Šta je novo?

NVIDIA showcases Project SHIELD handheld gaming console running Android

Emix

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruke
10,743
Poena
570
gsmarena_001.jpg


http://blog.gsmarena.com/nvidia-showcases-project-shield-handheld-gaming-console-running-android/
http://www.theverge.com/2013/1/7/3845550/nvidia-project-shield-official-video-reveal
 
Poslednja izmena:
samo je bilo pitanje vremena
 
Meni se svidja. Ali ako cena bude nerealna a bojim se da hoce...
Ovo je sve ono sto je Ouya trebala da bude.

Temu bi trebalo prebaciti u konzole, izlazi Q2 2013.
 
Poslednja izmena:
Ako su se odlucili na ovakav potez to samo nagovestava da je Tegra 4 ipak dovoljno uspesna obzirom da ce
ove konzolice biti bazirane na istoj!
 
Ovo mi deluje kao čisto marketinški potez. Nema šanse da zaživi. OUYA mi deluje kao sprava sa mnogo više šanse pa ni od toga ne očekujem neki uspeh, mada se nadam!
 
Ovo mi deluje kao čisto marketinški potez. Nema šanse da zaživi. OUYA mi deluje kao sprava sa mnogo više šanse pa ni od toga ne očekujem neki uspeh, mada se nadam!

Kao sto neko napisa: "Ouya jos nije izasla a vec je outdated". Nakacis ovu konzolu na TV i eto ti 6X brza i bolja Ouya.
Kada ti se igra u krevetu imas 5" HD ekran... sta ces vise?
 
Je l' ekran "otkaciv"?
 
Ono, mislim da nece zaziveti iz prostog razloga sto ljudima ne treba samo gaming uredjaj koji ce da tera mobilne igre koje imaju vec na mobilnom.
 
^ Koliko vidim teraće i PC igre pošto ima sceen od steamovog big picture.

Edit: vidim da se radi samo o streamovanju sa PC-a, ali i to je zanimljivo. Sad možeš nastaviti igru i dok si na WC-u :eyebrows:

...it is capable of not only displaying a PC game in its full glory, it lets you play it too. And because the rendering is done on the PC and the picture is streamed as video...
 
Poslednja izmena:
Poenta OUYA le, pre svega, cena. Za 100 USD dobiješ Tegra 3 konzolu sa dva prilično kvalitetna džojpeda. Da ne zaboravimo, da su izdavači, svi odreda, izjavili da će podržati konzolu, ne portovima android igara, već punim konzolnim igrama. Ukoliko je verovati glasinama, EA i Activision se nadaju da uz pomoć OUYA konzole donekle doskočiti STEAMBOXu. Doduše to sam čuo iz samo jednog izvora ali ako je sitina, deluje zanimljivo i glupo :D
 
Ako displej ne bude mogao da se okrene za 180 stepeni tj. u polozaj pogodan za surf, citanje i sl, 'bem ih u dizajn.

Inace, ovo ce biti opaka sprava za emulatore...
 
dobra ideja da strimujes igre sa svog racunara na prenosnu konzolu

svakako bolja od ideje da strimujes sadrzaj sa tamo nekog placenog servera :D

da li ce veliki izdavaci podrzati direktno ovu konzolu ocigledno postaje sve manje bitno
 
Sa tim problemom sto ce lag u Srbiji ubijati savu igrivost makar jos koju dceniju.

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2 Beta-5
 
Kakav lag u Srbiji? :)

Radi se o strimovanju sa tvog PC-a na ovaj uređaj preko tvog wireless rutera, znači za po "kući".
 
Ovo i ako zaživi, poznajući nVidia-u neće biti jeftino (realno jeftino).
 
Radi se o strimovanju sa tvog PC-a na ovaj uređaj preko tvog wireless rutera, znači za po "kući".

Znaci ne moze preko drugog wirelessa, npr iz kafica, mora pc da bude u istoj mrezi?

To je definitivno velika mana, a i to sto moras imati nvidia karticu cime su prepolovili sebi trziste.

Postavlja se i pitanje poente koriscenja u kuci... Ali jeste zanimljivo jer spravica fakticki ne moze graficki da zastari a igre za PC su beskrajno bolje od svega za mobilno trziste.
 
mislim da ovog lika sa klipa vise nece zvati na prezentacije:D...
 
99% sam siguran da kartica radi h264 kompresiju framebuffera i da kroz wifi salje kompresovani video stream. Ubacili su i driver za virtuelni joy pad.
Ovo nece raditi na atiju zbog te h264 kompresije koju radi gpu. Stvar je do drivera, tj. Ati treba da napravi podrsku za sve ovo u svojim driverima.
Treba jos videti kako ovo cudo radi u sredini gde ima puno wifi routera i gde se signali preklapaju.
 
Preskupo za ono što nudi.
 
Jesam li ja jedini kome ovo strimovanje igrice sa PC-a na konzolu i buljenje u mali 5inčni ekran, umesti PC monitora deluje kao potpuna besmislica?
 
Nazad
Vrh Dno