Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta se dobija ako je neko na EON Premjum i istekne ugovor a hoce ponovo na 24 meseca koje su pogodnosti
 
Verovatno nikakve. Ne ferma SBB stare korisnike.
Ako imaš alternativu, probaj sa pretnjom prelaska kod drugog operatera. Ako nemaš, imaćeš standardnu SBB ponudu za stare korisnike: nekoliko meseci po ceni starog paketa, a posle puna cena :)
Pozdrav
 
A lepo je objašnjeno pre nekoliko stranica da lično saopštiti nešto ne znači isključivo i fizičko prisustvo u istoj prostoriji sa nekim kome se to nešto saopštava.

SBB Opšti uslovi - https://sbb.rs/Binary/30847/Opsti-uslovi.pdf



Dakle, kao što je isto već rečeno, nema potrebe za nekakvim notarima i ostalim bakračima i izlaganjima bespotrebnim troškovima.

Možeš i sam da napišeš pismo SBB-u, jer otkud će neko tamo da zna da li si ga napisao ti ili tvoj ćale... A i poštarina je jeftinija odavde, nego iz CG.

Ali kod njih to pismenim putem znači da u poslovnici staviš potpis na dukument sa otkaznim rokom i opremom za koju te duže i koju moraš da vratiš do kraja otkaznog roka.A raskid tek nakon tih 30 dana dobijaš kad im doneseš opremu i izdaju ti dokument da su te razdužili od iste i da nemaš tekućih dugovanja sem tog duga za tih 30 dana.

Pošalješ email sa adrese koja je registrovana kod SBB, navedeš broj ugovora i i to je to. Mogu eventualno da pozovu broj mobilnog koji je registrovan i da traže potvrdu raskida. Na zapadu ugovaranje i raskidanje ugovora putem telefona/emaila funkcioniše najnormalnije, ne vidim nikakvu poentu ovakvog maltretiranja i dolaska 'na noge'.

Ovo će tek kod nas moći kad bude obaveza da moraš da registruješ email i kad za fizička lica zaživi elektronski potpis.
 
^Ne baš. Ugovor se raskida nakon isteka 30 dana od dana zahteva, a opremu možeš da vratiš i kasnije, u nekom razumnom roku (napr. nedelju dana).
Preostalo dugovanje, ako ga ima, platiš kad dobiješ račun za njih.
Pozdrav
 
^Ne baš. Ugovor se raskida nakon isteka 30 dana od dana zahteva, a opremu možeš da vratiš i kasnije, u nekom razumnom roku (napr. nedelju dana).
Preostalo dugovanje, ako ga ima, platiš kad dobiješ račun za njih.
Pozdrav

Nije tačno više puta provereno u praksi ako nevratiš u tih 30 dana i potpišeš raskid automatski ti se poništava zahtev za raskid i dalje ti se nastavlja ugovor i ponovo moraš da podneseš zahtev za raskid i ponovo moraš da odradiš 30 dana otkaznog roka.Preostala dugovanja plaćaš uz račun ali da bi mogo da raskineš sva prethodna dugovanja moraju biti izmirena znači ako ti u roku od tih 30 dana otkaza stigne neki račun taj račun moraš izmiriti da bi ti dali raskid.
 
Ne postoji osnov po kom operater može da traži da mu vratiš opremu pre završetka ugovora, a da ugovor i dalje traje. Ako mu vratiš opremu pre završetka ugovora, kako da ti operater onda isporuči uslugu? A ako ti ne isporučuje uslugu, onda je ugovor završen, zar ne?

Pozdrav
 
Ovaj EON-box je nevidjeno djubre, opet su nesto azurirali, 3 dana upalim TV ono se pojavi meni za izbor, juce nije hteo ni da startuje bilo koji kanal. Jedan jedini lek za to djubre je cupanje iz struje. Kad se iscupa iz struje prizove se pameti, pojavi se znak United Group i onda proradi kako valja. Sad sam primetio da je menjanje kanala postalo sporo kao da imam D3cam karticu, nema nista budzeno, original kako je doneo majstor i prikopcao.
 
Nije tačno više puta provereno u praksi ako nevratiš u tih 30 dana i potpišeš raskid automatski ti se poništava zahtev za raskid i dalje ti se nastavlja ugovor i ponovo moraš da podneseš zahtev za raskid i ponovo moraš da odradiš 30 dana otkaznog roka.Preostala dugovanja plaćaš uz račun ali da bi mogo da raskineš sva prethodna dugovanja moraju biti izmirena znači ako ti u roku od tih 30 dana otkaza stigne neki račun taj račun moraš izmiriti da bi ti dali raskid.

Nedavno sam raskinuo sa SBB-om, posle isteka ugovorne obaveze i procedura je da mesec dana ranije pošalješ pismeni raskid ugovora na email i koristiš normalno paket tih mesec dana.
Kada protekne tih 30 dana, SBB ti automatski isključi paket i posle toga vratiš opremu u njihovu poslovnicu, gde ti sračunaju šta još treba da platiš. Znači nema automatskog poništavanja zahteva za raskid, već se raskid automatski prihvata.
Ne znam da li u njihovoj dokumentaciji postoji neki rok za vraćanje opreme i ako postoji, sigurno nije manji od nedelju dana.
 
Ali kod njih to pismenim putem znači da u poslovnici staviš potpis na dukument sa otkaznim rokom i opremom za koju te duže i koju moraš da vratiš do kraja otkaznog roka.A raskid tek nakon tih 30 dana dobijaš kad im doneseš opremu i izdaju ti dokument da su te razdužili od iste i da nemaš tekućih dugovanja sem tog duga za tih 30 dana.

"Pismenim putem" naravno znači - pismom... odnosno u pisanoj formi (i faksom, email-om, telegramom...). A pismo im možeš napisati i u njihovoj poslovnici, ako to tako želiš iz nekog razloga.

Ono što vama mnogima ovde ne polazi za rukom da shvatite je da sve što piše u tim SBB-ovim ugovorima, Opštim uslovima itd. mora biti u skladu sa važećim propisima, zakonima itd. države u kojoj SBB posluje. Članovi Zakona o obligacionim odnosima, ostalih zakona, propisa... su stariji od SBB-ovih propisa, uslova isl. Ne može SBB izmišljati neke tople vode i rupe na saksijama van postojećih okvira. Čak i kada bi u njihovim "Uslovima" postojao član koji kaže da je pretplatnik dužan da fizički prisustvuje raskidanju ugovora u njihovoj poslovnici (a to nigde ne piše) - to bi bilo ništavno.

Druga stvar koja vam ne polazi za rukom da je shvatite je da "lično" nije isto što i "fizičko prisustvo", tj. da je i pismo forma lične komunikacije. Nešto se nekome može lično saopštiti i usmeno i pismeno.

A šta SBB radi?

Njihovi propisi (ono što je napisano) su, naravno, u skladu sa zakonima. Ali... kada @chifta dođe kod njih na šalter i saopšti im da bi njegov otac raskinuo ugovor, ali da se on (otac) nalazi u CG - oni mu saopšte da otac mora lično da ga raskine. I to je sve u redu, problem je nastao jer @chifta ne zna šta pojam "lično" tačno znači, pogotovu nakon saveta i tumačenja na ovoj temi.

Neka je samo 10% onih koji žele da raskidaju ugovore sa SBB-om zbunjeno pojmom "lično", i neka samo za po sedmicu dana kasnije to urade (jer se, eto npr, trenutno nalaze u CG ili negde drugde u inostranstvu, ili im se ne ide "lično" u poslovnicu po ovoj vrućini, ili se boje da će ih tamo napasti korona... itd) - to je ogromna lova u SBB-ovoj kasi. Zato se onaj tamo u SBB-u, dok ti izgovara rečenicu - Mora otac lično. - istovremeno u sebi misli - O-ho-ho, evo ga još jedan za šišanje, sam je došao pod makaze, jer da ovaj zna da ugovor može lično raskinuti i pismom, ne bi ni dolazio ovde da nas nešto pita.


Ako možeš dokazati da si Ti pretplatnik, ne moraš lično. Inače bi svako mogao u tvoje ima sklapati i raskidati ugovor.

Ne može "svako" da zna tvoj matični broj, ni broj L.K, niti tvoj potpis (koji SBB već ima, jer si ga stavio na ugovor), niti broj tvog ugovora, niti može "svako" da ima opremu (koju moraš da razdužiš - rutere i te ostale "kutije") sa istim serijskim brojevima.

Ako neko ovo sve ipak zna i ima, a bez tvog znanja, i krene u proces raskidanja tvog ugovora sa SBB-om - taj se upustio u vršenje nekoliko teških krivičnih dela, sa potpuno izvesnim ishodom da će biti uhvaćen... A za bezveze. Kakve bih motive i razloge sad npr. ja mogao imati da raskidam tvoj ugovor sa SBB-om?! Gluposti.
 
Jesi li uradio punomoć ? Ne može svako da ti veruje da to radiš u ime nekog drugog. Po svim zakonima to je važno jer se možeš predstaviti kako hoćeš i štetu nekog drugog.
 
@mrle

Verujem da Ti imaš ličnog iskustva, koje ovde deliš sa nama. Ako je tako, ja Ti se izvinjavam. Bilo bi tragično da savetuješ čoveka na osnovu tvoga osećaja kako bi stvari trebale da funkcionišu.

Iskustvo koje ja iznosim je iskustvo mog druga. On kao podstanar, ne može da raskine ugovor, znao on podatke vlasnika stana ili ne. Mora vlasnik biti prisutan. Jedan od mogućih slučajeva zloupotrebe, na primer.
 
EON-box nevidjeno djubre

Bio sam u dilemi da li da pređem sa D3 na EON ali sam dobio prijateljski savet od čoveka koji mi je montirao karticu na drugi tv da je bolje da ostanem na D3, da EON ima nekih problema u radu. To je bilo pre dve godine, čini mi se, otprilike.

Znači i dalje su problemi sa EONom.
U svakom slučaju @lega99 hvala na podeljenom iskustvu, znači da se čovek ne zaleti, potpiše ugovor za EON i tako sebi napravi problem, kako se ispostavlja.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Da budem iskren, ja nemam nekih posebnih problema sa EON uredjajem. Od poslednjeg update-a, desi se da daljinski zaglavi posle dužeg nekorišćenja i treba 10-tak sekundi da box reaguje, ali posle tog kočenja opet radi kako treba. Nisam imao potrebe da box restartujem, poslednji put je restartovan možda i pre par meseci. Čak ga ni ne gasim, već isključim samo TV. Box-u ipak treba minut-dva da se podigne kad je skroz isključen, ovako je odmah spreman.
Kodi i još par aplikacija koje koristim rade OK. Nije brzinski šampion, ali ne žurim nigde :)
Pozdrav
 
Kad je počela ponuda EONa znam da je bilo problema ali sad to nije situacija. Ne mogu da uporedim sa D3 jer sam od prošle godine korisnik SBB, ali u odnosu na druge provajdere i TV iskustvo, ovo je fantastično i sigurno ga ne bih menjao. Desi se da posle apdejta zatrokira i tad samo izvadim i vratim napajanje u boxu, i sve ok. To se dešava možda jednom u dve nedelje. Nekad se desi da se na sred programa restartuje zbog apdejta, ništa strašno. Uparen je s tv-om, oba se isključe ili uključe istim dugmetom, potrebno je oko 10 sekundi da se pojavi slika.
 
Da je Eon boks fantastičan ne bih se složio. Uređaj radi prilično bedno za nešto što bi trebalo da bude primarni uređaj za gledanje tv-a.
Na većini kanala zvuk kasni kada se gleda unazad.
Zaglavi se kada menjaš kanale previše brzo ili kada promeniš brzo nekoliko kanala ka višim pa vratiš na neki niži.
Često se zaglavi bez razloga, u Kodiju se zaglupi očas posla, HBO aplikacija isto često zaglavi boks i mora da se resetuje ručno ili se sam resetuje.
Kada se resetuje treba mu 5 minuta da bude spreman za rad, 3 minuta da se podigne sistem i još 2 minuta dok daljinski prestane da trokira dok boks ukapira šta mu daljinski šalje.
Srećom meni je boks na sekundarnom TVu dok mi je glavni TV smart pa je instalirana Eon aplikacija.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
@mrle

Verujem da Ti imaš ličnog iskustva, koje ovde deliš sa nama. Ako je tako, ja Ti se izvinjavam. Bilo bi tragično da savetuješ čoveka na osnovu tvoga osećaja kako bi stvari trebale da funkcionišu.

Pa šta je napisao @beogradpc u trećem postu iznad tvog? Poslao je SBB-u email kojim ih je obavestio da raskida ugovor, oni su nakon 30 dana njemu isključili internet/TV/šta-već, on im je nakon toga vratio opremu (rok je valjda 8 dana) i platio sav dug... I završena priča! Gotovo! Kakvi notari, kakvi bakrači?! Kakva ovlašćenja, kakve zloupotrebe?! Kakve veze ima da li je ugovor bio na @beogradpc-ovo ime, ili na ime njegove žene, ili oca isl, i čije ime i prezime od njihovih stoji na dnu email-a, i ko je od njih u porodici kliknuo "send" dugme u email klijentu ili web browser-u?!

Uostalom, ako SBB sumnja u neku zloupotrebu, neka odu kod @chiftinog ćaleta u CG, da im on tamo usmeno-"lično", oči u oči saopšti da raskida ugovor. U čemu je problem? Jel negde piše da se takva radnja ima obaviti samo na adresi jedne od ugovornih strana, pogotovu što ta strana izražava neku sumnju? Ili zašto SBB ne nađe nekoga u CG, napravi mu ovlašćenje kod notara kojim ga ovlašćuje da u njihovo ime može "lično" raskinuti ugovor sa @chiftinim ćaletom, i pošalju mu to ovlašćenje preporučenim pismom dole u CG?


Iskustvo koje ja iznosim je iskustvo mog druga. On kao podstanar, ne može da raskine ugovor, znao on podatke vlasnika stana ili ne. Mora vlasnik biti prisutan. Jedan od mogućih slučajeva zloupotrebe, na primer.

Ako je vlasnik stana (pretpostavljam i potpisnik ugovora sa SBB-om) saglasan da se taj ugovor za TV/internet/šta-već, u stanu u kojem je tvoj drugar podstanar, raskine - u čemu je onda tačno problem da tvoj drugar napiše jedan email, kao što ga je napisao @beogradpc, i nakon 30 dana ode do poslovnice i vrati opremu... i završi taj posao?

A ako vlasnik stana nije saglasan sa raskidanjem ugovora, pa neće tvom drugaru da da ni broj ugovora, ni ništa drugo - onda tvoj drugar ne može da raskine ugovor zato što vlasnik stana (potpisnik ugovora) to ne želi, a ne zbog nekakvih ovlašćenja, notara, "ličnih" odlazaka u poslovnicu, SBB-ovih pravila itd? To je suštinska razlika između @chiftine i situacije tvog drugara - @chiftin ćale želi da raskine ugovor, a drugarov stanodavac to ne želi?
 
A koliko komplikujete bez potrebe. Mora licno ili uz ovlascenje i ne znam cemu tolika prica.

Mozda moze da navede u emailu da ce sin da donese opremu... ILI da ode do Telemach poslovnice u CG oni i da kod njih potpise, a da oni posalju SBB-u
 
Da je Eon boks fantastičan ne bih se složio. Uređaj radi prilično bedno za nešto što bi trebalo da bude primarni uređaj za gledanje tv-a.
Na većini kanala zvuk kasni kada se gleda unazad.
Zaglavi se kada menjaš kanale previše brzo ili kada promeniš brzo nekoliko kanala ka višim pa vratiš na neki niži.
Često se zaglavi bez razloga, u Kodiju se zaglupi očas posla, HBO aplikacija isto često zaglavi boks i mora da se resetuje ručno ili se sam resetuje.
Kada se resetuje treba mu 5 minuta da bude spreman za rad, 3 minuta da se podigne sistem i još 2 minuta dok daljinski prestane da trokira dok boks ukapira šta mu daljinski šalje.
Srećom meni je boks na sekundarnom TVu dok mi je glavni TV smart pa je instalirana Eon aplikacija.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Ja licno sa eon boxom u mrezi (kaon) nikada nisam imao problem. od aplikacija je dodatno instaliran hbo i asfalt9 za klince. Nema zaglupljivanja niti tome slicno. Koristi se svakodnevno. To za desonhronizaciju mi se nikada nije desilo. Ti koju verziju eon boxa koristis, u mrezi ili van mreze? Da li te iste probleme imas kada vratis box na fabricka podesavanja i ne instaliras na primer kodi, ili neki player za filmove kao sto je mxplayer. Cuo sam da mxplayer hoce da pravi takve probleme na drugim boxovima pa mozda je takav slucaj i sa eon boxom.
 
Sta se dobija ako je neko na EON Premjum i istekne ugovor a hoce ponovo na 24 meseca koje su pogodnosti

meni su pre tri cetiri godine dali 10 posto popusta za premijum paket. tada je paket kostao koliko se secam oko 6000din. tako da je pretplata bila oko 5400din. Posle godinu i nesto pojavio se eon premium koji je kostao manje, tj 5000din. Iako mi nije istekao ugovor prebacili su me odmah na eon premium i smanjili pretplatu na 5000din.
Imam ja jedno pitanje, zvanicno mogu dva eon boxa da se uzmu kod sbb-a, to sam dobio informaciju iz njihove centrale. E sada da li je neko probao da prijavi vise od dva eon boxa na premijum nalog. Vec koristim LG eon app i jedan eon box, i imam dva resivera ali oni se slabije koriste jer je ogromna razlika u ponudi sadrzaja na eon boxu i aplikaciju u odnosu na resivere, plus sto na eon se svi kanali vracaju unazad a na resiverima samo poneki.
 
meni su pre tri cetiri godine dali 10 posto popusta za premijum paket. tada je paket kostao koliko se secam oko 6000din. tako da je pretplata bila oko 5400din. Posle godinu i nesto pojavio se eon premium koji je kostao manje, tj 5000din. Iako mi nije istekao ugovor prebacili su me odmah na eon premium i smanjili pretplatu na 5000din.
Imam ja jedno pitanje, zvanicno mogu dva eon boxa da se uzmu kod sbb-a, to sam dobio informaciju iz njihove centrale. E sada da li je neko probao da prijavi vise od dva eon boxa na premijum nalog. Vec koristim LG eon app i jedan eon box, i imam dva resivera ali oni se slabije koriste jer je ogromna razlika u ponudi sadrzaja na eon boxu i aplikaciju u odnosu na resivere, plus sto na eon se svi kanali vracaju unazad a na resiverima samo poneki.

Pa u moj sbb nalogu ima mogućnost da se dokupe 2 eon box sa mesečnom pretplatom od 290 din i svaka ta aktivacija ti daje jedan dodatni slot za eon boks.Ali postoji i dodatna začkoljica a to je što traže i jednokratnu priključnu taksu od 6900 din za svaki naredni priključeni eon boks.
 
Ja licno sa eon boxom u mrezi (kaon) nikada nisam imao problem. od aplikacija je dodatno instaliran hbo i asfalt9 za klince. Nema zaglupljivanja niti tome slicno. Koristi se svakodnevno. To za desonhronizaciju mi se nikada nije desilo. Ti koju verziju eon boxa koristis, u mrezi ili van mreze? Da li te iste probleme imas kada vratis box na fabricka podesavanja i ne instaliras na primer kodi, ili neki player za filmove kao sto je mxplayer. Cuo sam da mxplayer hoce da pravi takve probleme na drugim boxovima pa mozda je takav slucaj i sa eon boxom.
Imam Kaon box u mreži. Vraćao sam ga i na fabričko podešavanje ne pomaže mu. Od aplikacija ima samo HBO i Kodi dodato, čak sam i deinstaljrao one gluposti Sofa Score, Weather i drugi bloatware.
Nije im do aplikacije jer na Smart TV-u nemam problem sa kašnjenjem zvuka dok se gleda unazad. Sam box je đubre, nema harware da podrži ni osnovnu aplikaciju kako treba.
Sreća da mi nije na glavnom TV-u već u spavaćoj pa ni ne koristim box često.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Imam Kaon box u mreži. Vraćao sam ga i na fabričko podešavanje ne pomaže mu. Od aplikacija ima samo HBO i Kodi dodato, čak sam i deinstaljrao one gluposti Sofa Score, Weather i drugi bloatware.
Nije im do aplikacije jer na Smart TV-u nemam problem sa kašnjenjem zvuka dok se gleda unazad. Sam box je đubre, nema harware da podrži ni osnovnu aplikaciju kako treba.
Sreća da mi nije na glavnom TV-u već u spavaćoj pa ni ne koristim box često.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

da ni na tv eon aplikaciji nisam imao tih problema desihronizacije, a eon box je bas prva tura koja je deljena. Moguce da je falican nesto.
 
Pa u moj sbb nalogu ima mogućnost da se dokupe 2 eon box sa mesečnom pretplatom od 290 din i svaka ta aktivacija ti daje jedan dodatni slot za eon boks.Ali postoji i dodatna začkoljica a to je što traže i jednokratnu priključnu taksu od 6900 din za svaki naredni priključeni eon boks.

daj slikaj ja to kod mene na nalogu nigde ne vidim. Znaci pored tog jednog eon boxa mozes da dokupis jos dva eon boxa, tako ti stoji u opcijama?
 
https://totaltv.tv/ba/tv-paketi/
total tv u bosni ima bolju ponudu sportskih kanala nego ovde kod nas.
Nova sport, Sport Klubovi i Arene Sport i nase i hrvatske verzije.
Proverio sam preko satelita na cs stvarno rade i nase i hrvatske verzije, stim sto su nase sd kvalitet.
 
IMG_20200803_160030.jpgIMG_20200803_160009.jpgIMG_20200803_155905.jpgIMG_20200803_155323.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20200803_155553.jpg
    IMG_20200803_155553.jpg
    1 MB · Pregleda: 164
Poslednja izmena:
Pa zar ima CS za total?
 
daj slikaj ja to kod mene na nalogu nigde ne vidim. Znaci pored tog jednog eon boxa mozes da dokupis jos dva eon boxa, tako ti stoji u opcijama?
Bilo mi je ovako ali sad ni kod mene nema ne znam da nije razlog što sam aktiviro obe d3 kuće.
YAHeugo.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno