Šta je novo?

Vodafone Smart Tab 10.1

Meni su na Google+ u komentaru rekli da ce odmah obavestiti kad stigne isporuka...
 
Ovaj moderator na XDA nezna da broji :) 5 glasova do sada a on upisao 2. Sve jedno navalite ljudi
 
Inace, receno mi je u call centru da ocekuju nove promocije "za 1 dinar" na 15Gb paketu sa notebookovima i tabletima... kao vrlo brzo. I sad mi rekose da se od ponedeljka ocekuje isporuka tab-a.
 
Niko mi neodgovori nista za USB kakav je to posebni neki i jel se dobija u paketu? Inace juce kad sam ga cackao u VIPu hteo da vidim na sta mu lici kamera i kako slika, kad ono upalim kameru, ekran crn i odjednom Force Close... Pitam sta je ovo, kao oni, kao pa da nece nekad da radi kamera? Odradio restart i ono uslikalo, a onda da prebacim na video, a ono opet FC :) ko zna sta su mu radili... Youtube nije hteo da pusta, ne znam zasto... morao sam da napravim gmail, ali i dalje nije hteo, internet je normalno radio... Inace usao u galeriju i hteo da pustim video i nije hteo da ga reprodukuje, kao video sadrzaj nije podrzan... Jel moguce da mu trebaju plejeri, da ne moze nativno da pusta? Ovako mi se cini kao dobra kupovina za dinar... Dobijes dobar tablet + internet 15 giga sa kojim mozes komotno da preguras mesec dana, pa cak i da skidas...


Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
ZTE Optik. 7 inčni rođak izlazi preko okeana. Bice koristi i od toga;) http://www.androidcentral.com/honeycomb-powered-zte-optik-coming-sprint-99-price-tag


Niko mi neodgovori nista za USB kakav je to posebni neki i jel se dobija u paketu? Inace juce kad sam ga cackao u VIPu hteo da vidim na sta mu lici kamera i kako slika, kad ono upalim kameru, ekran crn i odjednom Force Close... Pitam sta je ovo, kao oni, kao pa da nece nekad da radi kamera? Odradio restart i ono uslikalo, a onda da prebacim na video, a ono opet FC :) ko zna sta su mu radili... Youtube nije hteo da pusta, ne znam zasto... morao sam da napravim gmail, ali i dalje nije hteo, internet je normalno radio... Inace usao u galeriju i hteo da pustim video i nije hteo da ga reprodukuje, kao video sadrzaj nije podrzan... Jel moguce da mu trebaju plejeri, da ne moze nativno da pusta? Ovako mi se cini kao dobra kupovina za dinar... Dobijes dobar tablet + internet 15 giga sa kojim mozes komotno da preguras mesec dana, pa cak i da skidas...


Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination

Konektor je kao na ipadu ili galaxy tabu. Ništa novo samo ne standardno i dobija se u paketu. Ne dobija se HDMI kabli koji treba da omoguci da preko istog tog porta priključiš tablet na tv. Ovo što si naveo jesu problemi koji postoje. Restartom se sve resava do trenutka kada opet zatupavi. Softver update bi to resio.
 
Poslednja izmena:
Hahaa, pa sta se svadjas sa njima sto ne ide kabla zahdmi u paketu? Pa jel uz tvoj tv isao hdmi kabla, skart, cinc,... kupim graficku kartu sa cetiri ulaza- znaci treba da dobijem i cetirihdmikabla? E, jesi car! :)
 
Meni se ovo isto desava na ArcS (i vidim da se nekim desavalo tek tako a nekima nakon prelaska na 2.3.4 OS). Moze biti da je poprilican bug u samom Androidu.

Samo sto vrlo brzo to prelazi u nikada-ne-radi!
Da li tablet moze da se uzme uz neki Smart paket u slicnom cenovnom rangu umesto net paketa?
 
Hahaa, pa sta se svadjas sa njima sto ne ide kabla zahdmi u paketu? Pa jel uz tvoj tv isao hdmi kabla, skart, cinc,... kupim graficku kartu sa cetiri ulaza- znaci treba da dobijem i cetirihdmikabla? E, jesi car! :)

Nisi razumeo poentu, pitao je za buduce nabavljanje kablova a ne sto ih nema u paketu.
 
Auuuu, koja razlika sa ADW-om, nov tablet. Nikako da ga instaliram, bio sam zauzet SGN-om, ali kad sam stavio ADW... brate mili. Da li je placebo efekat, ali mi se čini da nisu samo animacije brže, već da je ceo tablet i u ostalim interakcijama barem duplo brži.

Dakle, sada znamo u čemu je problem - stock launcher mu je nenormalno neoptimizovan i izgleda koči sve ostalo, ali ADW spasava stvar. Animacije i izgleda ukupna živahnost tableta je znatno poboljšana, ali blagi ghosting ostaje. Inače, izvrteo sam sve testove i oduševljen sam rezultatima, neki od njih su bolji čak i od TF101 Transformera, dok su neki lošiji. Hardverski je ovaj tablet zverina za te pare.

Potvrđujem crn ekran i force close u kameri, desilo mi se čak 3,4 puta, a jedini lek je restartovanje tableta. Softver su zaista zabrljali i to dosta. Koliko vam gura baterija? Ja kad sam gledao, ekran je bio uključen 5 i po sati, sa normalnim korišćenjem, a ostalo mi je još 12% baterije, na 50% osvetljenosti.
 
Poslednja izmena:
Auuuu, koja razlika sa ADW-om, nov tablet. Nikako da ga instaliram, bio sam zauzet SGN-om, ali kad sam stavio ADW... brate mili. Da li je placebo efekat, ali mi se čini da nisu samo animacije brže, već da je ceo tablet i u ostalim interakcijama barem duplo brži.

Dakle, sada znamo u čemu je problem - stock launcher mu je nenormalno neoptimizovan i izgleda koči sve ostalo, ali ADW spasava stvar. Animacije i izgleda ukupna živahnost tableta je znatno poboljšana, ali blagi ghosting ostaje. Inače, izvrteo sam sve testove i oduševljen sam rezultatima, neki od njih su bolji čak i od TF101 Transformera, dok su neki lošiji. Hardverski je ovaj tablet zverina za te pare.

Potvrđujem crn ekran i force close u kameri, desilo mi se čak 3,4 puta, a jedini lek je restartovanje tableta. Softver su zaista zabrljali i to dosta. Koliko vam gura baterija? Ja kad sam gledao, ekran je bio uključen 5 i po sati, sa normalnim korišćenjem, a ostalo mi je još 12% baterije, na 50% osvetljenosti.

I ja sam stavio ADW launcher i zaista je razlika evidentna. Sa kamerom nisam imao problema, ali nekoliko zakucavanja sa drugim aplikacijama gde samo restart pomaze jesam. Sto se tice baterije, vec sam je tri puta praznio do kraja i punio nocu i tako napunjena do 100% drzi od 6-7 sati sa bas intenzivnim koriscenjem(WiFi ili 3G uvek on, igre, filmovi..)
 
I ja potvrđujem za ADW, mnooogo je brži tablet. :) Gizmo, sad malo menjaš review tableta? :)
 
Aha, radim od skoro i Mobile sekciju pored Multimedije, tačnije samo tablete i telefone, pošto Dandy sada radi sa Telenor mobilnim timom, tako da sam na oba fronta sad :)
 
Ima tablet u Delta City, pre 2-3h ga isprobavao... i ne može da se uzme uz drugi paket, samo uz internet pakete
 
Ma da bre, ADW FTW :D Neeeego, danas su mi jos dva drugara uzela tablete, odmah su stavljeni ADW uz primetno odusevljenje na facama. Razlika je enormna. Software je i dalje glavni problem i stvarno bi voleo da vidim ICS na ovome. Od prvog dana kada sam probao tablet govorim da je harware vise nego odlican za ove pare i cak mi je bilo malo cudno kako Gizmu toliko lose radi. Cak sam pomislio da je on covek jednostavno nenormalno prezahtevan... Ja nisam imao nameru da uzimam tablet ali kad sam vide za koje pare se nudi ovakvo parce harvera nisam odoleo, zato su i drugari uzeli.

I jos jedna stvar: Jedan je sinoc pitao u VIP-u kad je bio samnom u gradu, danas su opet pitali njih dvojica zajedno i dobili su iste informacije kao i ja. Uz najjaci paket se placa 22.000din za raskid ugovora i zadrzava se tablet. Cisto da se ne mlatite dalje sa tumacenjem zakona i ugovora. Uzimajte tablet dok ima

Sad malo da se vratimo na tablet:
Sto se tice baterije. Danas su mi neki klinci drndali tablet ceo dan. Bas mi je bilo zanimljivo da vidim koliko ce da izdrzi baterija sa njihovim izivljavanjem. Minimum 3h aktivnog igranja i jos 1h drndanja po WIFI i baterija je na 36% sa 50% osvetljenja. Po meni je to odlicno.
I taaaaako, ubila mi decurlija pad... Jednostavno bio mrtav, nije hteo ni da se upali ni nista. Pokusavao sam da ga upalim 15minuta, stavljao ga na punjac i na komp da ga kacim na USB i nema znaka zivota. Vec sam ga stavio sa strane da ga reklamiram sutra kad posle pola sata unosi mi komsinica tab i kaze: E evo ti ovo, nesto svetli. Ona slucajno stisla power dugme kad ga uzela u ruke da pogleda i upalio se hahaha Da ne poverujes. Nem pojma sta mu je bilo, sljaka sve normalno. Komsinica dobra, iz mrtvih ga dize :d
 
Poslednja izmena:
Mora da je baš dobra ta komšinica, kada diže tako stvari iz mrtvih, if you know what i mean :d
 
Nista onda, kome nesto crkne komsinica ima "jig" kabel :D

Jel ima neko iz NS-a da hoce da ga kupi? Posto mislim da jedino ga ja necu uzeti u NS-u, jer su banda pokvarena... Daju sve preko veze i naravno da nema...
Izgleda da cu morati za BG ili neki drugi grad da palim :)


Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Jel nekome od vas secka skrol u tapatalk? Meni da pomalo i nervira me, pogotovu sto znam da na full forumu klizi.
 
Jel nekome od vas secka skrol u tapatalk? Meni da pomalo i nervira me, pogotovu sto znam da na full forumu klizi.

Meni savrseno radi.

Prezadovoljan sam .ne dozvoli da ti se isprazni skroz tablet. Cim upozori ja na kabel. Uzeo sam i torbicu za cedo :)
 
Uzeo moj drugar onu koznu, lepo izgleda skroz. Ja jos razmisljam sta bi mi odgovaralo i sto duze razmisljam manje znam kakve su mi potrebe za torbicom :d
 
Da ne otvaram novu temu u zato odgovarajućem podforumu, da li zna neko gde i da li uopšte ima nešto slično kao "Smartcover" za iPad, znači da ima korice kao za knjigu? Ili bar neka silikonska obloga?
@CamBiel, može slika torbice koju si kupio?
 
Ne moze, reci cete da je gej :)

Mogu da vam kazem da je ubedljivo najveci izbor u tehnomaniji, na spratu, kod studenjaka.

Ne kazem da je preveliki, ali je najbolji.

Firma od koje sam uzeo torbicu se zove alpbuch. Bas komforna, ima mesta za mob, sitnice, dve pregrade, brda dzepova...metalne alkice...

Takodje preporucujem, ako negde nadjete, acme firmu.
 
Poslednja izmena:
Mozda za neka trzista prave i sa manje RAM-a. Laptopovi se recimo za tajvansko trziste pravljeni sa manje RAM-a nego sto je bio minimum za Vistu u to vreme :)
 
Ja sam nacuo da ce ih biti od sl. nedelje sigurno... tako da... budite brzi...
 
Je l' ima negde tema za Honeycomb optimizovane aplikacije, ili za aplikacije koje su HD? Malo je nepregledno da se to radi u istoj sekciji sa ostalim Android aplikacijama, bar dok ne zaživi ICS. :)
 
Nazad
Vrh Dno