LBM i RMB, mozda su malcice samo meksi koliko je i scoll tvrdji.

[youtube]BfYi7JqQU2s[/youtube]
 
Indenticno je i kod mene (na to mislim), levi klik ima taj mali luft (kod desnog gotovo da ne postoji). Nije nikakva mana, ali eto, da napomenem jer vidim da nekima to smeta. Moj predhodni mis to nije imao. To je zbog dizajna najvise, moze da se i sredi (nalepis parce lepljive trake ispod tastera i reseno), ali, opet, meni to nije problem da bi se oko toga sada zamajavao.
 
bas takav luft je i kod mene na levom kliku (ocz-video clip), generalno ne pravi nikakve probleme prilikom koristenja, samo sto mi malo cudno za usi! i opet da ponovim "mis je strava dobar".. (kod vecine miseva ovog cenovnog ranga dpi sluzi za osetljivost-brzinu kretanja pointer-a, a kod ovog misa se na ova 3 tastera sa gornje strane podesava brzina osetljivosti pucanja prilikom igranja igara), a na tasteru br. 1. (na dvoklik tog tast.) moze menjati osetljivost pokreta.. "to je sto se meni najvise dopada", i ne znam da li smo to spominjali mis radi "apsolutno" po svim podlogama koje sam ja imao da probam! :)
 
Hvala na odgovoru

OCz hvala na snimku.
Nego kakvi su ovo evriĆi koji su "slucajno" zalutali na snimak :D
 
Ma to ih je on namerno stavio na suncanje ;)
 
Neko drugi ce da ih ima da ih sunca :) to je deo para za registraciju kola ..

Stvarno, ni meni nisi odgovorio za V3. Kada bi ga nasi uvezli ja bi ga mozda probao ...cini mi se da bi mi oblik vise odgovarao a generalno bi trebao da je isti mis kao i V7.

P.S ja na kliku ne primecujem nista kada zapravo i klikcem, onaj zvuk mogu samo da izazovem ako onako tipkam po njemu, u radu dok vi niste spomenuli nisam ni zavalio :) nema kod mene nikakve razlike kada se pusti LMB u odnosu na RMB.
 
Poslednja izmena:
@batokall, Ocz lokalnoj radnji je kupio u Becu...kako stvari stoje ostavice ga sebi :d

Generalno to je isti mis kao i V7.
 
Poslednja izmena:
I ja bih pre probao V3 nego V7
 
malo laga ne moze da skodi :D
 
Ako pak hocete neku preporuku za avago 3090 (ili derivat) onda je to po mom misljenju Logitech G400 (avago S3095), ali je on naravno osetno skuplji...

Meni se ovaj V5 mnogo svidja , steta sto ne stave neki dobar opticki senzor bez neg i poz akceleracije i predikcije tipa ovaj sto preporucujes. Sve je to super ali proizvod bez gaming senzora oslobodjenog gluposti nije kompletan proizvod :(
 
Javlja se jos jedan ponosan vlasnik misa :) U pitanju je V7 i nazalost kao i kod svih vas imam mali prazan hod na levom kliku.
Iskreno isti hod ne smeta jer je prisutan samo pri prvom spustanju prsta na mis, nakon toga tezina naslonjenog prsta eliminise
taj prazan hod.
Inace mis sjajno lezi u ruci, izrada je prilicno dobra i mis ima solidnu tezinu tako da ne pripada lakoj kategoriji. Odusevio me je
paket dodatne opreme. Stigle su nalepnice, mikrofiber krpica za ciscenje misa, 10ak rezervnih glajdera za mis u slucaju da zeznete
fabricke :) Softver je odlican i najvise mi se svidelo podesavanje nivoa osetljivosti misa i kolicina koraka iste osetljivosti :)

Eto od mene preporuka :)
P.S. Uzeo sam poslednji komad u Srbiji :D :D
 
Kako ja nemam takav luft, da li mozes usnimiti kraci video gde se moze videti koliki je luft u pitanju.


PS. nek si ga ugrabio, verujem da ces biti zadovoljan, neka te sluzi dobro ;)
 
Kako ja nemam takav luft, da li mozes usnimiti kraci video gde se moze videti koliki je luft u pitanju.


PS. nek si ga ugrabio, verujem da ces biti zadovoljan, neka te sluzi dobro ;)

Isto kao na snimku na prethodnoj strani, kao da ima luft od recimo 1/8 milimetra...
desni klik nema taj luft dok levi ima. Nije strasno, ne nervira me ali samo zato sto je generalno mis super :D
 
Poslednja izmena:
pozdrav
doslo vreme da se menja mis ;)
do sada sam koristio A4 Tech X-748K i posle dugogodisnjeg mucenja je poceo lagano da izumire....
mislio sam ponovo da pazarim isti mis medjutim videh ovu temu tako da su sada u opticaju i v5 i v7...
i radnji u kojoj pazarim (da ne reklamiram) imaju sva tri modela sa pribliznim cenama tako da je to-to sto se tice kesha...
imam par pitanja:
koja je razlika izmedju v5 i v7? u radnji su mi rekli da su po specifikaciji isti?!?!?
da li v5 i v7 imaju "tegice" jer A4 Tech X-748K ih je imao i navikao sam se na tezinu :)
da li je velika razlika u kvalitetu izmedju 748k i v5-v7?
A4 Tech X-748K me je bas prijatno iznenadio i pazario bih misonju koji je slicniji njemu, znaci v5 ili v7 (ili ni jedan tj ponovo X-748K, zavisi od odgovora na postavljena pitanja)
procitao sam celu temu i videh da se "malo" otislo u off ;).... mislim da je oduvek bilo kolko para - toliko muzike ali problem je u tome sto u ovom nasem srbistanu nema muzike jer nema ni para :) a A4 Tech za date novce dosta daje (moje misljenje, da ne bude zabune)...
eto...
hvala unapred
 
Poslednja izmena:
pozdrav
doslo vreme da se menja mis ;)
do sada sam koristio A4 Tech X-748K i posle dugogodisnjeg mucenja je poceo lagano da izumire....
mislio sam ponovo da pazarim isti mis medjutim videh ovu temu tako da su sada u opticaju i v5 i v7...
i radnji u kojoj pazarim (da ne reklamiram) imaju sva tri modela sa pribliznim cenama tako da je to-to sto se tice kesha...
imam par pitanja:
koja je razlika izmedju v5 i v7? u radnji su mi rekli da su po specifikaciji isti?!?!?
da li v5 i v7 imaju "tegice" jer A4 Tech X-748K ih je imao i navikao sam se na tezinu :)
da li je velika razlika u kvalitetu izmedju 748k i v5-v7?
A4 Tech X-748K me je bas prijatno iznenadio i pazario bih misonju koji je slicniji njemu, znaci v5 ili v7 (ili ni jedan tj ponovo X-748K, zavisi od odgovora na postavljena pitanja)
procitao sam celu temu i videh da se "malo" otislo u off ;).... mislim da je oduvek bilo kolko para - toliko muzike ali problem je u tome sto u ovom nasem srbistanu nema muzike jer nema ni para :) a A4 Tech za date novce dosta daje (moje misljenje, da ne bude zabune)...
eto...
hvala unapred

Razlika u Bloody V seriji nema sto se tice senzora, vec samo u izgledu ;) Dakle biras mis koji ti najbolje lezi u ruci.
Cak je i Bloody serija opremljena istim senzorom kao i X7 serija, ali ima par modifikacija koje ga cine boljim. To ces
procitati u opisu koji cu okaciti. Sto se tice tegova, samo najskuplja banda miseva iz X7 serije ima tegove ali V7 sa
svoji 155gr spada u teze miseve i nema potrebe za tegovima. Po meni ima sjajnu tezinu, cak je mozda i tezi nego
sto sam navikao, ali je to posledica igranja celog zivota sa misevima od 500din :D

Elem evo jednog lepog i detaljnog review-a ovog misa

http://benchmarkreviews.com/?id=1013&Itemid=65&option=com_content&task=view
 
Razlika u Bloody V seriji nema sto se tice senzora, vec samo u izgledu ;) Dakle biras mis koji ti najbolje lezi u ruci.
Cak je i Bloody serija opremljena istim senzorom kao i X7 serija, ali ima par modifikacija koje ga cine boljim. To ces
procitati u opisu koji cu okaciti. Sto se tice tegova, samo najskuplja banda miseva iz X7 serije ima tegove ali V7 sa
svoji 155gr spada u teze miseve i nema potrebe za tegovima. Po meni ima sjajnu tezinu, cak je mozda i tezi nego
sto sam navikao, ali je to posledica igranja celog zivota sa misevima od 500din :D

Elem evo jednog lepog i detaljnog review-a ovog misa

http://benchmarkreviews.com/?id=1013&Itemid=65&option=com_content&task=view
hvala druze na brzom odgovoru
sada cu da procitam review
 
danas trazih svuda po srbiji v7 i ladno nema nigde.... u radnji gde rekose da ima i gde sam mislio da pazarim imaju samo v5 (nemaju ga na sajtu) a nemaju v7 (a ima ga na sajtu u ponudi ;))
 
danas trazih svuda po srbiji v7 i ladno nema nigde.... u radnji gde rekose da ima i gde sam mislio da pazarim imaju samo v5 (nemaju ga na sajtu) a nemaju v7 (a ima ga na sajtu u ponudi ;))
e sada da li cekati da dodje v7 (i ko zna po kojoj ceni) ili uzeti v5??? nisam pametan....
greskom dupli post, aj ako moze moderator da a izbrise jedan....sorry
 
Poslednja izmena:
danas trazih svuda po srbiji v7 i ladno nema nigde.... u radnji gde rekose da ima i gde sam mislio da pazarim imaju samo v5 (nemaju ga na sajtu) a nemaju v7 (a ima ga na sajtu u ponudi ;))
e sada da li cekati da dodje v7 (i ko zna po kojoj ceni) ili uzeti v5??? nisam pametan....
greskom dupli post, aj ako moze moderator da a izbrise jedan....sorry

Ja lepo rekoh da sam kupi poslednji V7 u srbiji :D
 
I meni je zapao za oko ovaj mis. Prethodne 3.5 godine sam koristio Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0 i vise sam nego zadovoljan radom sa njim ali je poceo da otkazuje. Kupio sam ga polovnog tako da ima on i vise od tih 3.5 godine. Skrol tockic je poceo da zeza i klik na njega je postao mucenje. Cesto ga koristim za otvaranje novih tabova u browser-u medjutim uglavnom otvori po 2,3 ista taba a u posljednje vrijeme skoro uvijek otvori skrol za brzo prelazenje stranica(ona stvar sto se dobije kada zadrzite klik skrola). Tako da je skoro nemoguce koristiti ga. Vec sam otvarao mis i cistio ga ali ne pomaze. Cini mi se da tu problem pravi prekidac koji se zaglavljuje pa zato i nastaju ovi problemi.
Zato planiram da mijenjam mis i ovaj mi je zapao za oko. E sad posto nisam pri nekom kesu imam par opcija. Dakle imam opciju polovnog Logija G400 i Sharkoon FireGlider-a za 2300 din ili ovog krvavog, takodje polovnog ali starog samo nedelju ili dvije za 1500 din.

Sta mi je najpametnije ciniti? iskreno ja bih najsrecniji bio kad bih uspio ovog mog srediti i da ne moram da ga mijenjam posto sam se navikao na njega prethodnih godina kako ga koristim. Tako da ako imate neki savjet kako bih ga mogao srediti...
 
Poslednja izmena:
Verovatno nigde, eventualno u onoj radnji na U sto ne postoji u BG. Ako si se nastavio na post iznad, covek hoce da kupi polovan, ima ovde na Bench oglasima :p.
 
Nazad
Vrh Dno