Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Ja se resio bede sa instalacijom novog windowsa :d
 
Radi update, bitnije ti je nego AV, a i može da bude dodatan razlog za bugove.
 
Ma nem tu radosti. Ja odradio update obrisao KIS pa opet isto...
 
Jel provalio neko neki dobar Download Status Bar? Posto isti vise nije moguce koristiti(osim WX Download Status Bar ).
 
Kako nece? Pa bas zbog toga sam ga ranije opet morao da vracam na win 7.

Windows update ugasiti u services.msc.

Kod "sveze" instalacije windows-a 7 skinuti Simplix update https://blog.simplix.info/update7/ na "Загрузите UpdatePack7R2"(oko 670Mb).

Pustiti da se sam update-uje.Bice jedno tri restarta,zatim ce da uradi disc cleanup i to je to.

Ali samo kod "sveze instalacije" windows-a 7.
 
Poslednja izmena:
Porbao sam da skinem staru verziju danas ali uvek mi uradi update na novu, nikako ne mogu to da iskljucim :(.
Edit: https://www.technipages.com/enable-disable-automatic-updates-in-firefox
Resio sad radi sa starom 32bit verzijom.
Hvala.

Nemoj update firefox-a preko firefox installer-a(oko 306Kb),uvek ce ti skidati najnoviju verziju,vec firefox setup ovde https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/,pa nadji English US ili za starije verzije ovde https://filehippo.com/search?q=firefox(nadji koja odgovara za tvoj os".Te verzije su oko 35Mb.

Kad instaliras starije verzije idi u firefox - options - general - firefox updates i cekiraj "never check for updates",da ti ne bi instalirao automatski najnoviju verziju.
 
@ krsh hvala, skinuo sam vec neku staru verziju i podesio da mi ne radi update.
@Dark Magician nisam znao da je prestalo, nema veze svakako mi se ne radi update.
I btw ne vidim razlog zasto bi trebali da ukinu opciju da li ti zelis da radis update ili ne.
 
Apsolutno je pogrešna praksa gasiti update, i ne znam koliko će još trebati da se to iskoreni.



Tako što je taj free upgrade prestao odavno.
Apsolutno pogrešna praksa je više insistirati na prelasku na W10.
Mani se više takvog sugerisanja u raznim temama, kapiramo svi da ti je to posao ali postaje napadno kao da radiš za gej lobi.
Otvori temu "100 razloga da pređete na W10" i tu piši do mile volje...

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
Ja sam rekao da pečuje Win 7, ne da pređe na Win 10. Niti radim za njih, niti mi je jasno kakav gej lobi sad spominješ?
 
Apsolutno je pogrešna praksa gasiti update, i ne znam koliko će još trebati da se to iskoreni.

Simplix update funkcionise tako da se pojavi zvanican windows 7 update,onda on pregleda imali kakvog djubreta koje ce da ti napravi problem,telemetrije ili ostalih zezalica,to skloni,a ostavi ono sto valja.Tako da ti je windows update-ovan sa najnovijim update-ima,ali nemash telemetrije i ostale stvari koje ti ne trebaju.
Kada skines noviju verziju Simplix updatea on skenira sistem i instalira samo update koje nemas.

Sto se tice zvanicnog windows update-a poslednja dva koja sam pustio da se instaliraju za win7 pocetkom ove godine su "potirali" jedan drugi i oba su bila "malicious software removal tool",pokusaji krpljenja spectre i meltdown problema.Naravno bez uspeha.

Posle toga sam uradio clean install Windows-a i instalirao Simplix update i nikakav problem nemam sa os-om.

Zvanican update je naravno ugasen.

Sto se tice "bezbednosti" najvise problema moze da ti napravi browser.Iz mog nekog iskustva firefox drzati na najnovijoj verziji sa ublockom i noscripr extenzijama,kloniti se flash playera i java-e,za skeniranje sumljivih fajlova VirusTotal.

Nijedan update os-a,antivirus i firewall te ne mogu spasiti ako ne vodis racuna.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Kako naterati Firefox da zapamti zadnju lokaciju na kojoj je snimljen bukmark, tj. da ponudi tu istu lokaciju prilikom sledećeg bukmarkovanja?
 
Ne znam, ali ako držiš otvoreno bočno okno, tu pampti zadnju otvorenu fasciklu, pa možeš odmah da prevučeš iz adresne trake. Ja tako uvek radim.
 
Da li neko ima problema sa memory leak-om? Verzija 64bit 59.0.2 ili ti najnovija.
Naime u zadnjih nedelju dana par puta mi se desilo da mi se slogira laptop zbog mozile. Pred spavanje pustim nesto na youtube i ujutro ili moram na reset ili uz psovanje gasim zabagovani firefox iz taks menagera.
 
Nisam primetio, doduše nikad mi nije ostao preko noći da pušta. Možda je do neke ekstenzije?
 
Imam samo Ublock i AliPrice. Do pre nedelju dana radilo sve kako treba.
 
Poludeh vise sa FF. :mad: Svaku stranu mi sporo otvara kao da mi je internet brzine <5 Mbps a ne 20 Mbps (realnih 17 Mbps). Brisao sam kes memoriju ali i dalje dzaba. U pitanju je verzija 59.0.2 s'tim da se on sam apdejtovao. Bio verovatno na automatskom apdejtu.
Da li bih mogao da se vratim na neku stariju verziju jer izludeh od ove.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima problema sa memory leak-om? Verzija 64bit 59.0.2 ili ti najnovija.
Naime u zadnjih nedelju dana par puta mi se desilo da mi se slogira laptop zbog mozile. Pred spavanje pustim nesto na youtube i ujutro ili moram na reset ili uz psovanje gasim zabagovani firefox iz taks menagera.
Jesam ja, jutros na poslu počeo FF da se zeza, otvorim task manager a on povukao skoro 3giga rama sa 3 otvorena taba. Poslednja 32bitna verzija.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zato WF 55.2.2 radi kao sat - brzo i veoma stabilno, optimizacije je odlicna.
Nisam probao novije verzije i ne planiram, bar ne dok ne proverim sve vezano za bekap/cuvanje bitnih podataka, navodno tu ima nekih promena.
 
61.0 Nightly takođe radi odlično. Sad ne znam kakve probleme vidite u vezi novih verzija, sve ono na šta sumnjaš možeš i sam isključiti bar to nikad to nije bio problem na Firefoxu.
 
Firefox developer edition 60.0b11 (64-bit) isto radi bez greske.
 
61.0 Nightly takođe radi odlično. Sad ne znam kakve probleme vidite u vezi novih verzija, sve ono na šta sumnjaš možeš i sam isključiti bar to nikad to nije bio problem na Firefoxu.

Povlačim riječi.

Ne mogu ja imati RAM memorije koliko je Firefox može pojesti, a tome što mi stresira CPU ne treba ni da pričam. Odjednom je počeo da se ponaša neartikulisano i gladnije resursima od Chroma.
 
FB zdere resurse koliko sam primetio, malo skrolovanja toliko iznapinje procesor da je to nesto neverovatno.

I to sam jos na i7 procesoru.
 
Kako vam YouTube radi na FF? Kod mene katastrofalno, nešto je bolja situacija sa Chrome i Edge ali ne mnogo bolja. Tipa pustim klip i posle pet sekundi se zakuca i treba mu ceo minut da ubaferuje da mi mogao da nastavi a i kad nastavi obori rezoluciju na 144/240p, pa onda opet nameštaj. Slična je situacija i kad puštam klipove preko aplikacije na desktopu. Nema veze sa kvalitetom klipa ni sa njegovom dužinom. S druge strane, na televizoru YT aplikacija radi bolje ali i ona zakuca nekad mi je brzina koju dobijam od YT 300kbs što je smešno. Kontam da je ovde možda i više problema nego samo do samog browsera.

Sent from mTalk
 
Meni YT najbolje radi u FF, uopšte nema frame drops kad uključim info, a u Chrome ima.
Mislim da je nešto do tebe verovatno, ako ti pravi problem na više mesta.
 
Nazad
Vrh Dno