Šta je novo?

GeForce GTX 650 Ti Thread

Ne verujem da je AMD konkurentniji,jedino su ranije izbacili 7xxx seriju od nvidije 6xx,ali su i jedni i drugi rafinisali 28nm proizvodni proces, još kad na to dodaš neko dobro hlađenje dobiješ grafičku koja će dugo trajati.

Meni se danas prvi put desilo da je GPU temperatura manja od sobne temperature(23 C mereno preko MSI AB) na 650ti u 2D programima
 
Poslednja izmena:
Hoce li moci SLI?
 
Cisto sumnjam, mada sve i da moze, mora se prodavati po bar 150eur, a to znaci da bi SLI bio 300eur. Po performansama bi takav SLI bio tu negde kao GTX680, u igrama gde SLI lepo radi (95% naslova), a to se dostize sa npr MSI GTX670 PE kada se overklokuje. Jeste da je takva karta 350eur, ali je to 1 karta koja moze da radi i na ploci od 80eur dok za SLI treba izdvojiti 125-130eur i tu se odmah potire ta razlika. Za jeftini SLI je GTX660 "vanila".
 
Po meni je konkurentniji, a verujem da ce se sloziti i mnogi drugi. Nisam neki fanboj ni jednih ni drugih. Iako malo tezim ka nVidia, mislim da ce ati sa 8xxx serijom napraviti bum!

No, kao sto rekoh, imam MSI GTX 650 OC, a pre nje sam imao Gigabyte GTS 450 WindForce (najbolji fabricki kuler koji sam imao prilike da vidim na kartama), dve ultra tihe i hladne karte. Za 28nm i male klokove i referentno hladjenje radi i vise nego dobar posao. Moja karta na primer retko predje 50 stepeni u igrama, u FurMark-u stabilno na 58 stepeni posle 10 minuta. :)
 
GTX 650 Ti Boost

Da ne otvaramo novu temu (koliko vidim nije otvorena) za ovu kartu. Karta je bliza GTX-u 660 nego GTX 650 Ti - od prve se razlikuje samo po jednom iskljucenom SMX-u, sve ostalo, ukljucujuci klokove je identicno.

Reviews:

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_650_Ti_Boost/1.html
http://www.anandtech.com/show/6838/nvidia-geforce-gtx-650-ti-boost-review-
http://www.hardwarecanucks.com/foru...60372-nvidia-gtx-650-ti-boost-2gb-review.html

Performanse na nivou 7850 (ili malo iznad) a cena na nivou 7790 (149$) za verziju sa 1GB, odnosno 169$ za verziju sa 2GB. Mislim da ce ova prva biti popularnija, pogotovo sto do rezolucije 1920x1080 verovatno i nece biti razlike u performansama, osim u specijalnim slucajevima.
 
Odlična karta, sad još AMD da odgovori sa korekcijom cena. :)
 
Poprilicno nategnuta karta OC na nivou GTX660 kartice, ocekivat je cjenu za 1gb model oko 150€ dok za 2gb oko 170€, obicno u ovom segmentu koliko $ toliko na domacem trzistu karta kosta u €
 
Poprilicno nategnuta karta OC na nivou GTX660 kartice, ocekivat je cjenu za 1gb model oko 150€ dok za 2gb oko 170€, obicno u ovom segmentu koliko $ toliko na domacem trzistu karta kosta u €

Karta je 3-4% brza od 7850, a jeftinija od iste, sa cenom je izmedju 7790 i 7850. http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_650_Ti_Boost/

Evo pogledaj na linku cenu, 10$ manje od 7850, 20$ vise od 7790 sa svega 1 GB memorije, a brza od 7850. Toliko o tome da nevalja karta.
 
Nemoj da se opterecujes sa njegovim postovima, on je godinu dana pevao kako AMD ima najbrzu single GPU kartu a onda je izasao Titan pa je izjavio kako je isti ~20% brzi od GTX 680 i da treba da se uporedjuje u 1920x1080 rezoluciji.
 
Ne razumijem po meni je ovo odlicna karta jeste da su kasnili godinu dana za konkurencijom ali bolje ikad nego nikad.
Da su je izbacili ranije imali bi sad HD7850 2gb za 150e, ali ako bude oko 150e ovaj model sa 2gb bice dobra kupovina, i opet kazem moze link gdje sam napisao da je losa karta?

Sve se slazem, sa tobom, odlicna karta.

P.S. I ovo da docekam da Goldi pohvali neku NVidia kartu. :D
 
7850 je ipak solidno bolja kad se obe karte klokuju:

http://pclab.pl/art52766-16.html
Potpuno se slazem kad se uzme OC potencijal HD7850 jaca je karta, ali dosta ljudi uzima karte u ovoj klasi i ne dira nista tako da je ova karta nesto i brza na def taktu.
Napisao sam u postu iznad da ova Boost kartica nije neki kloker, kao i GTX660 ustvarnosti radi se o GK106 chipu koji je poznat kao losi kloker.
Bilo kako bilo ovo karta je pravi konkurent HD7850 karti vidicemo kako ce cjene odrediti.
 
Pojavila se MSI TF 650ti Boost 2GB-a za 17609 dinara (greska na sajtu za memoriju). Ako se uporedi sa MSI 7850 2GB-a u pitanju je dobra cena s obzirom da je karta jeftinija ~2400 dinara, a brza.
 
Poslednja izmena:
me,a sanse da ce biti 150e ALI nadam se da hoce... Samo ne znam gde je ima hteo bih makar ASUS ili Gigabyte :)
 
7790 je osetno sporija od 7850, 7790 je sporija i od 6870, nema ona sta da trazi pored 650ti boost, ona je u rangu sa obicnom 650ti kartom.
 
da se vratimo na temu :)
pre mesec i kusur dana uzeo sam Palit GTX650Ti OC 1GB (preko bench oglasa)
dobra kupovina :)

hladna kartica, kad se namesti ventilator na 100% temperatura ne prelazi 51C (53C pri 95%) prilikom opterecenja (pustio sam FurMark)
ventilator je osetno bucniji ako je namesten preko 60%

uglavnom ne igram igrice (karticu sam uzeo zbog CUDA) tako da ne znam kako radi u praksi. malo je odigran WoT i dobro radi
 
A kad se ova 650 Ti Boost MSI Twin Frozr ocekuje kod nas u prodaji? Ili uopste, kad se ocekuje dolazak Boost-a? Kod AMD-a za 7790 se zna da je to 2. april.
 
7790 je vec u prodaji, ima je za 14000 i 15000 MSI i Sapphire, 650ti Boost MSI 2GB se pojavila na kratko za 17500. Verzija sa 1GB memorije se pojavljuje negde u aprilu.
 
Ako se ne varam, mislim da sam negde procitao da ce prvo doci verzija sa 2 gb. Vidim na newegg-u je vec ima (MSI, Galaxy, EVGA)
 
Ja sam naručio preko WW veče kada se pojavila i dobio sam potvrdu da je u pitanju GeForce GTX650-Ti MSI TF Boost 2GB,DDR5/HDMI/DVI/192bit/N650Ti TF 2GD5/OC BE. Sad čekam da je isporuče, nadam se od ponedeljka neki dan :)
 
Bila je na sajtu citavih 15 minuta. :)
 
Nazad
Vrh Dno