Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Ja sam dobio Huawei hg8240 GPON uređaj sa 4 lan gigabitna porta. Sobzirom da sam tražio ruter bez wireless-a kako bi sam kupio bolji ruter od one “ušteđevine” 12x 1din mesečno. Dobio sam i n-ruter sa 100Mbit-nim LAN portovima. Nudili su mi drugi Huawei dualband GPON ali mislim da ne može da bude toliko dobar kao kad sam izabereš.
Uzgred, naručio sam i xiaomi box s - android box i mislim da će biti najbolja kombinacija sto se tiče ovog provajdera. TV kanali imaju izuzetnu sliku na mom LG TV-u starom nekoliko godina (full HD). Jedini nedostatak ali rešiv je HBO i N1 kanali kao i vraćanje unazad. Ostalo sve kao SBB samo mnogo kvalitetnije, čak i u SD slika je izuzetna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa, android aplikacija ima opciju vraćanja programa unazad, do sedam dana.
 
Radi nekako, verovatno, nisam uspeo da provalim kako osim sro sam vraćao da gledam na samom telefonu, kad bi radilo na box-u možda bi bilo bolje, ovako svaki put moraš da tražiš telefon sa kojim si ulogovan da bi nešto pustio da gledaš ispočetka. Prilično “neudbno” za upotrebu.
Svaka čast ljudi se maksimalno trude da unaprede ali je sve u granicama mogućnosti sistema koji poseduju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako su postali deo MTS, da li će kao Supernova da rade? Zna li ko? Pitam zbog SK.

MTS je Mobilna Telefonija Srbije. Tako da ni jedan kupljeni operater nije deo MTS-a, već Telekoma :)

Supernova je zapravo zajednica operatera, a ne jedan operater. Sve kupljene firme i dalje odvojeno postoje. Operateri koji pre kupovine nisu imali SK nemaju ga ni danas.

Ovo je najbolje objašnjenje do sad. Šteta što za će za 2 dana OPET neko da pita sve isto... :)
Samo je Kopernikus imao pravo na SK, niko drugi...i gde je prolazio SBB tu nije smeo Kopernikus, takav je dogovor bio valjda.
 
Hvala.

Što se MTS-a tiče, ta skraćenica je nekad isključivo označavala mobilnu. MTS je u međuvremenu postao brend Telekoma za sve usluge prema krajnjim korisnicima još otkako su ukinuli brend Open 2015. godine.

2015. - U aprilu smo integrisali sve usluge mobilne, fiksne, Interneta i multimedije u jedinstveni brend mts.
https://mts.rs/O-Telekomu/Investitori-i-akcionari?tab=315/577

Doduše, opet je Telekom vlasnik Supernove, a ne MTS.
 
Poslednja izmena:
Da li mi se cini ili su pustili jos neke kanale na aplikaciju?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
MTS je Mobilna Telefonija Srbije. Tako da ni jedan kupljeni operater nije deo MTS-a, već Telekoma :)



Ovo je najbolje objašnjenje do sad. Šteta što za će za 2 dana OPET neko da pita sve isto... :)
Samo je Kopernikus imao pravo na SK, niko drugi...i gde je prolazio SBB tu nije smeo Kopernikus, takav je dogovor bio valjda.

SK i to u HD-u je imao i ima RV.
 
Od juce konacno i meni pustili exe...TV je u odnosu na sbb totalni krs i to bez preterivanja. Izbor kanala slika, broj hd kanala, ui/ux menija itd. znaci kome je tv bitan neka ne menja sbb jer su tu apsolutno 100X bolji od ostalih.

E sad net na kablu radi dobro osim sto sam imao neprijatnost da mi je prva adresa koja mi je dodeljena bila banovana na jednom forumu. Covek iz tehnicke pokusava da mi objasni kako to nije do njih itd. a ja njemu da me to ne zanima i da ocu da mi sve radi. Restartovanjem rutera i promenom adrese za sada je taj problem resen.

I sad ruter i WiFi, neki huawei sa 2 antenice (HG8247H). Ni jednom nisam izvuko full brzinu, najvise 70 dok mi je cesto up samo 2-3 [emoji35]. Telefon sa kojim merim na sbb tehnikoloru izvlaci 150 tako da nije do njega. Moracu da ih cimam opet danas da vidim da mi daju neki drugi dual uredjaj jer u zgradi je haos koliko ima uredjaja.
 
Al' si me sad stavio u dilemu... Ja baš danas planirao da odem u Exe i pređem sa Jotela I uzmem Smart Trio 1 paket.
Znam da nisu kao Sbb ali mi je TV bitan...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Exe TV sigurno nije lošiji od Jotela. Internet radi bez greške, na kablu punom brzinom. WiFi brzina zavisi od mnogo toga. Ako kupiš 5 GHz ac ruter gotovo sigurno ćeš imati punu brzinu sa novijim telefonima i laptopovima.
 
Al' si me sad stavio u dilemu... Ja baš danas planirao da odem u Exe i pređem sa Jotela I uzmem Smart Trio 1 paket.
Znam da nisu kao Sbb ali mi je TV bitan...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Ne znam sta da ti kazem, nisam video jotel kakav je ja poredim sa sbb-ovim d3 i eonom koji sam imao prilike da probam kod mojih.

Pisi ako te zanima nesto od kanala konkretno mogu popodne da pogledam. Fox-ovi uglavnom ima svi al nema HD. Ima neke silne prve kojih nema na sbb-u. Uglavnom slabo ima HD kanala. Npr history 1 nije hd history2 je hd.

Pitao sam ove za vracanje unazad rekli mi kao da zovem tehnicku pa kao aplikacija na tv da se instalira...meni je tv webOS tako da mislim da ce to tesko da ide ali videcemo.

Exe TV sigurno nije lošiji od Jotela. Internet radi bez greške, na kablu punom brzinom. WiFi brzina zavisi od mnogo toga. Ako kupiš 5 GHz ac ruter gotovo sigurno ćeš imati punu brzinu sa novijim telefonima i laptopovima.

Mom drugaru su dali pre desetak dana dual ruter i na 5ghz nema problema pa sam mislio isti da ima trazim. Nije problem sto ne izvlaci punih 100 nego sto nekad ne prelazi 3 a posle pola sata izvuce 60.
 
Kursula, o cemu ti pricas?

Broj HD kanala je veci od 80, vise nego SBB.
Broj kanala je svakako veci nego SBB i to mnogo. Nema samo Sport Klub.

To sto History nije u HD i Foxovi sto nisu u HD ne znaci da kraj sveta.

Drugo prikacio si signal direktno na tv i procas o ?menijima???

Ako ti je Exe krs sta ces na Exe-u? Sto ne ides na SBB?

Ja ne razumem ljude koji navodno uzmu Exe i onda napisu tonu gluposti i netacnih informacija. Izvoli pa predji na SBB?
 
Moje iskustvo je da njihov Huawei dual band ruter (ako je isti model) radi relativno lose, ne prelazi 50-60. Nisam ga koristio duze od 24h, povezao sam svoj i nisam primetio nikakve padove do sada. Ne zameram, besplatan je, svuda je tako. Ne mogu da ocekujem da radi kao ruter od 100+ eura.
 
Dobar je exe, samo šteta što naplaćuju u manjim paketima vraćanje unazad.
 
Moje iskustvo je da njihov Huawei dual band ruter (ako je isti model) radi relativno lose, ne prelazi 50-60. Nisam ga koristio duze od 24h, povezao sam svoj i nisam primetio nikakve padove do sada. Ne zameram, besplatan je, svuda je tako. Ne mogu da ocekujem da radi kao ruter od 100+ eura.

Evo ti kako moj komsija resio. Predji na paket iznad 100M. Trazi da ti daju gigabitni ruter sa 5GHz. Dobijas garant takav Huawei i bez problema mozes da meris punu brzinu preko telefona.

Ili jednostavno odes u winwin i kupis 5GHz ruter, obavezno gigabitni i resio si sve.
 
Kursula, o cemu ti pricas?

Broj HD kanala je veci od 80, vise nego SBB.
Broj kanala je svakako veci nego SBB i to mnogo. Nema samo Sport Klub.

To sto History nije u HD i Foxovi sto nisu u HD ne znaci da kraj sveta.

Drugo prikacio si signal direktno na tv i procas o ?menijima???

Ako ti je Exe krs sta ces na Exe-u? Sto ne ides na SBB?

Ja ne razumem ljude koji navodno uzmu Exe i onda napisu tonu gluposti i netacnih informacija. Izvoli pa predji na SBB?

Kojih bre 80 HD kanala na kom paketu? Sve i da ima sve su neki krs kanali koji nikom nisu bitni.

Sta kraj sveta o cemu pricas? Nije hd i kraj, nekom je mozda bitno nekom nije sta tebe to tangira toliko???

Nisam ja nista prikacio nego momci koji su dosli da puste net! I sta mene briga kako je prikaceno i sto da ne pricam o menijima? Ima da pricam da ljudi znaju kako to izgleda. Ako nisi znao to je osnovna funkcija ovog foruma.

Sta tebe briga sta cu ja na exe-u? Oces ti da mi placas racune mozda??? Sa sbb-a sam preso i apsolutno sam merodavan da kazem sta je bolje a sta je gore.


E sad za ovo, nisam bre ja sa tobom ovce cuvao da mi se tako obracas i da kazes da pisem gluposti i da lazem!!![emoji35]

Sve sto sam napisao je apsolitno tano i stoji!
 
Ignorisi ga, on i jos jedan su samo u ovoj temi prisutni tako da njihovo misljenje nije bitno.



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Dobar je exe, samo šteta što naplaćuju u manjim paketima vraćanje unazad.
Ja sam na najmanjem smart paketu, koristim android aplikaciju sa mogućnošću vraćanja programa unazad do 7 dana, bez dodatne naplate.
 
Ja sa Jotelom od kada sam na optici, nisam imao ni jedan jedini problem, ni sa TV-om ni sa internetom i fiksnim. Jedini razlog što bih prešao na Exe je nešto bolja ponuda tv kanala više meseci gratis ali sad ako je kao što neki pišu lošija slika...
Uzeo bih Smart Trio 1 i mislio sam da im tražim HG 8245Q2 ONT uređaj a sad vidim da neko i sa njim nije zadovoljan (pretpostavljam da je to taj dual band Huawei jer mislim da nema drugog dual band modela u ponudi kod njih)...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ma slobodno pređi, kakva loša slika... Slika je digitalna, kristalno čista, sa mnoštvom HD kanala, nije analogna pa da bude loša.
Ja sam od aprila exe netov korisnik i prezadovoljan sam. I internetom i televizijom.
 
Jednostavno vidi koji su kanali tebi bitni (sigurno ne pratis 200 kanala), proveri da li ih ima u ponudi ExeNeta i da li su SD/HD (ako ti je bitno). Kvalitet SD kao i HD izvora kod ExeNeta je odlican, koliko znam, ne kompresuju kanale. I to je to.
Nekome ce TV ponuda kod ExeNeta biti odlicna, nekome katastrofalna, nekome je pa nebitna kakva je.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sa Jotelom od kada sam na optici, nisam imao ni jedan jedini problem, ni sa TV-om ni sa internetom i fiksnim. Jedini razlog što bih prešao na Exe je nešto bolja ponuda tv kanala više meseci gratis ali sad ako je kao što neki pišu lošija slika...
Uzeo bih Smart Trio 1 i mislio sam da im tražim HG 8245Q2 ONT uređaj a sad vidim da neko i sa njim nije zadovoljan (pretpostavljam da je to taj dual band Huawei jer mislim da nema drugog dual band modela u ponudi kod njih)...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Nisi me razumeo lepo, nije losija slika, kvalitet sd i hd kanala je otrprilike kao na sbb-u. Mali je broj kvalitetnih hd kanala. Imas silne neke prve, milion pinkova, neke nemacke, francuske kanale koji nemaju titlove itd. Nemas SK al zato ima 5 HD Arene. Cinestar kanali samo sd i to mislim da nema svi, fox isto samo sd. Cinemax i HBO nema, doduse oni se i kod sbb dodatno placaju.

Evo uporedi kako izgleda meni na kod sbb-a(eon) i kod exa-a...Ovamo imas ljudski meni mozes da vracas, pauziras, sve iformacije su ti odma tu dok kod exe-a moras da se malo pomucis. Sve u svemu daleko bolji sbb sa tv-om.

Eon
7f944aef5c842e12b699597474e2b3b5.jpg


Exe
73e9cf892c40650b036b2d854ed5d67a.jpg
 
Poslednja izmena:
Apsolutno je tačno da je EON aplikacija daleko bolja i funkcionalnija od Exe netove aplikacije. Ali, koliko koštaju EON paketi?

Evo gledam, EON Duo paketi idu od 3099 do 4599 dinara. Ekvivalent mom Smart Duo 1 paketu (2340 dinara, NET 100/40) je EON Full Duo (NET 100/8) koji košta 3599 dinara.
 
Poslednja izmena:
Jasno kolko para tolko muzike, meni tv nije toliko bitan kao net i zato sam preso na exe. Al ne vidim zasto je problem da se napise istina, nek znaju ljudi mozda nekom mnogo znace neki kanali, kako to izgleda, radi itd. Mene ce exe da izadje 1170 din mesecno posto sam preso sa sbb-a dobio sam 12 meseci gratis.
 
TV je u odnosu na sbb totalni krs i to bez preterivanja. Izbor kanala slika, broj hd kanala, ui/ux menija itd. znaci kome je tv bitan neka ne menja sbb jer su tu apsolutno 100X bolji od ostalih.

Ja bih rekao da nije istina da im je televizija totalni krš. Malo si ga preterao. A i svi znamo da je SBB po pitanju televizije na vodećem mestu u Srbiji. Al' je zato i najskuplji.
 
Ja sam reko da je krs u odnosu na sbb (eon i d3) i mislim da nisam preterao. Bez poredjenja za ove pare meni je odlicna.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno