Šta je novo?

Nokia PureView - SLR kamera u mobilnom.

ja nikad nisam imao problem, jesi li siguran da si sve uradio prema uputstvu? pretpostavljam da si zeznuo nešto sa folderima, treba u folderu Products da napraviš folder RM-807 i u njega da iskopiraš sve fajlove od firmvera
 
Ok,snasao se,probao Delight,stvarno je brz,malo baguje u galeriji kada se otvara slika,ali dobro. Hteo da ga vratim u fabricko i skinem mu softver prema tom produkt kodu koji mu je bio upisan u softver,verzija softvera 1508. Dakle,nije isti kao na ploci. Instaliram taj fabricki,drndao ga par dana,slikao,snimao,sve ok. I danas skinem softver prema produkt kodu sa ploce,verzija softvera 1507,i krenem da ga instaliram. Doslo je do kraja i na kraju kada je sve odradio izbaci error. Telefon ne moze da se upali. Pratio sam tacno sva uputstva,ali sam dosao samo do toga. Zavibrira,nekoliko puta se pojavi nokia logo,taster u sredini zasija nekoliko puta i tako dok se ne ugasi. Probao sam da vratim 1508 na standardan nacin,pa sa cekiranim dead phone,nista. Proces krene normalno,a onda trazi da ga raskacim,izvadim bateriju,vratim bateriju,pritisnem power taster,nakacim,pritisnem ok ili retry. Koja god kombinacija da je isla,ne moze,ne moze da nadje telefon ili fles mod nesto nec,ne moze. Probam da ubacim Delight softver,ista prica. Zna li iko kako da vratim softver? Nemoguce mi je da je to sada nepovratno mrtav telefon,bilo bi glupo,nisam ga cackao po ploci vec preko usb ulaza.
Secam se da sam nekada flesovao preko nekog BB5 programa,ne preko Phoenix. Sad sam skinuo nesto,ali nije to to. Cini mi se da ovaj problem moze da se resi preko BB5,guglam,trazim... A pomoc bi mi dobro dosla,ako neko nesto zna,kako,sta,gde...
 
Poslednja izmena:
kako to misliš baguje kad se otvara slika? meni ih otvara momentalno
 
Kad udjem u galeriju i odaberem sliku prvo je prikaze na trenutak,zatim pocrni ekran,isto na trenutak,pa onda pokaze sliku. To se desava pri svakom novom ulasku u galeriju,bar kod mene. Svaku sledecu otvara normalno,ali prvu,koji god da je format u pitanju,otvara tako kako sam opisao. Kod mene je tako.
 
Interesuje me jos samo jedno,ako iko hoce da mi odgovori i da me uputi. Kada sam uspeo da vratim telefon vratio sam ga instalacijom Delight roma. Ali posle nikako nisam mogao da se vratim na stock? Kakve god kombinacije da sam probao,nece pa nece. Skinem ponovo 1508 verziju softvera,obrisem RM-807 folder,otvorim ponovo isti,prekopiram fajlove,nakacim fon,pokrenem Phoenix,sve po uputstvu i youtube tutorijalu,pokaze da ,,ubacuje'' 2,5gb u telefon,instalacija naravno dugo traje. Kad se sve zavrsi i kad se telefon upali,opet Delight rom. Udjem u podesavanja,ma Delight,ni traga od fabrickog. Popizdim,obrisem Phoenix,izbrisem sve Nokia i Phoenix foldere,udjem u regedit pa opcije-trazi-phoenix ,pobrisem sve sto ima veze sa tim programom. Restartujem komp,instaliram Phoenix,probam ponovo da instaliram stock i uspeo sam. Pa me interesuje,kad budem skidao verziju 1508 za Balkan,hocu li morati ponovo da brisem Phonix ili sta? Product code koji se dobije sa Delight romom je 059M7Q4 a to je Francuska verzija,tj. namenjeno je zapadnom delu Evrope,a ako resim da ga prodam lakse cu uspeti u tome ako telefon ima Srpski jezik,tj. ako je softver namenjen za Balkanske zemlje.
 
Poslednja izmena:
Slika skakavca malo mi pobegao fokus.
 

Prilozi

  • skakavac.jpg
    skakavac.jpg
    571 KB · Pregleda: 224
pojavila se nova na stanju u Gigatronu, za 390e :) ja mislim da će i proći
 
za te pare imas nikon dslr da kupis...
:)
Previse je to za telefon star 5-6 godina
..
 
Neda je mnogo, cisto sumnjam da imaju na stanju.Verovatno se greakom pojavilo na sajtu sa nekom prastarom cenom.
 
Eno160e čovek mesec dana prodaje na ms ne može da proda.
 
Mnogo je to, ti si tvoju prodao za 100e, takodje je bila kao nova.
 
Ko je koristio 1020, ukratko koje su razlike u kvalitetu fotografije. Šta manjka u odnosu na 808, dynamic range? detalji? pošto vidim da 808 i dalje svi stavljaju na prvo mesto. Vidim da su boje malo življe tj dosta življe i da ima za nijansu više šuma (flikr fotografije)

Razmišljam o promeni telefona jer su svi servisi ukinuti. Nema OVI Store više, Opera app store je nekompletna i spora. Social netoworking ne radi a alternativni programi za facebook, instagram i twitter su užas. Uskoro se očekuje i prestanak rada Nokia maps tako da ako kojim slučajem uradim fabrički reset nema povratka jer se mape skidaju isključivo sa servera, nema instalacije. Nema ni jednog widgeta za vremensku prognozu. Mnogo toga još više ne radi. Ostala je samo kamera.
 
Kvalitetnije slike pravi 808 jer ima veci senzor. I podrzava manualni iso od 50. A opet lumia ima neke svoje prednosti (mozes tacno podesiti shutter speed na koju vrrdnost zelis dok je to na 808 nabadanje na slepo.)
Ko zna da slika napravice odlicne fotke i sa jednom i sa drugom kamerom :)
 
ma znam šta može 1020 a pogotovo 808 jer koristim duže vreme i islikah boga sa njom nego sam pitao realni rezultati kakvi su sa 1020 po vašem mišljenju.

Da li se neću pokajati ako uzmem 1020 kao što sam uradio kada sam uzeo 925. Očaj ali očaj od kamere (a fazon, piše da je solidna ć ć ć). pa sam se odmah brže bolje vratio na 808.
 
1020 ti je između 925 i 808, najveći problem je loša optika i zamućenje pri ivicama...

mislim da bi se iznervirao jer je dosta spora treba po 3 sekunde za sliku nekad čak i više, ja to ne bih mogao da koristim

što se softvera tiče meni na 808 realno fali samo skype(a i to jednom u pola god. pošto sam i ovako na manje više "beskonačnom" paketu pa jedino kad sam u inostranstvu kad obično imam i laptop pored sebe), mape mi rade, fb mi radi bez problema(ne znam na kakav social networking misliš), ima dobrih aplikacija tipa Gravity ali moraju da se plate tih 2-3e po meni to nije puno mada ja twitter i ne koristim
 
Ja sam kad sam rastavljao 1020 primetio da zastitno staklo zaktivljeno i zamuceno pri ivicama. Samo je u sredini jako cisto mozda je do toga
 
1020 ti je između 925 i 808, najveći problem je loša optika i zamućenje pri ivicama...

mislim da bi se iznervirao jer je dosta spora treba po 3 sekunde za sliku nekad čak i više, ja to ne bih mogao da koristim

što se softvera tiče meni na 808 realno fali samo skype(a i to jednom u pola god. pošto sam i ovako na manje više "beskonačnom" paketu pa jedino kad sam u inostranstvu kad obično imam i laptop pored sebe), mape mi rade, fb mi radi bez problema(ne znam na kakav social networking misliš), ima dobrih aplikacija tipa Gravity ali moraju da se plate tih 2-3e po meni to nije puno mada ja twitter i ne koristim

zamućenje pri ivicama ima i 808 jer koristi takvo sočivo a slike su dosta wide, kako si mislio da "obuhvati" inače ono što maltene ni okom ne možeš da vidiš levo, desno.

Što se tiče FB imaš nekoliko programa sa strane, gravity ima puno bagova, najviše što se tiče uploada slika i fotoalbuma sa facebook. Deinstalirao sam ga. Zvanična aplikacija social networks (društvene mreže) više ne radi (connecting to server failed). Mape za sada rade i najbolje su! Android, iphone i BB ne mogu ni da priđu. Ali pitanje je koliko će postojati ta podrška. Ne isplati se njima da neko ima babaroga telefon i da nikada ne kupi ništa drugo, namerno ukidaju servise iako su morali podršku za sve to da daju. Samo da se iznerviramo i kupimo nešto drugo. Potrošačko društvo i zapadna filozofija ;)

Lumix CM1 nema nigde da se nađe, čak i u Nemačkoj :( a i da ima morao bih kola da prodam :)
 
@xmarkom

Posto sam pratio temu u kojoj si kacio fotografije, i vidim da cesto posecujes razne planine (i ocigledno volis da fotografises), zar ti nije bolje resenje da uzmes neki kvalitetan kompakt aparat npr. Canon S110 ili bolji + neki noviji telefon srednje klase (npr. Lumia 640 ili neki android ekvivalent) koji ce ti zavrsavati ostale stvari?
 
^ to sam mu i ja rekao, kakav telefon tj kamera sa telefona.. njemu treba smartfon sa sto boljom autonomijom (cak bi i jeftina L640 bila dobro resenje) + neki kompakt sa 1'' senzorom u dzepu ili mirrorless u rancu. Pun flickr takvih primera (planinari i sl) cak i neki canon G serije (1/1.7'' senz.) zavrsava daleko bolji posao od 808, po mom misljenju.
 
Poslednja izmena:
RX100 bi bio idealan ali to kosta cak i onaj stariji
 
^ pa da ali kakvo je stanje na trzistu i kakvi se sve prozumer krsevi prodaju do 500e nije ni cudo sto je RX100 mk1 i dalje skup :) Ali.. ima tu jos jedna opcija - alpha a5000 za 340e. Ili eos m za iste pare..
 
pa razmišljao sam o canonu s110 i s200, drug koji drži radnju za kompjutere i fotoaparate je oba nosio jednom na planinarenju a možda je bio i s120 i s200, dakle sve jedno.
Pregledao sam sve slike i jesam zadovoljan ali za par stvari je Nokia zahvalnija a prvo to što ima širi ugao za nijansu, drugo slika u mnogo većoj rezoluciji, slike su prolaznije na fotoliji i takvim sajtovima u mnooogo većem procentu nego canon.

Evo tipične daylight slike sa canon s120 koji je po karatkeristikama solidna mašina
https://www.flickr.com/photos/pyropi/21172565305/in/pool-1497104@N23/
uveličajte, po meni ništa naročito, n808 ima više detalja.
Za noćnu je bolja, boje su vernije i sl. Što se cene tiče pa tek nema dvojbi. Opet je Canon 3x skuplja varijanta.

ELEM, generalno jeste dobra ideja za planinarenje kao zamena za stari dobri 808 ili n8. DSLR je mučenje u svakom slučaju, to otpada.

Ali pitanje koje sam postavio da li (zbog sve većih ograničenja u softveru N808) 1020 može da zameni N808-icu i gde najviše "štuca" i dobio sam odgovor. Hvala.

Drugo pitanje je koje programe na N808 koristite, evo moje liste:

Vidžet za vremensku prognozu: radi samo Gismeteo, ažurira svaki minut i abnormalno troši bateriju. Ni jedan drugi vidžet ne radi.
Youtube player. Ne radi ni jedan plejer niti može da se pusti preko Opere. Dakle ni jedan programčić više ne radi.
Facebook. Radi Gravity, FBrowser i još jedan. U Operi na m.facebook.com ne mogu se više uploadovati slike. Social networks (originalna aplikacija Nokije više ne radi!!!)
Mape: rade svi programi vezani za gps i mape
Instagram klijenti. Ne radi ni jedan program!

:'( srce mi se cepa :) ali krastavac još malo pa će biti upotrebljiv samo za kameru izgleda a pošto bi morao da nosim dodatni telefon onda u obzir dolazi i onaj pomenuti kompakt Canon odozgo :/
 
Poslednja izmena:
Ako dslr ne dolazi u obzir baci pogled na sony alpha a5000 ili canon eos m (oba mozes da nadjes za 320-340e, novi na KP ili jos bolje ako naletis na ocuvane polovne). Pogledaj sta sve nude za te pare, IQ pa i kakve specifikacije imaju a samo malo su veci od S1xx canona.. :) Kostaju kao nov S120 a realno su dosta bolji izbor..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno