Šta je novo?

OC AMD Vishere sa FX 8320 na clock od FX 8350 (sa stock kulerom)...kako?

OCovana Vishera ume da povuce i do 250w, tako da... pazite i na to. :)
Iako ima Turbo na 4.2 ne rade sva jezgra na toj frekvenciji nego selektivno dizu individualna jezgra. Isti je slucaj ako pustite prime95 na default, trebalo bi da obara takt svim jezgrima kako bi TDP ostao u okviru 125W. Sad da li se to prikazuje lepo kod programa za pracenje frekvencija, nisam siguran.
 
Imao sam verziju BIOS-a 1.11 pa sam update-ovao na V2.2 i nikakvu razliku nisam primetio u temperaturama prelaskom na najnoviji BIOS, jedino što sam primetio je drugi natpis prilikom boot-ovanja jer sada piše Military Class II :D . Sigurno da bi se stavljanjem kvalitetne termalne paste stvari popravile. Hladnjake nisam skidao i neću jer mi je ploča nova i pod garancijom a video sam ispod hladnjaka naponske nešto belo poput termalne trake. Ploča ima 4+1 naponsku, ne 4+2. Sve u svemu ja sam zadovoljan za sada jer mi najviša temperatura (temperatura naponske) ne prelazi 63-65C prilikom višesatnog testiranja u Prime95, LinX i Intel BurnTest sa maksimalnom memorijom, procesor sigurno neću klokovati više od ovog sa fabričkim hladnjakom i ovom pločom.
 
Poslednja izmena:
fremene, objasni bar čoveku šta je mosfet ... :)

šalu na stranu , mare ej desi , mosfeti ili vrm su ono što je na tvojoj ploči prekriveno duguljastim hladnjakom a nalazi se odmah levo od procesora.
narihtaj preko toga neki ventilator da duva direx u taj već ... da ne kažem šta .

970a-g46 ima loše odradjeno hladjenje mosfeta pa oće da crkava . najpametnije bi ti bilo da skineš hladnjak sa mosfeta, i da proveriš termalnu pastu.
mada ako te mrzi , i taj pomenuti ventilator bi trebalo da du d trik .
dižem temu iz mrtvih, promenio sam hlađenje i napajanje. jel možeš molim te da mi označiš na slici gde je to, i kakav vent da iskoristim...evo slike ploče, a i neka koju sam našao na netu, ako je to to kao što je označeno, kakav ventilator da prikačim? hvala:wave:
 

Prilozi

  • SCREEN-0023.jpg
    SCREEN-0023.jpg
    270 KB · Pregleda: 54
izvinjavam se na duplom postu nije mi okačio sliku u prošlom komentaru
 

Prilozi

  • SCREEN-0024.jpg
    SCREEN-0024.jpg
    129.4 KB · Pregleda: 70
Nadji neki od 40-60mm ventilator i zalepi super lepkom ili sa zip ties za taj crveno uokvireni hladnjak sa poslednje slike i trebalo bi da drzi VRM na zadovoljavajucoj temperaturi.
 
Nazad
Vrh Dno