Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Nije mecool, baš je mini m8s, generički kinez sa nazivom koji aludira na mecool.

@fructal
Ja sam par godina koristio taj box, sad he kod mojih, i dalje radi. Šta više, veoma zahvalan box, radi dosta bolje od nekih s905x boxova. Ja problem sa slikom nisam imao, za početak bih probao da preflešujem rom.
Flešovao sam ga nekoliko puta, sačuvao sam fajlove pa ako hoćeš da probaš, skini odavde

https://cloud.mail.ru/public/2gz9/ZamgiiUQH

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Imam jedno pitanje - nabavio sam Mini M8S box sa Amlogic S905 cipsetom i slika je poprilicno mracna.. zakacio na HDMI kabl na kojem je STB, zatim na drugi na kojem je PS4, nikakve promene.

Na netu naletim da je to poznat problem sa nekim (svim?) S905 boksevima i da je resenje pustiti 4k video ili staviti 4k video kao boot video.

Posto ovde ima ljudi sa dosta iskustva sa starijim boksevima, jel ovo zaista poznat problem i da li uopste da gubim vreme na to (izgleda da box nije ni rootovan...)?

https://www.youtube.com/watch?v=7mVGfuGvbLQ
https://www.youtube.com/watch?v=7mVGfuGvbLQ
ajde slikaj settings i okaci ovde,koliko se secam amlogic s905x je imao prob sa tamnom slikom a ne amlogic s905
 
Nisu. Eon OTT box (SDMC Tech model, sa Amlogic S905X2) dobija interlaced stream isto kao i Kaon model i isto kao sve ostale verzije Eon TV app (dakle i verzija sa Play Store / ApkPure).

Proverio i potvrdio to čim mi je stigao OTT model.

Nesto su sigurno menjali .....Isti uredjaj amlogic s905x2 android 8.1,ista verzija aplikacije a totalno drugaciji dozivljaj nego pre par meseci....
 
@milkobgd: kao sto rece nuk, nije typo, u pitanju je bas mini M8S, https://androidtvbox.eu/mini-m8s-new-tv-box-android-5-1-powered-amlogic-s905-promo/

@nuk, tnx, videcu da se malo igram sa ovim, sad sam skinuo.

Sto se podesavanja tice, ne vidim tu nesto narocito pametno, ili gledam na pogresnom mestu, evo ih fotke. Tu je i fotka Kodija, poklapa se sa ovim što je tip snimio u klipu sa jutjuba, pozadina je komplet crna.
550bee63979e82fbb3ec2fdbf3262ba7.jpg
d1a6e08e080566fd7e88157366c60ada.jpg
71df5b1ee192a55102304b291360163e.jpg
2724fe8ecea9887ba6ece9d190f58a97.jpg
8897ebe28c184ea396450ce57910fcb2.jpg
1dba99bc13f5dc12a32caee9a28949a1.jpg
 
Poslednja izmena:
Mislio sam (o uredjaju) i verziji androida,ako je amlogic s905 to je android 5 i tu jedino kalibracijom tv mozes da utices na sliku
 
А да пробаш на више подешавања ( зупчаник ) и да наместиш осветљење екрана. Дешава се на тим боксевима да буде смањено скоро до краја.

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka
 
Oooook i imamo sampiona.. samo ne znam da li sam to ja zbog previda ili Kinezi koji koriste isto kućište za obe verzije boksa... :)

Dakle, drugar koji mi je dao boks kaze miniM8S i posalje mi fotku, a na boksu pise isto..

Iako sam ja otvarao Android About sekciju, tek sada kad sam instalirao CPU-Z mi zapadne za oko da u stvari pise MiniM8SII.. Dakle S905X.

@salacue Android display podesavanja sam pogledao ranije, krajnje su rudimentarna, screenshot je ispod, nikakva podesavanja osvetljenja. Instalirao sam i neku aplikaciju za osvetljenje, nikakve promene.

Marshmallow je instaliran, tako da se problem poklapa sa ovim opisom problema sa XDA https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70619696&postcount=184

Dalja ruta je preporuceni custom ROM ili stock ROM noviji od mog, koji ne dobijam OTA.
020f252c3446e8e34b27ff011ef1b7ad.jpg
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao sto sam ti preporucio odmah? Imao isti boks sa istim problemom. Tj. imam ga i dalje, ali je u sobi i flesovao sam mu custom rom. Medjutim može se i 4k filmom riješiti...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Oooook i imamo sampiona.. samo ne znam da li sam to ja zbog previda ili Kinezi koji koriste isto kućište za obe verzije boksa... :)

Dakle, drugar koji mi je dao boks kaze miniM8S i posalje mi fotku, a na boksu pise isto..

Iako sam ja otvarao Android About sekciju, tek sada kad sam instalirao CPU-Z mi zapadne za oko da u stvari pise MiniM8SII.. Dakle S905X.

@salacue Android display podesavanja sam pogledao ranije, krajnje su rudimentarna, screenshot je ispod, nikakva podesavanja osvetljenja. Instalirao sam i neku aplikaciju za osvetljenje, nikakve promene.

Marshmallow je instaliran, tako da se problem poklapa sa ovim opisom problema sa XDA https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70619696&postcount=184

Dalja ruta je preporuceni custom ROM ili stock ROM noviji od mog, koji ne dobijam OTA.
020f252c3446e8e34b27ff011ef1b7ad.jpg

To je najbolji box od svih amlogic s905x (ako je varijanta 2/16)Mozes da promenis buld.prop ili instaliraj custom i reseno ti je...
 
2/8. :) btw opet samo da potvrdim da li pričamo o istom boksu, s obzirom da si ti spominjao Mecool boks? Kao što je nuk napisao, ovo je Kinez koji se vodi pod brendom mbox... Ako pričamo o istom, molim preporuku za ROM. :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Napisao sam u AE temi ali napisaću i ovde, ako neko sutra slučajno natrči na beelink gt king za manje od 97.5$ neka javi. Imam nalog samo na AE ali vidim da mnogi naručuju sa drugih sajtova, pa ako ima negde jeftinije a da je provereno javljajte, uzeću ga sutra sigurno.
 
Jesi li siguran, ne hvale ga previše cak ako ukapirah na kodi forumu da ima neku serijsku lan manu?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
O svašta, evo sad čitam i na freaktabu, hardverski problem, ne radi gigabitni lan kako treba, mora da se setuje na 100m konekcija. A bukvalno sam zbog toga odustao od km3, bila ona priča o 4k i kako je 100m malo. A već sam prelomio, bem ti Kineze, uvek nešto.

Hvala salacue, ali def. odustajem od ovog, videću sutra šta ću, nešto mora da se ispazari za dnevnu sobu.
 
На 100 mbit/s радиће ти 4К нормално. Наравно, ако користиш елементум обавезно неки од бржих тракера. Имао сам 100/6 и радило је ОК. Сад сам на 75/5, неки филмови раде добро, код неких пријављује да је брзина мала.
Што се самог Кинга тиче - ја бих га купио. Мени су причали о неким грешкама на Ultimate, како не може 3D игре да раде, на Фриктабу и на beelink форуму пријављивали да бокс нема 3GB RAM, већ само 2. Ништа од наведеног није код мене случај.

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
На 100 mbit/s радиће ти 4К нормално. Наравно, ако користиш елементум обавезно неки од бржих торента. Имао сам 100/6 и радило је ОК. Сад сам на 75/5, неки филмови раде добро, код неких пријављује да је брзина мала.
Што се самог Кинга тиче - ја бих га купио. Мени су причали о неким грешкама на Ultimate, како не може 3D игре да раде, на Фриктабу и на beelink форуму пријављивали да бокс нема 3GB RAM, већ само 2. Ништа од наведеног није код мене случај.

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka

Prvo te greske koje si spomenuo u vezi ultimate >Bilo je takvih serija (ax12 ili tako nesto )a sto se tice 2gb ram da bilo je i toga(noviji uredjaji zutim znakom ponovo samo neka od serija) ....Kako bi se ti osecao da kupis uredjaj od 3gb a dobijes od 2gb ili jos gore da si planirao da igras 3-4 igrice i da one ne rade na uredjaju?E sad sto se tice lan problema na kingu (u pitanju je hw problem na jednoj od prvih serija- neki Ruja sa 4pda prelemio i popravio).Trenutno ako si bas maler mozes da zabodes neki sa s..... lanom .Ali naravno uvek pre kupovine je bitno raspolagati potpunim informacijama ...
 
Нисам рекао да није тачно то што су наводили од проблема. Рекао сам да ја тих проблема немам.

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka
 
Ja sam skontao da je to neka greška na svim uređajima, dakle lutrija...
 
Koji box koristite za Netflix FHD/UHD? Shield, Mi Box S, previdjam jos neki?
 
Amazon Fire Stick koristim, sve radi extra osim EON radi deinterlacinga. Ironija je da na “igrački” od 30 eura to svi ovi servisi(Netflix, HBO) kao i Kodiju radi sto puta bolje i glađe od Sony android tv koji kosta 1000 eura..A uzeo sam android tv najvise radi ovih stvari
 
Poslednja izmena:
Fora je što televizori imaju optimizovane procesore za druge stvari i krš su za sve ostalo.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Што се самог Кинга тиче - ја бих га купио.

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka

Uzeo sam pa šta bude, ispostavilo se da imam neke silne kupone, pa cena i nije tako loša na kraju, 15$ manje. Uzeo sam ga u radnji koja je prodala najviše komada, valjda su rasprodali te felere. Hvala svima na pomoći, javim se sa utiscima kad stigne.Screenshot_20191129-132234_AliExpress.jpeg
 
Са срећом да те служи.

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka
[emoji106] Valjda će biti ok, primarno će se koristiti za elementum i hbogo (kodi), kasnije verovatno kao torrent mašina kad dobije ssd. Nadam se da će mreža biti u redu.
 
Koji box koristite za Netflix FHD/UHD? Shield, Mi Box S, previdjam jos neki?
Shield, probao i Firetv stick 4k odlično radi za sve pare[emoji16]. Mi box nisam probao.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Moze li neko da potvrdi da eon radi na x96 mini uzeh za deciju sobu na akciji za 16 evra ?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Radi, e sad ne bas sjajno ako se sjecam.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Moze li neko da potvrdi da eon radi na x96 mini uzeh za deciju sobu na akciji za 16 evra ?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Kod mene radi, ali sam morao da instaliram neku bajatu eon aplikaciju.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno