Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Ma ja mozda shvatim mozda ne al ne mozes ovde da iznosis neke zakljucke niti o meni niti o bilo kom i da spustas ljude. Ja sam ovde malo duze al nikad nikog nisam terao da se vraca unazad i da cita moje postove i sta sam ja nekad rekao, pitas me i odgovorim ti. Vi stariji bi trebalo da ste mudriji.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Sve se mislim da će neko stariji od recimo 40 godina da se mesec dana prepucava i ubeđuje sa Telekomom za +3 Mbps upload-a, ako mu isti stvarno toliko treba...
 
Pa ako nema alternativu sto da ne?
Meni vise bode oci taj njegov sherifovski nacin resavanja problema i komunikacija sa forumasima.
 
I ja cu da probam pred istek ugovora da dobijem +3Mbps upload-a na NET 50. Alternativu nemam, kablovsko pilicarsko smece zvano SBB ne racunam jer je meni potreban stabilan Internet. Dok ne dodje FTTH, VDSL mi je odlicno resenje.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Iskustvo sa mts vdsl2 netom do 50/2 Mb/s nakon skoro mesec dana korišćenja je fenomenalno. Još samo kad bi podigli upload na bar 5 Mb/s......vredelo je červoromesečno ubedjivanje sa mts-om oko postojanja tehničkih mogućnosti....:type:
 
Isti utisak ima i 99% ljudi koji imaju 50/2

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
VDSL 50/2 - izuzetno stabilan (kad radi). Problem je sto istureni stepeni nemaju backup napajanje, pa jednostavno nema VDSL signala kad kod isturenog stepena nema struje.

To je problem i što je upload mizerno mali. sa 50/5 ili još bolje 50/10Mbps bi ponuda bila mnogo bolja. Inače brzina i ping su odlični u svako doba dana ili noći.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice stabilnosti interneta niko ne moze da im parira. Meni rade savrseno i ADSL i VDSL tako da o konkurenciji apsolutno ne razmisljam.
 
Tako je dok ne počnu iz nekog razloga prvi problemi.......e onda krene natezanje sa telekom operaterom pa onda se tehničarima!
 
Tačno, tako je meni radilo sve super i stabilno, dok u junu nisu krenuli problemi. Link je pucao nekolko puta dnevno. Natezali se do novembra i onda u kao "rešili" problem. A problem su rešili tako što su brzinu spustili na 14/2 (paket 20/2)
Unutrašnja instalacija ok. Povezali su direkto iz kutije na ulici do mog rutera.
Parica od centrale nije. Prebačen sam na drugu paricu od centrale do kuće.
Znači problem je do ploče, ovakvih problema u Subotici ja znam barem 6-7.
 
Meni u Bajmoku redovno skidaju brzinu... I njima još par što sam uočio. Treći put ih opominjem, mislim da će RATEL da se umeša uskoro...

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Tako oni rešavaju problem, smanje brzinu......onda bi trebali i da korisniku naprave neko umanjenje računa a ne da plaćaju protok koji nemaju!
 
Pa protok je DO recimo 20 nije garantovano 20, ni da moze ni da ce biti isporuceno.
U ugovoru lepo pise i oni su po ugovoru 100% cisti.
Druga je stvar sto se tako ne resavaju problemi, to je nesto drugo, ali je u skladu sa ugovorom ta brzina od recimo 14 sto neko napisa.
 
Da piše u ugovoru do 20mb, korisniku smanje sa 20mb na 16mb.....ipak smanjenje za 4mb nije malo.
 
Slažem se da nije malo ali postoji tu jos činilaca koji doprinose takvom postupku.
Kladim se da ti je draže da imas 16 stabilnih nego 20 koji pucaju stalno odnosno kad ti najviše treba net.
Tu se sva prica zavrsava sa smanjivanjem protoka...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Najdraže mi je da imam 20 stabilnih koje plaćam, to jest da reše problem koji imaju. Ja sam potpisao ugovor maja 2016. i sve je super radilo do juna 2017. Imao sam realnih oko 19. Ustanovljeno je da problem nije kod mene nego kod njih, što naravno ne priznaju nego se stalno vade na kućnu instalaciju koja je ispravna, što sam im i dokazao.
Što se tiče umanjenja računa to je tek smešno, razlika između 10/1 i 20/2 je 150 dinara i koliko da mi umanji račun što imam 14 umesto 20?
 
Slazem se ja sa tobom da treba da imas 20 koje placas ali oni su se ogradili ugovorom do 20Mb/s znajuci sta ce se desavati i pravno gledano to je to.
Ja bih pre imao tih 14/2 nego 8.5-9/1 za 150 din manje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najdraže mi je da imam 20 stabilnih koje plaćam, to jest da reše problem koji imaju. Ja sam potpisao ugovor maja 2016. i sve je super radilo do juna 2017. Imao sam realnih oko 19. Ustanovljeno je da problem nije kod mene nego kod njih, što naravno ne priznaju nego se stalno vade na kućnu instalaciju koja je ispravna, što sam im i dokazao.
Što se tiče umanjenja računa to je tek smešno, razlika između 10/1 i 20/2 je 150 dinara i koliko da mi umanji račun što imam 14 umesto 20?
Ista priča. 3 godine stabilnih 10 (doduše ADSL ne VDSL, ali potato-potato), i onda kreću bljuvotine. A ruter prijavljuje dobre parametere...

@milos85

A to "DO XY Mbps" brzine se odnosi na ograđivanje od overhead-a (15%), a ne od tehničkih problema i loše infrastrukture sa njihove strane (ovu činjenicu je rekao i njihov operater u Call centru).

Pogotovo ne pije vodu u slučaju gde je tokom 1,5 ugovora sve radilo kao sat, pa odjednom srozavanje brzine.

I druga bi priča bila da je to neki broj slučajeva na nivou statističke greške, pa da pomisliš da je tvoja instalacija problem, jer stvarno ima loših instalacija na terenu, nego je to slučaj kod pozamašnog broja korisnika, od kojih 99% ne primeti zakidanje.

Sreća njihova pa mi je jedina alternativa 5Ghz net na koji ne želim da pređem, inače bi se odavno rastali, samo zbog ovakvog bezobrazluka.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad ste me pokolebali a taman za mesec dana sam hteo da predjem na VDSL. Doduse meni je u samoj zgradi isturen stepen (IPAN).
 
Slazem se ja sa tobom da treba da imas 20 koje placas ali oni su se ogradili ugovorom do 20Mb/s znajuci sta ce se desavati i pravno gledano to je to.
Ja bih pre imao tih 14/2 nego 8.5-9/1 za 150 din manje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ok je to DO ako je problem u dužini parice, ali ako je radilo više od godinu dana ok onda nije u redu da imam 14 umesto 19 koje sam imao nego bi bilo u redu da otklone kvar zbog kojeg imam ograničenje na 14. Šta je sledeće, ako se pojavi još neki problem onda će biti dobro ako imam stabilnih 2/1? Zato što su oni u ugovor stavili DO.
Imam iformaciju koja je tačna, a to je da je problem u samoj centrali, tj u pločama.
 
Poslednja izmena:
Ok je to DO ako je problem u dužini parice, ali ako je radilo više od godinu dana ok onda nije u redu da imam 14 umesto 19 koje sam imao nego bi bilo u redu da otklone kvar zbog kojeg imam ograničenje na 14. Šta je sledeće, ako se pojavi još neki problem onda će biti dobro ako imam stabilnih 2/1? Zato što su oni u ugovor stavili DO.
Imam iformaciju koja je tačna, a to je da je problem u samoj centrali, tj u pločama.

Druze slazem se ja s tobom u potpunosti ali nece oni da menjaju plocu ni zbog tebe ni zbog mene osim u slucaju da potpuno crkne sto ne mislim da je u redu s njihove strane. Ja ih ne branim ali i ti i ja smo potpisali nedefinisan ugovor sto se tice brzine i to je realnost. Mnogo im je lakse da u par klika smanje tebi brzinu na 14 kako ti net ne bi pucao i da kazu to je to resen problem. Ako im se pozalis recice ti da si potpisao ugovor DO 20 i jedino ti preostaje da ih ganjas preko Ratel-a.

Nije samo duzina parice i overhead problem ima tu jos mnogo stvari a na neke od njih ne mogu ni oni da uticu.
 
Sad ste me pokolebali a taman za mesec dana sam hteo da predjem na VDSL. Doduse meni je u samoj zgradi isturen stepen (IPAN).

Ipan koji ti je u zgradi je verovatno mnooogo mladji i kvalitetniji od opreme u centralama u Su.
Tebi ce VDSL raditi odlicno.
Problem kod nas je sto su zapustili opremu u centralama/ nisu odradili nabavku nove opreme i nisu odradili skracivanje parica stavljanjem isturenih stepena... Nemam pojma ko nam je tehnicki direktor u lokalu ali sam siguran da ne radi posao kako bi trebao.
 
@milos85
To što ti misliš da je u redu ne mora da bude u redu. To je tvoje mišljenje sa kojim se ne slažem.
Da je u startu kada sam potpisao ugovor maksimalna stabilna brzina bila 14 ne bi se buniol Ali brzina je bila ok preko godinu dana, sada nije, znači postoji neka smetnja ili kvar koji treba otkloniti a ne smanjiti brzinu.
 
Nije samo duzina parice i overhead problem ima tu jos mnogo stvari a na neke od njih ne mogu ni oni da uticu.

Na sve stvari oni mogu da uticu, problem je sto nisu imali konkurenciju u SU do prosle godine sto se tice neta preko kabela (tel. parice, koaksijalnog ili optike).
A bez mogucnosti da korisnik izabere nekog drugog bolelo ih je uvo da nesto urade da se poboljsa stanje (monopol).
 
Da, moja greška, prevideo sam "ne"
 
Na sve stvari oni mogu da uticu, problem je sto nisu imali konkurenciju u SU do prosle godine sto se tice neta preko kabela (tel. parice, koaksijalnog ili optike).
A bez mogucnosti da korisnik izabere nekog drugog bolelo ih je uvo da nesto urade da se poboljsa stanje (monopol).

Ne mogu da uticu na sve stvari ali na neke mogu a jednostavno nece. Jesu monopolisti i tek ce biti kad ih kupe kinezi a pitanje je vremena samo.
 
Nazad
Vrh Dno