Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ima li neka dobra aplikacija ekvilajzer za android box?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Taman u "kantarinu" da prođe vreme.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Jel dovoljan ovaj Tanix TX9S za neko jednostavno koriscenje, youtube, hbo itd? Bez gaminga. 2gb ram, 8gb rom, amlogic s912
И више него довољно, чак и за гејминг. Одличан је чипсет.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Nema 5Ghz, stereo izlaz i bt. Ako možeš da pređeš preko toga, za te pare bombona.
 
Pozdrav svima,

Nov sam u ovom polju i zeleo bih da uzmem android box. Procitao sam par stranica i primetio sam da dosta preporuka ima Xiaomi Mi box S. Interesuje me neki model iz srednjeg/srednjeg viseg segmenta. Neka preporuka sta tacno gledati prilikom kupovine ovakvih uredjaja ili preporuka na neke konkretne modele bi dobro dosla [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakva su vaša iskustva sa prijemom robe iz Kine? Imam četiri artikla naruceno oko nove godine, samo je jedan daljinski stigao.
Pisem ovde o ovoj temi iz razloga da li vredi narucivati i dalje ili kupovati robu sa KP?
 
Ako si naručio oko NG to je moralo da stigne najkasnije krajem februara. Meni je pre 10ak dana stigao paket sa Ali-ja, naručeno pre mesec dana. Ako je Ali u pitanju, trebao si dispute odavno...
 
Ne bi se ja oslanjao previše na kinu

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Pa nece ovo dozivotno da traje ?Da jeftinije je kupiti od kineza direkt.Na kp ima mnogo prevaranata- losih uredjaja katastrofa sta se sve prodaje...Ako kupujes kod nas obrati paznju malo i na cene direkt kod kineza pa uporedi (ako box kosta 50usd kod kineza kod nas mu cena nikako ne moze biti 5000 din)....
 
Zapao mi za oko X96 MAX verzija 4/32gb pa me zanima da li vredi dati malo vise para za taj uredjaj u odnosu na Mi Box S?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imao prvi mali problem sa mi box s. Naime dosao sam sa posla, vidim da je bio nestanak struje. Box je bio na napajanju ali iskljucen. Prilazim boxu vidim da je diodica ukljucena, palim tv nema signala. Pokusavam na daljinski da upalim-ugasim box nista se ne desava. Iskljucujem mu napajanje, box se gasi, zatim pokusava da se upali. Pojavljuje se pocetni logo ali to predugo traje mozda 3-4 min. Box se konacno pali ali pokazuje mi da ponovo setujem uredjaj. Kao da je sam uradio factory reset. Prilikom podesavanja mi sam nudi da instaliram aplikacije koje sam imao (barem je to zapamtio). I da najvece iznenadjenje za mene je android verzija je ostala 9. Zasto se ovim samoresetovanjem boxa nije vratio i fabricki android 8.1 koji je bio prilikom prvog paljenja boxa kada sam ga kupio?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Ako si imao Android 9 na boxu normalno je da se resetovao na njega. Ne postoji nacin da uradis downgrade na Android 8.
 
Factory reset je samo loše, neprecizno ime za "obriši sav user data". Ne vraća uređaj baš doslovno u fabričko stanje.
 
Imao prvi mali problem sa mi box s. Naime dosao sam sa posla, vidim da je bio nestanak struje. Box je bio na napajanju ali iskljucen. Prilazim boxu vidim da je diodica ukljucena, palim tv nema signala. Pokusavam na daljinski da upalim-ugasim box nista se ne desava. Iskljucujem mu napajanje, box se gasi, zatim pokusava da se upali. Pojavljuje se pocetni logo ali to predugo traje mozda 3-4 min. Box se konacno pali ali pokazuje mi da ponovo setujem uredjaj. Kao da je sam uradio factory reset. Prilikom podesavanja mi sam nudi da instaliram aplikacije koje sam imao (barem je to zapamtio). I da najvece iznenadjenje za mene je android verzija je ostala 9. Zasto se ovim samoresetovanjem boxa nije vratio i fabricki android 8.1 koji je bio prilikom prvog paljenja boxa kada sam ga kupio?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Gde ima dioda na Mi Box S?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ima, sa prednje strane uređaja ali je veoma diskretna.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ima li ko a95x f3 u pitanju je 4/64gb i kakve su mu temperature moj se ponasa cudno kad se gleda eon 77-78 doduse velika je ambijentalna temp 24-25 stepeni ali to je mnogo po meni nema throtlinga nikakvog ali mislim da bez hladjenja nece dugo. Na netu po recenzijama nalazim smesne temperature, inace box radi brzo i sljaka mircast, eon tv app.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
2267dc0c57c023fd8acdb6a5b8bc45f4.jpg
 
Poslednja izmena:
To je normalna temperatura

Eon dosta greje

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Baci ga na test pa vidi( cpu throttling test apk) mislim da se ipak vise greje nego sto je normalno za taj cipset .Moj box sa istim procesorom je na oko 60c sa fabrickim hladnjakom(Eon tv apk).
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Baci ga na test pa vidi( cpu throttling test apk) mislim da se ipak vise greje nego sto je normalno za taj cipset .Moj box sa istim procesorom je na oko 60c sa fabrickim hladnjakom(Eon tv apk).
Izgleda da je sve u redu kad je ambijentalna temperatura 21 ide temp 59-60 evo vec 2 sata radi eon, problem je sto kad supruga dodje ambijentalna ide na 25 i onda se greje dosta vise.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Izgleda da je sve u redu kad je ambijentalna temperatura 21 ide temp 59-60 evo vec 2 sata radi eon, problem je sto kad supruga dodje ambijentalna ide na 25 i onda se greje dosta vise.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Hahah ipak mu ti rokni test ,ako je 20c vise zbog 4c razlike sta ce da radi na 30 :)
 
Ima li ko a95x f3 u pitanju je 4/64gb i kakve su mu temperature moj se ponasa cudno kad se gleda eon 77-78 doduse velika je ambijentalna temp 24-25 stepeni ali to je mnogo po meni nema throtlinga nikakvog ali mislim da bez hladjenja nece dugo. Na netu po recenzijama nalazim smesne temperature, inace box radi brzo i sljaka mircast, eon tv app.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
2267dc0c57c023fd8acdb6a5b8bc45f4.jpg
Takodje. Zetu stigao isti pre par dana,radi extra bez ikakvog kocenja. Cackao sam ga i podesio mu sve i primetio sam tu povecanu temperaturu. Gledali smo sinoc dve epizode UMO i temp je bila 73°. Malo mi je cudna tolika temperatura za taj chip. Ne znam kad bi se apdejtovao, posto mu nudi novi apdejt da li bi se nesto promenilo. Ali sam video da se neko zalio da sa novim apdejtom ne radi Eon mobilna aplikacija, pa zato nista ne diram...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Pusten test throtling, a u vezi eon-a na novom apdejtu ne radi aplikacija za mobilne uredjaje, a aplikacija eon za smart tv radi. Ako koristi smart tv app koja je prilagodjen za daljinac i registruje se kodom na mojsbb onda slobodno update a temp su identicne.

Ovi kinezi su sou pa kakav hladnjacic stavljaju stavio sam grickalicu pored zbog velicine, box je stvarno kompaktnih dimenzija.
Cudo pa se greje cipovi sa obe strane a samo odozdo otvor za ventilaciju.

13352b70637dd2be1bcc202eaa58cf64.jpg

e76efab148f048b8c79d6b695101d49d.jpg
 
Poslednja izmena:
Nema throtlinga 74-75 modifikacije sad izvodim sad se hladi sve :)

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
77b1fbef95b240adf65061006b1830e2.jpg
e9d19e34de4aef3ffa835ba8285c50ae.jpg
 
Poslednja izmena:
Nemam kod za Eon SmartTv tako da necu raditi apdejt kad se nista ne dobija. Jeste da imam i onu modifikovanu Eon aplikaciju, ali necu da rizikujem dikle ce da radi. Ajd javi kakve su temp posle ove modifikacije, pa da gledam i ja da mu odradim nesto, mozda mu ubacim i ventilator kao na mom Tanix-u..

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno