Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam već imao d3, i zvali su da vide da li imam još neki tv koji nema d3. Pošto sam imao još jedan oni su doneli taj d3 mini.

Sent from my Nexus 5X
 
Cisco PDS 3121, kako mu nakaciti zvucnike a da imaju bar preko 50% jacine ? Pokusavam da nakacim 2:1 sistem koji je poprilicno jak medjutim ne ide. Jedva da se cuje nesto. Da li je neko petljao po toj kombinaciji ? Probao sam svaki zvucnik za sebe medjutim isto..
 
Neko spomenu ukidanje "analogne" tv?
Jel ima nekih naznaka kad to misle da urade i kako će da reše problem ljudi sa više tv-a u stani.
Mislim na naplatu dodatnog D3 uređaja...

....shit has hit the fan...
u novom sadu u junu ukidaju.
zovu svakiog korisnika da pitaju koliko televizora ima,
meni su rekli ako kupim jos neki tv da se javim i besplatno cu dobiti uredjaj za nejga.
 
A mi sa tv-om u svakoj sobi? Jel imao neko tu situaciju?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
To znaci da nema rente za drugi ili treci boks?
Da li boks od komsije u istoj zgradi sa recimo full paketima, radi kod drugog komsije iz iste zgrade?
 
Radi. Prepoznavanje u mreži je po MAC adresi uređaja, a ne po lokaciji gde se nalazi.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Hmmm eto vraga
Imam drugi TV, ali kod komšije ;-)

....shit has hit the fan...
 
Radi. Prepoznavanje u mreži je po MAC adresi uređaja, a ne po lokaciji gde se nalazi.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
To znaci da stb uredjaj moze da se prikaci na kabal na bilo kojoj lokaciji gde sbb ima mrezu i da ce raditi sve kako treba?
 
Ne mora da znaci, ako su na istom QAM modulatoru verovatno bi radilo
 
Poslednja izmena:
Uglavnom u istoj zgradi bi 100% radilo sa komšijinim boksom?
Šta se dešava sa CAM modulom u istoj zgradi,kod istog komšije?
 
Poslednja izmena:
Da, radilo bi jer cam modul nema povratni smer
 
po jednom ugovoru mozes da imas max 4 prikljucaka, 1 je uglavnom modem za net, ostali su za tv. Mozes da imas i sva tri cam modula ako ti to odgovara. I ako si u novom sadu, dobices sve free
 
To bi značilo da svi mi ostali koji imamo, 2, 3 , ili 4 uređaja, treba da tužimo SBB, jer su nam naplatili instalaciju i mesečnu rentu za svaki? Valjda ponuda u jednoj (makar to bila i Srbija) zemlji treba da važi za sve jednako?
Po toj logici ja bi trebalo da sad vratim sve uređaje, osim osnovnih i čekam digitalizaciju.Dobijam sve gratis?
 
Poslednja izmena:
Ne mozes ocekivati da istog trenutka svi korisnici sbb-a u Srbiji dobiju d3mini ili cam modul nakon sto im ugase analognu. Sacekaj malo, krenuli su sa Novim Sadom, pa ce zatim preci i na druga mesta, ja to tako kapiram.



.
 
ne mora nigde da pise, vec se javilo par ljudi iz NS koji su rekli da su ih zvali i pitali koliko imaju TV-a i doneli im toliko dekodera. To je isto uradjeno i u BG-u na Galenici. Do 3 tv-a sam siguran da daju za dz, moraju jer je to jedini nacin da ostanes njihov korisnik nakon njihove odluke da ukinu analog. Istu stvar radi i Kopernikus sa digitalizacijom samo sto oni idu globalno

@amadeusss Upravo to, ide se segmentno samo sto ce prvo podeliti opremu pa onda gasiti signal.
 
Poslednja izmena:
Pa covece, imas ljude koji su pre 10 godina placali po 10 000 dinara samo da bi im dovukli kabl do kuce i posebno instalaciju tj unutrasnje kabliranje a danas se svima uvodi free. Kada si ti uvodio prikljucak, do je bilo po aktuelnim uslovima u to vreme, sada je ovako. Da se ne ukida analogni signal, ostalo bi sve po starom, naplacivala bi se instalacija drugog d3 i onaj mesecni harac koji je notorna glupost.
 
Ja sam za modem platio 50 evra, kao i sve do sad! Ali, sad se u istim uslovima tržišta , jednima naplaćuje , a jednima ne. Onda nek ukinu rentu i instalaciju na celoj teritoriji Srbije dok se ne završi digitalizacija!!! Nemate pojma o čemu pričate, uz svo moje poštovanje prema Vama!Ja kao i mnogi drugi plaćamo DIGITALNE PAKETE, ne analogne!!!
 
Poslednja izmena:
Mozda to necemo videti kod njih,ali cemo zato da vidimo komsijine camove.Kada oni mogu da prave dalebu od nas,mozemo i mi od njih.Biznis, ali fer[emoji2]
 
Poslednja izmena:
Ja sam za modem platio 50 evra, kao i sve do sad! Ali, sad se u istim uslovima tržišta , jednima naplaćuje , a jednima ne. Onda nek ukinu rentu i instalaciju na celoj teritoriji Srbije dok se ne završi digitalizacija!!! Nemate pojma o čemu pričate, uz svo moje poštovanje prema Vama!Ja kao i mnogi drugi plaćamo DIGITALNE PAKETE, ne analogne!!!

'ajde da se ogradim, posto mi se cini da sam pogresno shvacen. Ja sbb ne branim uopste, zato sam i napisao da naplacuju mesecni harac nakon sto su su vec naplatili instalaciju dekodera, sto je *****no. Cela politika te firme je nelogicna ali cinjenica je da ti koji si platio, ili Vi, koji ste platili uvodjenje, instalaciju, kablove itd te pare necete dobiti nazad.
Te pakete digitalne tv tj dodatne kanale ako ih imate aktivirane dodatno cete placati i dalje samo treba videti da li ce biti bezobrazni da i nakon digitalizacije, onima koji su do sada placali rentu, nastave da je naplacuju ili ce da je ukinu kada se digitalizacija zavrsi. Nista me ne bi cudilo kod sbba.
 
Jedno laicko pitanje, sta se dobija gasenjem analognog signala? Opsirnije...

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da im je glavni motiv za gasenje analogne to da se otarase 'divljaka'. O tehnickim prednostima ce se vec javiti neko strucniji..
 
pa, tehnicki, dobije se dosta vise prostora za digitalne kanale ili internet downstream, jedan analogni je 7 ili 8 MHz, gde stane oko 40Mbps, pa moze vise HD kanala ili ne moraju toliko da sakate SD kanale. ali kako neko rece verovatno ce progurati brzi internet jer im se to vise isplati.
 
I treba se otarasiti "pijavica". Sta smo mi ludi sto placamo mesecno, a oni pametni? Plati, pa se klati.
 
Da li vlasnici duo silver paketa imaju mogucnost da uzmu kao dodatni D3i uredjaj umesto mini D3?
 
I treba se otarasiti "pijavica". Sta smo mi ludi sto placamo mesecno, a oni pametni? Plati, pa se klati.

Ti baš ništa ne razumeš?
Pa svaka "pijavica" valjda ima makar jednog komšiju, prijatelja, rođaka, drugara ... koji će od SBB-a besplatno da mu uzme jedan CAM modul?
I znači "pijavica" se besplatno digitalizovala, dobila kvalitetniju sliku, a plus i dodatne kanale (ako u osnovnom digitalnom paketu ima više kanala nego u osnovnom analognom? - ne znam, ne gledam TV uopšte) ... a plus možda i još više kanala, ako komšija/prijatelj/rođak plaća neki skuplji paket (jel' tako?).

Zaključak:
"Pijavice" su dosta pametne.
Zapravo su one najveći dobitnici u ovoj digitalizaciji?
 
Ti baš ništa ne razumeš?
Pa svaka "pijavica" valjda ima makar jednog komšiju, prijatelja, rođaka, drugara ... koji će od SBB-a besplatno da mu uzme jedan CAM modul?

Problem je u tome besplatno , tj što će neki da dobiju besplatno CAM modul za nekog tamo petog dok dosta njih mora da plaća instalaciju plus mesečnu naknadu a to definitivno nije fer prema tim korisnicima SBB.

Lepo je neko pokušao da objasni da ili svi treba da dobiju besplatno ili niko ali neki ovde očito ne shvataju na šta je time mislio...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno