Šta je novo?

Google drive

"Your Google Drive is not ready yet" :(
 
И мени ради.
 
Meni sinoć nije radilo, pokušao sam par puta, smorio i legao da spavam. Nisam stigao da se ušuškam pošteno, kad stiže mail, možete da počnete da koristiti Google Drive :)

Zanimljivo je da već 2-3 godine unazad plaćam dodatnih 20GB prostora za Picasu (smešnih 5$ godišnje), i tih 20GB su mi dodali na GDrive :D Isto tako, imam 20GB dodatno i na Gmailu :D
 
Jel mogu da se sheruju fajlovi u vidu download linka?
 
Zanimljivo je da već 2-3 godine unazad plaćam dodatnih 20GB prostora za Picasu (smešnih 5$ godišnje), i tih 20GB su mi dodali na GDrive :D Isto tako, imam 20GB dodatno i na Gmailu :D

Ono sto nije zanimljivo je da je sada umesto 5$ za 20GB cena 25$ za 25GB :mad:
 
ajd da ne otvaram novu temu nego da postavim ovde, drive.google.com i google profile mi se otvara na spanskom i onda translator automatski prevodi na eng, ali me to uzasno nervira, nekad i ne prevede, pokusao sam sve, brisao cache, log out/in , proveravao da negde nije oznacen spanski jezik , svuda je en(us) i uvek mi baca te strane na spanskom...any idea?
 
terms-of-use.png
 
Ma, bravo za Google...
 
Dropbox rules. Probao sam i ovaj google drive i ne sviđa mi se. Na primer napravio sam PDF sa kratkom brošurom koju želim da pokažem burazeru u inostranstvu ali mu je ne želim slati e-mailom jer je 10+ Mb. Mislio sam da ću jednostavno uploadovati PDF na google drive i poslati link burazeru da skine PDF i pogleda ga. Ali ne, google ne misli tako. Kada sam mu poslao link, on ga je lepo otvorio bez ikakvog logovanja međutim google forsira svoj pregledač u browseru da prikaže sami PDF. Kod Dropbox-a sam mu isti PDF uploadovao i poslao link gde ga je on veoma lako skinuo i pregledao fajl preko klasičnih PDF čitača. Mrzim kada neko forsira svoje proizvode a da ne ostavi opciju korisniku da to promeni.
 
Moze i na GDocs/GDrive da downloaduje originalni pdf fajl.

Ovo sa licencom sto je @Falcon postavio je vec daleko ozbiljniji problem preko koga se prelazi ne razmisljajuci o tome.
 
Bas pogledah sta drugi kazu na tu temu i ispade da oni to pravo uzimaju privremeno ukoliko neko koga ste ovlasitili za pristup podacima zeli da prevede na svoj jezik preko googleovog servisa ili preko googleovog drugog servisa pogleda snimak koji ste vi uploadovali ili...
Autorska prava ostaju pridrzana za originalnog vlasnika.

Svejedno, opasno zvuci klauzula koja je navedena.
 
Ovi uslovi za GDrive su copy/paste kao i za svaki drugi servis kod njih, recimo gmail.
Dropbox je pre par meseci takodje izmenio uslove na nesto jako slicno kao GDrive sada, medjutim bilo je dosta buke oko toga, pa su nedavno to malo preformulisali.
 
Poslednja izmena:
Google Drive - zvanična tema

Bilo je nekih pisanja da ovu temu http://forum.benchmark.rs/showthread.php?124740-Gmail-Drive&highlight=Google+Drive ali mislim da to nije to.

Na ovom linku je (valjda) zvanični i pravi Google Drive https://drive.google.com/start#home

Mene zanima zašto meni piše "Your Google Drive is not ready yet"

2yys8s8.jpg


Kako se u opšte i pokreće ovaj program?

Šta sve ovde može da se čuva ? Da li ako okačem bekup slika se letovanja to može svako da vidi ili samo ja? Piše da je prvih 5 GB Besplatno. Možda je najbolje da se raruju slike i ubaci pasvord ?

Ajde sada malo "mišljenje i iskustvo" :)
 
Koliko se obično čeka na povratni email?
 
Na kakav povratni mail misliš?
 
Meni je posle 2-3 dana stiglo obavestenje da mogu da korisitim google drive.
 
Poslednja izmena:
Ja sam posle 2-3 sata dobio mail...
 
Meni je automatski aktiviran google drive prilikom signupovanja za isti ali sam ja njihov korisnik od 2007-me.
Inace ako koristite Google docs i aktivirate Drive bice spojeni servisi ;)
Inace za sada fino radi - lakse pristupam fajlovima na netu nego preko SkyDrive-a ;)
 
Mislim da nema veze godina od kada si korisnik, ja sam korisnik od 2005. pa nisam dobio odmah...
 
Hmmm moguce - mada meni je pre toga bio aktiviran Google Docs, mozda je zbog toga...
 
Treba da mi pošalju na moj email neki link za aktivaciju ?!?!?! - možda :)

Kako se inače aktivira ?
 
quote:
vladat1 Treba da mi pošalju na moj email neki link za aktivaciju ?!?!?! - možda :)
Kako se inače aktivira ?


Evo ovako :)
 

Prilozi

  • GDrive3.PNG
    GDrive3.PNG
    186.5 KB · Pregleda: 108
Stigao mi je mail i aktivirao sam. Sada provaljujem kako radi :)
 
Imam problem sa instliranim klijentom za win. Kada god gasim komp, javlja mi grešku na exe fajlu. Dešava li se to i vama?
 
Nazad
Vrh Dno