Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

ja sam menjao i cgminer i reaper i guiminer, stavim drugu karticu da kopa sve radi normalno, vratim ovu sto nece i ona i dalje nece, kao da je problem do kartice? cg miner izbacuje HW errore a guiminer radi grafika na 99% ali ne baca nikakve shareove, koristio sam Win7 x64 i Win7 x86, na oba se isto ponasa
 
^
verovatno onda ta grafika ima neki problem jer ako na istoj masini jedna kartica hoce da kopa a druga nece onda samo do kartice moze da bude ....
 
Bojan.zex je napisao(la):
sto se tice reapera nece da radi na poolovima gde ima stratum protokola tako da je to jedini problem koji je inace jako lako resiv , samo napravis stratum proxy na svoj desk i njega uperis na pool gde zelis da kopas LTC a sve rudare uperis na svoj desk i to radi kao singerica .... mene naucio Kurtk da ne zaboravim da spomenem coveka i zahvalim mu se jos jednom :d
Lako tebi kad ti je KurK objasnio, ko meni to da objasni? Meni je to sad spansko selo :D
 
Mogao bi neko konacno....da napravi za recimo 7790,7850,7950 i 7970 u formatu
cgminer -o stratum+tcp://coinotron.com:3334 -u xxxxx -p 12345 --scrypt --shaders abcd --thread-concurrency 8192 -I 13 -g 2 -w 256
neku listu......ili poseban thread sa iskustvima u tom formatu pa neka kache svi svoje rezove....jer ipak zavisi i od clocka nesto....
...da ne davimo 171 stranicu.....a stalno ista pitanja....jer probao sam guiminier 0.04.....i lepo je to....ali...kontam da sa cgminerom ili reaper-om mogu dobiti bolji rezovi ...iako kao guiminer predstavlja samo graficko resenje a za podlogu mozete koristiti i cgminer i reaper itd.....kada pogledate posle config fileove...u folerima u guimineru vidite da i nisu distupni bash SVI parametri ....
ako se moderatori slože - ide tema:

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?308440-LITECOIN-podešavanja&p=3311290#post3311290
 
Poslednja izmena:
Lako tebi kad ti je KurK objasnio, ko meni to da objasni? Meni je to sad spansko selo :D

KAKO SE PRAVI STRATUM PROXY???

1)
skinete guiminer scrypt alpha (bilo koji) i kad ga startujete u gorenjem levom uglu : file/new miner/ stratum proxy i date mu ime npr. server.
2)
u podesavanjima pod host upises adresu poola npr : coinotron.com , u polje port upises port poola npr. 3334
3)
START i u donjoj liniji nakon par sekundi on prijavi : proxy conected

NAPRAVILI STE STRATUM PROXY
Pogledajte prilog 115992

sledeca stvar je usmeriti rudare da rade preko njega a to cete uraditi na sledeci nacin:
1)
racunar (vas desk) u kome ste pustili stratum proxy da radi mora imati fixnu IP adresu npr. 192.168.1.2 (kod mene je to malo slozenije pa ce dobiti adresu 192.168.1.3) obicno je adresa 192.168.1.1 rezervisana za ruter ADSL-a
2)
ostalo je jos samo da rudare usmerite na proxy server
u rudar npr cgminer kucate :
u polju URL fixnu ip adresu vaseg racunara (u mom slucaju 192.168.1.3) pa port koji pise na guimineru pod imenom Local Host u ovom slucaju je 8332
znaci
http://192.168.1.3:8332
user name i password ukucate tacne podatke sa poola
Pogledajte prilog 115995
startujete rudar i on bi trebao da radi preko proxyja kojeg ste napravili u vasem desktopu

Pogledajte prilog 115996
 
Poslednja izmena:
Kod:
cgminer.exe stratum+tcp://coinotron.com:3334 -u dcholass.1 -p ****** --shaders 896,2048 --thread-concurrency 4192,8192 -g 2 -I 17,13 -w 256,256 --lookup-gap 2,2 --vectors 1,1

U pitanju su Sapphire 7790 dual-x i Asus 7970 dc2t

Pogledajte prilog 115998

probao sam da menjam thread concurrency i intensity ali uvek imam manje ili vise HW-errora za 7790 ima li neko ideju ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Probaj na ltcmine.ru i ne pisi post za postom vec edituj postojeci ;)
 
Koje pool-ove vise preferirate PPS ili PPLNS ? I koji je pool dobar tj. koji vi koristite (ako moze neka preporuka)?
Hvala
 
Kod:
cgminer.exe stratum+tcp://coinotron.com:3334 -u dcholass.1 -p ****** --shaders 896,2048 --thread-concurrency 4192,8192 -g 2 -I 17,13 -w 256,256 --lookup-gap 2,2 --vectors 1,1

U pitanju su Sapphire 7790 dual-x i Asus 7970 dc2t

Pogledajte prilog 115998

probao sam da menjam thread concurrency i intensity ali uvek imam manje ili vise HW-errora za 7790 ima li neko ideju ?

Ja sam isto pitao pre dva dana i nista. Ljudi dobijaju i po 240 khasha sa 7790 a ja ne mrdam vise od 140. Inace, -v mozes da izbacis, jer se ne koristi za scrypt. Doduse budi srecan sto uopste dobijas nesto kad ukljucis thread concurrency - ja dobijam maksimum 3 khasha kad upisem bilo sta osim nule. Inace, kazu ljudi da je thread concurrency 8000 sweet spot za 7790; probaj pa javi.

Osim toga, ako ti radi thread concurrency mozes glat da iskljucis shaders 892 jer se ta stavka uopste ne gleda ako je TC definisan. Pise u read-me fajlu za scrypt od cgminera. Lookout gap takodje mozes da iskuliras ako imas dovoljno RAMa na masini.

Pitanje: jel si instalirao AMD dev drivere?

P.S. Kako stvari stoje, radije 1Ghasha btca nego 420 khasha ltca.
 
Poslednja izmena:
^ Ltcmine.ru
Malko je manja zarada ali pool radi za sve pare. Bukvalno.

ljudi gde cuvate ltc?, mislim na pool-ovima ili u novcanicima ili na nekoj menjacnici?

Zavisi, obicno nedelju dana dok kopam bez prestanka na sajtu su. Nakon toga ako je povoljam kurs ide na menjacnicu pa u btc, ako nije u offline wallet....
 
Puca ovaj coinotron :mad:
 
Npr Vircurex ...
 
Imas napisano par postova u nazad ;)
 
Kopa li neko ltc na bamt-u? Skoro da sam uspeo da podesim, kopa ali ne pokazuje na pool-u nista. ltcmine.ru je u pitanju, kopao sam vec na njemu na windows-u i ne bi trebalo da sam promasio parametre, jedino ako ima neka caka za cgminer pod bamt-om.
 
Mozda imas stariju verziju bamta koja nema stratum pa je potrebno da ga updatujes .
 
Nije to, 3.1.1 je, generisan je sa --enable-scrypt i ukljucen u config-u. kada se zakacim na screen od cgminer-a uredno pokazuje da sam na ltmine.ru, stratum, baca share-ove ali accept se ne povecava.
 
Pregledaj ti to jos 5x ako treba da li si sve upisao kako treba jer se desi da se pogresi na najmanjoj sitnici pa nece da radi ;)
 
Nije to, 3.1.1 je, generisan je sa --enable-scrypt i ukljucen u config-u. kada se zakacim na screen od cgminer-a uredno pokazuje da sam na ltmine.ru, stratum, baca share-ove ali accept se ne povecava.

sa kojom verzijom Bamta radis i sa kojim grafikama?, jer "nije svejedno" ;)
 
Ni btc ne isplacuju al dobro, makar ce cijena malo gore otici, barem nesto da imamo mi sa manjim rudnicima :)
 
Nazad
Vrh Dno