Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Supernovina oprema kod mojih u stambenoj zgradi, naravno da nisu tražili nikakvu saglasnost i dozvolu da je postave. Izgleda da su otključana vrata od zgrade prećutni pristanak da svako uđe i radi šta hoće.
 

Prilozi

  • IMG_20220710_131659.jpg
    IMG_20220710_131659.jpg
    87 KB · Pregleda: 60
Njima sada ne treba saglasnost... Gde ima mts imaju i oni, na papiru je sada sve Telekom Srbija.
 
Svakako im treba dozvola da buše zidove u hodniku, to ne sme da radi niko od stanara a ne neko sa ulice. Jedina mtsova oprema je od fiksnog telefona i poština kablovska (sada su i oni u okviru mtsa), tu su više od 30 godina mada i za njih ne znam po kom osnovu je njihova oprema tu i koji zakon se na njih odnosi.
 
Ranije a i sada postoje ugovori sa investitorima koji pri izgradnji dogovore/potpišu ulaz provajdera u zgradu. Što se tiče bilo kakvog bušenja svakom je dozvoljeno da radi u svom stanu, kao i po hodnicima u određeno vreme (pravila zgrade) tako da provajder je dužan da prilikon izvođenja većih radova najavi na ulazu zgrade dan i vreme radova.
 
Crno na belo, nije bilo lako pronaći.

http://www5.opstinasokobanja.com/sites/default/files/Uploaded_files/files/14062017.pdf

Члан 36.

Забрањено је у заједничким деловима зграде извођење радова на постављању и демонтирању инсталација, уређаја и делова згаде, као и грађевинских радова без потребног одобрења надлежног државног органа и без сагласности скупштине стамбене заједнице.
Saglasnost nisu dobili, kućni red je dobar samo što primena u praksi ne postoji. Zgrada je iz vremena SFRJ, s kim je pošta a sada mts imala ugovor pojma nemam.
 
U praksi provajderi "saglasnost" danas dobijaju od upravnika zgrade, bilo onog iz "vaših redova" ili profesionalnog. Kod mene su se svi provajderi koje trenutno imamo tako uvalili. S jedne strane je možda dobro ako stanari ne mogu da se slože ni oko čega, da se ima više izbora. S druge strane je tu bahatost provajdera da kablove kače gde im zgodno, ni da pitaju stanare pa ostave često ruglo po hodnicima.
 
Crno na belo, nije bilo lako pronaći.

http://www5.opstinasokobanja.com/sites/default/files/Uploaded_files/files/14062017.pdf


Saglasnost nisu dobili, kućni red je dobar samo što primena u praksi ne postoji. Zgrada je iz vremena SFRJ, s kim je pošta a sada mts imala ugovor pojma nemam.
Imaju saglasnost za KDS, veruj mi da su kupili KDS samo da bi postavljali u stambenim zgradama.
Inace ta opstina odluka mozda nije aktuelna vise (provericu na poslu)
 
@nikisb voleo bih da vidim tu saglasnost KDSa, ko je i kada je dao i po kom osnovu su uopšte bili u našoj zgradi poslednjih 30 godina. Ono što znam jeste da niko u stambenoj zgradi nije dao saglasnost supernovi da buši zidove i provlači kablove. Jedino ostaje da upravnik prijavi slučaj inspekciji, mada je to veliko pitanje da li će obaviti posao kada je počinilac prekršaja MTS.

Meni se sve ipak čini da su otključana vrata od zgrade jedina saglanost koja im je potrebna.

Inace ta opstina odluka mozda nije aktuelna vise (provericu na poslu)

Na koju opštinsku odluku misliš?
 
Je li sigurno Supernova ili MTS u pitanju, prema slici izgleda MTS? SN bi trebalo da je preuzela Poštine instalacije. MTS se navodno bavi sada samo optikom u gradovima.
Meni su (SN) postavljali svoje kutije i kablove a evo MTS se skoro nasadio sa svojom optikom. Posle mesec dana došli da buše, izgleda kablovi nisu bili spojeni. Otvarali kutije po spratovima i ništa unutra sem narandžastog kabla koji prolazi kroz nju. Poklopac od kutije sa šrafovima ostavili uz sama vrata u hodniku da ne može da se izađe. Dva puta izađem napolje, sklonim kutiju u stranu da ne smeta i dva puta je nasade nazad uz vrata. Treći put bih ga uzeo i ne bih ga vratio, garantovano, koji bezobrazluk.
Saglasnost stanara je neophodna jer vrše radove na montaži opreme u zajedničkim delovima zgrade. Bar prema Paragraf Lex-u na teritoriji BG-a. A pošto je ovo banana republika, lepo podmažu upravnika ili nekog drugog i rade kako hoće.
 
Čini mi se da je u pitanju Supernova, proverio sam na MTSovom sajtu dostupnost optike i piše da nema tehničke mogućnosti na toj adresi. U zgradi su instalacije Pošte KDS, koja je tu još 1990ih godina ušla na divlje. Ali su ovi iz SN postavili svoje kutije na svakom spratu i provukli kablove.

Linkovao sam kućni red opštine Sokobanja, za koji verujem da 99.99% ljudi u opštini uopšte i ne zna da postoji. Iz opštine nisu se potrudili ni da ga postave na neko vidljivo mesto na sajtu, nego ga upakovali u PDF sa 100 stranica drugih gluposti. To sam samo ja mogao da pronađem i niko drugi. 😁 Potrebna je odluka skupštine stambene zajednice da bi se izvodili radovi, ali nakon što su radovi već gotovi, ostaje samo upravnik da podnese prijavu inspekciji, a inspekcija da naloži SN da ukloni bespravno postavljenu opremu i vrati stanje u zgradi u prvobitno, ali od toga nema ništa.
 
@Korean_MCG
"99.99% ljudi u opštini uopšte i ne zna da postoji" znaci ja spadam u tih 00.01% ?
"Iz opštine nisu se potrudili ni da ga postave na neko vidljivo mesto na sajtu, nego ga upakovali u PDF sa 100 stranica drugih gluposti."

To nisu "gluposti" to su odluke skupštine opštine Sokobanja, a to što si ti našao na sajtu je Službeni list opštine Sokobanja koji sam lično ja pravio i može da ga pronađe svako koga interesuje jer je javno dostupan.

90tih godina se priključak KDS-u plaćao, samim tim znači da oni imaju neku vrstu saglasnosti. Postoji šansa da ta odkulka nije važeća iz razloga što je promenjen ceo sistem "stambenih zgrada" uvedeni profesionalni upravnici itd itd, zbog toga možda nije aktuelan.
 
Noćas sam se vratio s mora i vidim - TV radi, internet ne radi. PPPoE konekcija nije uspostavljena. Tada se setim da sam ovde čitao za DHCP, pa promenim i proradi. Potpuno je neverovatno da se nisu setili da jave unapred da će ovo da urade. Još sam sada iza CGNAT-a i gomila stvari mi ne radi. Sutra bih promenio provajdera kada bih dobio barem sličnu brzinu interneta, posebno upload.
 
Ne radi mi web server, pristup NAS-u, sidovanje torenata, proxy server, vpn server...
 
Pozdrav svima. Imam problem, visok Ping preko WiFi-a na Apple uredjajima, ping je uvek oko 130 ms, nekad se i desi da sve radi dobro, ali to je retkost. Da li je neko imao slucan problem i kako ga resiti? Probao sam da menjam WiFi kanale, svaki sam probao, nije pomoglo.
 
A zasto bi neko morao da resava preko 3 servisa? Necu 3 servis da bi mi radilo nesto sto je radilo. Muka mi je vise od takvih odgovora, moze ovo, moze ono.
Poenta je da sve radi kao sto je i radilo, a ne da se koriste 3 servisi i da se izvode akrobacije. Pare znaju da uzimaju a da obezbede normalan servis ne znaju. I nije samo to problem sto je naveo, jos gomila problema ima zbog dhcp-a i cg-nata. Nesposobni i nekvalifikovani ljudi vode sn i to je jedina istina.

Kad bi mogli sve da uskrate i da sve kontrolisu.... dhcp je sranje, cg-nat takodje, cela njihova mreza je bre krs, uskracivanje broja tva isto. ma sve je jedno veliko zlo sto se sn tice.

Ali nije samo do njih, nego je i do naroda, jer svi kukaju ovde i zale se ne valja net, ne valja tv, ali nista dalje od toga niko ne preduzima...
 
Jel produzavao neko ugovor u skorije vreme? Istekao mi je ugovor sa exenet-om, sta sada moze da se izboksuje sa supernovom za produzenje ugovora?
 
Ima li neko problema sa koriscenjem eon aplikacije na exe-net internetu.Kod mene od veceras ne rade n1,nova s i sport klub kanali.
 
To je sve posledica cg-nata,posledica ocajnog Telekoma ili lelekoma.....posledica gde mi korisnici placamo sve uredno.a oni nas unazadjuju.....bravo napredni LELEKOM...👋🏻👋🏻👋🏻👋🏻👋🏻👋🏻
 
Pa nije telekom kriv sto se njihovim korisnicima sbb ne daje da gledaju sadrzaj koji placaju sbbu
 
Ima li neko problema sa koriscenjem eon aplikacije na exe-net internetu.Kod mene od veceras ne rade n1,nova s i sport klub kanali.
Koristiš Eon van mreže? Ako je u pitanju klasičan sbb nalog, blokirano je emitovanje za IP adrese Moja Supernova i Telekom Srbija.
 
Neverovatno da su mi n1,nova s i sport klub kanali radili preko exenet-a 3 pune godine. Ne znam koji VPN je najbolji za eon, interesuje me i za Srbiju i za Austriju?
 
Neverovatno da su mi n1,nova s i sport klub kanali radili preko exenet-a 3 pune godine. Ne znam koji VPN je najbolji za eon, interesuje me i za Srbiju i za Austriju?
Ako ti je box sdmc otkljucaj wifi i na KeepSolid VPN Unlimited sve radi savrseno kao i Surfshark vpn.
 
Nazad
Vrh Dno