Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

Sve zavisi... bas savisi. Sa 7970 je recimo drugacija prica, ta karta pravi MH/s koliko i kh/s pa kad todje na 100% isplativost LTC nema se vise sta razmisljati, odmah BTC. AKo je LTC i 10% isplatljiviji od BTC kopam LTC jer 10% razlike u zaradi mi cini 30% racuna za struju (kad se odbiju konverzije, menajcnice, provizije i crvena tarifa u koju onda momacki "zagazim") ;)
 
Ajde ako vec raspravljamo o isplativosti cele price oko LTC-a...da li bi neko mogao iz svog licnog iskustva da nam opise na primeru svoje zadnje transakcije koliko se sve isplati ili ne ...i to korak po korak....pool,menjacnica,walet,prodaja...ili vec kako ide...do novca u dzepu ili na racunu nase banke?
 
Poslednja izmena:
Ajde ako vec raspravljamo o isplativosti cele price oko LTC-a...da li bi neko mogao iz svog licnog iskustva da nam opise na primeru svoje zadnje transakcije koliko se sve isplati ili ne ...i to korak po korak....pool,menjacnica,walet,prodaja...ili vec kako ide...do novca u dzepu ili na racunu nase banke?
Sta te muci, racunica ili ti nije jasan put kako LTC mozes pretvoriti u dolare ili eure.
Ako te muci racunica tu ti ne mozemo pomoci jer se menja u realnom vremenu, ono sto je bilo juce ne vredi danas, ako ti teba put kako LTC ili bilo koju drugu valutu pretvoris u dolare ili eure to nije problem da ti napisemo.
 
Bilo bi dobro na primeru od recimo 100 LTC-a....da se vidi ceo put uz razne fee i ostale minuse koliko to ispadne na kraju....elem nije naodmet ni da se da objasnjenje kako da se dodje do eurica na kraju :)
 
GoranM je napisao(la):
za tebe je prava adresa ovo.

http://www.coinwarz.com/cryptocurrency

kod mene je recimo potrosnja oko 1800W BTC i oko 2200W LTC pri ~ istom hash rateu.
Koje grafike imas i koliko komada?
To ti je bas primetna razlika. Ja sam svoje ustelovao da mi na LTC-u daju vise a da potrosnja bude ista (ili priblizna). Sada nemam uredjaj da izmerim ali cujem koliko napajanja tise rade i vidim temp grafika. To mi je merodavno.
1050/625 550Mhash-a, napon 1.09V
1020/1000 590KHash-a napon 1.05V (3 mi i dalje rade na 1020/1250 i na njima je mozda za nijansu veca potrosnja)
Na Asus-ima slobodno mogu na 1000 da svucem memoriju i cak daju koji hash vise.

abacus je napisao(la):
Bilo bi dobro na primeru od recimo 100 LTC-a....da se vidi ceo put uz razne fee i ostale minuse koliko to ispadne na kraju....elem nije naodmet ni da se da objasnjenje kako da se dodje do eurica na kraju :)
Pa to sam odradi pa vidi. Glupo da sad neko valja coine samo da tebi zadovolji znatizelju. Bitno je po kojoj ceni ces menjati ltc za btc. Ako u tvojoj glavi kurs nije dobar, cekas bolji. Kad naleti bolji kurs ti prodas te coine i onda dobijas extra zaradu. Ja sad ni l00d nebi prodavao ltc.
 
Poslednja izmena:
Koje grafike imas i koliko komada?
To ti je bas primetna razlika. Ja sam svoje ustelovao da mi na LTC-u daju vise a da potrosnja bude ista (ili priblizna). Sada nemam uredjaj da izmerim ali cujem koliko napajanja tise rade i vidim temp grafika. To mi je merodavno.
1050/625 550Mhash-a, napon 1.09V
1020/1000 590KHash-a napon 1.05V (3 mi i dalje rade na 1020/1250 i na njima je mozda za nijansu veca potrosnja)
Na Asus-ima slobodno mogu na 1000 da svucem memoriju i cak daju koji hash vise.




Pa to sam odradi pa vidi. Glupo da sad neko valja coine samo da tebi zadovolji znatizelju. Bitno je po kojoj ceni ces menjati ltc za btc. Ako u tvojoj glavi kurs nije dobar, cekas bolji. Kad naleti bolji kurs ti prodas te coine i onda dobijas extra zaradu. Ja sad ni l00d nebi prodavao ltc.

potrosnja je data "od oka" ali veruj ne gresim mnogo, cim je meni svaki GPU hladniji primetno za 4-5C. Grafike su 7970, njima lezi BTC bolje nego 7950 kartama.

EDIT: Bas bih voleo da imam cime da izmerim potrosnju, ali definitivno jeste manja temperatura GPU-a, a to bi moralo da znaci i da je potrosnja manja... bar bi trebalo. Naravno mogu aj svaki GPU gore za 100Mhz i onda bi uz jos blago potrebno povecanje napona to doslo sto se temperature GPU-a tice na isto kao kad majnujem LTC, ali prosto necu. Ovako sad podeseno dobijam isto kada majnujem LTC i BTC (istu kolicinu BTC posle prodaje LTC), a manja mi je temperatura, znacajno manja. Uz najavljenu vrucinu u utorak-sredu-cetvrtak ne bih ista da menjam, a klimu ne ukljucujem.

LTC se bas, bas srozao sto nikako nije dobro i da nema FTC gde je jedan deo rudara presao na to ne bi ni bilo sanse da slececi diff bude makar malo manji.
 
Poslednja izmena:
sto se tice potrosnje :

ja sam proslog meseca kopao LTC (isplatio se muski), svoj strujomer imam, platio ~1000 din. vise ...
 
radi li pay per share za ltc na coinotron ili mora da bude RBPPS
 
hvala Goran sad sam vidio i ja 5% je fee nego dali je pametnije da se kopa na RBPPS samo 2% je fee pitam da znam kako da podesim workere sutra pada diff pa videcemo kako ce biti
 
hvala Goran sad sam vidio i ja 5% je fee nego dali je pametnije da se kopa na RBPPS samo 2% je fee pitam da znam kako da podesim workere sutra pada diff pa videcemo kako ce biti

Kopaj PPS, recimo da je u 4 od 5 dana bolje, imao sam 4 dana po 9,2 na PPS, a sa RBPPS sam imao oko 8,8 8,9 9,0 i jednom 9,4. Frka je kad uleti orphan na rundu koja traje recimo 1 sat, onda si za ceo dan "ugasio". 3% (razlika RBPPS i PPS) od 24h je 43 minuta, a to se na RBPPS lako nakupi ;)
 
Splved LTC Block
Block # Solved on Duration Shares Difficulty Payout Status Finder
372522 2013-06-17 19:42:24 0:4:1 8173248 713 8.41 Conf. sasadjak

Cestitamo kolega :p
 
Oni koji bi da se registruju na https://www.litecoinpool.org/ mogu da posalju mail na [email protected] i da napisu ukratko odakle su, koliko dugo su u miningu, koju kofiguraciju imaju i ostala sranja, koja mozete procitati kad otvorite register, onda vas oni kontaktiraju i kazu vam da li moze ili ne, evo ja sam poslao prije par dana i juce su mi odobrili registraciju. :wave:
 
Hebeni ltc ru pool onaj kako vec, radi i na svakih 5 min grafike padaju na 0 pa nastavljaju
 
Oni koji bi da se registruju na https://www.litecoinpool.org/ mogu da posalju mail na [email protected] i da napisu ukratko odakle su, koliko dugo su u miningu, koju kofiguraciju imaju i ostala sranja, koja mozete procitati kad otvorite register, onda vas oni kontaktiraju i kazu vam da li moze ili ne, evo ja sam poslao prije par dana i juce su mi odobrili registraciju. :wave:

Ljudi ovo vam je najbolji pool ikada!

Jedna masina mi kopa preko 40dana bez prekida na tom poolu.
 


Join the Pool

Public registrations are currently closed. This limitation is in place:

to limit the load on our servers, so that we can deliver the best possible service to our current users;
to avoid a monopoly on hashing power by a single pool.

If you want, you can apply for an account by sending an email to applications (at) (this domain). Please specify your geographical location, hash rate, what kind of hardware and software you intend to run and why you desire to become a member of this pool. If you have a preferred username, please also include it in the email.

Before you submit your request, please make sure you have read and accepted our terms of service.

Please note that there are no guarantees of being accepted.

Caution: Do not buy pool accounts from “resellers”. Pool accounts are personal, and cannot be transferred.

Please refer to the following link for a list of other options: List of Litecoin mining pools.
LitecoinPool.org — LTCPooLqTK1SANSNeTR63GbGwabTKEkuS7 — Terms of Service
 
Join the Pool

Public registrations are currently closed. This limitation is in place:

to limit the load on our servers, so that we can deliver the best possible service to our current users;
to avoid a monopoly on hashing power by a single pool.

If you want, you can apply for an account by sending an email to applications (at) (this domain). Please specify your geographical location, hash rate, what kind of hardware and software you intend to run and why you desire to become a member of this pool. If you have a preferred username, please also include it in the email.

Before you submit your request, please make sure you have read and accepted our terms of service.

Please note that there are no guarantees of being accepted.

Caution: Do not buy pool accounts from “resellers”. Pool accounts are personal, and cannot be transferred.

Please refer to the following link for a list of other options: List of Litecoin mining pools.
LitecoinPool.org — LTCPooLqTK1SANSNeTR63GbGwabTKEkuS7 — Terms of Service
If you want, you can apply for an account by sending an email to applications (at) (this domain). Please specify your geographical location, hash rate, what kind of hardware and software you intend to run and why you desire to become a member of this pool. If you have a preferred username, please also include it in the email.
 
If you want, you can apply for an account by sending an email to applications (at) (this domain). Please specify your geographical location, hash rate, what kind of hardware and software you intend to run and why you desire to become a member of this pool. If you have a preferred username, please also include it in the email.

iiii nista... od svega.
 
Ko hoce nadje nacin, ko nece nadje razlog.

Ja sam preko pooler-a na bitcointalku dobio ovaj mail gore, jer na sajtu nisam mogao naci, kontaktirao ih i poslije 2 dana dobio mail, vjerujem da svako moze tako da se registruje, samo ako hoce.

Evo da dodam i ovaj mail - [email protected]
 
Poslednja izmena:
Ko hoce nadje nacin, ko nece nadje razlog.

Ja sam preko pooler-a na bitcointalku dobio ovaj mail gore, jer na sajtu nisam mogao naci, kontaktirao ih i poslije 2 dana dobio mail, vjerujem da svako moze tako da se registruje, samo ako hoce.

Evo da dodam i ovaj mail - [email protected]

Potvrdjujem ovo. Ja sam se tako registrovao pre neki dan
 
Nazad
Vrh Dno