Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

A nemam, jbga.
Sad sam procitao onu drugu temu o kvaru. Dakle, dolaze u svakom slucaju.
Meni nesto napon zeza u stanu. Verovatno da je i to uzrok kvara. U svakom slucaju, ne zelim nov ruter dok mi ne dodje elektricar da resi problem, a opet hocu da potpisem nov ugovor do petka (ne znam kakva im je ovo promocija, tj da li je stalno produzavaju, kao mts 50%)
 
Meni je odgovaralo da zadrzim ovaj ruter(HG520c) jer mi je bio zaglavljen speedup sa njim od pocetka.
Za akcije ne znam mislim da zadnji put telekom nije produzio akciju za adsl. Bolje otici ranije ja sam za box morao da idem 5 PUTA, vise znaju na ovom forumu nego njihovi radnici
Ne ulazim tamo naredne 2 god:)
 
Bogami moj drug imao MT882(guglao) upali speedup nista vrati se. Onda kupi preko oglasa isti model kao ja zbog wifi kad op 6 mb/s samo od sebe
Video svojim jos uvek dobrim ocima...
 
Telekom ADSL (novi paketi 01.10.2012)

Speedup se setuje na portu inace bi oglasi bili preplavljeni ruterima - "uplatite 1.5 mbit kod provajdera i za samo 50 evra dobijete 200% brzi net zauvek! U ponudi imamo vise komada i boja"

Speedup se uvek zaglavljuje na portu, brzina na ruteru je samo posledica toga.
 
Poslednja izmena:
A nemam, jbga.
Sad sam procitao onu drugu temu o kvaru. Dakle, dolaze u svakom slucaju.
Da, jer moraju da probaju na licu mesta. Ali brzi su realno.

a opet hocu da potpisem nov ugovor do petka (ne znam kakva im je ovo promocija, tj da li je stalno produzavaju, kao mts 50%)
Tesko, kad su imali promo za ADSL ranije, trajao je manje od 3 meseca (kao zalili se ostali operateri).
 
@ninoslav
Ne bavim se vlaskom magijom,niti sam politicar da moram da lazem. U zgradi nas trojica smo imali ovaj mt882 nikako da ostane. Dvojica uzeli ovaj sa wifi radi,treceg boli uvo
sve sto si napisao je istina zavrsih skolu za to, sa strane bih tebe podrzao :) ali eto NEKAKO radi, zvuci sasavo al deluje:) sada su ionako nove brzine da se ne zamaramo.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Danas treba da dodju ovi iz infostana, da vide u cemu je problem sa strujom.
E sad, ako ne rese odmah... Jel mogu iz Telekoma da prave problem oko zamene rutera, ako vide da je problem do struje tj. do mene? Da ne primete oni kolebanje napona, pa da bude "warranty void, morate da platite ruter"
 
Ma jeste, Telekom salje tim u kome su 2 elektro i 1 masinski inzenjer. Opusti se, covece, oni tu opremu kupuju na kilo, nece ti praviti problem. Ti se svakako nemoj istrcavati sa "znate, meni su ovde uzasno lose instalacije, garant je to ubilo ruter".
 
Ma, necu naravno. Ali juce je do te mere ludovao napon da se svetlo u jednoj sobi gasilo, a u kupatilu sijalica od 60w svetli ko reflektor na marakani. Kad krene show, ne moze da se sakrije.
Ali videcu prvo sta ce ovi iz inofstana da urade
 
Ma ima, nego se nadaju da kad je vise od 10 ukupno manje njih da zove ponovo ako ih otkace ;)
Ne znam da li je 10 ili je sistemski random, ali nekad ti da da cekas, nekad ne. Nema pravila!
 
Ma, na 0800 nema. Valjda zato sto je besplatan.
Na onom drugom ima. Pozvao i prijavio kvar. Kaze devojka da ce poslati nekoga. Razmisljam da odem popodne do poslovnice i potpisem ugovor.
Koji ruter sad daju, i kakav je u poredjenju sa hg520s?
 
Koji drugi broj?

Imaju dva modela trenutno za koje znam, mada sigurno ih vise ima. Neki Pirelli, cigla ogroman, mada kaze cura da se odlicno pokazao (meni nije uopste radio pa su mi istog dana menjali u HG530).
HG530 i HG532 valjda uglavnom daju - HG530 je meni STRAVA ruter!
 
Kako funkcionise zamena rutera kod telekoma? Pokvario mi se hg520s, a hteo bih i da potpisem ugovor za ovu akciju sto traje do kraja avgusta. Jel moram da cekam njihovog radnika da dodje kod mene, ili postoji mogucnost da odnesem ruter u poslovnicu, potpisem novi ugovor i uzmem zamenu?

Ruter je dead as a dodo, nijedna lampica ne svetli.

Ne čeka se dugo na njihovog čoveka sa novim ruterom, ja sam ih nedavno zvao i sutradan je doneo drugi.
 
Za neke je to vecnost ;) :) :)
 
Meni isto u subotu crkao hg520c. Tako se sad nadam nekom boljem ruteru:D
 
@alfa

Ima na njihovom sajtu, ispod 0800 stoji i taj. Nesto poput 17318. Kazu na pocetku da se tarifira.
Kao sto rekoh, prijavio sam kvar. Sad jos samo da vidim kada bi dosli. Odgovara mi sutra, kod kuce sam popdne.
Inace, bili su i iz infostana. Otisla nula, popravili i sada je ok
 
Bio malocas covek, i doneo mi hg520e.
Stari je samo ukljucio u struju, video da ne radi i spakovao ga. Strujni adapter mi je rekao da bacim u djubre :D
 
A da, verovatno jedan od onih 19xxx (19813 je da se ugovore).
Zvao sam i njih jednom ali isto se desilo da otkace... sreca pa za 2 godine Telekoma sam samo dva puta trebao da zovem - oba puta na pocetku samom je bio problem :) Pu, pu, puuuu :)
 
Da li mi neko moze pomoci,uzeo sam danas adsl hg520c , ali imam problem ceo dan vec mi cas radi net cas neradi sve tako prekida.. inace lan1 kabal mi je povezan u laptopu,nije u kompu jer trenutno mi fali jedan deo da uzmem.Zvao sam mtsmkazu dajte broj zvacemo vas i nista.. neznam da li je do rutera ili je do toga sto sam povezao na laptop probao sam na drugom laptopu isto se desava.. poludeo sam vise svaka 2-3min radi i neradi .. pogotovu kada sam uzeo 20-icu da skidam filmove a nemogu nista da radim..sve je dobro povezano,kucni telefon radi sve je normalno ali ovo je veliki problem.
 
Pre oko mesec dana sam uzeo ovaj NET10 na promociji i uz njega dobio HG532e kao zamenu za onaj stari roze. I od tad krenuli problemi: skoro da ne prodje dan da ne pocne da puca veza nasumicno, zaglupi se net, konekcija se prekida svakih par minuta, a brzina pada na 1Mb ili sporije. I tako skoro mesec dana. Pre toga, na onom starom ruteru nikad nisam ima ni najmanjih problema, a koristio sam ADSL od samog pocetka (2008-e). Mislio sam vec da su preterali sa agregacijom, da u spicu ne mogu da iznesu sve, nije moguce da non-stop nesto rade na mrezi. A onda sam pre tri-cetiri dana slucajno nesto petljao oko telefona i provalio da kablovi na novom spliteru labavo stoje i mnogo setaju napred-nazad. Tu ih ja gurnem do kraja, pricvrstim gumicama za zimnicu i od tada veza uopste ne puca!!! Tako da ako imate slicnih problema, proverite spliter, ne moze da skodi. :)
 
Pre oko mesec dana sam uzeo ovaj NET10 na promociji i uz njega dobio HG532e kao zamenu za onaj stari roze. I od tad krenuli problemi: skoro da ne prodje dan da ne pocne da puca veza nasumicno, zaglupi se net, konekcija se prekida svakih par minuta, a brzina pada na 1Mb ili sporije. I tako skoro mesec dana. Pre toga, na onom starom ruteru nikad nisam ima ni najmanjih problema, a koristio sam ADSL od samog pocetka (2008-e). Mislio sam vec da su preterali sa agregacijom, da u spicu ne mogu da iznesu sve, nije moguce da non-stop nesto rade na mrezi. A onda sam pre tri-cetiri dana slucajno nesto petljao oko telefona i provalio da kablovi na novom spliteru labavo stoje i mnogo setaju napred-nazad. Tu ih ja gurnem do kraja, pricvrstim gumicama za zimnicu i od tada veza uopste ne puca!!! Tako da ako imate slicnih problema, proverite spliter, ne moze da skodi. :)

Vidis da nije uvek kriv Telekom za sve probleme koji postoje. Bilo mi malo cudno kada sam poceo da citam posto jer sam ja isto nedavno menjao ruter jer mi je zadnji ADB sprzio grom i u zamenu dobijem HG532e a imamo isti paket pa mi bilo cudno da imas takvih problema jer kod mene sve fercera u najboljem redu. Inace meni spliter stoji jos od pre cetiri godine kako sam ga stavio i nisam ga do sada menjao.
 
Malocas sam uhvatio signal s mog rutera, 20ak metara ispred zgrade, pa jos osam spratova gore :D
 
Nazad
Vrh Dno