Šta je novo?

Retro SLI

Ja sam svojevremeno vezivao i iako odlično skaliraju i rade te dve G92 karte greju kuciste k'o furunu, gornja karta nema dovoljno svežeg vazduha pa se užasno greje, posle 2-3 meseca sam izbacio iz upotrebe, vratio se na kratko na 3x3850, pa prešao na 4870X2 koji i danas imam.
 
Poslednja izmena:
To sve zavisi od hladjenja, recimo ja sam imao dve GTX275 u losoj poziciji(gornja je nalegala na donju) ali sam dobro resio vazduh u kucistu, a i same kartice su imale dobro hladjenje tako da nije bilo problema. Isplatilo bi ti se da uradis to ako vec imas jednu 8800GT i malo trebas da doplatis za drugu, u suprotnom vise problema nego rezultata.
 
To je k'o da si rekao "nisam armirao ploču al' sam lepo ukucao daske da drže..." :D Bez vode nema dobrog (čitaj hladnog i tihog) multi-gpu setapa, kome ne smeta buka i prženje samo napred. Od 2007 na ovamo sam bez prestanka dok na CFu ili SLiju i bez vode nikad više u životu.
 
Ja sam svojevremeno vezivao i iako odlično skaliraju i rade te dve G92 karte greju kuciste k'o furunu, gornja karta nema dovoljno svežeg vazduha pa se užasno greje, posle 2-3 meseca sam izbacio iz upotrebe, vratio se na kratko na 3x3850, pa prešao na 4870X2 koji i danas imam.

Kućište je dobro "provetreno" - dobri stari Tt Armor Jr., otvoren na sve strane :)

Još nisam uzeo drugu kartu.. Čista znatiželja.
 
Uzmeš, probaš i vidiš da li ti odgovara, prosto ko pasulj. Najgore što može da se desi je da pukneš 35€ za 8800GT, pa posle da ga prodaš za 25€. Platio si iskustvo manje nego jedan izlazak...
 
imah ja nekada davno 8800 gt sli i nisam bio odushevljen.
ko ti je to rekao da su po snazi kao 460?
pre su mozda neshto kao radeon 4870 ili mozda gtx 260, ali 460 im lepo bezhi, plus komplikovanost celog setupa, plus to shto ce verovatno svaka treca igra da pravi problem zbog SLI-a.
moj ti je savet, zaboravi na tu rabotu, prodaj tu jednu, ushtekaj josh neku paricu i pazari npr jednu polovnu i u garanciji gtx 460 li radeona 6850 za ~100e (mozda chak i gtx 470).
 
Ja moje prodavao za 40 na KP i za 3 meseca se niko nije javio što znači da ne vrede toliko.
 
Jaka stvar par evra gore dole. Problem je sto je skoro svaka pitaj boga koliko puta bila u rerni i podgrejavana. Ne bih ja to uzimao, pa da kosta i 10 e.
 
Nema tu neka buka ako ima dobro hladjenje u kucistu, a 8800GT se ionako ne greju toliko. Sto se tice problema u igrama, ja sam na GTX275 SLI se igrao jedno pola godine i nisam imao problema, e sad mozda sam bas slucajno birao igre koje se dobro slazu sa SLI-em.

Glavni problem je taj sto je jedno 70% 8800GT bilo u rerni(u sustini sve ove jeftine).
 
Poslednja izmena:
U startu sam pročitao naslov teme: Retard SLI i rekao WTF daj da vidim, kad ono...

Ma probaj sam pa vidi. Uvek možeš tu 8800GT da prodaš za koji dan za više manje isti keš.
 
U startu sam pročitao naslov teme: Retard SLI i rekao WTF daj da vidim, kad ono...

Ma probaj sam pa vidi. Uvek možeš tu 8800GT da prodaš za koji dan za više manje isti keš.

Ceniš da je kombinacija retard SLI? Probam pa javim.. (ako nađem i drugu kartu za sitan keš).
 
Skroz suprotno, zadnjih 5-6 godina se igram sa CF/SLI kombinacijama, tako da samo napred. Naslov sam samo slučajno pročitao. :)
 
Pa, ne mora referentna. Moze i nereferentna, sto je jos bolje.

To radi brze od GTX260, zasigurno. Recimo, kao neki GTX275, otprilike. Ipak, i dalje zaostaje za GTX460..
 
radi brze tamo gde radi, a to je mozda ~pola naslova :D
ja bih pre uzeo i gtx 260 nego taj SLI
 
Nazad
Vrh Dno