Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nešto im fiksna telefonija slaba, ne znam koja će to mobilna telefonija da bude.
 
Nešto im fiksna telefonija slaba, ne znam koja će to mobilna telefonija da bude.

Sto? Jel imas nekih problema sa fixnim? Jedino sto nema minute prema mobilnim mrezima. Ovako minute nemogu da potrosim, prekid jedino kada se pokida neki kabli. Najvise mi se svidja opcija sto moze da se ogranici tj zabrani pozivanje mobilne mreze tako da klinci nemogu da naprave racun. Unifon extra radi, koristimo ga na tri mobilna telefona.
 
Jel moze neko da okaci apk fajl Orion tv aplikacije za Eon Kaon box u mrezi? Onu verziju 1.05 nisam nikako uspeo da instaliram. Jel uspeo neko i jel radi normalno sa daljincem?
 
Kupio nov tv (LG), instalirao EON aplikaciju, uredno autorizovao uredjaj preko portala, vidim kanale, ali nece da pusti niti jedan. Ima neko ideju sta moze biti problem?

edit: Ugasio tv, ponovo ukljucio, sada neki kanali hoce neki nece. Preko PC-a sve radi normalno...
 
Poslednja izmena:
Kupio nov tv (LG), instalirao EON aplikaciju, uredno autorizovao uredjaj preko portala, vidim kanale, ali nece da pusti niti jedan. Ima neko ideju sta moze biti problem?

edit: Ugasio tv, ponovo ukljucio, sada neki kanali hoce neki nece. Preko PC-a sve radi normalno...

smart televizori imaju jako male memorije, tako da taj njihov OS mozes okaciti macku o rep. Ja koristim tv box i na smart tv-u.
 
Na sbb netu? Koja greska?
 
Kupio nov tv (LG), instalirao EON aplikaciju, uredno autorizovao uredjaj preko portala, vidim kanale, ali nece da pusti niti jedan. Ima neko ideju sta moze biti problem?

edit: Ugasio tv, ponovo ukljucio, sada neki kanali hoce neki nece. Preko PC-a sve radi normalno...
Који је тачно модел?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Jel možda primetio još neko cimanje slike na SK1? U toku prenosa kao da nestane frejm na svakih 30-ak sekundi. Istripovao sam se da je do TV & cam modula u njemu, ali vidim isti problem i na drugom TV-u koji je konektovan na D3 mini. A kad kastujem isti kanal sa telefona na Chromecast - nema problema...
 
Upravo gledam Fulham - Brentford na SK1 baš preko D3mini i nema nikakvih cimanja ili prekida slike.

Ubacili su 72h unazad na Nick Toons na D3 V2 platformi.
 
Kupio nov tv (LG), instalirao EON aplikaciju, uredno autorizovao uredjaj preko portala, vidim kanale, ali nece da pusti niti jedan. Ima neko ideju sta moze biti problem?

edit: Ugasio tv, ponovo ukljucio, sada neki kanali hoce neki nece. Preko PC-a sve radi normalno...

proveri podešavanja vremena i datuma
 
Kupio nov tv (LG), instalirao EON aplikaciju, uredno autorizovao uredjaj preko portala, vidim kanale, ali nece da pusti niti jedan. Ima neko ideju sta moze biti problem?

edit: Ugasio tv, ponovo ukljucio, sada neki kanali hoce neki nece. Preko PC-a sve radi normalno...

Ja koristim eon na lg-u i imao sam taj problem kada su prvi put pustili eon aplikaciju za lg. Pozvao sam sbb i prijavio problem. Posle par minuta je sve proradilo. Od tada nikad vise nijedan problem.
 
a kad nestane struje jel ti radi telefon ? Moj radi :)
Au to je bas retko, struju neman samo kada rade reviziju trafo stanice koja je preko puta mene. Unifon aplikacija radi bez problema, unifon koristim na tri mobilna telefona, tako i kad nema struje telefon radi bez problema preko 4G mreze..
 
Pa dobro, svako ima pravo da bira. Ja fiksni necu odjavljivati jer je jos uvek neprevazidjen. Odjavio sam dve linije jer su ovi u mts-u bili bezobrazni i to sam im i napisao, a ovaj sto mi je ostao je aktivan vec pune 52 godine i imao je samo par prekida, a i ne secam se vise kada je to bilo. A imam 3 kablovske i 2 mobilna neta, tako da mislim da znam o cemu diskutujem. Ali nikad se ne zna, mozda si i ti u pravu :)
 
Poslednja izmena:
PozZ...
Dolazim kući i osetim miris paljevine... zapalio se TV. Mesto odakle je požar krenuo - insercija SBB-ovog kabl u TV.
Jel to do njih neki problem (napon ili šta god) ili do TVa?

P.S. Srećom požar se zaustavio na TVu. Moglo je da bude mnogo gore.

IMG_1644 small 2.jpg
 
Do sbb instalacije teško mada, i tjuner na ploči tv-a ovako da izgori je baš hevi. Možda neki udar groma s'obzirom da je bilo nevreme mestimično, u neku banderu pod uslovom da je sbb instalacija razvlačena preko iste, opet bi stradao neki pojačivač ili razvodnik između, ne bi trebalo da ide dalje. Tom logikom, trebalo bi stradaju svi televizori "u liniji" po komšiluku. Kako god, loša sreća, moglo je i gore

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
PozZ...
Dolazim kući i osetim miris paljevine... zapalio se TV. Mesto odakle je požar krenuo - insercija SBB-ovog kabl u TV.
Jel to do njih neki problem (napon ili šta god) ili do TVa?

P.S. Srećom požar se zaustavio na TVu. Moglo je da bude mnogo gore.

Pogledajte prilog 288354
Jel ti ovo neki filter na kablu?
Jel bila grmljavina?
Meni se dva puta desilo da mi izgori hdmi na kome je nakacen sbb resiver, naravno i resiver crkne. Ovi iz sbb-a stavljaju obicno galvansko neko cudo na kabal, da li zbog smetnji ili zbog grmljavine to neka kaze neko strucniji.
A paljevina jeste pocela tu gde je tjuner. E sad jedino neka komisija da izadje na teren pa da sacini izvestaj.
 
Do sbb instalacije teško mada, i tjuner na ploči tv-a ovako da izgori je baš hevi. Možda neki udar groma s'obzirom da je bilo nevreme mestimično, u neku banderu pod uslovom da je sbb instalacija razvlačena preko iste, opet bi stradao neki pojačivač ili razvodnik između, ne bi trebalo da ide dalje. Tom logikom, trebalo bi stradaju svi televizori "u liniji" po komšiluku. Kako god, loša sreća, moglo je i gore

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Koliko vidim po oznakama ovo je LG televizor. Ne kvare se tako lako, imam ih 7 i najstariji je skoro 13 godina, samo dva kvara za sada ukupno. Ovo je neki jak napon preko kabla sprzio tjuner.
 
Mislim da nema filter na kablu mada ne razumem se najbolje. "Full galvanic isolator" (ono kao razdelnik) nisu stavljali. Možda u kutiju ispred ali zaključana je. Nije bilo grmljavine. Jeste LG TV, nikada do sada nikakvih problema.
Moram da prijavim pa da izadje tehničko lice SBBa da napravi izveštaj pa ćemo da vidimo. Onda TV u servis da vidimo šta će oni da kažu.
 
Vezano za problem sa EON aplikacijom o kom sam pisao sinoc.

VIP net je u pitanju, tv je 65UM7450PLA. Hoce mi praviti problem ako ih budem zvao posto nisam na SBB netu?
 
U mrezi je napon par milivolt (0.001 V), tako da ne bi trebalo da je doslo iz mreze. Jer bi onda spalilo i modem... a i komsijama koji su na istoj liniji.
 
Hoce mi praviti problem ako ih budem zvao posto nisam na SBB netu?

mozes im slobodno reci, znaju oni da ne moze na drugim mrezama, to su se svi provajderi vec obezbedili. Ponudice ti paket koji moze na svim mrezama po Srbiji, (a neki imaju i opcije da moze i u inostranstvu). Medjutim, niko ti nece garantovati da ce ti na drugim mrezama raditi svi kanali i ako uzmes takav paket.
A ono sto sam ti prethodno napisao u vezi instalacija na android tv, proveri i sam koja je verzija androida na tvom tv i kolike su mu memorije, jer prodaju televizore i sa androidom 4.4 koji je sada veoma zastareo, dok ima aplikacija koje zahtevaju najmanje android 5.1 na primer.
 
Nije bilo grmljavine. Jeste LG TV, nikada do sada nikakvih problema.
Moram da prijavim pa da izadje tehničko lice SBBa da napravi izveštaj pa ćemo da vidimo. Onda TV u servis da vidimo šta će oni da kažu.

Da je od grmljavine, vise bi vam se isplatilo sve da bacite zajedno sa ruterom i modemom nego da popravljate, toliko to izgori od atmosferskog praznjenja, mada i provajderi imaju zastite od groma, tako da nema potrebe da idete u sbb.

Ja bih vam predlozio da pozovete elektricara, da vam na tabli sa osiguracima ugradi tzv fidovu sklopku. Da ste je imali, ona bi odmah iskljucila struju. Takodje je odlicna zastita da nekoga ne ubije struja i da iskljuci ako negde izbije na masu, na primer na stednjaku ili u kupatilu.
Ja licno imam obicaj da sve potrosace iskljucim kad izlazim iz stana, a imam i tu zastitnu sklopku, nekako mi ostalo u navici.
Kratki spoj u vasem tv-u je mogao izazvati i neki insekat, a moguce i neki ugradjeni elektronski elemenat loseg kvaliteta koji se grejao pod naponom. To ce videti majstor koji ga bude popravljao.
 
FID-sklopka ne pruža nikakvu zaštitu od prenapona.

Današnji televizori su u Kl. II izvedbi, znači bez uzemljenja tako da FID ni sa te strane ništa ne pomaže kod takvih uređaja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno