Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Тачније, нет без плаћања одржавања што многи називају аналогна телевизија. Шта можеш у СББ-у да узмеш од интернета за 1.490 динара? Шта од комбинације интернет+теве можеш да узмеш за 1.990? Ехе нуди 60/8 а СББ за 2.999 нуди 40/2.

Иначе сам мислио да брзине нису битне у смислу ... није толико битно што ехе има много веће брзине него што нуди СББ. Да не поредим мој дуо пакет са СББ дуо пакетом јер су скоро повукли понижавајући потез за своје дуо кориснике али ехе трио 150/20 кошта 3.210 док СББ трио силвер са брзином 60/4 кошта 3.389.

Наравно да није проблем да се кодирају канали и условљава плаћањем претплате по пријемнику али неко то неће а неко форсира ... а неко мисли да не знају. Биће добро све док не знају. А можда не знају и да могу да поскупе услуге или смање брзине?

Управо због немерљиво малог броја корисника којима је натовање битно (мада је то вероватно и зато што не знају зашто стално куцају одређена слова тамо где то нису радили) се показује пилићарски приступ СББ-а. Уместо да свакоме ко то затражи врате јавну адресу и то ће да уради пар процената корисника, они су смислили да њима понуде доплату за фиксну и тако узму још неки динар. За то време други провајдери се сналазе и докупљују IPv4 адресе да не би натовали свеје кориснике, док их СББ продаје. Ем зараде на продатим ем зараде на фиксним.
А потез да се трио корисници форсирају показује да хоће више пара па и по цену да људи плаћају фиксни који им уопште није потребан или ће да имају битно ниже брзине.
 
Moji roditelji su na SBBu 10ak godina... milion problema. A npr. optičko čvorište im je u zgradi.
 
Ја сам неколико година користио СББ и нисам имао већих проблема. Неке битне сам решио на почетку, вероватно су укапирали да се нешто разумем па су касније експресно слали екипу кад се жалим. Ту не рачунам на нестанак сигнала кад негде успут нестане струја. Можда и зато што у мом крају има више пензионера него оних који цуцлају интернет а и тада је уопште било мање корисника. Не знам како би било данас када у мојој згради има више СББ корисника него тада у целом насељу. Не знам ни како бих реаговао на натовање и форсирање фиксне телефоније.

Ехе је имао пар прекида од по пола сата због неких глобалних проблема и један од 20 минута јер је неко покидао кабл у комшилуку. Није много за скоро 4 године ... ала ово време лети-
 
Došla Exe-Net optika i u Vlasotince. Pre neki dan vidim neke radnike, razvlače kablove po banderama, kažu, mi smo iz Exe-neta, za mesec-dva krećemo sa radom i u Vlasotincu. Biće zanimljivo, kod mene je Kopernikus apsolutni monopolista.
 
Pozdrav,

Treba da uvedem televiziju i sad mogu da biram izmedju exe neta, jotela i kopernikusa, sta mislite koji je najbolji?
 
Samo tv ili tv i internet? Da li ti jotel nudi optiku ili coax?
 
Jotel je mnogo loš nebih ga baš preporučio

Poslato sa FIG-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Došla Exe-Net optika i u Vlasotince. Pre neki dan vidim neke radnike, razvlače kablove po banderama, kažu, mi smo iz Exe-neta, za mesec-dva krećemo sa radom i u Vlasotincu. Biće zanimljivo, kod mene je Kopernikus apsolutni monopolista.

Pa nije baš monopolista. Tamo ima i Ninet i Telekom, imam drugare neke. Čudno da im toliko dugo treba da krenu. Svakako imaćete extra uslugu.
 
Pozdrav,

Treba da uvedem televiziju i sad mogu da biram izmedju exe neta, jotela i kopernikusa, sta mislite koji je najbolji?

Prosto ti je.

Exe net

PA 10 mesta ako nije i 100 ...

Pa navedena dva.

Dakle Exe Net. Što se Jotelove mreže tiče, ne bi preporučio nikom. Mnogo loše u svakom pogledu.
 
Не бих ја журио док се не сазнају детаљи. Можда је у питању само телевизија а можда је ехе-нет-ова преко wireless везе што се није баш показало. Шта је у питању и где?
 
Ne može.
 
Poslednja izmena:
A jel uopste kod ExeNet-a moze da se uzme samo televizija ???

Ja sam se raspitivao za drugara koji hoce samo televiziju i dobio sam sledeci odgovor:
"Moguce je odraditi prikjucak samo za uslugu televizije, ali je vece pitanje trehnickih uslova odnosno adrese na kojoj se nalazite.
Mesecna pretplata je 950din / ugovor 24meseci - 1090din / ugovor 12meseci"
Inace ja sam kod EXE-NET-a i imam TRIO PAKET i zadovoljan sam sa njima.
 
Poslednja izmena:
Daj malo detaljnije :D. Kako ide za 2 tv-a? Samo dvb-c ili daju karticu, risiver, nešto? Ne postoje paketi, sve đuture?
 
Ne treba kartica zato što još uvek kanali nisu kodirani. Za risivere ne znam.
 
To sam otprilike ukapirao ali na jednom tv-u bih zadržao analogni sbb pa zbog toga.
 
Prijavio sam se za TV pre oko nedelju dana. Kaže radnica nema u vašoj zgradi ali mogu kolege da vas povežu, pozvaće dan pre dolaska. Od tada se ne javljaju, na mejl ne odgovaraju a na telefonu mi se ne sluša muzika dok čekam da se smiluju da se jave. Koliko se obično čeka na uvođenje? Ne sviđa mi se kako je počeo naš odnos... :D
 
Može trajati dosta dugo.. Navikni se na to oni su jednostavno takvi. Nikada nisu ispoštovali niti jedan dogovor koji sam ja i nekolicina mojih prijatelja imali sa njima... Jedino što može da pomogne je da budeš uporan i zoveš često, ali se pripremi za slušanje muzike i do sat vremena :(

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To sam otprilike ukapirao ali na jednom tv-u bih zadržao analogni sbb pa zbog toga.

Ako dobro kapiram, želiš da na istom TV prijemniku imaš kanale oba operatera.

Onda nađi/kupi polovni video ili DVD rekorder da preko njega gledaš taj analogni signal, a Exe-ov kabl priključi u antenski ulaz TV-a (ovo pod uslovom da TV podržava DVB-C i H.264) ili pak kupi zasebni FTA DVB-C prijemnik (ima ih po oglasima, ali pazi da podržava H.264 jer u suprotnom nećeš imati sliku na mnogim kanalima) pa na njega nakači Exe-ov kabl.
 
Poslednja izmena:
S tim što sam ja prilikom prijavljivanja objasnio i pitao da li će moći a gospođica mi rekla nema problema. Ja sam to shvatio kao da će mi dati neki risiver i to je to. Mada i da ne daju smućkaću nešto privremeno tako kako predlažeš pošto ni analogni sbb neće još dugo. Daj prvo nek se jave ljudi da uvedu to exe čudo.
 
Pozdrav, kako vam funkcioniše EXE-NET u Kruševcu, ima li nekih problema sa prekidima?
 
Zna li neko, da li Exe net planira uskoro uvodjenje dodatnih paketa kao Cinestar Premiere HD ili HBO HD?
 
Tri dana sam u Nisu, kod mojih, 3x je stucao net (krace, mislim da je ruter/modem bio problem).
Telekom Havajac nijednom nije zakazao ovih 5 godina ;) A nisu im nesto mnogo jeftiniji od Telekoma, plus se jednokratno placa iznajmljivanje tog rutera (moji se zeznuli... iako sam im rekao da ne uzimaju!)
 
Приметио сам и ја данас један прекид, могуће да их је било и више пошто нисам 100% на интернету ;) али је то укупно трећи пут за ових неколико година. Док је био прекид, теве је радио (проверио сам) па је могуће да су нешто радили. Ко зна, можда опет повећају брзину.
 
Видим бржи ми нет, избацила ми склопка малопре :) http://www.exe-net.net/paketi

Случајно измерих на спид тест.

Знао сам да ће да повећају, гарант због Јотела!!
 
Ау, да ниси јавио, а мени је струја увек добра, никад не бих рестартовао рутер. ;) Мада није баш по списку, уместо 220/70 највише што сам извукао је 219/66 мада често неки део падне прилично ... док се не продувају каблови.

 
UUUU! Ja bio kod mojih ovih dana, u Nisu, vidim ja nesto sulud upload na cloud, kad ono!:)
 
Nazad
Vrh Dno