Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene je od MTS-a najviše odbilo to sto je platforma 100% iptv i što apsolutno mora da se koristi njihov (krš) box, kvalitet cele platforme i izbora kanala je ubedljivo na strani SBB. Za ovo drugo mislio sam da je preuveličavanje dok nisam i sam uveo SBB optiku.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako gledaš program uživo tu je manje više slika ista i kod mts i sbb.Ali za gledanje u nazad tu je u prednosti sbb kod mts ako kanal ima i sd i hd vraćanje bude na sd tako da to pravi veliku razliku u kvalitetu gledanja.

Pravio sam ja i pisao ovde negde spisak HD kanala koji imaju vraćanje
 
Ja ti ne mogu napisati koji HD kanali imaju vracanje jer nemam kanale od 743 do 780.Ali od ovih sto imam imaju sve Arene,Foxovi,Rts,Pink,Prva,O2,Toxic,24 Kitchen...
 
Znaci kod HD kanala nema vracanja? Renne imas li spisak

Ima, ovako napamet, po sećanju, da sad ne vrtim, na svim kanalima fox grupe, na svim arena sport kanalima, na svim ostalim kanalima mts-a (superstar, etc). na nacionalnim kanalima
 
@Danilo74: Postoje 2 različita modela Eon boxa. Jedan je takozvani "hibrid" jer mu live sadržaj radi kroz coax-ijalni kabl (dakle DVB-C mux koji se emituje kroz kablovksi signal) a kad kreneš da pauziraš, premotavaš tamo vamo prebacuje se na internet stream. To je uređaj koji se dobija za "u mreži" paket: znači kao što sad imaš caox kabl ostalo bi ti i u budućnosti i preko tih kablova ti radi samo SBB live TV. Do Eon boxa bi morao da ti dođe i LAN/UTP/mrežni kabl od mesta gde ti bude MTS ruter do mesta gde ti je TV i gde ti je Eon box. Znači ti si platio SBB-u za set TV kanala i SBB ti je omogućio i "mrežu" i protok koji se troši za gledanje TV kanala.

Drugi model Eon boxa je namenjen za "van mreže", SBB to zove još i "Eon OTT box". Na njemu sve radi kao internet stream, i live sadržaj i kad premotavaš. Sve / uvek ti troši deo brzine MTS interneta. I nema prioritet za protok koji ti pravi TV box pa zbog toga kad bi pustio nešto tipa torrent i torrent povuče maximalnu brzinu tvoje konekcije momentalno će početi da ti secka TV sadržaj. Znači, ti si platio SBB-u za pristup streamu a za internet preko kog će to da radi snađi se sam. Dakle taj box će da radi bilo gde u Srbiji da ga odneseš, na bilo čiji net.

Ali to što spomenuh je eto 1 potencijalni minus i malo smaranje koje ne postoji ni kad uzmeš IPTV kod MTS-a (jer oni em rezervišu protok za to, em taj saobraćaj ima prioritet u odnosu na torrente, Youtube... šta god) ni kad uzmeš baš kablovksu kavlovsku kod SBB-a.
Zato kad uzmeš "Eon van mreže"/ "Eon OTT" ti kao korisnik moraš da misliš i poveđeš računa da ako si pustio torrent ili kakav god glomazan download (i upload!) staviš ručno limit koliko torrent program sme da zauzme. Bez obzira da li imaš 200, 400, 500 Mbps li koliko god ukupnu brzinu neta to se sve može zauzeti ako se koristi kršten torrent na krštenom privatnom sajtu i ako ti više članova porodice istovremeno torrentuje, uploaduje slike na Cloud, gleda Netflix 4K... A kad se zauzme sav protok TV kanali naravno "seckaju" i "baferuju" dok ne sjaši onaj ko je najašio na konekciju.
Ili tako na svakom kompu da stavljaš limite, ili da kupuješ neki fensi ruter koji će ti nuditi mogućnosti da on limitira i deli protok po uređajima. Ja na 2 kompa koristim NetLimiter program i setovao sam limite i uvek ostaje dovoljno za Eon box u dnevnoj sobi. Isto sam radio dok sam imao 50/8 VDSL isto radim i sad kad imam 500/50 optiku kod ZLOrion-a.

Ti pošto imaš dostupnu SBB mrežu imaš izbog hoćeš "cable TV" ili "OTT TV", a ja na selu nemam izbora pa sam zato naravno uzeo "van mreže"/ "OTT" uslugu.
Za tvoj scenario svaki od 2 pristupa ima svoje prednosti i mane. Pa razmisli šta ti je bitnije.

Takođe najpametnije da sačekaš i da se javi neko ko je sad u "Eon eri" uzeo samo TV uslugu "u mreži", ko nema SBB net a ima SBB cable mrežu preko koje radi TV usluga da napiše datalje oko koja se oprema dobija i kako sve radi. Jer ovo što sam ja napisao su samo pretpostavke i zdrava logika? na osnovug stvari koje su već poznate. Dakle, ja nisam 100% siguran u to kako radi sam box u toj varijanti ali ostatak stoji (da na kompu, tabletu i mobilnom dok si kući ne bi morao da premotavaš kanale koje smo ranije naveli jer nemaš SBB net a na MTS optici je to blokirano za "u mreži" tip korisnika).
Hvala Shaman na iscrpnom objasnjenju, vidom da si strucnjak ali ja iskreno dosta toga zbog terminologije ne razumem.
 
Da li u obe varjante koristim mts ruter, meni nekako logicnije da kad si i mrezi koristis sbb mrezu. O ovo oko vracanja, vrv lupam, al mi nekako logicnije kad si u mrezi da imas vise mogucnosti pa i vraćanje svih kanala... J
 
Ne valja ti logika tj nisi dovoljno informisan.
Dakle, na Eon svi kanali imaju "vraćanje" bez obzira da li je "u mreži" ili "van mreže". Obe varijante imaju isti set kanala. Ono što se razlikuje je set restrikcija šta ne radi kad se koristi sa ne-SBB internetom. Samo po pitanju toga šta radi kad gledaš na kompu, mobu, na vikendica, kod komšije... je "van mreže" usluga u prednosti a ostalo je sve na strani "u mreži" usluge.
Tu se "u mreži" nalog razlikuje u zavisnosti da li pristupaš sa SBB netom (i VIP, Telenor, MTS mobilni net, Orion, Radijus Vektor i još par manjih provajdera) ili pristupaš da "državnog neprijatelja #1" MTS/Telekom.
Sa "van mreže" rade svi kanali svuda u Srbiji, sa "u mreži" nalogom nema "vraćanja" SportKlub, N1, Nova S, Fox. Na kompu i ostalim za te kanale nema ni gledanja LIVE sadržaja.

Ove varijante za "vraćanje" koriste internet konekciju samim tim moraju biti uređaji povezani na ruter tvog internet provajdera.
 
Poslednja izmena:
Mene prvenstvano interesuje gledanje i vraćanje na mom smart TV u. Znaci ako sam uzeo u mrezi nemam vracanje sport kluba ni na tv u? Izv ja nemam eon nego koristim d3 trio gold i na dosta kanala nemam vraćanje... I ako može poredjenje sa mojim sadasnjim stanjem, dakle D3 u odnosu na eon u mrezi ili van mreze. Izv smaram, al sta cu
 
rekoh da sa mojim trio gold paketom koristim eon app na mts mrezi i na fonu i na laptopu (kod rođaka) kada su i pitanju sport klub kanali funkcionise i gledanje i vraćanje. Sve mi to funkcioniše i na mobilnom mts netu...
 
Na MTS mobilnom radi sve, na kućnom MTS (VDSL i optika) SjBB ti blokira. Otiđi kod bilo koga ko ima MTS, ExeNet, Kopernikus... i kako ti tamo radi na mobilnoj aplikacije tako isto bi ti radilo u SmartTV + MTS optika.

Ti već sad imaš "u mreži" Eon... pa možeš da testiraš (sve osim SmartTV app je Gold paket nema pravo na tu jednu SmartTV app, a novi Eon paketi imaju) kako šta radi ili ne radi kad nemaš SBB internet a ne koristiš ni mobilni net.
 
Poslednja izmena:
Na kucnom mts u (box 3 samo nzm da li je adsl ili vdsl) , sam na eon app, na tel, gledao i vracao sport klub.
 
Na kucnom mts u (box 3 samo nzm da li je adsl ili vdsl) , sam na eon app, na tel, gledao i vracao sport klub.

Na eon imaš gledanje u nazad na svim kanalima,tebi shamanNS pukušava da objasni da taj eon koji sad imaš ima restrikcije preko kućnog mts interneta da ne mogu da rade eksluzivni sbb kanali sa tim nalogom u mreži preko adsl/vdsl šta god imo.Dok preko svih mobilnih provajdera rade svi kanali imo ti eon koji je u sbb mreži ili ovaj drugi za van mreže na kome rade svi kanali ma koji internet imo u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
SBB je napravio (nameru?) zabunu istim imenom za obe usluge.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne razumemo se bas. Ja kuci imam trio gold sbb, tek planiram optiku mts. A eon app na telefonu sam koristio kod rodjaka koji ima mts box 3 i gledao i vraćao sport klub bez problema.
 
Ne razumemo se bas. Ja kuci imam trio gold sbb, tek planiram optiku mts. A eon app na telefonu sam koristio kod rodjaka koji ima mts box 3 i gledao i vraćao sport klub bez problema.

A je si koristio njegov WiFi internet ili si koristio svoj mobilni net.
 
Neko napisa da su hd kanali na mts iptv daleko losiji od Eon-ovih hd kanala. Evo sad sam u V. Banji i u hotelu imaju u svim sobama mts iptv. Poneo sam i moj Eon box( van mreze) i mogu da potvrdim kao sto kolega rene pise da je kvalitet hd kanala kod mts-a odlican. Sama platforma u odnosu na Eon je dosta inferiornija ali kvalitet kanala je odlican. Nista ne zaostaje za Eon-om. U pitanju je onaj mali najnoviji mts box. Eon box mi sad sluzi samo za Kodi u pauzama izmedju setnji i plivanja :)
 
Ne razumemo se bas. Ja kuci imam trio gold sbb, tek planiram optiku mts.
Mi tebi objašnjavamo da ako želiš i nakon toga da plaćaš SBB-u za TV uslugu treba da unapred budeš upoznat restrikcijama koje ćeš imati kad pređeš na MTS optiku a koje sad dok imaš SBB net nemaš kad si u kući. Znači sad ako gledaš Eon tu kući na kompu sve radi i milina. Kad ne budeš imao SBB internet već MTS internet onda ti ćeš skontati da blokiraju neke kanale. Da ne bude posle iznenađenja kad si ugovore već potpisao i da ti ne daju da raskidaš bez raznih taksi.

I da ako ti je to neprihvatljivo imaš "van mreže" varijantu Eon TV paketa gde sve radi, ali da to za sobom vuče neke druge lošije aspekte. Pa ti biraš šta ti preče, jer neki kompromis ćeš morati da napraviš.

I ja vrlo vrlo sumnjam da je iko ikad na MTS DSL ili optici gledao SportKlub bez da je bio nakačen na VPN ili da je koristio mobilni net. No eto, verujem kome hoćeš i misli šta hoćeš...a mi ti celo posle podne nešto objašnjavamo.
 
Ja gledam preko VPN i nikako drugacije.E sad,razlika je ako ti neko da nalog VAN mreze onda imas mogucnost da gledas SK preko MTSovog kucnog neta.A ako ti neko da nalog U mrezi,onda ne mozes da gledas bez VPNa...
 
Korisio sam njegov wifi. A to sam svojevremeno probao u kanc kod caleta, doduse pre jedno 7,8 meseci, on ima box 2, i isto je radio sport klub i live i vraćanje

Teško da si na mts wifi gledao te kanale
Da ne kažem nemoguće
 
Svima hvala i izv na dosadi, da remiziramo, stp bi rekao Sojić. Ako budeo uzeo box 3 mts da li uzeti sbb eon u mrezi ili van? Prioritet mi je dakle gledanje na TV u i vraćanje isto na Tv u.
I samo jos jedno pitanje ( ocekujem odg od Shamana i njemu najvise hvala jer je uvek spreman da pomogne objasnjenjima), u varijanti eon van mreze u situaciji kad nas cetvoro koristi wifi, neko youtube, neko surf, drustvene mreze, da li ce slika na tv seckati?
 
Zavisi od situacije do situacije... i zavisi koliko loš WiFi ruter dobiješ :D (koji procenat od tvoje ukupne brzine može da se ostvari preko WiFi-a) Hahaha. Pusti sad neki HD kanal na Eon sajtu na kompu i onda udrite radite na ostalim uređajima to što radite i vidi jel ti secka na Eon sajtu.
Surf i društvene mreže nisu problem, ali puna kuća tinejdžera koji svi jaše na Youtube ili na HBO Go, Netflix je druga stvar...

Pa onda ako imaš nekog u kući ko je "otkrio Kodi" i Elementum i Acestream za piratske sportske stream-ove (jer obe stvari u pozadini koriste torrent protokol) i kad krene nešto tu da gleda pa ti drugi pojedu sav upload onda će naravno da ti secka TV sadržaj (ako si uzeo "Eon van mreže" odnosno kad god se gleda iz početka, "vraća"). Fazon je što se mnogi ljudi "ne razumeju u tehnologiju" a ipak eto nekim čudom ispevaju da budu skroz moderni i da nađu programe, dodatke i čudesa koja nude "super sliku" a pojma nemaju šta to u pozadini radi tvojoj konekciji. I onda se pljuje provajder kako ne valja a tebi ustvari secka sve živo jer "sinak" najašio na Acestream i gleda Premijer ligu ili šta god...

Meni kad dođe u goste rođak koji voli da pravi fotke do besvesti i da pravi poduže video klipove a u svojoj kući nema uopšte kućni net jer "šta će mi to, imam na mobilnom?" totalno urniše rad Eon stream-a na Eon boxu (ja sam "Eon van mreže" korisnikl prethodno sam to koristio preko Telekom VDSL 50/8 a pre 2 meseca sam prešao na Orion optiku) dok Google Photos ne završi upload video klipova. Pošto je Google Photos podešen da radi upload samo kad je mobilni nakačen na WiFi... Jer nemam ruter sa kojim mogu da ograničim max protok mobilnim telefonima. Tako da sam ga šutnuo sam moje WiFi mreže :D :D

O svemu ovome makar za live TV sadržaj ne moraš da misliš ako uzmeš "Eon u mreži" paket... kao što ne misliš ni sad dok koristiš taj Gold paket.. Za Eon van mreže potencijalno moraš i o tome da misliš... sve zavisi od brzine internet konekcije i navika tvojih ukućana.

Pazi, šta uzeti je odluka ne tebi. Koje kanele gledaš iz početka i koliko često.. Da li neko u kući redovno gleda Eon na kompu... Da li hoćeš da na poslu možeš da koristiš sve to bez ikakvih restrikcija... Da li ti je kašnjenje sportskih prenosa od 30-40s prihvatljivo ili apsolutno neprihvatljivo (da se komšije u susednom stanu raduju golovima pre nego što ti vidiš da je pao gol).

Prosto jedan set paketa je namenjen da se primarno koristi kad ti je dostupan SBB internet, i primarno da se gleda live sadržaj na boxu i da se premotava na boxy... a drugi paket je prikladniji za scenario kad nemaš na raspolaganju SBB internet. Tako da razmisli šta ti je ok a šta nije ok. Džabe ja da ti solim pamet i ubeđujem te... meni koji 85% vremena Eon gledam na kompu tako je da li nešto radi tad bitnija stvar od toga da li treba da limitiram torrent i da li će da kasni sport 30s. Tebi je možda bitnije koliko dodatnih kablova gde treba da se sprovede ili da li HBO ima 5.0 audio ili nema...
 
Poslednja izmena:
Pa planiram box 3 srednju varijantu valjda su brzine kod mts optike ok. Najvise vracamo sport klub filmske i ove nase... To sve iskljuxivo tv. Na kompu i tel niko ne koristi eon, možda ja ponekad, ali bas bas retko. Deca trojica uglavnom na tel surf youtube, a najstariji Ps 4 Live, nzm koliko to jede neta. Ali to nije non stop. Supruga i ja net surf i tv... i to je to. Ovo na kraju oko kablova i HBO nisam bas ratumeo....
 
Da li se "troši" Smart TV slot ako se kupi EON Box od SBBa?

28a091a414df862eb76f27f4caa6c23c.jpg
f06d72ff6a1e19ad8aed47e7a03cd8c0.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ako imas eon box ostaje ti smart slot da mozes povezati smart tv ili neki drugi smart uredjaj

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ček a ovo iskeširaš 6500 din i ne plaćaš nikakvu pretplatu dalje?
Za uređaj ne plaćaš mesečnu rentu.
Mada bih radije kupio Mi Box. Bolji je uređaj.
Međutim, Mi Box sigurni potroši slot za Smart TV.

I dalje je pitanje, da li i SBBov EON Box potroši taj slot ili ima neki svoj. Ako ne troši, onda se isplati uzeti ga.

U mom slučaju ovo je i dalje akademska rasprava pošto me, tek u decembru, očekuje odluka sa kojim provajderom ću nastaviti osnovnu pretplatu.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno