Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Kako sad preporuka za taj samsung 870 Evo kada on vazi za neku faličnu seriju sa puno problema itd?
Ја да купујем поново купио би или њега или Crucial. Ионако SSD не служи за чување неких битних података. У сваком случају нема много избора.
Koliko ja znam ono što je provereno pouzdano i za preporuku su Crucial MX500
Модел је имао доста фаличних серија
i Kingston KC600 (modeli od 2 gb,mada i za manje kapacitete su najbolji ovi modeli)
Слабо апдејтују firmware, а цена је лепа. На самом сајту не пише чак ни да ли има dram или не. Велико разочарање. Не греје се пуно, једино не знам какав је брзински у поређењу са другим дисковима. Моја искуства је да је писање ту и тамо али чита као муња.
Btw,kakav je to storage od samo 2tb?......pe meni to treba da bude bar 6,8,10 tb....tako da nema ništa bez starog dobrog HDD tih kapaciteta :)
Боље два три мања диска од 1-2 TB него један од 10 TB. Ако то цркне, како се спашавају подаци ? Врло тешко.
 
Pitanje je da li bi dva diska od 1-2 terabajta bila dovoljna kao storage?.....zavisi kako kome,meni je to smešno malo.....skoro sam kupio Seagate Baracudu HDD od 8 tera i on je za sada ok.....uz već jedan postojeći HDD Baracuda od 4 tb

Što se tiče SSD-a za sistem,igre i programe,ja već godinama imam samsung 860 EVO 1tb i Kingston skc600 512gb i rade besprekorno bez ijednog jedinog problema....osim što postaju tesni,pa mi treba neki model od bar 2 tb......i prelomio sam da će to biti Crucial MX 500....baš sam pokušavao da se ubedim da kupim nvme,ali koliko se ubedjivao nisam našao ni jedan jedini smisleni razlog šta bi mi to nvme više doneo u odnosu na sata :)
 
Poslednja izmena:
Kod kopiranja velikih datoteka od par desetina ili par stotina gigabajta i te kako znači NVMe.
 
Kakve veze ima sto je kineska kucna radinost, to je najobicnije parce termoprovodnog materijala koje dolazi u kontakt sa parcetom metala i tako rasipa toplotu, moze i Yugo i Xanqsusang da pise na njemu, isti djavo radi.

A2000 pod heavy opterecenjem bez heatsinka ide isto oko 70C, znaci tu su negde.


Pogledajte prilog 418728

Pod svakodnevnim opterecenjem sa heatsinkom ti je ovoliko, 39C ti je maks danas, u proseku 35C.

Pogledajte prilog 418733

Inace nece KC3000 uvek da ti radi na 73C, to je pod bas bas heavy opterecenjem u kontinuitetu, u praksi ce da ti radi na nizim temperaturama gotovo uvek i sa i bez heatsinka.

Ne znam kad ce tacno da mi stigne KC3000 ali okacicu ovde kako radi sa heatsinkom posto planiram da pomerim A2000 dalje a da u kompu ostavim KC3000 i KC2500 koji mi je sekundarni.
Razlika sa kineskim plekom na KC2500 i 2 ne bas najbolje postavljena termalna pada, pun read test svih gotovo 500GB sa i bez heatsinka, u proseku razlika bar 11 stepeni pod takvim opterecenjem.

Sa kineskim heatsinkom

1703013640538.jpeg

Bez njega, nemam ovakav log ali imam daily maximum od danas za isti test bez heatsinka, current temperature se vidi u momentu dok jos traje test, pri kraju otprilike.

1703013730885.png

U svakodnevnom normalnom opterecenju nema da vidi ni ovih 47 stepeni a kamo li prethodnih 58 stepeni.

Tako da pravda za kineske plekove!
 
Možeš da uzmeš jedan od onih M.2 PCIe adaptera, imaš na ploči drugi veliki PCIe slot koji radi kao x4, i iskoristiš i drugi SSD...
Neka preporuka za adapter?

Takođe, jedno off pitanje, imam M.2 256gb kao sistemski disk i već odavno postaje pretesan.
Postoji li neka mogućnost, tj postoji sigurno ali da li je bezbedno, da se sistem "iskopira" na novi M.2 NVME od bar 1tb? Verujem da je čista instalacija bolja ali imam baš dosta programa, to ispodešavati ponovo...:(
 
Kad kupite novi NVMe, trebalo bi da, uz njega, dobijete i program koji će iskopirati vaš stari sistem na novi SSD, potpuno bezbedno.
 
Neka preporuka za adapter?

Takođe, jedno off pitanje, imam M.2 256gb kao sistemski disk i već odavno postaje pretesan.
Postoji li neka mogućnost, tj postoji sigurno ali da li je bezbedno, da se sistem "iskopira" na novi M.2 NVME od bar 1tb? Verujem da je čista instalacija bolja ali imam baš dosta programa, to ispodešavati ponovo...:(
Tih adaptera ima gomila, ne bih mogao da ti preporučim neki konkretan model...
Gledaj samo da je za NVMe SSD-ove jer ima i SATA verzija. Nešto nalik ovome, na primer:
www.amazon.com/M-2-Adapter-Aluminum-Heatsink-Solution/dp/B07JJTVGZM

Možeš lako da kloniraš sistem na drugi drajv, ima hrpice programa koje omogućavaju to. Macrium Reflect Free, MiniTool Partition Wizard, Aomei Backupper...
Imaš u njima opciju za kloniranje sistema na drugi drajv, samo se možda zovu drugačije od programa do programa. Mada, nisam siguran koji tačno programi omogućavaju kloniranje OS-a u besplatnoj verziji...mislim da MiniTool Partition Wizard može. Tu je i Clonezilla koja može da ide na USB flešku i bootuje se sa nje da odradi posao...ružan UI ali radi posao.
 
Poslednja izmena:
Macrium Reflect he naj bolji ali prestaje da ima free verziju od prvog januara a sadšnje free verzija prestaje da dobija update. To te ne sprečava da he sada instaliraš, neće prestati da radi. Naj bolja stvar kod MR je da prilikom kloniranja može sam da se rasporedi po većem disku. tj da poveća particije. Za jednokratnu upotrebu ima probna verzija.
 
Sad sam probao MiniTool Partition Wizard free i ima opciju za kloniranje sistema koja radi...
Nervira me što dosta tih programa zaključava OS migraciju iza plaćenih verzija.
 
Kad kupite novi NVMe, trebalo bi da, uz njega, dobijete i program koji će iskopirati vaš stari sistem na novi SSD, potpuno bezbedno.

Ide Acronis uz Kingston i samo neke modele. KC i te jače.
 
@Čika_Kure
Pogledaj opet ako imas pokovanje.
Mislim da je za Fury bio ispod onog plasticnog dela na kartonu kod, kada se karton "peeluje" tj odvoji na dva dela pa sa unutrasnje strane.
Ja sam uzeo "obican" Fury bez heatsinka, tako da je bilo ono "socijalno" pakovanje, ne box, isto je verovatno i za KC3000.

Uz (svaki) Crucial je recimo stizao kod na zasebnom papiricu u pakovanju.
Mislim da uz Samsung 970 evo mislim da nisam dobijao.
 
Naj bolja stvar kod MR je da prilikom kloniranja može sam da se rasporedi po većem disku. tj da poveća particije.
Ostali programi nemaju ovu opciju? Ja sam pretpostavljao da svi imaju mogućnost kloniranja sa manjeg na veći diks, jer je to i jedan od najčešćih razloga što bi neko klonirao disk?
 
Ide Acronis uz Kingston i samo neke modele. KC i te jače.
Ide Acronis i uz WD SSDove. Samo je fora što moraš skinuti Acronis sa WD sajta jer je on valjda modifikovan da radi samo ako prepozna WD SSD.
 
Ostali programi nemaju ovu opciju? Ja sam pretpostavljao da svi imaju mogućnost kloniranja sa manjeg na veći diks, jer je to i jedan od najčešćih razloga što bi neko klonirao disk?
Svimaju opciju da kloniraju na veći ali koliko znam, samo MR može da automatski proširi C: particiju na prazan prostor koji bi inače ostao prazan.
 
"Mislim da uz Samsung 970 evo mislim da nisam dobijao"

Za Samsung ide Data Migration Software i skida se sa njihovog sajta. Prepoznaje Samsung SSD i neće da radi sa drugim SSD-ma.
 
Za sve one koji ne zele da placaju, da jure free verzije koje su zakljucane za proizvodjace ssd-a itd... Tu je Hasleo

Completely Free Windows Backup and Cloning Software for Windows PCs and Servers! Backup & Restore, clone Windows OS, disks, partitions and files(folders). Supported backup modes: full, incremental and differential. Supports compression, encryption, splitting and merging of backup image files.

Perfektno radi kao free verzija migracije, kloniranja, repartionisanje i jos mnogo toga
Topla preporuka
 
The Biggest Christmas Carnival Giveaway (To celebrate Christmas, AOMEI and other authoritative software companies send sincere blessings to users and provide best-selling and useful products as holiday gifts to solve different tech problems for free.)
Ima da se probere za svakog po nesto. Samo sam bacio pogled ali koliko vidim sve su sa total popustom (activate before December 31, 2023, It is a 1-year code which entitles you to use it for free for one year)
A ima i app koje "rade" clone win i ostalo.

 
Dobar fazon...ko zna koliko ljudi će za godinu dana da zaborave na instalaciju a licenca se obnavlja automatski, heh...
Anyway, pokupio sam Aomei Backupper, resto mi nije potrebno.
 
Hasleo - isto kao i drugi, free je samo ponešto, nema podrške za Windows 7, i td.
 
Stigao mi danas KC3000 1024gb sa Alija, platio sam ga oko 40€.
Imate li neki savet kako da ga istestiram, da vidim da mi nisu neki fušeraj uvalili?
 
Ako imas gde da stavis NVMe, uzmi NVMe, prosta logika.

2.5" idu tamo gde ne moze NVMe ili ako su bas osetno jeftiniji za isti kapacitet.
 
Nazad
Vrh Dno