Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Hajp/marketing je tu zbog prodaje, kao i kod svakog krupnog naslova.
Isto tako, igra nije ispolirana pri izlasku, kao što nije bio ni Witcher 3 ni bilo koja igra koja vam uopšte padne na pamet.

Da je igra neigriva i fejl uopšte nije tačno.

Što se tiče izneverenih očekivanja, tu je problem samo do subjektivnih nerealnih očekivanja, ništa više.

Ja takođe nisam pratio hajp, trejlere sam samo malo gledao I nisam hteo da pre orderujem igru jer sam bio siguran da će biti ovakva priča pa sam čekao da vidim pravi gejmplej. Na osnovu njega sam i kupio igru i potpuno sam zadovoljan.

Nisam puno igrao a jedini bug mi je bio što sam video lika koji sedi u vazduhu.
 
Igra crashuje svako malo na konzolama, znaci da ne radi a dao si lovu.
Odrat ce ih tuzbama kad vam kazem.
 
...meni pomalo ovo sve lici na No man's sky launch, ali ipak ne toliko lose. U smislu kula i gradova i deliver-ovanog. Jos kada bi buduci DCL/update-ovi bili free, onda cu im 'oprostiti'. :)
 
Dobro je da smo to resili, sad mozemo obavestiti sve ljude kojima katastrofalno radi da im se zapravo prividja :d

Kome katastrofalno radi, liku koji je za 2 dana pretrcao celu igru, pretpostavljam sa skipovanjem svega i na neki low difficulty, pa uzeo iz dosade da trazi bagove?
Sta ti je to toliko katastrofalno radilo, da nisi mogao da igras?
Dajte nesto konkretno.

Svet i mapa vam deluju prazno, jer se niste zavlacili i istrazivali.
Od kada je odlika RPG-a da mogu da se igraju mini igre i upoznaju svi ljudi na mapi?
NC je poseban po svojoj vertikalnosti, nigde do sada nije bilo toliko vertikalne mape u slicnim igrama.

Da li je igra savrsena? Nije.
Da li je izasla u sjajom stanju? Nije.
Da li je izasla u katastrofalnom stanju? Nije.
 
Realno, izložili su ljude malsimalno. Ja, koji i ne pratim scenu toliko, uhvatio sam sebe poslednjih par meseci da pratim dosta oko CP, jednostavno se nije moglo pobeći od informacija o igri.

Na leto ću je ipak kupiti sa PS5.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
...meni pomalo ovo sve lici na No man's sky launch, ali ipak ne toliko lose. U smislu kula i gradova i deliver-ovanog. Jos kada bi buduci DCL/update-ovi bili free, onda cu im 'oprostiti'. :)

Onda saslušaj onih 40min sa developerima i novinarima pa ce ti biti jasnije da li ce DLC biti free. CDPR je najobicnija korporacija kojoj je u glavi profit i samo profit. Oni kazu da je PS4 verzija igriva jer se igra moze pokrenuti. I tu staje svaka rasprava. Na pitanje da li bi nesto promjenili kada su u pitanju stare konzole a da su znali ovo sto sada znaju, oni kao da ne razumiju u cemu je problem. CDPR nije iznenadjen kršom od igre i kako lose radi, vec je iznenadjen reakcijom igraca na svim platformama. I to je ono sto CDPR fanovi ne kontaju. Nije ovo njima prva igra niti su rekli da je ovo early access. Tacno su se vozili hajpom W3 i znali su da im ovo moze proci. I sta oni rade? Idu na godišnji za praznike a patchovanje ide iduce godine. Boli ih neka stvar.

Mene samo zanima, ovi sto igraju i sto su presli igru ili presli 80% igre, necete igradi svaki put iz pocetka kada izadje patch?? Ne kotam zasto bi bilo ko sada stukao 100% igre kada se zna da je ovo najgore stanje u kojoj ce biti. A ovo jeste open world (jedva) ali nipošpto sandbox RPG kao R* igre. Ja ne vidim neki replayability.

Licno mislim da je igra ok, solidna. Zato sma je ostavio jer mi se igra i treba sacekati pola godine za DLC-ove, patchovanje i da ubace sav onaj sadrzaj koji su izvadili (ima negdje lista sta su prikazali a sada nije dostupno). Ne vidim razloga da se sada igra. Sve je ovo najobicniji FOMO samo da ljudi kazu da su igrali.
 
Znam kako rezonuju svi oni, zato se i sprdam sa onom 'oprostiti'. :) Oprostili smo se mi od 40/50eur a što ti kažeš - ne znam ni koliko da se udubljujem u igranje sada, biće mi žao da kvarim očekivanja.
 
Mene samo zanima, ovi sto igraju i sto su presli igru ili presli 80% igre, necete igradi svaki put iz pocetka kada izadje patch?? Ne kotam zasto bi bilo ko sada stukao 100% igre kada se zna da je ovo najgore stanje u kojoj ce biti. A ovo jeste open world (jedva) ali nipošpto sandbox RPG kao R* igre. Ja ne vidim neki replayability.

Nisam ni odigrao do kraja, a vec razmisljam o tome sta sve zelim da probam u drugom prelasku :).
Ovo bas vredi igrati ponovo, za razliku od R* igara. Osim naravno ako ti nije zabavno da pravis haos u gradu i juris se sa policijom (sto meni nikada nije bilo zabavno).
 
Za neke soldian boost ko je na Ryzen moze da proba:

 
Jel možete da date neki konkretan primer tog lažnog marketinga, koja to core mehanika nedostaje, pošto ni ja nisam pratio detaljno šta su obećavali, pre igranja sam video samo par onih glavnih trailer-a.

Pa kao prvo, to sto su za review slali samo PC kopije igre i to u poslednjem trenutku da bi ljudi zbrzali recenzije, a da pritom nisu istrazili sve sto igra nudi. Od review-era su zahtevali da ne smeju kaciti svoje klipove i slike gameplaya. Na kraju krajeva moze se reci da je to njihov problem, ali i nije.. zahvaljujuci njihovim losim recenzijama je dobar deo ljudi kupio igru.

Malo sam guglao, da bih bolje dokmuntovao neka obecanja.
Evo o tome kako igra radi odlicno na last genu:
https://www.gamesradar.com/cyberpun...r this week on,consoles is lower than their "
Da dodam i koje su informacije dali o recomended i low system requirements na PC-u, naveli su mnoge da kupe igru i da je posle jedva igraju na low. U kombinaciji sa bagovima, milina za igranje.

Evo na primer i ovo za NPC i policiju:
https://gamerant.com/cyberpunk-2077-wanted-system-corrupt-police/
Takodje je bilo reci o nekih 1000 NPC-eva koji imaju svoju dnevnu rutinu i na taj nacin doprinose imerziji u samom svetu. Kako da ne.. Ovo za policiju je pa tek komedija, jer je ja mislim na NFS Most Wantedu bolje odradjena. Samo se spawnaju negde iz cista mira, a ti napravio neko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* gde ne moze Bog otac da te vidi i pronadje. Tako da Night City koliko god bio lep, nije nista specijalno jer je mrtav i u njemu samo mozes da se vozis i setas.

Duzina igre:
https://www.gamesradar.com/cyberpun...-witcher-3-following-complaints-from-players/
Trajanje na HLTB za main story je 20h, dok je za Witcher trojku 50h. Za main + extras, za igru decenije 40h, a za Witchera 108h. Toliko o tome.. a i pitanje je koliki je replay value iz sledeceg razloga.

Life path:
https://www.gamesradar.com/your-cyb...ee-the-world-just-as-much-as-how-it-sees-you/
Cuveni life path i pocetak, groundbreaking. Razlicito iskustvo igranja od pocetka do kraja igre.. tuzno kad vidis sta se sve ovde najavljivalo. Samo zbog ovoga sam racunao bar 3 replaya, zavisno od toga koji path biras..

Ako nekog interesuje jos, moze slobodno da odgleda epizode Night City Wire, tu tek ima brdo stvari o kojima se pricalo i na kraju meh.. Epizode pocev od ove:
https://www.youtube.com/watch?v=ToWfeUEAeeQ

Jos jednom kazem igra je ok, solidna, ali nista vise... Za kraj ono sto kaze Yojinbo, igra je trebala da definise generaciju, da bude prava next gen igra, da bude next level rpg open world game, bukvalno next generation rpg.. Nesto revolucionarno i novo, a doslo je do toga da ga vise ne prodaju kao rpg nego kao action adventure.
 
^ Igra ima replay value... Life path svakako nije jedina razlika... Jedan put igraš bledu blade cybersamurajku, sledeći put kržljavog niggu neuromansera, treći put neki range build... Da se ne za.ebavamo već to je tri prelaska, sa tri potpuno različita stila igranja, jer ovde je main priča u neku ruku začin, a ostatak zakuske je povelik i raznolik...

Ja ću igru svakako preči u ovom kako stručnjaci kažu "najgorem stanju", posle toga ću farmati DLC i modove, i za jedno godinu dana opikati ponovo...

Ko je čitao ili ko gotivi knige Filipa K. Dika, Gibsona, Sterlinga, Stepansona (od novijih Morgan, ali njega svakako ne bih preporučio), koji su očevi cyberpunk-a, ovo je ona trešnjica na torti, bez obzira na neke objektivne mane, koje ima svaka igra...
 
Ja sam vec po onim leakovanim videima pre izlaska video da necu dobiti ono zbog cega sam najvise cekao CP a to je realisticni imerzivni open world sa raznim mehanikama i mogucnostima.
Kada smo vec kod laznog marketinga. CDPR je u jednom od wire epizoda predstavio braindance. On u igri postoji, ali oni su ga predstavili tako da ti pomislis da ces moci da ga koristis samoinicijativno kad god hoces. A braindance se pojavljuje u par misija i to je to. I sad obzirom da je braindance stvarno u igri sam si kriv sto si ocekivao ne znam sta. Namazane fore.

2019e kada su odredjenoj grupi novinara iza zatvorenih vrata pokazali gameplay jedan od prisutnih novinara je bio u fazonu sta je vama ljudi igra je u problemu, i ceo internet ga je ispuljuvao. Pokusao sam da nadjem taj clanak da vidim sta je on tacno napisao ali nisam uspeo. Koji krindz kad se setim onog videa gde novinari izlaze iz sale gde su gledali gameplay a celnici CDPRA ih docekuju ispred hale i kao aplaudiraju :D Ko da su iz lepe nam Srbije to su te fore.

Medjutim, nisam dobio ono sto sam ocekivao, ali sam dobio nesto drugo sto mi se mnogo svidja. Imam jako malo iskustvo sa RPGom pa verovatno zato. Kapiram da je CP RPG medju akcionim igrama ali akciona igra medju RPGovima. Ja obozavam akciju tako da su mi ove nijanse RPGa bas lepo zacinile iskustvo, pomesano sa vrhunskim gradom, muzikom i za sada odlicnim misijama, meni je ova igra top.
Posle 20 i nesto sati i dalje se mlataram sa takemurom a gdledacu i da maximalno usporim main story ne bi li sacekao peceve iz straha od tih bagova o kojima pricate u glavnim misijama.
 
Poslednja izmena:
Kome katastrofalno radi, liku koji je za 2 dana pretrcao celu igru, pretpostavljam sa skipovanjem svega i na neki low difficulty, pa uzeo iz dosade da trazi bagove?
Sta ti je to toliko katastrofalno radilo, da nisi mogao da igras?
Dajte nesto konkretno.

Svet i mapa vam deluju prazno, jer se niste zavlacili i istrazivali.
Od kada je odlika RPG-a da mogu da se igraju mini igre i upoznaju svi ljudi na mapi?
NC je poseban po svojoj vertikalnosti, nigde do sada nije bilo toliko vertikalne mape u slicnim igrama.

Da li je igra savrsena? Nije.
Da li je izasla u sjajom stanju? Nije.
Da li je izasla u katastrofalnom stanju? Nije.

Oduvek me je fascninirala ova logika "Ako meni radi, svi ostali umisljaju i izmisljaju". Secam se par ljudi koji su usred haosa koji je bio Arkham Asylum pc release na sva usta govorili kako je igra savrsena i kako svi ostali imaju lose kompove, stare drajvere... heh.
Meni konkretno je sve super jer igru nisam probao niti nameravan dok ne izadje debelo ispatchovan goty sa svim dlc-ovima.
A ovih 50 000 negativnih reviewa na steamu, paa... verovatno nisu znali da stave nove drajvere or something :p
I ja sam cdpr fan, i uzivacu i igri kad tad, ali me zivo zanima gde je ta granica izmedju objektivno lose odranjenog launcha i krivice koja je navodno s korisnikove strane.
 
Sta izmisljas, gde sam ja to rekao u mom postu?
Pa prvi sam ovde dosao i okacio SS bug-a.
I prvi sam govorio sve sto je smesno odradjeno.

Ponovicu, koje ste vi probleme imali sa igrom, da niste mogli da igrate kako treba?
Prekinite da gledate internet i recite vase iskustvo.
Covek koji je na najvise bagova "naisao" je igru presao u prva 2 dana, krekovanu, a bug koji je okacio je da npc automobili skrenu kroz ogradu 10 metara na autoputu.

Nisam ovde video da se neko od vas javljao da ima neki ozbiljan problem, a covek na PS4 zadovoljan kako mu radi...?
 
Poslednja izmena:
The Verge i Rock Paper Shotgun su jedini koji su kritikovali demo tada, pri cemu je RPS-ova kritika bila vezana za eksploataciju na rasnom nivou (ili tako nesto), Verge je kritikovao da deluje kao genericni FPS smesten u vizuelno interesantnom sci-fi settingu. Bilo je i kritika na racun napucavanja, Laymen Gaming je to naglasio kod poslednjeg demoa 2019, ali tada je to bila vrlo mala i kontrolisana sekcija... "ima vremena da se jos ispegla"
Kako god da se okrene ne verujem da ih puno tangira sada, CDPR je izjavio juce da su vec pokrili sve troskove prodajom digitalnih kopija (koje cine 70-75% prodaje), sto znaci da sve fizicke kopije i dalja prodaja sada samo cist profit...

Ostaje pitanje hoce li ljudi da nauce da na pre-orderuju igre i koliko ce CDPR-u trebati da se pretvori u Bethesdu...
Ne mogu da ih stavim u isti kos sa Bioware-om jer su oni ipak imali 10 izuzetnih igara pre nego sto je sve otislo u maj..ruke EA


 
Poslednja izmena:
Ja imam slično mišljenje kao Heroj, a to je da igra nije savršena, ali je više nego dobra, čak odlična, rekoh neki dan, igra godine po mom mišljenju (a ova kovid godina je izuzetno jaka u igračkom svetu, jer je to maltene jedino što profitira pored farmaceutske industrije i proizvođača zaštitne opreme)...

Ono što je najbolje u svemu je da je ovo kao što neko reče najlošija verzija igre koja će ikad biti, a ako je ovo najlošije tresem se i balavim kao Homer Simpson pri pomisli kako će biti kad se upegla i izmoduje...

Mitomanija oko bagova nije utemeljena, bar u mom slučaju, jer par gličeva i preklapanja tekstura, koji su mi totalno nebitni u tom momentu i ne kvare mi ugođaj (ili možda kvare
Džeki i pištolj kroz vugla bag
ali ne u toj meri koju ne bih zaboravio za 10 sekundi)...

I da, ajde malo da se smanji naklapanje oko cene igre, jer je mesec-dva pred izlazak CP2077 bilo da se kupe sve CDPR igre za 30USD, a ako CP2077, Witcher 1, 2 i 3 svaka pojedinačno, a ne sve zajedno, ne verede toliko, ja ne znam šta vredi...

Uostalom ovi najogorčeniji forumaši su kupovali igru u narodnoj radnji, ne znam šta misle čime su oni zadužili CDPR, pa smo dužni da čitamo shitstorm salve...
 
Ko je čitao ili ko gotivi knige Filipa K. Dika, Gibsona, Sterlinga, Stepansona (od novijih Morgan, ali njega svakako ne bih preporučio), koji su očevi cyberpunk-a, ovo je ona trešnjica na torti, bez obzira na neke objektivne mane, koje ima svaka igra...

Slobodno pročitaj mišljenje Wiliama Gibsona o CP 2077.
 
Uostalom ovi najogorčeniji forumaši su kupovali igru u narodnoj radnji, ne znam šta misle čime su oni zadužili CDPR, pa smo dužni da čitamo shitstorm salve...
Jako ruzno.. jel potrebno da postujem sliku racuna o kupovini da bih postovao nesto ovde ?
 
90% negativnih utisaka u temi se zasniva na citanju interneta.
Koliko vidim, velika vecina nas koji igramo, igra nam je super.
Niko ne prica da nema bagova ili da svakome igra mora da se svidi, ali je problem kada su najglasniji oni koje igra malo zanima i uzeli su da je igraju samo zato sto je besplatna, a trenutno je "the thing to play".
Ne, ne mora da se dokazuje kupovina i slicno, ali je bitno za pozadinu price i verodostojnost misljenja da nekoga nije dovoljno zanimalo ni da da 20e za igru.
Kao da ja uzmem da pljujem Forza Horizon 4(Koji mi se svideo), a nije me zanimao dovoljno ni da platim Xbox subscription, vec skinuo krekovanu.

Najboljem drugu sam skinuo pirata i on nije odusevljen, isto tako nalazi svasta nesto, ali nije bio ni preterano zainteresovan otpocetka, niti je sada da se uzivi u igru.

Bole me uvo za cdpr, firma kao firma, ne rade nista u dobrotvorne svrhe, vec zaradjuju milione i celo ponasanje te firme je zasnovano na proracunu marketinske kampanje...da mi se nije svidela igra, rekao bih to.
Preorder sam uzeo u aprilu 2019. godine, da nije krenuo ovaj hajp o CP poslednjih meseci, zaboravio bih i da sam platio...a i pored toga nisam nista na netu o igri gledao, osim ono malo ranije sto mi izadje u recommended...nego instalirao i igram.
Ne zanima me koji putevi imaju, ne zanima me sta reviewer kaze i ne zanima me sta cu ili necu propustiti...igram kako igram i to je to, dajem licni utisak.
 
Poslednja izmena:
[PS4PRO] Na dan izlaska sam opleo par sati i utisci su... Pa pomesani. Za igru sam cuo kada je i najavljena, blagi hajp je postojao ali nista preterano, cak sam se i razmisljao da li da odradim preorder, i na kraju smo kum i ja prelomili u uzeli ga dan/dva pre rilisa.
Volim zanr, tematika je obecavala, igra ima dobre predispozicije da mi legne ko dupe na nosu. Vec u samom startu, na karakter shitu se osetio lag kad se navigacija vrsi preko krstica, vidno je zaostajala svaka gore dole komanda. Lice karaktera je bilo zamuceno onako solidno iako je da kazem torzo (u sceni kada je char na pola) bio cistiji. Po pokretanju price (street kid) je bilo vidno prisustvo onog grejnovanja i mutljavine, sto je i u neku ruku davalo neki smek atmosferi, ali kad sam vec poceo da izlazim na neke delove (van hodnika i prostorija) jasno je bilo da je u pitanju tehnicko resenje. Igra kao igra mi nije davala nekih bagova i bila mi je zanimljiva, dopala mi se atmosfera, u par navrata sam doduse u onom kombat simulatoru imao neke cudna graficka ponasanja pa sam to kontao kao da je i deo igre, mozda cak i jeste al svakako je delovalo anomalicno ako postoji uopste ta rec. U principu najveca zamerka mi je bila ta konstanta zamrljanost textura i grejnovanje, kao kad se fotkaju slike nekim losim digitalcem od pre 10tinu godina pa se jos malo i zumira. Po zavrsetku te sesije sam tek uzeo malo da pogledam po youtube-u koja je fora sa tim smoke screenom, i video o cemu je rec. Nisam previseo odmakao pa sam odlucio da trenutno batalim igranje, cak i eventualno sacekam next gen konzolu jer ovo na 4k tv sa spustenom rezolucijom izmedju 720p je kriminal. Prakticno su vlasnike konzola prevarili odnosno precutali da to u stvari nije to. Inace tranzicija na CP77 sa ghost of tsushima/uncharted 4 koje sam zavrsi dan pre izlaska cp-a je bas bolan, uzeci u obzir koja dva masterpeace-a su u pitanju, ali to je moje iskustvo. Preporuka ljudima sa current gen konzolama ovo preskoce i eventualno odigraju na PC-u ili na next gen-u, ja cu je svakako odigrati, ali u trenutnoj postavci stvari igra je za zaobici.
 
Poslednja izmena:
Oduvek me je fascninirala ova logika "Ako meni radi, svi ostali umisljaju i izmisljaju".

I mene fascinira logika "nisam igrao, ali znam bolje od onih koji jesu".
Bagova ima, meni ne smetaju jer sam ih i ocekivao. Sve dok nisu game breaking, za mene nisu problem.
 
[PS4PRO] Na dan izlaska sam opleo par sati i utisci su... Pa pomesani. Za igru sam cuo kada je i najavljena, blagi hajp je postojao ali nista preterano, cak sam se i razmisljao da li da odradim preorder, i na kraju smo kum i ja prelomili u uzeli ga dan/dva pre rilisa.
Volim zanr, tematika je obecavala, igra ima dobre predispozicije da mi legne ko dupe na nosu. Vec u samom startu, na karakter shitu se osetio lag kad se navigacija vrsi preko krstica, vidno je zaostajala svaka gore dole komanda. Lice karaktera je bilo zamuceno onako solidno iako je da kazem torzo (u sceni kada je char na pola) bio cistiji. Po pokretanju price (street kid) je bilo vidno prisustvo onog grejnovanja i mutljavine, sto je i u neku ruku davalo neki smek atmosferi, ali kad sam vec poceo da izlazim na neke delove (van hodnika i prostorija) jasno je bilo da je u pitanju tehnicko resenje. Igra kao igra mi nije davala nekih bagova i bila mi je zanimljiva, dopala mi se atmosfera, u par navrata sam doduse u onom kombat simulatoru imao neke cudna graficka ponasanja pa sam to kontao kao da je i deo igre, mozda cak i jeste al svakako je delovalo anomalicno ako postoji uopste ta rec. U principu najveca zamerka mi je bila ta konstanta zamrljanost textura i grejnovanje, kao kad se fotkaju slike nekim losim digitalcem od pre 10tinu godina pa se jos malo i zumira. Po zavrsetku te sesije sam tek uzeo malo da pogledam po youtube-u koja je fora sa tim smoke screenom, i video o cemu je rec. Nisam previseo odmakao pa sam odlucio da trenutno batalim igranje, cak i eventualno sacekam next gen konzolu jer ovo na 4k tv sa spustenom rezolucijom izmedju 720p je kriminal. Prakticno su vlasnike konzola prevarili odnosno precutali da to u stvari nije to. Inace tranzicija na CP77 sa ghost of tsushima/uncharted 4 koje sam zavrsi dan pre izlaska cp-a je bas bolan, uzeci u obzir koja dva masterpeace-a su u pitanju, ali to je moje iskustvo. Preporuka ljudima sa current gen konzolama ovo preskoce i eventualno odigraju na PC-u ili na next gen-u, ja cu je svakako odigrati, ali u trenutnoj postavci stvari igra je za zaobici.
Film grain off, chromatic aberation off, motion blur off :) To se prvo odradi, ova prva dva obavezno...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno