Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

Mene interesuje sledeće: Planiram i ja da se upustim u "rudarenje" LTC i BTC. Pa da li računar mora da radi po 24h dnevno, ili je dovoljno i po 10 h na dan? I šta bude kada se isključi računar ili nestane struja, jel se pamti to dokle je stigao?

Po postavljenom pitanju se vidi da si skroz na početku sa znanjem (da ne kažem nešto grublje :p)...računarima (procesorima i grafikama) se ne kopa BTC i LTC nego se kopaju ALTernativni novčići...trenutno najaktuelniji su ETH, ZEC, XMR...pa se na menjačnicama pretvaraju u BTC ili u $....to su ti smernice da ne lutaš mnogo a ti ako imaš jaku volju i vremena kreni sa čitanjem po forumu (i temama) od 2015 godine pa na ovamo jer teško da će ti neko (sad si imao sreće :)) odgovarati na takva pitanja...
 
@Student , sto se Bitmain scrypt asic uredjaja tice, moguce da im je ovo nov uredjaj koji za koji su nedavno zavrsili razvoj, u svakom slucaju nije obavljen na njihovom sajtu. Nasao sam negde da samo kinezi mogu direktno od njih da kupuju u ovoj pre-release fazi, dok ostali kupuju preko Aliekspresa za sada. Pratim Bitmain i koristim njihove uredjaje od 2013-te do sada nisam vidjao Scrypt uredjaje u njihovoj ponudi, dobro je da su se i oni umesali. Uglavnom su ljudi koristili Titan-e i nedavno je Innosilicon izbacio A4 Dominator sa specifikacijom oko 280mhs/1000w. Ovaj Bitmain-ov uredjaj je znatno bolji ako radi po specifikaciji, duplo manja je potrosnja... Eto ujedno i objasnjenja za onaj porast diff-a.
 
@Student , sto se Bitmain scrypt asic uredjaja tice, moguce da im je ovo nov uredjaj koji za koji su nedavno zavrsili razvoj, u svakom slucaju nije obavljen na njihovom sajtu. Nasao sam negde da samo kinezi mogu direktno od njih da kupuju u ovoj pre-release fazi, dok ostali kupuju preko Aliekspresa za sada. Pratim Bitmain i koristim njihove uredjaje od 2013-te do sada nisam vidjao Scrypt uredjaje u njihovoj ponudi, dobro je da su se i oni umesali. Uglavnom su ljudi koristili Titan-e i nedavno je Innosilicon izbacio A4 Dominator sa specifikacijom oko 280mhs/1000w. Ovaj Bitmain-ov uredjaj je znatno bolji ako radi po specifikaciji, duplo manja je potrosnja... Eto ujedno i objasnjenja za onaj porast diff-a.

Imali su i L1 krajem 2014., verovatno i L2...L1 je bio zvanicno na njihovom sajtu, L2 nisam ispratio, ovo je L3...
 
Ne gledaj ltc u $ mnogo jer on zavisi od btc/$ a preko odnosa btc/ltc. Tako da je ovaj btc/ltc odnos vazniji.
 
Ha ha ha kakav krshcoin :)

Zezam se, ovo sad lici na kapitulaciju pred lansiranje konacno...Mada ne ocekujem rast veci od x3 ovog puta. Izduvao je svoje.

krshcoin .. blaga rec.. pre bih rekao sh!tcoin .. posle jucerasnjeg po meni debakla..

EDIT:

ja iskreno ne verujem da ce biti nekog skoga... mozda do 0.0051 kao pre koju nedelju.

PS. nisam trader tako da ovo je samo moje misljenje, da ne bude posle problema :D
 
Poslednja izmena:
5 od proslog skoka na 800k :) tj.od juna prosle godine :) ako gledamo $
 
Poslednja izmena:
ma ako ovako nastavi cex bice i njemu cao cao (sve vise zatezu prilikom isplate vecih suma, jos malo pa ce i bris iz dupeta poceti da traze)
 
Pa i trenutno nije vazno jer svi znamo da za sad jedino BTC ima upotrebu vrednost, sve ostalo zajedno sa monero, dash, LTC si prazne price bar za sad
 
za mene ce LTC imati upotrebnu vrednost kada dodje na 10e jer cu tada da izvrnem novcanik :D ako ikada i dodje.
 
LTC ima jedan JAKO velik problem, a to je da je mozda uz BTC jedini posten i decentralizovan coin (barem pre asic-a mislim na mining distribuciju i da nie bilo premine i instaminea) i to je glavni razlog sto DEV ne mogu lako pumpat isti kao sto se na primer pumpa ono smejurija zvana dash :(
 
LTC ima jedan JAKO velik problem, a to je da je mozda uz BTC jedini posten i decentralizovan coin (barem pre asic-a mislim na mining distribuciju i da nie bilo premine i instaminea) i to je glavni razlog sto DEV ne mogu lako pumpat isti kao sto se na primer pumpa ono smejurija zvana dash :(

Cak i da si u pravu za btc i ltc i onaj deo "pre asica", asici za btc postoje najmanje 4 godine, a to je sada vec vise od polovine zivota btc-a. Dash se i ne pumpa previse, daleko manje osciluje od postenog LTC-a. U svakom slucaju, od kada se pojavio samo raste, a ltc od decembra 2013. samo pada. To je cinjenica i to je ono sto privlaci ili odvlaci "investitore". A spekulante (pilicare kako bi ti rekao) privlaci nestabilnost i mogucnost manipulacije. Osim toga, kad pogledas grafikon postenog LTC-a, vidis da se on koristi samo za nepostene radnje, odnosno P&D.
 
Ja ispod 100$ ne prodajem [emoji14]

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
@student samo da ti kazem da sam prodao fin deo ltc pre dva dana, znaš šta to znači ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
@student samo da ti kazem da sam prodao fin deo ltc pre dva dana, znaš šta to znači ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Da li je moguce...Stvarno si kralj...Ja sam u ponedeljak prodao 730 nmc-a, falilo mi taman toliko za punu isplatu, po 32. Posle par sati skocio je na 77 na btc-e odnosno na 120 na polu...Na svu srecu ostalo mi je jos dosta nemaca...
 
Nazad
Vrh Dno