Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Pa oni generalno ne bi smeli ni da nude uslugu u takvim situacijama gde zbog evidentno loseg kvaliteta parice rezultat je presmesan kao na ISDN-u maltene.

Inace isti problemi se desavaju i u SAD - secam se kada mi je pre 19-ak godina drugar iz gimnazije jos pricao o tome dok mi nismo ni znali sta je ADSL :) Normalno problemi su isti svugde jer je i tehnologija ista. Ako si daleko od centrale, a parice lose... *mjau**mjau**mjau*.

Zato je optika spas.
 
Još u USA popriličan procenat populacije ima aluminijumske "parice" sa kojima su brzine neta još gore...
 
Optika je spas, ali neće biti optike u skorije vreme u manjim mestima, bar ne do 2020. god. kako oni to tvrde. I sami su rekli da je uvođenje optike dosta dug proces. Kad god ih upitam kada će biti optike u mom mestu, kažu mi da je u toku izrada planova za većinu naselja. Pretpostavljam da će do 2020. biti optike samo u gradovima.

U mom selu je toliko loša situacija, da još pre par godina nekoliko tehničara iz telekoma su predlagali da se zamene bakarne parice optičkim kablom, međutim taj njihov predlog nije ostvaren. Pojavom 4g interneta u mom naselju, izgubili su dosta korisnika. Jedino ne razumem ako već određenom broju korisnika ne mogu da ponude zvanične pakete iz njihove ponude, zašto onda tim korisnicima ne dodele neki popust na pretplatu ili da za njih kreiraju posebne pakete, jer stvarno nije korektno da ti korisnici plaćaju isto kao i oni korisnici koji imaju daleko bolji kvalitet usluga.
 
Super, čekam da mi istekne ugovor, pa da mi ponude drugi paket koji ne mogu da mi isporuče :D i ne, ne želim 11, 12/1, želim 20/4 :)

Mada trenutno nemam ni 10(8.5)/1 jer su natrpali gomile korisnika, pa svima zakidaju, a od optike/VDSL ni traga. Taman da ovih dana opet malo reklamiram, po jedno 7 put...

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
pise 20/1 ali sitnim slovima pise ili maksimalno moguca. Ako ti se ne svidja trazis novog provajdera ako ih uopste ima tamo gde si. Caleta su skoro zaj...li i potpisao novi ugovor, nema jos vdsl, placa skoro 3000din za 10/1 koji je u stvari 9/0.8 koji je u stvari max 5.5/0.7 jer je iptv skoro uvek ukljucen. Sreca pa koristi net samo za viber pozive.
 
  • Like
Reagovanja: M J
STVARNO SU IRITANTNO NEPOSLOVNI OVI IZ MTSa

Danas otisao da vratim opremu I otkazem internet jer sam presao na optiku kod drugog net provajdera
Lik mi kaze evidentiracemo vas zahtev I javice vam se neko telefonom da porazgovarate o razlozima tek nakon toga mozete vratiti opremu

Napominjem da nemam nikakvu ugovornu obavezu .

Ne zelim da pricam ni o cemu sa njima, NE TREBA MI NJIHOVA USLUGA, cemu bilo kakvo smaranje sa njihove strane ?
Kome da se obratim - inspekcija, RATEL ?

Necuveno izivljavanje.
Sad ja treba da njima objasnjavam moje razloge - NE TREBA MI VASA USLUGA I ĆAO !
dno dna su
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da, da tako sad ide.
Bio sam u istoj situaciji.
Za koji dan ce te zvati neko od njih i dati bolju ponudu od aktuelne.
Ja vec presao na kablovsku i mrsnuo ih.
 
Da, da tako sad ide.
Bio sam u istoj situaciji.
Za koji dan ce te zvati neko od njih i dati bolju ponudu od aktuelne.
Ja vec presao na kablovsku i mrsnuo ih.

Razumeo bih da imam ugovornu obavezu
Ovako... nisu mi jasni
konkurencija ih je zakucala u beton a oni kao u samoupravnom socijalizmu zive u svom svetu

Potpuna nekompetencija i neprofesionalnost.
Za cega sluze ljudi u poslovnici kada ne mogu nista da urade
dno dna
 
To je sada svim operaterima fora. Kao imaju pravo na taj otkazni rok. Istu situaciju sam imao sa nekim Telenor internet paketom. Nisu zvali, jer su otvaranjem mog naloga imali vrlo jasnu sliku da mi to više nije potrebno.

Koji urnebes. Oni ne mogu ni tih 10 Mb da pruže većini korisnika po selima, a sada je najmanji paket 20/4 na VDSL-u.
Color me skeptical.
Na lokaciji u sred Novog Beograda, padne UL ispod 0.5. A kroz izlog već godinu dana gledam onaj stubić od optike.
 
Razumeo bih da imam ugovornu obavezu
Ovako... nisu mi jasni
konkurencija ih je zakucala u beton a oni kao u samoupravnom socijalizmu zive u svom svetu
Da je consumer pametan, otkazao bi PRVOM cim napravi nesto lose po njega - ovako se ne mrda trziste 10 godina maltene :D Samo se povecava broj postpaid korisnika, smanjuje prepaid, povecava stvarna zarada :)
 
To je sada svim operaterima fora. Kao imaju pravo na taj otkazni rok.
Већ сам питао па да поновим, ако је отказни рок 30 дана, шта је проблем да се најави раскид УО или уговора месец дана унапред и да таман кад истекне тај отказни рок све и буде готово? Шта могу да додају због раније најаве ако се ионако чека то време па чак и ако одмах прихвате, једино што могу је да наплате тих неколико дана.
 
Tako sam ja otkazao SBB-u. Najavio, isplatio sve, izljubili se i razisli u miru. Samo citajte ugovore.
 
da li samo ja imam taj problem, ili je neko teško dns petljanje proteklih dana na mts adsl-u? sad već previše puta dnevno dobijam dns greške u browseru i stranice otvorim tek posle 2-3 refresha...?

dobijam često ovo

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN
 
Poslednja izmena:
Bas je u drugoj temi pitao covek isto - nista novo za MTS nazalost.
Ja zaboravim na taj problem, jer oduvek imam Google/CF/SKT DNS postavljen na ruteru :)

Znaci, postaviti drugi DNS obavezno. Ko ima admin pristup, na ruteru. Ko nema (opticari), mora na svakom uredjaju zasebno :(
 
ajd kad smo već kod toga, prijavio sam da osim toga imam kratke i povremene prekide neta, i kao i bezbroj puta do sada odmah hoće da mi daju novi modem. ono jeste da imam jedan od prvih huawei modema ( onaj crveni/roze), ali nešto sam to uvek odbijao...sad se razmišljam da ipak zamenim modem, ne znam šta vi mislite, jel da menjam ili ne? mator je modem, a opet ne znam ni sam...koje modeme sad daju?
 
DNS problemi nisu zbog modema.

AKo zelis da menjas zbog loseg WiFi-a, ili neceg drugog, go for it.
 
huawei je samo modem, to je išlo možda u prvoj turi adsl-a, ruter imam svoj i wifi mi je sasvim ok...imam te povremene prekide neta, ali isto tako net ume da radi nedeljama bez problema, zato i ne znam koliko je to do modema...doduše, slao sam jednom ovde neki log i neko mi reče da ima dosta grešaka modem...

ja sam inače kao ti @alfaunits, skeptičan sam prema svim tim upgrade/updates forama jer mislim da često samo donose novi set problema, zato i oklevam :)
 
Koji Huawei imas?
 
Ma onaj ja mislim prvi koji su delili za ADSL, crveni roze, to je nekih 10-11 godina...
 
Au :) Menjaj, ako mozes da dobijes ADSL ruter, bice HG532e najverovatnije.
Ali ako si na VDSL centrali, i da imas 10/1, verovatno ce ti dati VDSL ruter. Oni, ima ih tri valjda.., su svi OK, ako primerak nije los.
 
sad ode čovek iz mts, doneo novi modem, neki kockasti zte mislim...da čuknem u drvo, sve radi, moj ruter je ostao, samo sam nastavio dalje da vozim, ništa nisam morao ponovo da podešavam...

1100 metara sam od centrale, ništa više od 20 ne mogu da dobijem...pffft...
 
Poslednja izmena:
Pa ZTE koji ti je verovatno doneo je modem + ruter uređaj. ZXHN H168N ? Ako si na njega samo nakačio još i svoj neki ruter onda cepaš sa dupli NAT :d
U zavisnosti koliko je taj tvoj ruter dobar/bolji smišljaj treba li ti i dalje i on da bude u upotrebi ako treba prebacuj ZTE u bridge mode :)
 
ništa mi sad to što si mi rekao ne znači...prevedi na srpski :) mislim, šta su konkretni problemi zbog toga ako si na to mislio...?
 
Poslednja izmena:
https://www.google.com/search?q=double+NAT

Ako ne znaš zašto je to bitno šanse su da taj tvoj ruter i ne koristiš za nešto specijalno... tako da sad možeš prosto lepo da ga izbaciš iz upotrebe i koristiš samo ZTE. Na ZTE-u samo promeniš WiFi podešavanja da staviš isti SSID i password da ne bi morao na svakom uređaju koji se do sad kačio na tvoj WiFi ponovo da kucas password...

Koji ruter uopšte imaš? I za šta ga sve koristiš / kako ga koristiš?
 
imam tp link 740...iz njega idu kablovi u nas, android box i network radio risiver, wifi za par telefona, torentujem na nas-u, i to je otprilike to...ako ne moram najradije ne bih ništa da menjam :) pitao sam ja ima li potrebe da ostane tp link on kaže neka ostane ima bolji wifi ( kolko kupio tolko prodao :))....

online igre ne igram, ne znam šta bi dakle moglo meni da pravi svakodnevni problem u korišćenju neta to što imam dupli nat?
 
Poslednja izmena:
Ako hoćeš malo da se potrudiš (da ti objasnimo procuduru kako da preko Telnet-a pokupiš PPPoE login podatke sa tog ZTE) možeš da prebaciš taj ZTE u bridge mode pa da funkcioniše samo kao modem i da podesiš na TP Link-u PPPoE konekciju... da nastaviš po starom i da nemaš dupli NAT.
 
Nazad
Vrh Dno