Šta je novo?

AMD u raspadu ili?

PCBeast

OC Guru
Učlanjen(a)
30.11.2006
Poruke
7,071
Poena
585
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Od kako je pocela debata sa masovnim otpustanjem odgovarajucih zaposlenika sa svojih zvanicnih mesta u kojim su uzivali kao vazne i odgovorne licnosti na svojim funkcijama evo jedna zanimljiva vest obzirom
da se radi o izvrsnom licu iz AMD-a tacnije o Bob Feldstein koji je omogucio/pomogao da AMD udje u svet buducih konzolnih resenja.

http://www.bit-tech.net/news/hardware/2012/07/24/amd-bob-feldstein/1

http://www.fudzilla.com/home/item/28053-amd-gaming-exec-jumps-ship-joins-nvidia

Veca plata?nVidia se vraca u konzolni svet?Strategija?
 
Poslednja izmena:
Otisao covek, docice drugi, ima dosta i boljih od njega koji jedva cekaju posao u losijoj kompaniji od AMD-a.
 
Ma naravno ,nego mi je skakljiva ta prica oko prelaska..
Nije u pitanju samo stanje AMD-a,mislim da je nVidia sa razlogom privukla doticnu personu..
Doduse ,neki planovi su vec "obelodanjeni" ..No videcemo sta ce se desiti u skorijoj buducnosti..
Mada u svakom slucaju ovo im je bio vazan covek..Sta znam..
 
Poslednja izmena:
Da, verovatno ce obelodaniti u skorije vreme sta smera u narednom periodu na nekim "poljima".
 
Nije to nista neobicno, takvi transferi se desavaju tu i tamo cak i na mnogo visem nivou. Inace, nije to prvi ozbiljan prebeg iz jedne kompanije u drugu, svojevremeno je Corporate VP presao iz NV u suprotni tabor... veca plata, blize porodici or whatever, ko ce znati razlog.

Sumnjam da ce se ovaj prelazak posebno osetiti na "velike" konzole, buduci da su devkitovi odavno u opticaju i tesko da ce se sada nesto menjati u hardveru, ali moze imati veze sa "android konzolama", sto je trziste na kome bi Tegra mogla da dominira.

A da nesto ne stima u AMD-u je ocigledno, kako u tehnickom, tako i u PR i marketing sektorima ;)
 
Tegra svakako treba tek da dodje do izrazaja i mislim da se dosta ulaze napora u tom smeru.

Sto se tice konzola,nekako nisam ubedjen da je stavljen pecat na tu pricu sto se tice hardverskog dela obzirom da sam
skoro malo bacio buvu da se suska nesto vezano za Kepler..Da li je ovaj slucaj vezan za tu pricu ili ne ili je samo splet koincidencije videcemo..
Mozda su neki drugi planovi nVidia-e,ko zna..
 
Hm, svakako je bolje da 2 kompanije dizajniraju GPU resenja za konzole nego da AMD dizajnira i za PS4 i xbox 720 i WiiU. S druge strane, mislim da je AMD-u veoma potreban boost zbog prilicno neizvesne buducnosti na CPU trzistu za desktop racunare, gde zaista navijam da opstanu jer su diktirali low budget resenja u mejnstrimu duzi niz godina. S trece strane, nVidia nije toliko ni ugrozena, s obzirom na to da prodaja pametnih telefona sa njihovim jezgrima nadmasuje visestruko prodaju konzola za igranje.

Ne verujem da je bas u raspadu s obzirom na poslove sa proizvodjacima konzola u perspektivi, pre ce biti da njihova HR globalna strategija ima malih poteskoca da ponudi konkurentne uslove top menadzerima koji po pravilu odlaze u rivalske kompanije samo zbog vise para. Naime, na taj nacin rivalska kompanija dobija i strucnjaka i tajne rivala... ako takve tajne uopste danas postoje u svetu vrlo razvijene industrijske spijunaze.
 
Poslednja izmena:
. Naime, na taj nacin rivalska kompanija dobija i strucnjaka i tajne rivala... ako takve tajne uopste danas postoje u svetu vrlo razvijene industrijske spijunaze.

Pazi kad su mi proletele takve misli,cisto iz radoznalosti.Sta se zapravo desava kad jedan strucnjak predje iz jedne u drugu kompaniju?!
Da li znanje prenosi ili zadrzava za sebe?!Mislim da se to ipak odnosi na budzet koji mu ponude,njega zapravo kompanija kupuje samim tim sto mu ponudi odredjene
uslove na koje on pristaje..
Verujem da jedan deo tih "tajni" ipak procuri jer je to jedan od uslova kada se grade dogovori..
 
Pazi kad su mi proletele takve misli,cisto iz radoznalosti.Sta se zapravo desava kad jedan strucnjak predje iz jedne u drugu kompaniju?!
Donosi svoje znajje i iskustvo ... i sve ono što nije pod NDA ili patentima ;).
Inače, potraži slučaj kad je jedan "rocket inžinjer" prešao iz LM u Boeing te sa sobom uzeo i hrpu dokumentacije iz bivše firme. Kad se to saznalo, Boeing je odmah izgubio pola ugovora s vladom + naknade štete i ostalo.
 
Cinjenica da su proizvodni procesi veoma slicni i da arhetikture, iako razlicito koncipirane, pruzaju vrlo slicne performanse krajnjem korisniku, gde se prednost meri u vrlo malim procentima i vise je stvar prestiza ko ce da preuzme titulu najbrzeg na trzistu u odredjenom trenutku.

Ono sto je ocigledno nvidia dobila prelaskom su Feldsteinovi kontakti u industriji, njegovo znanje i ogromno iskustvo, koje ne mogu biti predmet ni jednog NDA ugovora. Mislim da bi im bilo mozda pametnije da se usmere na trziste mobilnih uredjaja koji dozivljavaju nevidjenu ekspanziju, preteci da u potpunosti potisnu i zamene prenosne konzole. To je zlatni rudnik u ovoj deceniji.
 
Da neko otvori ovaj podforum i izlista naslove tema, neko bi pomislio da je IT scena pred izumiranjem :D
 
@rAMA: sto je babi milo... kada vidis da PCBeast linkuje obr-a kao dokaz :)

Da bi AMD propao potrebno je mnogo vise od lepih zelja nekih ljudi ...

p.s. Ako nekog zaista interesuje: vrednost AMD deonica u duzem periodu.

p.p.s. A da ne bude AMD sam, okacio sam i par drugara :D
 
Poslednja izmena:
Kako ova slika mnogo govori.Naročito od rupe 1991.godine kad su se sudili oko 386ice.Zatim ogroman skok u junu 2000 kad je predstavljen thunderbird...ma lepota...
 
U istog tog OBR-a najvise su se kleli AMD-ovci.
Menjate stavove po potrebi tipicno za vas fanbojeve!
Kad odgovara onda je OBR dobar,kad je kriticno onda je dezinformacija i trolovanje.
U poslednjih 6 meseci i jace od kako ja detaljnije pratim OBR gadja u centar sto ne znaci da ce za sve biti u pravu ali generalno ima odlicne insidere!



Nije mi jasno koliko neki zive u tripovima toliko teskim da su sebe ubedili da neko mrzi odredjen brend i zeli da propadne.
Niko svestan i normalan tako nesto nebi zeleo iz vise razloga a dovoljno je navesti samo jedan jedini a to je balans na trzistu.
Bez zdrave konkurencije apsolutno nista ne funkcionise kako treba i uvek je potrebno imati bar jos jednog ako ne i vise igraca .


Sto se tice poslovanja AMD u Q1 i Q2 je imao konstante gubitke.Nadaju se da ce skok krenuti kada Trinity bude izbacen na trziste kao i sledeca
generacija konzolnih kutijica.

The company blames weak sales of the current-gen Llano processors.
Apparently, there's a huge surplus of those chips, and it's doubtful that sales will increase when Trinity hits gains wide availability in Q3

A ako je OBR i za to u pravu onda su hebali jeza.

AMD Trinity has serious design bug in current revision, error will not affect only lower-performance models with low frequencies (laptops).
Desktop FM2 version in A1 revision are buggy as hell. FX2 based on Piledriver core is delayed to december/january 2013

Opet kazem,da nebi neko namerno pogresno intepretirao to niko ne zeli ,dovoljan je bio fijasko sa Bulldozerom i evo sta se desava,odmah je nastao procep
na trzistu.
 
Poslednja izmena:
Ajd ti meni onda objasni ako nisi hejter (a jesi) zasto svaka tvoja tema ima provucenu (prekomernu) dozu propasti AMD-a? Verujem da si ti brizan i brines za naivne kupce koji bi mozda uzeli trecerazredni AMD, ili ne daj boze kupe procesor i sutra AMD propadne i sta ce onda? Svi ce im se smejati i pokazivati prstom jer imaju procesor propale kompanije? Ali opet to sto radis je preterano!!! O izvrtanju cinjenica, zameni teza i izmisljanju "istina" necu ni da pisem - to je taj neki tvoj trip u kom zivis a koji vecina ne razume.

Bez problema napises da je AMD u Q1 i Q2 imao "konstantne gubitke", a AMD prijavi $37mil profita u Q2 2012, ali ne to nije dovoljno - svi su razocarani jer revenue nije dovoljno velik... daj o cemu pricamo? Svako grozdje je kiselo ako je zeleno? Sto je najbitnije - sta bilo koga od nas zabole sto je AMD imao gubitke? O tome Rori treba da brine...

Dalje kopirao si taj quote (naravno bez reference): koji je objavljen na jednom sajtu, i pri tome debelo izvucen iz konteksta svega sto je receno u obracanju investitorima.

I sada je neko drugi fanboj? :)
 
Poslednja izmena:
Zasto bi ja tebi bilo sta objasnjavao kad ja dobro znam ko si ti.
Da nisi toliko zastranio sa fanbojizmom i pomesao virtuelni svet sa fizickim mozda bi i mogli o necemu da razgovaramo.
Ovako svaka iznesena cinjenica vezana za AMD je osudjena napadom fanbojeva poput tebe optuzujuci sagovornika da je hejter i etiketirajuci ga .

Druga stvar ako vec tako gledas znaci da opravdavas uvaljivanje krsa kupcima pod onim "dobar je to proizvod" samo da bi eto AMD "opstao".
Ovo vec indicira na tvoje fanbojevske porive i nepostenje prema ostalom delu forumske zajednice koje cine i buduci kupci!To za mene nije normalno ali eto opet cak i to mogu da razumem,zamisli.

Ali za razliku od tebe ja Intel koji bi bio los (nesretoh takav) nebih nikad ponudio,kao sto nisam npr nudio ni GTX480/GTX470 nikom jer nisu ispunili licno moja ocekivanja i standarde (sklapam povremeno konfiguracije) a bilo je ljudi
koji su jednostavno zeleli bez kompromisa i to sebi i priustili..
Ti i ja smo iz dve razlicite dimenzije,ja se vodim postenjem i cinjenicama a ti ne znam ni sam cime?!
Ko tu izvrce a ko prica istinu ce ukapirati oni malo svesniji ..

Ne mogu sad da nadjem sajt gde sam pokupio one citate,cisto da vidis da nije nisa izvuceno iz konteksta vec da sam naglasio poentu .

Kad postanes malo zreliji shvatices da se ova igra igra malo drugacije,konkretno mislim na desavanja na trzistu pa da na netu ne mozes
bas tako naci adekvatne i istinite stvari osim nekih detalja..
Upravo se to svodi na one zelje,cestitke i pozdrave i kako ti volis da kazes "Sto je babi milo to joj se i snilo"

P.S.Kao i uvek opet teznju si prebacio na licnu osnovu.
Ko je sad tu fanboy? :d:smoke:

Zamolio bih te vise da ne ulazimo u ovakav vid polemike zasnovan na licnoj osnovi i rasplasavanju emocija.
Sad sam ti odgovorio i nemam vise nameru da ista polemisem osim ako nije u skladu sa temom.
Nadam se da ces ovaj moj zahtev da usvojis i ispostujes kao i da smanjis te prozivke u cemu si veoma cest.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Ali za razliku od tebe ja Intel koji bi bio los (nesretoh takav) nebih nikad ponudio,kao sto nisam npr nudio....

Ne znam kakvi su to tako dobri primerci intela tebi stizali u ruke.
Sećam se kad je u par navrata intel kaskao za amd-om,sad kaska amd.Pa šta.
Imao sam amd u mašini kad intel nije bio ni za qrtz,sad imam intela.
Ne vidim razlog za takvu ostrašćenost.
 
Zasto bi ja tebi bilo sta objasnjavao kad ja dobro znam ko si ti.
Da nisi toliko zastranio sa fanbojizmom i pomesao virtuelni svet sa fizickim mozda bi i mogli o necemu da razgovaramo.
Ovako svaka iznesena cinjenica vezana za AMD je osudjena napadom fanbojeva poput tebe optuzujuci sagovornika da je hejter i etiketirajuci ga .

Ti meni, zaista, nista ne mozes da objasnis, jos manje znas ko sam ja. U stvari, malo toga generalno znas, veoma retko u tvom postu moze da se procita nesto sto je informativno, ali zato lupetanja o svetovima, zastranjivanjima i ko zna cemu jos ima na pretek.

Da te moj prvi post nije pogodio u nerv, potrudio bi se da demantujes ili nadjes informacije koje su proverljive i pouzdane. Ovako se sve svodi na rekla-kazala, a i dalje nisi nista potvrdio.
Druga stvar ako vec tako gledas znaci da opravdavas uvaljivanje krsa kupcima pod onim "dobar je to proizvod" samo da bi eto AMD "opstao".
Ovo vec indicira na tvoje fanbojevske porive i nepostenje prema ostalom delu forumske zajednice koje cine i buduci kupci!To za mene nije normalno ali eto opet cak i to mogu da razumem,zamisli.

Ali za razliku od tebe ja Intel koji bi bio los (nesretoh takav) nebih nikad ponudio,kao sto nisam npr nudio ni GTX480/GTX470 nikom jer nisu ispunili licno moja ocekivanja i standarde (sklapam povremeno konfiguracije) a bilo je ljudi
koji su jednostavno zeleli bez kompromisa i to sebi i priustili..
Ti i ja smo iz dve razlicite dimenzije,ja se vodim postenjem i cinjenicama a ti ne znam ni sam cime?!
Ko tu izvrce a ko prica istinu ce ukapirati oni malo svesniji ..

Ne mogu sad da nadjem sajt gde sam pokupio one citate,cisto da vidis da nije nisa izvuceno iz konteksta vec da sam naglasio poentu .

Imas ceo prepis sa Investor Call, ako umes, procitaj sta pise. Nemoj citirati lazne izjave, i sumiranje od drugara hejtera. Daj nesto kreativno, makar izmisli ti nesto ako nema nikog... ovako si samo bleda fotokopija obr-a i koga vec...

Trudim se da pisem sto jasnije mogu, ali ocigledno ti ne umes to da procitas. Ne ljutim se, ima gomila slova... kada ih budes savladao - procitaj da li sam igde napisao to sto ti tvrdis :).

Ali ono sto mi se cini je da siris lazi, lazno predstavljajuci ono sto ja pisem, ne znam, mozda mi se samo cini. Ali ako se pokaze da je tako, mogao bih da se uvredim - ipak je to direktno vredjanje iznosenjem lazi.

Kad postanes malo zreliji shvatices da se ova igra igra malo drugacije,konkretno mislim na desavanja na trzistu pa da na netu ne mozes bas tako naci adekvatne i istinite stvari osim nekih detalja..
Upravo se to svodi na one zelje,cestitke i pozdrave i kako ti volis da kazes "Sto je babi milo to joj se i snilo"

U bojse.... znaci ti kao zreo covek mozes da nadjes sve same istine? :D Ili hoces da kazes si toliko sazreo da iz tih detalja mozes da nadjes adekvatne i istinite stvari?

Prosto ne znam sta da kazem osim da sam zapanjen, jednom kada porastem bicu kao ti, nalazicu na internetu stvari koje ne postoje!

Zamolio bih te vise da ne ulazimo u ovakav vid polemike zasnovan na licnoj osnovi i rasplasavanju emocija.
Sad sam ti odgovorio i nemam vise nameru da ista polemisem osim ako nije u skladu sa temom.

Potpuno se slazem, molim te nemoj vise da polemises na licnoj osnovi i nemoj da rasplamsavas emocije. Ipak si ti zreo covek od kog se tako nesto ne ocekuje.

Nadam se da ces ovaj moj zahtev da usvojis i ispostujes kao i da smanjis te prozivke u cemu si veoma cest.
Hvala.

Stvarno ne znam zasto se to desava, moguce da je okidac sto svaki cas vidim neku tvoju temu u kojoj pljujes po AMD proizvodima iako NI JEDAN OD NJIH NISI NI VIDEO NI PROBAO.
--

Posto smo se iznadmudrivali i odradili forumsku patkometriju, da ti sada kao moderator nesto kazem: ovo ti je kao povratniku prva i poslednja opomena vezana za trolovanje u temi. Kada budes imao KONKRETNE i POTVRDJENE podatke o promasajima u dizajnu Trinity-ja (kao sto su potvrde za TLB bug PhI, lose rezultate BD-a, itd itd.) onda se javi. Dotle molim te, nemoj da postujes ovakve postove.
 
Poslednja izmena:
PCBeast, preterujes u vecini tema sa time kako propada amd i kako se ne isplati kupovati njihove proizvode sto iz ovih sto iz onih razloga...to je skroz bzv i smor jer prica nema svrhu nikakvu jer i dalje vecina velika kupuje sve sto dolazi bas od te kompanije kakva god ona bila u odnosu na parnjake ili jace gigante...koja je poenta, kapiras. da odvratis kupce od kupovine HD radeon kartica ili sta vec...?
 
Ni ja ne kontam poentu "pczverkovih" :screwy: postova, sem da mi prodaje frazu " moje" je najbolje.

A na konto lošeg intela, beše to pre deceniju i nešto, p3 beše imao grešku oko računanja decimala, i nešto pobliže, ucenjivanje partnera sa netburst arhitekturom, dok je dotični amd imao boljeg konja za trku?
Bez uvrede, nit te znam, niti želim da te znam, ali ti si veći fanboy od svih koje ovde prozivaš, i neodoljivo podsećaš na tortojed sa 1nog it foruma....
 
Poslednja izmena:
AMD jeste u Q1 imao gubitak od 590 miliona, ali zbog odredjenih isplata vezanih za GF u iznosu od ~700 miliona. U Q2 su imali profit od 37 miliona, uz napomenu da su operativni troskovi poprilicno smanjeni (sto moze biti i dobro i lose, jer obicno bez ulaganja nema ni profita).

Mislim da Beast nije pravilno protumacio jednu od recenica gore, koja govori o gomilama Llano cipova koje su neprodate... jednostavno ce traznja za njima nestati kada bude Trinity-ja u vecim kolicinama, jer je to definitivno primamljiviji cip za OEM-e. To ne znaci da ce stati prodaja AMD-a, vec da ce manje zaraditi jer ce te Llano cipove morati da prodaju budzasto, samo da ih se otarase (da im se ne desi da moraju da ih zakopavaju kao svojevremno Apple svoje Lisa racunare ;))

Moguce da ce u ovoj generaciji imati sve tri konzole, a to su lepe pare... direktne (recimo nekih 170-200 miliona cipova tokom zivotnog veka ovih konzola), a donekle i indirektne (vecina igara ce inicijalno biti optimizovana prevashodno za njihovu arhitekturu). Ipak, najveci problem je nedostatak nekog SOC proizvoda, a pitanje je kada se i u kojoj meri to moze promeniti. Naravno, ovo se na duge staze moze pokazati i kao najvaznija stvar ;)
 
Da li je AMD zadrzao 8.8% vlasnistva u GF?
 
Da li je AMD zadrzao 8.8% vlasnistva u GF?
Ovo ili je provokacija ili ne pratiš dešavanja, što je za tvoj status moderatora ipak minus :D

Nije, odrekao se svih 14% udela. Nije to ništa strašno, uvek mogu da odu kod Intel-a da ih pitaju da im odštampaju par čipova, ako se sagnu...;)
 
Poslednja izmena:
Ovo ili je provokacija ili ne pratiš dešavanja, što je za tvoj status moderatora ipak minus :D

Nije, odrekao se svih 14% udela. Nije to ništa strašno, uvek mogu da odu kod Intel-a da ih pitaju da im odštampaju par čipova, ako se sagnu...;)

Naravno da ce AMD da se raspadne kad sam ja nakon milion godina odlucio da kupim AMD kartu :-devil-:

Otprilike indenticna pojava onoj koja se desila Japanu kad je moja komsinica pocela da uci japanski :laugh:

Elem, bez jakog AMD-a, nema konkurentne NVidije i obrnuto. Gledajuci grafikone poslovanje AMD-a oscilira, tako da ko zna sta ce biti ubuduce...
 
Poslednja izmena:
Naravno da ce AMD da se raspadne kad sam ja nakon milion godina odlucio da kupim AMD kartu :-devil-:

Otprilike indenticna pojava onoj koja se desila Japanu kad je moja komsinica pocela da uci japanski :laugh:

Elem, bez jakog AMD-a, nema konkurentne NVidije i obrnuto. Gledajuci grafikone poslovanje AMD-a oscilira, tako da ko zna sta ce biti ubuduce...

Haha, onda iz preventivnih razloga po AMD, kupi nV kartu :D
Fokušimu ne možemo da izbrišemo, ali opstanak AMD-a je skroz u tvojim rukama, odnosno džepu :D
 
Nije, odrekao se svih 14% udela. Nije to ništa strašno, uvek mogu da odu kod Intel-a da ih pitaju da im odštampaju par čipova, ako se sagnu...;)

Haha,to bi bilo interesantno za videti, da Intel radi čip po AMD-ovoj specifikaciji. Tj. zamislite da neki naredni AMD procesor, koga je dizajnirao ceo AMD tim, Intel proizvodi u nekim ograničenim količinama ? Naravno, ovo ne mislim ozbiljno, to je samo hipotetička priča, ali me baš zanima da li bi prednosti koje Intel ima u svom proizvodnom procesu bile od koristi AMD-u da smanji razliku u odnosu na Core i7 3770K ?

Molim vas dajte mišljenja, šta bi bilo kad bi bilo situacija. :)
 
Bilo je nekih prica, ali je vecina ipak bila za to da je AMD blizi tome da dobije sva tri ugovora. I ranije se desavalo da su retail primerci imali razlicitu specifikaciju od nekih devkitova (pre svega u pogledu kolicine RAM memorije).
 
Svi koji prate bar malo Gaming Industriju, znaju ili se secaju kako je Nvidia zeznula-prevarila MS oko GPU za Xbox classic. Tako da je sledeca generacija Xbox-a poslednji uredjaj na svetu koji bi imao Nvidia GPU. E sad ako MS drzi bar malo do svoje reci onda su sanse za tako nesto 0.
 
Nazad
Vrh Dno