Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Zdravo drugari, citao sam dobar deo postova, ukljucujuci i one kako poceti koja datira iz 2012.god. Kako vidim dosta se stvari promenilo i sve je teze iskopati bitkoin, graficke, kalkulacije, struja itd.

Moze li neko reci totalnom pocetniku kako bi danas trebalo izgledati rudarenje, da li se posvetiti tome ili ici na varijantu trgovine.
Nemojte molim vas shvatiti ovo kao provokaciju jer nije, samo bih hteo dobiti par korisnih informacija, ukoliko je neko raspolozen naravno da ih podeli.
Hvala

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Pozdrav svima,
Tek ulazim u ovu pricu s btc, pa me interesuju neke stvari vezane za to. Mozda je to vec negde objasnjeno, ali nisam uspeo da pronadjem, pa se izvinjavam.
Naime, interesuje me koliki je najmanji izmos bitcoina koji se moze prebaciti u novcanik, za naplatu? Ja sam poceo bio sa rudarenjem negde, kad ono minimalni iznos koji se moze prebaciti za naplatu je 100 btc , sto je ipak previse.
Voleo bih kada bi negde moglo nesto tipa 0.1 btc koji sam iskopao da se naplati. Unapred hvala na odgovorima.
 
Svaka menjacnica sad, koliko ja znam,moze da zameni 0.1 BtC za novac
Idi na CEX.IO i probaj

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Koje postoje jos domace varijante osim ECD-a, jel im se konacno pojavila konkurencija, ili drze monopol jos uvek? :)
 
Imam jedno noob pitanje pošto mi nije baš sasvim jasno. Elem Swgwit je aktiviran pa me interesuje da li će stare aderse moći da se koriste sa Segwitom...ili će morati da se formiraju nove adrese pa da se BTC prebacuje sa starih na nove adrese..naravno uz "zanemarljiv" fee...:)...Takođe me zanima da li će stare adrese da rade u budućnosti tj da li će moći na njih i dalje da se prima BTC?

Pozdrav
 
Koliko sam ja razumeo, stare adrese će funkcionisati beskonačno dugo, samo nećeš moći da koristiš lightning network i druge segwit opcije kada ih implementiraju, ako nemaš segwit adresu.
 
Koliko sam ja razumeo, stare adrese će funkcionisati beskonačno dugo, samo nećeš moći da koristiš lightning network i druge segwit opcije kada ih implementiraju, ako nemaš segwit adresu.

Ja sam razumeo slično samo se onda pitam kako će ići sa konfirmacijama transakcija i slično....ako svi mineri pređu an segwit...i da li će moći da se šalju btc sa swgwit adrese na staru....ja sam razumeo da hoće ali nisam baš siguran.
 
Ovo je najdirektiji odgovor koji sam našao...u principu sve je maglovito a neću da pričam da u novmebru dobijamo verovatno još jedan bitcoin :)...

Which wallets support segwit?
bitcoin-qt has all the support built in, but it is not exposed via the GUI yet. I'd expect the next release. So far you'd have to use the addwitnessadress command in the debug console to generate an actual segwit adress.
Armory seems to have segwit support. There is a (still greyed out) option for segwit when you select the address type, while creating a new address for receiving. I'm not sure if this will be enabled after a couple of blocks or if this is just a stub for the next release.
Greenaddress.it promised to enable segwit support soon, and use it by default: https://blog.greenaddress.it/2017/07/24/uasf-segwit-softfork-enforcement/. I don't have such a wallet, so I cannot confirm whether they're already enabling this.
Once bitcoins are moved to a segwit address, can I send bitcoins from a segwit wallet / address to a non-segwit supporting wallet / address?
Yes, you can send to and from segwit and non-segwit addresses as you like. they are all compatible.
 
99d01cfae91a790e95705fb93c3037dc.png

Evo ata sam dobio os bitwala, isto znam da i Xapo nece vece da isporucuje do non EEA drzave. Vidim da i wirex mislam da nece. Jel netko zna neka debit card koja hoce stize i radi u nase drzave.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj payoneer. Ja sam skoro narucio, rekli su da stize kraj avgusta/pocetak septembra.
 
Mnogu fee ima payneer, 1 usd/eur mjesecno za oddrzavanje na debit card +5 usd/eur mjesecno za oddrzavanje account. I puno josh.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li nekog pouzdanog ovde na forumu da prodaje BTC?
Pitao sam Zmaja, kaze da je rezervisano sve 2 meseca unapred...
 
Zao mi je, ali tokom poslednjih par godina, stvorio se krug stalnih musterija i te musterije su prioritet. Nije problem kad nekom treba u ovoj situaciji 0.1-0.2. Dosli smo u situaciju da je 2 btc puno novca, i takve stvari ne mogu preko reda. Probaj ecd, mada mislim da je i tamo slicna situacija.
 
Da li na nekom bankomatu u Beogradu može da se proda BTC? Na osnovu raspoloživih informacija postoji jedan koji to može ali mi nije skroz na kraju jasno da li ova opcija trenutno radi...
 
Ecd.rs Niki999

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Ecd.rs Niki999

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

To znam ali tamo na dva bankomata piše nije u funckiji a na jednom piše samo kupovina...tako da nisam baš siguran da li može ili ne može ukoliko su informacije tačne, a ne ide mi se baš do tamo da proverim...
 
Moze u ICT Hub-u. Ja sam bio danas tamo nešto, definitivno radi otkup BTC. Radi i obrnuto ali je limit 100K na 1 sat.
 
Poslednja izmena:
To znam ali tamo na dva bankomata piše nije u funckiji a na jednom piše samo kupovina...tako da nisam baš siguran da li može ili ne može ukoliko su informacije tačne, a ne ide mi se baš do tamo da proverim...

Moze da ne radi samo ako nema para, btw aparati se razlikuju, jedan je samo za uplatu, a drugi je moderniji aparat sa uplatom/isplatom.
Slobodno nazovi tipa ukoliko si daleko pa proveri info da li je aprat ok za isplatu.
 
Uf, onda ga kupujte pa da budemo milijarderi za par god. :S:

Daj, mani se tih gluposti koje plasiraju za vreme hype-a kako bi uvalili ljudima "jeftino" BTC za samo ~$5K/piece.
 
Bilo kako bilo, ali ce cena za 4,5 god biti dosta veca nego sada
 
f2pool povukao support za 2x hard fork, nesto se zakacio sa jihanom jer ovaj tuzi neku kompaniju sto ovaj investira a u tuzbi greskom trazio 100x vise.....
izgleda da i kinezi polako uvidjaju ko je jihan, verujem da i cena reaguje pozitivno zato

a izgleda je jihanov potrcko pokusao da podmicuje minere da kopaju BCH i to one sa f2p pa se situacija sve vise zateze kod njih
 
Da li neko da proda 0.14 BTC? Trenutno nisam u zemlji pa bih platio na devizni racun ili paypalom.

Gde bih jos na netu lako (karticom) mogao da kupim BTC a da ne preteruju sa cenom?
 
Nazad
Vrh Dno