Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Чуо сам да СББ спрема тројке у кожним мантилима које ће да обилазе кориснике...

И да им објасниш да могу да се улогују на твој портал на СББ сајту и тамо мењају твоје податке, брзине и пакете. ;)

Ima da spojim tvoje gestapovce sa komsijama ako mi se uloguju na moj sbb [emoji16]
 
А тројке су шта, Ђуро?

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Ma uradio bih to lagano, zajeb je sto mi daju sugavi pds 2100, a on bez njihovog rutera nema premotavanje 72 h. Zasto na Ubee ne bih pogasio DHCP i wifi, iz njegovog npr. Lan 1 u WAN od mog rutera i sve valjda ostaje isto kao sada sa modemom? To je sustina pitanja, fercera li tako ili treba jos neka gimnastika u vidu DMZ i slicnih akrobacija, posto mi drugar kaze da je samo ubo onu gore navedenu seljacku varijantu, doduse sa Cisko HG i sve mu isto kao u vreme sbb-ovog modema.

Ni to ne mora :) Ja sam tražio i dobio PDS3121 kojem radi premotavanje unazad bez dodatnih kablova. Nemam nikakvu vezu u SBB, da se razumemo, samo sam bio eksplicitan u zahtevu (tražio konkretno modem, PDS 3121, HBO i javnu IP adresu koju sam imao na Ikomu) i čekao sam par meseci dok su dobili risiver, jedno vreme ih nisu uopšte imali (raspitivao sam se povremeno).

Nema potrebe da narušavaš svoj komfor, a i ne tražiš ništa što već ne nude ;)
 
Super si to dobio, Al kad ti kažu “neeeemaaa” nego ovo sto nudimo, onda šta da se radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa to kažem, ne radi 2100. Videću kako radi duplo natovan, ako bas ne valja ostaviću HG plus poneki extender, promenim ip adrese ostalih uređaja i *mjau**mjau**mjau*...malo cimanja i napravicu imitaciju starog setupa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugari, da li je neko dobio pds 2100 Tehnicolor d3 ili ste dobili Cisco?
Meni 'uvalise' tehnicolor.. :(

Edit: Znam da je cisko prodao svoj deo poslovanja tehnicoloru..ali..
 
Poslednja izmena:
Kakva je situacija sa reklamacijama, od danas mi D3 ne daje zvuk, probao drugi tv, drugi hdmi, resetovao D3...vadio iz struje, ne mrda, slika ima ton nema?
SBB-ov Cisko je u pitanju.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
resetuj preko moj sbb i trebalo bi da proradi.
Pozdrav

Sent from my M9 using Tapatalk
 
Све то си добио фрај?

Fraj, kao što rekoh, nemam ni vezu u SBB. Samo sam bio eksplicitan u zahtevu i strpljiv dok nisu rekli da može.
Najviše me brinulo za javnu IP adresu ali su mi rekli da ako sam je imao na Ikomu, da ću je imati i posle potpisivanja sa SBB-om "pogotovo što se ne menja oprema" (zadržao sam isti Cisco 3208 modem koji sam imao na Ikomu).
 
Ово фрај се углавном односило на 3121 мада то и пролази када се добије као основни уређај уз модем јер само тако и може премотавање уназад. А за јавну адресу (осим ако није у питању фиксна) не смем да се кладим да ће да буде трајна, умеју они да то обрну. Мада вероватно постоји и могућност да се нека изузме из приче.
 
Ne pričam o fiksnoj javnoj, pričam o dinamičkoj javnoj IP adresi, u cilju da se izbegne CG-NAT.
 
Kolege, sta je maksimum od dotnih usluga sto mogu izvuci a da bude fraj uz uslugu samostalni eon(1400 din) ?
Kontao sam da trazim hbo premium i hd paket, ima li sanse da ovo izvucem, nemam poslocnicu u mom gradu taku da cu morati putem mejla i tel...
 
Kolege, sta je maksimum od dotnih usluga sto mogu izvuci a da bude fraj uz uslugu samostalni eon(1400 din) ?
Kontao sam da trazim hbo premium i hd paket, ima li sanse da ovo izvucem, nemam poslocnicu u mom gradu taku da cu morati putem mejla i tel...

Ništa nema pogodnosti uz nešto što nije uz ugovor na 24 meseca
 
Jel uopšte postoji mogućnost da se na "samostalnom" EON aktiviraju dodatni paketi kanala??
 
Koji se uredjaj dobija trenutno kada je u pitanju D3 kuca a da ima opciju vranje unazad? Da li mogu da zahtevam odredjeni uredjaj ili ima nesto sto se po difoltu dobija. I koji je to uredjaj trenutno najbolji za D3 kuca?
 
Potreban mi je savet. Da li postoji mogućnost da se teletext pusti preko celog ekrana preko D3 , kao što je moglo preko analogne televizije? Razmišljam da odem u poslovnicu i tražim D3 cam. Pre nego što dođu bih rastavio d3 mini uređaj i sklonio bih ga u regal. Zanima me da li će biti problema ako tamo neko preko ekrana vidi da jedan uređaj ne šalje signal? Ja nemam moj SBB nalog da li se tamo može videti da li uređaj šalje signal kada je na stand by ( crvena lampica) i kada je isključen iz struje.?Imam televizor VOX 24s900 i muti titlove.

Zagubio sam daljinski negde mrzi me da ga tražim , da li će mi u poslovnici dati i da li se potpisuje nešto kao npr. kod priključenja uređaja i da li jednog dana ako budem vraćao opremu , moram da vratim taj dodatni daljinac ili ga mogu zadržati za sebe u suštini?
 
a i sta je problem generalno ugovor? ne smeju da naplacuju penale tako da ugovor i bez istog, svejedno je :)
Да, не наплаћује СББ пенале одавно, више им се исплати да наплате све што се добило од погодности потписивањем уговорне обавезе. Ко је користио такву дуже од неколико месеци, пожелеће оне пенале који су некада били. ;) А о детаљима више кад једном и тај закон буде донет.
 
Potreban mi je savet. Da li postoji mogućnost da se teletext pusti preko celog ekrana preko D3 , kao što je moglo preko analogne televizije? Razmišljam da odem u poslovnicu i tražim D3 cam. Pre nego što dođu bih rastavio d3 mini uređaj i sklonio bih ga u regal. Zanima me da li će biti problema ako tamo neko preko ekrana vidi da jedan uređaj ne šalje signal? Ja nemam moj SBB nalog da li se tamo može videti da li uređaj šalje signal kada je na stand by ( crvena lampica) i kada je isključen iz struje.?Imam televizor VOX 24s900 i muti titlove.

Zagubio sam daljinski negde mrzi me da ga tražim , da li će mi u poslovnici dati i da li se potpisuje nešto kao npr. kod priključenja uređaja i da li jednog dana ako budem vraćao opremu , moram da vratim taj dodatni daljinac ili ga mogu zadržati za sebe u suštini?
Kako misliš da koristiš d3 mini ako ti ne puste signal preko njega? I šta će ti mini ako dobiješ karticu? Nema potrebe da skrivaš bilo šta... Odradi kako treba i ćao.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Kako misliš da koristiš d3 mini ako ti ne puste signal preko njega? I šta će ti mini ako dobiješ karticu? Nema potrebe da skrivaš bilo šta... Odradi kako treba i ćao.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
Karticu sam mislio da uzmem zbog teletexta , kada ne može da se pusti preko celog ekrana preko minija.Nekada davno sam već imao karticu ali nešto muti titlove( nisu ovako centrirani , nego u levi ugao su smaknuti i ostavljaju crnu pozadinu).Zato moram da koristim i mini. Kako misliš da mi ne puste signal od mini kad je već pušten trebalo bi da aktiviraju karticu samo.? Da li bi to moglo istovremeno da funkcioniše kada bi se povezalo, imam skenirane digitalne kanale na tv-u i otključan im je INFO kanal koji može da se gleda preko DVB-C tjunera.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ljudi ajde iskreno koliko je kriticna situacija sa IP adresama, da li da potpisujem ugovor ili da jurim Orion optiku.. Samo odlazem ovu smaracicu iz sbb-a ne znam sta da im kazem.. pomenuo sam to za ip adrese ona naravno samo iskulirala i kao "a da li znate da ova ponuda vazi samo do kraja meseca?"..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Odes u neku vecu poslovnicu i odmah sve dogovoris sa sefom poslovnice. Makar sam ja tako uradio... Sef ima ingerenciju da odobri ili ne... ova buranija iz call centra nema blage veze ni sa čim.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Valjda nisu 'javne' ili sta god, sto prouzrokuje captchu non stop, a to mi stvarno ne treba u životu..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Valjda nisu 'javne' ili sta god, sto prouzrokuje captchu non stop, a to mi stvarno ne treba u životu..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
Aha sad su mi neke stvari jasnije. Nagledao sam se automobila, ulaza u radnje i saobracajnih znakova samo tako.

Jel ima neko resenje za nas koji smo vec na SBBu? Kad vec pitam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno