Šta je novo?

Šta kada nam ukradu Android telefon?

Imao si sreće :)

Bitne se okolnosti pod kojim se ovakvi slučajevi reše.
Verujem da je tvoj telefon pronađen kada je raskrinkana neka jača ili veća grupa za mnogo veće krivično delo, pa kad su im zaplenili sve, među stvarima je bio i tvoj telefon.

Bitno je prijaviti krađu, ali ne bih istovremeno i računao da će se uređaj pronaći.

A tačno je da postoje mogućnosti da se uređaji lociraju, ali se to nažalost ne radi u velikoj većini slučajeva.
 
Na žalost NE.
Evo ćerkin telefon više od 2 i po godine.
Mislim posle 3 dana sam digao ruke da će ga naći a dobili su bukvalno sve. Original kutiju na uvid sa imei lokaciju nestanka sa tačnim vremenom ...
Redak telefon tada na našem tržištu.
Nije ga bilo u prodaji ni u kakvoj varijanti.
Dobijen Nov iz inostranstva na poklon.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Pisao sam vec na temi da policija mojoj zeni nije ni zavela prijavu za ukradeni telefon. Isto tako je inspektor jednom isfingirao prijavu kada sam ja prijavljivao svoj ukradeni bicikl - toliko o tome gde zivimo i cemu se zapravo mozete nadati.
 
Verovatno sam imao sreće:) mada mi je rečeno da će ga najverovatnije naći..
A banda je bile 2 osobe: 1 osoba našla telefon i dala 2 osobi koja je bila na odmoru kod nas..
Druga osoba ponela u inostranstvo telefon i tamo prodala nekome.( u nadi da ga neće naći)
Kad je uključen odmah je lociran i u saradnji sa policijom iz inostranstva.
Prvo pozvana osoba koja je kupila telefon a posle i osoba 2 koja je prodala..
Telefon je vraćen 14 dana posle zaplene..
Razumem da ljudi koji nemaju para pa prodaju telefon ali ovo su bili očigledno situirani..
Samo su se obrukali..i trebalo bi da im bude za nauk,da sledeći put telefon vrate,kome pripada.
 
Ali ipak je to odradila strana policija a ne naša [emoji20]

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ali ipak je to odradila strana policija a ne naša [emoji20]

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Jeste odradila strana ali su naši tražili..isti je postupak i ovde mislim da sam negde pročitao..
Da policija putem mob.operatera vidi ko koristi tvoj telefon(sa tim i tim IMEI-jom)
Pozovu te telefonom i daju ti rok dan-dva da vratiš telefon u policiju..
 
Lociranje telefona u današnje vreme je najmanji problem samo ako se to želi uraditi e tu nastaje problem.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Sto je najgore, meni drugar radi u policiji bas na tim stvarima. Javio sam mu za nestanak telefona (sinu maknuli) i od tada se ne javlja (par meseci) :)
 
Pronalazak telefona (U mom slucaju Hauwei P9 Lite)

Pozdrav

U nedelju 17.12.2017 na povratku sa sajma tacnije Gejmskona na ulazu u tranvaj mi je neko iz dzepa ukrao telefon

Obicno zakopcavam dzep ali dok smo cekali tranvaj hitno sam pokusao da uhvatim neki wifi sa fonom, kad je tranvaj stigao brat mi je vikno da pozurim i ja u zurbi stavio telefon u dzep i nisam zakopcao...

Dok sam ulazio bila je guzva na ulazu i neko je video situaciju i izvukao mi je telefon iz dzepa, naravno mozda mi je i ispao al to jako sumnjam...

U pitanju je Huawei P9 Lite

Imao sam srece sto mi je brat bio taman punoletan imao je 18 godina pa smo otisli odma da prijavimo kod Savskog Venca...

Proslo je 5 dana od tad sad je 22.12.2017

Bas mi je krivo i mnogo bi voleo da ga policija pronadje

Oni su trazili samo licne podatke i broj telefona i naravno ime

Hteo sam da vas pitam sta mislite da li ima sanse da ga pronadju, sta ako lopov izvadi karticu a oni imaju samo broj telefona i ime telefona od podataka telefona...
Da li ce ga pronaci po vasem misljenu?
 
Nemoj mnogo da se nadas

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Pa vec je neozbiljno da nisu trazili IMEI, tako da sto se tice nalazenja...
 
Ono što možeš da uradiš je da opet odeš u stanicu i daš i IMEI telefona.
 
SVAKI telefon može da se nađe/locira, ako se hoće ;)
 
Telefon ne trazi policija nego mobilni operater kod koga je bila kartica.Kod policije se treba samo traziti potvrda da vam je telefon ukraden i sa tom potvrdom odete kod svog operatera i oni dalje krecu u lociranje telefona.Takav je slucaj bio ranije.Meni je 2006 ukraden sony s700i i morao sam u sup-u da dobijem prvo potvrdu pa onda u mobtel tadasnji da im dam te papire da krenu u potragu za telefonom.Telefon mi je vracen posle tri nedelje i to u mobtelu u knez mihajlovoj ulici.Nisam isao u sup po njega nego u mobtel.
E sad da li je situacija drugacija ne znam.Mozda se nesto promenilo po tom pitanju.
 
Ovo nema šanse da je sada ovako. U pitanju je krivično delo krađe. Oštećeni nema nikakve veze sa operaterom.
Ne znam šta je bilo u tvom slučaju, možda je policiju mrzelo da radi ili šta već, ali je krajnje neobično.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nema šta da ih mrzi taj posao traženja radi kompjuter, njihovo je jedino da pozovu da traže da se telefon donese u ps

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nema šta da ih mrzi taj posao traženja radi kompjuter, njihovo je jedino da pozovu da traže da se telefon donese u ps

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Treba naredba suda a to ne moze operater da dobije. Telefon mozda niko nije uključivao a samo tako moze imei broj da se locira. Pa cak i tada ako se malo bolje razume u telefone onaj kod koga je moze da mu promeni rom i imei broj.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Možda grešim ali mislim da imei broj ne može nikako da se izmeni, jedino zamenom matične ploče

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Grešiš
 
Drugar je izgubio svoj S8, tj. ostao mu je u svlacionici i neko ga je brze bolje pokupio. Telefon je imao aktiviran screen lock i sim lock i prakticno je neupotrebljiv za pronalazaca. E sad on kaze da moze da se odradi hard reset, a ja koliko znam ako se i odradi na zakljucanom telefonu bice svejedno neupotrebljiv posto je potrebno prijaviiti se na prvobitni Google nalog?
 
Drugar je izgubio svoj S8, tj. ostao mu je u svlacionici i neko ga je brze bolje pokupio. Telefon je imao aktiviran screen lock i sim lock i prakticno je neupotrebljiv za pronalazaca. E sad on kaze da moze da se odradi hard reset, a ja koliko znam ako se i odradi na zakljucanom telefonu bice svejedno neupotrebljiv posto je potrebno prijaviiti se na prvobitni Google nalog?
Na nekim moze da se premosti prijavljivanje. Na androidu 6 npr. Ne znam da li su zakrpili propust na novijim verzijama

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Drugar je izgubio svoj S8, tj. ostao mu je u svlacionici i neko ga je brze bolje pokupio. Telefon je imao aktiviran screen lock i sim lock i prakticno je neupotrebljiv za pronalazaca. E sad on kaze da moze da se odradi hard reset, a ja koliko znam ako se i odradi na zakljucanom telefonu bice svejedno neupotrebljiv posto je potrebno prijaviiti se na prvobitni Google nalog?

Jedino sto moze da uradi je da ode u policiju da prijavi kradju i ostavi IMEI broj telefona, mozda ga i nadju.
I da se premosti Google nalog po IMEI broju mogu da ga nadju kad se bude koristio telefon sa nekom drugom karticom.
 
^ Moju staru tetku su na NBG opljačkala dva klinca, uzeli joj i SGS3 mob. Prijavila sve u policiji, uključujući i IMEI. Posle 45 dana zvali je iz policije da joj je telefon pronađen, pokupila ga je. Oduzet je čoveku kojem su ga lopovi (ili neko treći) prodali na pijaci.

Posmatrajući sa strane, ako "jure" telefone iz 2013-e (vrednost ni 100€), onda će svakako i ove skupe. Uslov je samo da nije napustio državu i koliko su kradljivci tech obrazovani.
 
Naravno da jure telefone i bez problema se nalaze...
Jedino sto moze da uradi je da ode u policiju da prijavi kradju i ostavi IMEI broj telefona, mozda ga i nadju.
.
Samo sto ovaj nije ukraden, moze da prijavi jedino da je izgubio.
 
Vise otudjivanje, jer gledano nije izgubljen, on zna gde je ostavio telefon i da ga posle nije bilo, neko je uzeo sto se smatra otudjivanjem sto potencira izvrsenju krivicnog dela kradju.
 
^ Moju staru tetku su na NBG opljačkala dva klinca, uzeli joj i SGS3 mob. Prijavila sve u policiji, uključujući i IMEI. Posle 45 dana zvali je iz policije da joj je telefon pronađen, pokupila ga je. Oduzet je čoveku kojem su ga lopovi (ili neko treći) prodali na pijaci.

Posmatrajući sa strane, ako "jure" telefone iz 2013-e (vrednost ni 100€), onda će svakako i ove skupe. Uslov je samo da nije napustio državu i koliko su kradljivci tech obrazovani.

Ne jure oni telefone, njen su konkretno trazili jer je u pitanju razbojnistvo - to se (jos uvek) ne tolerise, pa su zato pojurili - ne da bi njoj vratili, vec da bi mogli njih da terete za to, kao dokazni materijal. Ima na stotine primera odzeparenih preskupih telefona koje vlasnici nikad nisu dobili - a jednako im je lako da ih pronadju.
 
Nazad
Vrh Dno