Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da ćeš morati sam da ga kupiš. Ne verujem da su u SBBu predvideli da neko još ima starinski TV koji nema nikakav ulaz osim antenskog. :D
 
Nije on toliko star ali je male dijagonale pa valjda nisu hteli da guraju sve i svašta u njega. ;)
 
Kupi neki stari video rikorder za prvu pomoc. Dovoljno ti je da ima cinch/scart ulaz ispravan pa d3 mini u njega, a rf izlaz vcr-a u tv.
 
Nema RF modulator sigurno, moraš ga nabaviti sam... Mada verujem da nisam video tv bez kompozitnog AV ulaza bar 15-tak godina...

Sent from my P8Lite using Tapatalk
 
То што се одавно не праве не значи да неко и даље нема сличан. Ево ја имам телевизор који је користила мајка и који нема никакав видео улаз. Решење је било онај стари пријемник који је давао СББ и који је имао RF модулатор. Сада размишљам да пребацим стари видео рекордер али колико не користим њега, толико и не гледам телевизију па ме не занима. А и мој провајдер није укинуо аналогну. ;)
 
Zanimljiv je ovaj sbb. Neko je gore okačio link gde može da se vidi koja je pogodnost za obnavljanje ugovora. Ima lepo da se izabere koji je postojeći paket, i na osnovu toga izbaci uslove. Meni je za trio gold izbacio 6 meseci 990din. Odem ja do poslovnice, platim parking, dobar dan, takva i takva stvar, ona kao nešto gleda, može pickbox i cinestar. Ja joj lepo i kulturno objasnim da sam na sajtu video i šta sam video, i da sam ciljano došao, ona opet u klin. Ja opet kulturno u ploču, i ona kao čekajte da proverim sa šeficom. A šefica sedi pored nje i radi isti posao, samo ima ozbiljniju facu. [emoji1] Ova je kao pita onako kroz zube "jel može", a "šefica" kao nešto promrmlja, nisam ni čuo šta, ali ne skreće pogled ka meni nego nastavlja da radi...komedija [emoji23] Na kraju mi ljubazna službenica odgovara da može samo 3 meseca, kao da sam došao na buvljak. Pošto se već napravila gužva, nisam hteo da zadržavam red (mada sam imao puno pravo) i na telefonu joj pokažem gde i šta sam video, ali ne verujem da bih nešto uradio jer je to pilićarska sbb fora, na sajtu može ali kad odeš tamo, onda i ne može baš, pa ajde kao kad sam već došao daj da potpišem. Ljubazno joj se zahvalim i odem, mada me je baš onako iznenađeno gledala, ne znam zbog čega al' nije ni bitno. Nikako da nađem vremena ali ovih dana ću da gnjavim kor. servis a možda odem i na forum pa ih malo maltretiram.
 
Zato sam odjavio internet, da imam alternativu za tv i to bi odjavio. Ne dam nikome da me zeza za moje pare. :)
 
Pa ništa mi ne znači, ako ne mogu skroz da ih od*ebem.
 
U nekim zgradama postoje najmanje tri provajdera.Na svake dve godine ih menjaš i koristiš sve beneficije za novog korisnika i tako u krug,,,,,,,,ipak se okreće[emoji2]
 
Mts ima bolji net,sve ostalo je lošeije kao na primer izbor kanala, MtsGo,nema CAM modula,nema Unify ,nema free pričanje u zoni1...........
 
Poslednja izmena:
Pa mogu, ali ne može telekom da parira sbb -u u bilo kom smislu, osim cenom, a i to je manje više zanemarljivo. Ne zameram ja njima što nemaju pogodnosti, već što muljaju. Oni ne daju popust, ja ne potpišem ugovor i svima lepo, nisam se ni svađao sa službenicama, nisu one krive što ih poslodavac minira i postavlja kao tampon zonu. Evo sad sam opet pogledao onu promociju na sajtu, ispada stvarno da nema nikakvih pogodnosti kad klikneš na dugme kupi. U stvari ima, 6 meseci popusta ali ako povećam paket, a ako ostanem na istom nema popusta. Samo je sve to tako napravljeno i dizajnirano da ako ne prostudiraš pažljivo, vrlo lako se prevariš. I još čitam ovde kako nekome daju popuste za produžetak. Totalno ludilo.
 
Mts ima bolji net,sve ostalo je lošeije kao na primer izbor kanala, MtsGo,nema CAM modula,nema Unify ,nema free pričanje u zoni1...........
U kom smislu ima bolji net? Treba naglasiti da ne mogu svi da imaju njihov VDSL i da koriste blagodeti tih brzina od 50+ Mbps, već ima ograničenje što je ali koje će mnogima sreću da pokvari...
 
Баш тако, неко према једном искуству прави генералну слику. Користио сам СББ и Бокс неколико година истовремено и код мене су оба радила савршено а по самим пакетима је СББ далеко бољи. После су ми рекли да могу да ми дају можда 20/2 без неке гаранције па сам одустао од њих. Увек постоји боље, само је потребно да се мало потражи. ;)
 
Videćeš da li će savršeno raditi kada te natuju. :)
 
Poslednja izmena:
U kom smislu ima bolji net? Treba naglasiti da ne mogu svi da imaju njihov VDSL i da koriste blagodeti tih brzina od 50+ Mbps, već ima ograničenje što je ali koje će mnogima sreću da pokvari...
Kod Telekoma nema deljenja,tvoja parica ide direktno u centralu.
Vdsl i Adsl su daleko stabilniji i pouzdaniji od Sbb-a,stim da je Vdsl još nešto stabilniji od Adsl-a.
Za 10 godina Adsl/Vdsl-a možda dva prekida i to kasno u noć.
Brzine su uvek,ali uvek iste,u bilo koje doba dana.Sve koje znam na Telekomu, hvale ga za pouzdan i stabilan net.
Sbb hvale za najveći broj kanala,odličnu ponudu HD kanala.
 
Poslednja izmena:
Šta znam, ja imam FTTB kod SBB pa mi se to čini sasvim dobro, šta više bolje nego VDSL a naročito nego ADSL... I ispunjava uslove koje si naveo u citiranom postu - za sve ostalo i za neke druge od nas dvojice rekoh već, sve zavisi od slučaja do slučaja...
 
Već 2 dana imam problem sa netom, lokacija Karaburma, od 21 do ponoći neupotrebljiv internet, cak i trenutno lose radi u smislu da je upload loš a download varira uglavnom 50 ne prelazi. Na gaming se odrazava žestoko jer je lag nepodnosljiv. Kao da imam ogroman loss. Jel ima neko sličan problem?
Edit: paket je trio gold extra.
 
Poslednja izmena:
Ne treba možda generalizovati jer ja recimo nekih 6 godina koliko sam na sbb osim nekih globalnih problema na mreži i možda u vrh glave 5 sitnih intervencija koje većina nebi ni primetila a ja volim da mi sve to radi kako treba jer i plaćam dobro,ja mogu da kažem da sam potpuno zadovoljan sa netom i tv kod sbb ... Sad uvek postoje i oni koji nisu al kontam tako je manje više kod svih provajdera ...
 
Videćeš da li će savršeno raditi kada te natuju. :)
Неће. ;)

Ово је било поређење самог рада обе варијанте, без (тада непостојећег) натовања а колико видим, ни мтс није као на почетку, већ почињу са завлачењем и не би ме чудило да и они у једном тренутку укапирају да им је боље да кориснике не скидају са ната већ да онај коме је баш потребно доплати јавну адресу. ;)

Ја сам био такорећи на СББ FTTB јер је оптика долазила до зграде у комшилуку па је до мене било <50м али сам решио да променим па је сада оптика дошла до моје полице. ;)
 
Неће. ;)

Ово је било поређење самог рада обе варијанте, без (тада непостојећег) натовања а колико видим, ни мтс није као на почетку, већ почињу са завлачењем и не би ме чудило да и они у једном тренутку укапирају да им је боље да кориснике не скидају са ната већ да онај коме је баш потребно доплати јавну адресу. ;)

Ја сам био такорећи на СББ FTTB јер је оптика долазила до зграде у комшилуку па је до мене било <50м али сам решио да променим па је сада оптика дошла до моје полице. ;)
Xxxxx zu x

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Неће. ;)

Ово је било поређење самог рада обе варијанте, без (тада непостојећег) натовања а колико видим, ни мтс није као на почетку, већ почињу са завлачењем и не би ме чудило да и они у једном тренутку укапирају да им је боље да кориснике не скидају са ната већ да онај коме је баш потребно доплати јавну адресу. ;)

Ја сам био такорећи на СББ FTTB јер је оптика долазила до зграде у комшилуку па је до мене било <50м али сам решио да променим па је сада оптика дошла до моје полице. ;)
Xdwxdx se x5xxxxd6x5 xxxxx xx6xxxxx

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno