Šta je novo?

Acer Iconia Tab A110 i A210 (Tegra 3)

Emix

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruke
10,743
Poena
570
Model od 7" ce kostati 200$, a model od 10" 230-250$, trebali bi da se pojave uskoro tj. q3 2012-te.

DSC03931_gallery_post.jpg

DSC03953_gallery_post.jpg


http://www.engadget.com/2012/06/05/acer-iconia-tab-a210-a110/
http://www.theverge.com/2012/6/6/3067386/acer-iconia-tab-quad-core-tablet-price
 
Poslednja izmena:
Ovo bi realno moglo da se pojavi i kod nas, bar je Acer do sada brso stizao u Srbiju
 
Po meni imaju najbolje odradjene svoje launchere.. Sto se tice optimizacije, ova prva slika ne, ali ova druga je u pitanju, stvarno lepo izgleda..
 
Videcemo kad dodje kod nas dal ce biti 200e, ako bude ovo je onda dobra kupovina.Poznavajuci nase uvoznike ta cena ce biti veca ali sacekacemo da vidimo.
 
eto desetke koja će koštati oko 200 evra... još jednom kažem cenu tableta ne povećava ekran toliko koliko ono što je unutra. pogledajte razliku u najavljenoj ceni između ova dva modela samo 50 usd.

http://blog.gsmarena.com/acer-introduces-200-acer-iconia-tab-a110-quad-core-tablet/


Postoji takozvano "Apple exchange rate" pravilo koje kaže da ako neki IT uređaj u US košta $100, u EU će da košta 100 EUR. To nije baš potpuno tačno u svim slučajevima, ali prodajna cena u Americi je obično niža od cene u Evropi.

Razlozi su razni (npr. u US sve cene se daju bez tzv. "sales tax"-a od cca. %7, dok su Evropi uračunati porezi, ...), ali takvo je stanje stvari.
 
da da.... istina... ali za 20eur nece niko dumre..... pogotovu sto ce ovim tabletima cena da pada... i pada... i pada...
 
eto desetke koja će koštati oko 200 evra... još jednom kažem cenu tableta ne povećava ekran toliko koliko ono što je unutra. pogledajte razliku u najavljenoj ceni između ova dva modela samo 50 usd.

http://blog.gsmarena.com/acer-introduces-200-acer-iconia-tab-a110-quad-core-tablet/

Nije 200 eur nego 250, a kod nas to znaci jos koji evro vise, u svakom slucaju blize cifri od 300 nego 200.
Medjutim, ovo su modeli koji nemaju IPS ekrane, dakle stedelo se na sustinskoj komponenti koja je osnova tableta. To znaci da ce za posteni tablet sa ovim osiromasenim Tegra3 trebati najmanje 300 eur, ako ne i vise. Sto je isto veliki napredak, svake godine cene padaju sve vise, ali ove godine, a ni sledece nece biti tableta koji je u svemu odlican a da kosta ispod 300-400 eur, jednostavno ne postoje fizicki ni ekonomski uslovi za tako nesto, bez obzira na svu nasu dobru volju i zelje.
 
^^

yea yea . . Bez dobrog ekrana tablet nije tablet (barem ne onaj pravi).. Acer je imao dobre ekrane, videcemo da li ce ovo smenjenje cena znaciti i smanjenje kvaliteta..
 
^^

yea yea . . Bez dobrog ekrana tablet nije tablet (barem ne onaj pravi).. Acer je imao dobre ekrane, videcemo da li ce ovo smenjenje cena znaciti i smanjenje kvaliteta..

Zasto mora da bude IPS da bi bio dobar ekran?? Citao sam 10-ine tekstova o ovim modelima i na 2-3 mesta su pomenuli da ekrani i ako nisu IPS daju odlican kvalitet prikaza, ostrinu i sveukupno gledano da su dobri paneli u pitanju.
 
Ne mora IPS (S-IPS), može i (S)AMOLED ili PLS ili OLED ili čak i novi Sharpov IGZO (pusti snovi, čuvaju to za sledeći iPad). Ali od svih ovih opcija S-IPS je verovatno i najjeftinija.

Samo da nije TN. Za razliku od monitora koji je fiksno postavljen, ne mrda se i uglavnom ga gledaš pod idealnim uglom, tablet stalno pomeraš i jako iritira ako moraš stalno da mu tražiš idealni ugao.

Video sam dovoljno jeftinih tableta s TN panelima (ViewSonic nešto, Acer A100, Prestigio 5080C) i to jednostavno nije to, ta tehnologija nije za tablet.
 
Zasto mora da bude IPS da bi bio dobar ekran?? Citao sam 10-ine tekstova o ovim modelima i na 2-3 mesta su pomenuli da ekrani i ako nisu IPS daju odlican kvalitet prikaza, ostrinu i sveukupno gledano da su dobri paneli u pitanju.

Nisam rekao da mora biti IPS, ali ti modeli sa tim ekranima su kostali A500 je kostao oko 500e, nisam siguran, itd, a bas kao i google-ov tab i za ove me plasi da ne budu sa nekim tek prosecnim ekranom, jer kao sto rece covek to nije monitor koji ces ti da stavis ispred sebe sedne i tuci, vec nesto sa cime ces se valjdati po krevetu, blejati na wc solji, kaciti u auto i tako to... Zbog toga je jako bitan dobar ekran, nisam rekao da im ranije nisu bili dobri ,samo sam glaasno razmisljao da li ce te dobre ekrane, zameniti nekim manje dobrim, radi ustede i smanjenja cena.. nadam se da sam jasann.. :)
 
Ako računaš da je 449 dolara zapravo 357 evra, onda jeste veoma povoljno. Ako bude 449 evra, onda i nije baš toliko, ali opet jeste kada se pogleda ono što nudi.
 
Је л' могуће да нико одавде није купио овај таблет?
Нисам ни ја :d него се интересујем за искуства.

До скоро је коштао колико и Nexus 7, али скоро му је цена пала на испод 23 000 тако да може бити занимљива куповина, поготово онима којима треба microSD и HDMI.
Сад је јефтинији од Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3110) од кога је доста бољи по хардверу.
 
Jel kupio mozda neko Acer A110?

Kakav je ekran koliko traje baterija?
 
Citao sam dosta po netu kazu da je ok tablet

Ekran nije toliko los a baterija traje 20% manje nego na Nexus-u


Odlucio sam se za njega kada mi stigne napisacu svoje misljenje
 
Odustao sam od njega zbog baterije i ekranauzeo sam Galaxy Tab 2 7.0 i zadovoljan sam
 
Nazad
Vrh Dno