Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Prebacio sam kabl iz lan 1 na lan4 i nema vise prekida svakih pola sata..Cudno
 
poslali mi danas u racunu za net koji 2003 din ovo za akciju dobro su se setili ljubazno od njih za starog korisnika... da nisam usao na forum nikad ne bi znao za akcije i neke jako dobre sam propustio do sad!!
2003din sta?:)
A ovo za akcije... pa ni mi ne znamo "ispod stola", vec ljudi prate sajt Telekoma stalno ;)

Od juce primetih u firmi da puca konekcija svakih pola sata -sat. Pukne na dve-tri secunde i vrati se .. Primeti se po radiju koji ide online,radio stane i posle par sec krene opet.Ako se igra igra zalaguje i stane,i vrati se posle 3 sec,ako se surfuje i ne primeti se .. Modeme se ne restartuje,sve normalno sija..Ima neko ideju sta mi je ciniti?Smeta mnogo u igrama,izbacuje ,zalaguje...

Izgleda da je takav net ovih dana, mada je bio i gori. Ja sam imao prilike da mogu i SBB i Telekom da probam istog dana, i za igre su oba zezala. Znaci, modemi rade, samo nesto ne radi kako treba.

Vrati kabl u raniji LAN port da probas, ako se opet desava da zeza, reklamiraj, kazi ugrozava posao! :)
Ako se ne desava, ocigledno je ovo sto rekoh gore ;)
 
@alfaunits : toliko mi uvek stize za 5/1 bez ugovora
 
evo ovo je sad zadnje pitanje i pred isticanje ponude, sta bi mi vi preporucili ja koristim 5/1 za 2000 din bez ugovorene obaveze, dal bi mi preporucili da uzmem ovih 10/1 za 1550 din ili ne? akcenat ide na 2 godine sto nije malo. hvala za svaki kom. ziveli
 
evo ovo je sad zadnje pitanje i pred isticanje ponude, sta bi mi vi preporucili ja koristim 5/1 za 2000 din bez ugovorene obaveze, dal bi mi preporucili da uzmem ovih 10/1 za 1550 din ili ne? akcenat ide na 2 godine sto nije malo. hvala za svaki kom. ziveli

Ako ti nije problem novac onda idi na 20/1 paket pa kada vec placas net i ces dve godine da se obavezes bar da imas brzinu. Jer veruj mi ako budes uzeo 10/1 paket posle par meseci ces se garantovano pokajati sto nisi uzeo 20 mb kada si vec mogao a razlika u ceni je bar po meni bas mizarna. Pod uslovom da ti treba tolika brzina i pare ti nisu problem ali ako si neki prosecan korisnik neta onda moze slobodno uzeti 10/1 paket jer sasvim zadovoljava sa brzinom neta a opet ces 500 dindzi usparati na mesecnom nivou.
 
Rzlika je 350 RSD :) 1900-1550.
Moze da se menja paket posle, nema problema ako potpise na 10/1.
 
evo ovo je sad zadnje pitanje i pred isticanje ponude, sta bi mi vi preporucili ja koristim 5/1 za 2000 din bez ugovorene obaveze, dal bi mi preporucili da uzmem ovih 10/1 za 1550 din ili ne? akcenat ide na 2 godine sto nije malo. hvala za svaki kom. ziveli

Dve godine je nista ako u startu uzmes paket koji zadovoljava tvoje potrebe.
Ako ti je do sada bilo dovoljno 5/1 onda potpisi ugovor za taj net10 ili net20, sam proceni kolko ti treba..
 
Bitno je primetiti da je on van BG/NS, pa su sanse da se pojavi neka alternativa uopste minimalne.
Ako ti ADSL radi dobro, uzmi 10/1 (1550RSD), jer sanse da cak i u BG-u se ponudi nesto jeftinije od toga (pa cak i za manje brzine) je toliko malo verovatno (neki operater je imao 6/1 za 1000RSD, ali ne znam da li jos uvek to postoji i to je i njima neisplativo).

Jedino ako nisi siguran da ces biti u zemlji toliko dugo, ali ADSL mozes da selis i u drugi grad pa nije bitno ako se selis unutar zemlje.
 
Po meni bi bilo najlogicnije da ako je vec bez ugovorene obaveze toliko vremena placao 2 hiljade za 5/1 paket onda bi mu bilo najlogicnije da uzme 20/1 za iste pare i da ne razmislja. Jer kada tada ce mu se pocne vrzma ideja u glavi sto nije uzeo veci paket dok je mogao. Mozda njemu ta brzina stvarno ne treba ali ja uvek kazem od viska glava nece da boli ali od manjka itekako hoce. Ako mu 350 dinara razlike u paketu ne predstavlja problem onda je problem resen... ici na 20/1 i ne razmisljati puno.
 
Imam stari Click1 paket (1536/256), i hteo bih da uzmem novi Net5 paket.

Zanima me da li Telekom šalje ugovor poštom, ili moram otići u jednu od njihovih poslovnica (koje nema u mom selu)?
 
Imam stari Click1 paket (1536/256), i hteo bih da uzmem novi Net5 paket.

Zanima me da li Telekom šalje ugovor poštom, ili moram otići u jednu od njihovih poslovnica (koje nema u mom selu)?

Salje, nazoves call centar i dogovoris sve sa njima i resio si problem a da nisi moro da ustanes iz stolice. Ako ne znas imas trenutnu promociju kod Telekoma da po ceni nizeg paketa dobijes vecu brzinu. Tako da ti sada NET 20/1 kosta 1900 dinara.
 
Ako ne znas imas trenutnu promociju kod Telekoma da po ceni nizeg paketa dobijes vecu brzinu.
Bas mi se juce zalio jedan kolega.Kupio njihov paket od 15 Gb valjda i merio potrosnju. Kad je potrosio 45-50%, stigne mu obavestenje da je potrosio 80% i da treba da dokupi, na sta se on nasao u cudu... Izgleda da oni kradu na taj nacin, za razliku od Telenora ciji paket sam ja kupio i dobio samo 50% reklamirane brzine. Ovo je Srbija bre, ima svako da te prevari na bilo koji nacin, ali mora da te prevari. Kako bi oni inace opstali u ovakvoj lopovskoj sredini ? Sve se nadas da ima i postenih, ali gde su, navedite mi bar jednoga ? Trziste nam je katastrofa i blagi uzas.
 
Po meni bi bilo najlogicnije da ako je vec bez ugovorene obaveze toliko vremena placao 2 hiljade za 5/1 paket onda bi mu bilo najlogicnije da uzme 20/1 za iste pare i da ne razmislja. Jer kada tada ce mu se pocne vrzma ideja u glavi sto nije uzeo veci paket dok je mogao.
Moze uvek da poveca brzinu tokom ugovora! Kazu da moze i da smanji ali to nije provereno!

Bas mi se juce zalio jedan kolega.Kupio njihov paket od 15 Gb valjda i merio potrosnju..... za razliku od Telenora ciji paket sam ja kupio i dobio samo 50% reklamirane brzine.

Ovo je ADSL tema, ne mobilni ent :D
 
Bas mi se juce zalio jedan kolega.Kupio njihov paket od 15 Gb valjda i merio potrosnju. Kad je potrosio 45-50%, stigne mu obavestenje da je potrosio 80% i da treba da dokupi, na sta se on nasao u cudu... Izgleda da oni kradu na taj nacin, za razliku od Telenora ciji paket sam ja kupio i dobio samo 50% reklamirane brzine. Ovo je Srbija bre, ima svako da te prevari na bilo koji nacin, ali mora da te prevari. Kako bi oni inace opstali u ovakvoj lopovskoj sredini ? Sve se nadas da ima i postenih, ali gde su, navedite mi bar jednoga ? Trziste nam je katastrofa i blagi uzas.

Da Telekom se urotio protiv tebe i tvoji bliskih i daljih prijatelja pa te sada i njih na sve nacine podkrada jer si ih ti izlevatio i otisao sa Telekom ADSL-a na TT net.

Za sve postoji merenje potrosnje protoka i ma koliko ti bilo cudno ili ne ali svako otvaranje stranice uzima odredjeni broj kilobajta, onda otvaranje youtuba i slusanje muzike isto skida sa racuna... jednom reciju stagod da radis na mobilnom netu on skida na sitno ali to sitno se nakupi. Takoda on ne moze 100% tacn oda izmeri protok koji je napravio na svom racunu.

To ako zivimo u Srbiji ne znaci da svi kradu, kradu ali ne mora da znaci da non stop kradu. I meni su dok sam imao kod MTS-a racun na dve godine samo jednom pokusali da me nasankaju i da mi podvale neki poziv koji nisam napravio sam reklamirao i od onda nikada vise nisam imao fantomskih racuna ili ne objasnjenih cena za racun.

I kakve sada sve to ima veze sa onim sto si citirao? Ti si se bas navrzao na mene i da mi dokazes kako je Telekom los, pa izvini ali ja takav utisak ne mogu da steknem jer evo ovo je sada cetvrta godina kako sam kod njih i za ove cetiri godine sam tri puta menjao ruter i svaki put sam dobijao ruter u roku sat dva od poziva, problema je bilo tu i tamo ali nista ozbiljno, brzine uvek na nivou! Evo pa se sam uveri u to!

www.speedtest.net/my-result/2915271201

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Naravno brzina je daleko od one koju ti imas na TT ali posto ovde trenutno ne mogu bolje da imam onda bolje vrabac u ruci nego golub na grani... doduse mogo bih da uzmem SBB net ali kada vidim kako mom komsiji vrata do mene radi onda nemam nameru da se cimam i da prelazim kod njih, ja sam vise za onu varijantu od svakog provajdera uzimam ono u cemu su najbolji: SBB kablovksa televizija, Telekom ADSL tako da mi je to dobitna konbinacija.
 
hvala na sugestijama, ja bih smanjo cenu a ne treba mi brzina jos uvek se dvoumim :(, sto se tice ugovora moze sve preko fona dolazi pik-up samo potpises ne placa se nista bolje nego da cekas tamo ko slon sat vr. i vise
 
To ako zivimo u Srbiji ne znaci da svi kradu, kradu ali ne mora da znaci da non stop kradu.
www.speedtest.net/my-result/2915271201
Problem i jeste sto svi non-stop kradu, a ti ih jos hvalis. Ti si veliki kavaljer, placas im 10 Mbps a daju ti 8,5. Njima znaci mnogo a tebi je za potcenjivanje. Pa sto nisu frajeri pa da daju kao nama TT +10% nego -15% ? I ti tvrdis neke nebuloze, a garantovano da te kradu jos sa nekih strana, ali ti to primetis tek kad ti umesto agregacije 40 nabiju na 140 pa ti puca veza i brzina drasticno varira. nemoj meni da pricas opostenju lelekoma, mene su dooobro oplevili za lovu. Otkazao sam im 2 fiksne linije, a preostale cu preneti na TT cim se bude stabilizovao i poceo da pruza i te usluge. Kad su oni mogli da budu toliko bezobrazni da nisu 4 meseca hteli ni jedan pisljivi port da mi zamene, nego sam placao i njima i provajderu za usluge koje nisu postojale, onda o lelekomu zaista nemam sta pozitivno da izjavim, a ti mozes i da se veselis kad te neko potkrada, tvoj problem.
 
Daj prekini da trolujes. Ja u Koreji placam 100/100, a ne dobijam ni 10/10 95% vremena van Koreje i 50% vremena unutar Koreje. Wow... jadan ja :( A placam vise nego ovde taj 10/1, znaci vise mi kradu.

Oladite bre!
 
Ma naravno, treba da se pravimo slepci i da ne pominjemo kradje, a oni pametni i posteni pa obrcu milijarde. Jos ih treba hvaliti kao sto radi Unknown_Name. Toga samo ima kod nas da neko hvali lopove i ubedjuje sam sebe da je to posteno. Neka gospoda iz lelekoma na svom sajtu napisu da prodaju paket od 8,5 Mbps a ne 10, bar ih to nista ne kosta. Tako nama ide i sa politikom, niko i ne zna ko je pobedio na poslednjim izborima jer su se listici nalazili po kontejnerima za smece i narod to prihvata kao normalno. Mnoge pojave su neshvatljive, ali ljudi tako razmisljaju, pa nam je normalno i ono sto ne moze biti normalno i posteno. Na koji god sajt domacih provajdera da dodjes, nacitaces se nebuloza pocev od toga kakve sve ugodnosti moze da ti pruzi telefoniranje i slusanje njihove muzike, a kad ti daju ugovor da potpises, treba ti mikroskop i 3 dana da razumes sta su tvoje obaveze. Naravno, njihovih obaveza je tu najmanje.
Mene je najvise iritiralo i izazvalo da se javim to hvalisanje provajdera od strane 'Unknown_Name'. Ja sam na netu jedno 10 godina duze od njega. Pa pogledajte po temama sta se radi. Mi svi izgleda trazimo postenog lopova koji ce manje da nas drapi, zar ne ?
 
Ma naravno, treba da se pravimo slepci i da ne pominjemo kradje, a oni pametni i posteni pa obrcu milijarde. Jos ih treba hvaliti kao sto radi Unknown_Name. Toga samo ima kod nas da neko hvali lopove i ubedjuje sam sebe da je to posteno. Neka gospoda iz lelekoma na svom sajtu napisu da prodaju paket od 8,5 Mbps a ne 10, bar ih to nista ne kosta. Tako nama ide i sa politikom, niko i ne zna ko je pobedio na poslednjim izborima jer su se listici nalazili po kontejnerima za smece i narod to prihvata kao normalno. Mnoge pojave su neshvatljive, ali ljudi tako razmisljaju, pa nam je normalno i ono sto ne moze biti normalno i posteno. Na koji god sajt domacih provajdera da dodjes, nacitaces se nebuloza pocev od toga kakve sve ugodnosti moze da ti pruzi telefoniranje i slusanje njihove muzike, a kad ti daju ugovor da potpises, treba ti mikroskop i 3 dana da razumes sta su tvoje obaveze. Naravno, njihovih obaveza je tu najmanje.
Mene je najvise iritiralo i izazvalo da se javim to hvalisanje provajdera od strane 'Unknown_Name'. Ja sam na netu jedno 10 godina duze od njega. Pa pogledajte po temama sta se radi. Mi svi izgleda trazimo postenog lopova koji ce manje da nas drapi, zar ne ?

Da si lepo procitao za net pakete pise da je npr: net10 paket do 10/1 Mb/s sve zavisi od tvoje parice a i naravno da ce postojati agregacija znas li koliko kosta full 4mbps. Koliko bi samo tad kostao net za krajnjeg korisnika.
 
Da si lepo procitao za net pakete pise da je npr: net10 paket do 10/1 Mb/s sve zavisi od tvoje parice a i naravno da ce postojati agregacija znas li koliko kosta full 4mbps. Koliko bi samo tad kostao net za krajnjeg korisnika.
A zasto nisu napisali do 9, jer niko nema ni 9 ?
Znas momak, kad ja kupim kilo bifteka, ja hocu da to bude kilo i na mojoj kucnoj vagi, a ne 800 grama.
 
A zasto nisu napisali do 9, jer niko nema ni 9 ?
Znas momak, kad ja kupim kilo bifteka, ja hocu da to bude kilo i na mojoj kucnoj vagi, a ne 800 grama.

Stavrno pocinjes da smaras i to zestoko. Si resio svoj problem si otisao od telekom jesi brate od**** vise od ove teme i pusti nas da koji smo jos uvek na adsl-u da svoje probleme resavamo kako znamo i umemo i da zivimo u iluzijiama da je sve dobro a da si ti jedini guru koji si se prosvetlio o raskirnko si telekom i njegove necasne radnje!

A sada od**** u skokovima vise od ove teme!!!
 
@slikar,
Zato sto se to tako svugde u svetu radi.
Nisu ovi nasi milina, ali zalis se na stvari za koje nemas osnove.
 
ha ha, pa i vi ste neumorni. Pa provajderima je dosta dosta na milion pretplatnika svakom da zakinu po 100 dinara (a zakidaju mnogo vise) i ukrali su narodu svakog meseca po 100 miliona :) Sto ima lopova i ubica po celom svetu, nije nikome za utehu i ne znaci da to treba smatrati normalnim.
@ alfaunits,
Jel postoji neki minimum koji je provajder obavezan da ti isporuci, ili si samo ti obavezan da postujes ugovor i da placas 100 Mbps ? Pa ako si potpisao ugovor gde pise samo "do" 100Mb/s, onda je i 10 u tom skupu brojeva do 100, mogli su ti dati i manje i to je za tebe ok :) Meni su od 16 davali 2 u Beogradu i nisam im nista mogaoa 16 je bila srpska "garantovana brzina". Naravno, bila je garantovana pri reklamiranju, ali ne i u ugovoro, a to se zove masovna prevara.

A ovaj gospodin iz NS, kad nema odgovor, prelazi na vredjanja i omalovazavanja, ali to najbolje govori o njemu samom.
 
Soboslikar, ima pravo donekle. Ali s obzirom da smo drzava takva kakva smo bolje trenutno i tesko moze da se ocekuje.
Jos kad su korisnici inertni pa "cute i trpe" umesto da se anagazuju malo kod drustva za zastitu potrosaca.

To da je agregacija slicna i isporuka usluge na nivou kao kod Telekoma svuda u svetu nije bas tacno. Postoje mesta gde provajder mora da odvrne ventil 15% vise kako bi korisnik dobio ono sto placa.

"Ja u Koreji placam 100/100, a ne dobijam ni 10/10 95% vremena van Koreje i 50% vremena unutar Koreje."
Zali se Koreancima. Pogresio si topic.
 
@ alfaunits,
Jel postoji neki minimum koji je provajder obavezan da ti isporuci, ili si samo ti obavezan da postujes ugovor i da placas 100 Mbps ? Pa ako si potpisao ugovor gde pise samo "do" 100Mb/s, onda je i 10 u tom skupu brojeva do 100, mogli su ti dati i manje i to je za tebe ok :) Meni su od 16 davali 2 u Beogradu i nisam im nista mogaoa 16 je bila srpska "garantovana brzina".
Imam i ja nekad ispod 2 a platio sam 100. Platio sam vise nego ti tih 16. Dobijam nekad manje od tih 2. Extra retko ali dobijam. I meni YT ne radi u 90% slucajeva inace tamo (verovatno je nesto tipa local cache za Koreju samo stvari koje se tamo gledaju a ko gleda nesto drugo, to se naceka..).
A pricamo o zemlji gde me je sef zvao da pita sto hakujem server kad imam admin pristup - u stvari uspeo sam da povucem preko neta sa firminog servera do stana brze nego sto su diskovi njihovi u stanju da isporuce :) (ja SSD, oni HDD, Gbit sam imao tada na probu).
Taj Gbit inace nije radio iznad 30Mbps maltene. A placeno znaci 1000.

Mislis da se iko zali tamo?

Ima doduse tu jedna bitna razlika:
- 100 je najnize sto je moglo da se uzme uopste :D Nema nize! 16 ili 20 je kod nas plafon.
- Pise, cak i na engleskom sajtu, da brzine nisu garantovane, ali nema "uptime" ili bilo sta dalje od toga.

Nemoj da mislis da ih branim za tvoj slucaj! To je vec po meni bezobrazluk i treba reklamirati odmah i traziti raskid jer je data sasvim druga brzina. Ne bezobrazno, nego opusteno.
Za razliku od svih tupljenja i bezobraznih "Telekom je lopov, i nista mi ne uvazavaju" ja bas imam suprotno iskustvo sa telekomom.
Imas li izbora ti BTW? I zasto si potpisivao ugovor ako nisi prvo isprobao da li parica moze??
 
To da je agregacija slicna i isporuka usluge na nivou kao kod Telekoma svuda u svetu nije bas tacno. Postoje mesta gde provajder mora da odvrne ventil 15% vise kako bi korisnik dobio ono sto placa.

Daj mi studiju koja pokazuje da i 10% korisnika u Americi dobijaju >90% onoga sto plate. Daj mi studiju koja pokazuje da 50% dobija 50% onoga sto plate.
Posle toga mozemo da pricamo.
 
Za razliku od svih tupljenja i bezobraznih "Telekom je lopov, i nista mi ne uvazavaju" ja bas imam suprotno iskustvo sa telekomom.
Imas li izbora ti BTW? I zasto si potpisivao ugovor ako nisi prvo isprobao da li parica moze??
-----
Pa to je kod mene sa adsl bilo i proslo, ne ponovilo se. Sto se iskustva sa lelekomom tice, razlicita su. Ja imam na papiru gde su me zakinuli za 1550 DM, pa im nisam mogao nista, ali im nije smetalo kasnije da mi prete svojim advokatima sto sam prevideo jedan racun od 4 evra, pa su mi i iskljucivali liniju. Moja komsinica je izdala stan na N.Bg i posle godinu dana ode podstanar i preseli njen broj na svoje ime na drugu lokaciju. I ona ostane bez telefona nekih 5-6 godina, zalila se gde je god mogla i potezala veze i vezice na sve strane i opet nista. Mom prijatelju lepo bili nakacili dvojnika, nisu ga ni pitali, da bi dali telefonsku liniju i nekoj montaznoj prodavnici, navodno su procenili da on ne koristi telefon dovoljno da mu treba. A on je imao staru i bolesnu majku i telefonska linija mu je bila skoro non-stop zauzeta. I nije mogao nista da promeni godinama, sve dok nisu menjali centralu. Pa i ja sam skoro morao do njih da idem na salter za dobijanje opcije da mi ukljuce opciju za telefonsku sekretaricu na isdn i - nisam uspeo da se sporazumem sa njima. Ne znam sta je tim ljudima i kako oni posluju. Ranije sam ziveo u Italiji i tamo sam mnogo toga obavljao bez ikakve birokratije, telefonom za 3 minuta. Na primer, uveli su mi telefon u iznajmljenom stanu bez ikakvih dokaza o vlasnistvu stana, dovoljno je bilo da platim i bilo je sve gotovo za manje od 24 h. Da sam trazio da imam internet na drvetu banane, oni nebi pravili pitanje jer ja to tako hocu i placam. I to je bilo jos pre 15 godina, a za nas lelekom ce takvo poslovanje mozda biti na sceni u narednom veku. Prevare se najvise plase sami prevaranti, jer onaj ko je prevarant, polazi od sebe i misli da su svi prevaranti, pa se tako i ponasa.
 
Necu ni da se smaram da citam dokone price, bile one tacne ili ne. Tome nije mesto ovde.
 
Necu ni da se smaram da citam dokone price, bile one tacne ili ne. Tome nije mesto ovde.
Ovde je mesto na kojem treba znati da se radi o prevarantima. Da nisu takvi, nebi Telekom-Italija pobegao glavom bez obzira od njih, a ni Grk koji im je bio akcionar posle toga. Bar za te slucajeve svi znamo. Sa lopovima niko ne zeli da posluje.
 
Nazad
Vrh Dno