Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

Naravno, odlična kombinacija, samo nisam siguran za cenu.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
Verovatno ali ne u kupuj u ComTrade i slicnim radnjama jer je preskupo. Raspitaj se kod Axela koje su cene posto je uglavnom kod njega najpovoljnije ako vec mora novo.
 
Ja to ne bih uzimao. Nemaš širinu ama baš nikakvu. Za portrete još i ok ali ostalo...

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
za mnogo manje para kod axela 800d kit i 55-250, a za razliku možeš da kupiš štošta.
 
Ovo je dobra pocetnicka kombinacija, dodas jo 50mm 1.8 sem

Samo je ova cena mnogo jaka

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
Nasao sam na KP nov Sony a6300 16-55 za 760€,sto ste mi vec predlagali. Mislim da bi takav milc sa jos dva dobra objektiva zavrsio posao. Tako da,definitivno to kupujem. [emoji56]Koliko vidim,nije bas lako naci objektive za njega,koje bi mi jos predlozili i gde ih naci? Moze Sony,ali i neka dobra alternativa,Sigma?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je dobro izbor, a cenu ne znam.
Objektivi kreni da fotkas pa ces videti šta ti najviše treba, za portrete uzmi Sony 50mm 1,8, a za šire imaš sigme 16 19...
Svakako možeš da uzmeš i manuelni objektive i da se sa njima igraš dok ne kupiš neki.

Tapatalk - Huawei Mate 20 lite
 
Mani ga, taman se odlučio [emoji23]

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Nasao sam na KP nov Sony a6300 16-55 za 760€,sto ste mi vec predlagali. Mislim da bi takav milc sa jos dva dobra objektiva zavrsio posao. Tako da,definitivno to kupujem. [emoji56]Koliko vidim,nije bas lako naci objektive za njega,koje bi mi jos predlozili i gde ih naci? Moze Sony,ali i neka dobra alternativa,Sigma?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sigma 30mm f1.4 i Sigma 16mm f1.4 su pakleno dobra stakla.
AF na A6300 je odlican pa preko Sigma MC11 adaptera mozes da nakacis mnoga Canon FF stakla i da to radi vise nego odlicno. narocito dobro rate STM objektivi. Takodje, Sigma ima celu liniju odlicnih objektiva za Canon, krop su stakla, ali rade sjajno preko pomenutog adaptera.
 
Poslednja izmena:
Takođe bih pre išao na 30-35mm (ne znam za Sony koji objektivi postoje) nego na 50mm.
 
20 2.8, 35 1.8 OSS, oba super.

50 1.8 OSS obavezan.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
giphy.gif
 
Ma lepo sačekaš da izađe Sony A7 IV (danas bi trebalo da bude predstavljanje), kupiš polovni A7 III kad krenu ljudi da rasprodaju svoje i milina :D
 
šta bi s onim "početničke potrebe"?
mora li da se pljusne dve hiljade evra za to :D
 
Kakve to ima veze?! Zajebani je pljusno 5x više ali je zato napredovao 10x brže i sad radi vanserijske fotke! Ako čovek ima, zašto da ne? Fotografija je divan hobi i često preraste u nešto ozbiljnije.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ima veze jer nije potrebno, pet puta više para u tehniku sigurno neće od čoveka pet puta brže da napravi pet puta boljeg fotografa.
Pre nego što saspe sve pare u opremu, može da kupi pristojno telo i stakla i prvo nauči šta treba i vidi da li uopšte želi i na koji način da se bavi time.
Ima vremena za slikanje i snimanje svadbi ;)
 
Samo on zna da li je potrebno ili nije ;) pojedini ljudi na godišnjem nivou više daju na travu i cigare pa eto, ni to nije potrebno ali njima ipak jeste. I nekad 5x više para, može da znači 5x brži napredak, veruj mi.

Sent from my Sony XZ2 Compact
 
Ne, on ne zna jer nije ni početnik, to tek treba da postane.
Ako da manje para za opremu, više će mu ostati za travu, cigare, piće, ribe, knjige, hranu, itd. Za početnika koji ne zna ništa je važnije znanje i praksa nego skupa oprema. Kad shvati za šta mu eventualno treba skuplja i bolja, znaće gde treba da usmeri novce.

I relativno jeftina tela su dovoljno dobra i brza za početak, uz par esencijalnih objektiva može da se navežba pre nego što vidi šta će dalje.

I šta vam je bre ljudi s tim "ulaganjem" para u opremu. Ja razumem kad je posao u pitanju, jasno je kad moraju da se daju pare da se zarade pare, ali kad je u pitanju potencijalni hobi, aman. Možeš da suneš pare i u to, naravno, ali i dalje nije preko potrebno, bar ne za početak.
 
Pročitaj na početku teme šta sam mu predložio da uzme i koliko je para!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Mi volimo takve početnike, jer bude povoljno polovne opreme vrlo brzo...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sigma 30mm f1.4 i Sigma 16mm f1.4 su pakleno dobra stakla.
AF na A6300 je odlican pa preko Sigma MC11 adaptera mozes da nakacis mnoga Canon FF stakla i da to radi vise nego odlicno. narocito dobro rate STM objektivi. Takodje, Sigma ima celu liniju odlicnih objektiva za Canon, krop su stakla, ali rade sjajno preko pomenutog adaptera.

Hvala,tako sam i mislio,jedan od ta dva Sigma odmah uzimam sigurno i jedan Sony.
Inace,kupljen je a6300 sa 16-50,nasao sam na akciji u Media Markt-u,snizen sa 1300 na 700€,mislim da je to dobar deal. [emoji2] Da ja krenem da ucim polako,pa cu se lako prebaciti na nesto bolje ako osetim potrebu,to je najmanji problem. Hvala svima na trudu i preporukama [emoji482]

IMG_0097.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali Media Markt sa njihovim "akcijama", taj komplet košta normalno toliko ili malko više već neko vrijeme, gornja cijena je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ština čista. :D U svakom slučaju će te strava služiti, neka je sa srećom.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ma znam da su im “prave” cene naduvane,ali s’ obzirom da na KP nisam mogao da ga nadjem ispod 760€,ovo je odlicno,garanciju MM uvek mogu da ostvarim. Hvala,ne sumnjam da ce meni kao pocetniku biti vise nego dobar za ucenje [emoji2] [emoji1360]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U zdravlju ga koristio :)

Sad neki prajm polako merkaj i to je to, imas gore par finih preporuka i to je to :)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Cestitam, to je jako dobra spravica, iznenadice te kit objektiv, negativno @16mm, treba dosta korekcija ali posle na svakoj duzini je pravo, pozitivno da naglasim, iznenadjenje!
 
Hvala drugari,zato sam i mislio odmah da pazarim jos dva objektiva. Jedan za portrete,verovatno Sony 50 1.8, vidim da nije bas skup i jedan Sigma 30mm f 1.4, da li je to ok za pocetak?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sony 28 f2, sigma 16 ili 19 f2.8, ja bih išao na te šire ili 28 f2 koji je FF objektiv pa ako vremenom pređeš na FF to ces moci koristiti.

Tapatalk - Huawei Mate 20 lite
 
Nazad
Vrh Dno