Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Pogledaj reklamacioni list i bar kod na kutiji. Ako nisam corav, cifre se slazu :)
 
Pa mozda je neko sa pola mozga to upisao kao serijski, ali bar code je isti na milion diskova 🤣
 
Patriot Burst je nekad bio dobar izbor - u zadnjih godinu dana je procenat reklamacija prevelik, masovno rikavaju kontroleri.
 
Zs izbjeći je Burst definitivno, u zadnje mjesec dana su mi 3 došla na reklamaciju, uz A400 jedan od gorih SSD-ova.
 
Užas. A taj disk bio preporučivan na sva zvona kao best buy. Ne znam šta onda nije za izbegavanje.. garant tako ladno može da bude uskoro sa ovima koji se sada hvale transcend 220s itd...
Iako je samo za sistem, nije beznačajan problem kad ti prsne disk sa dual boot i dve instalacije windowsa, gomilom programa i podešavanja kada ne očekuješ i ništa nije bekapovano.
Hard diskovi su uglavnom trajali večno, a i retko crkavali totalno i iznenada.
Za ovih nekoliko godina na puno majning rigova nagledao sam se plejade najjeftinijih ssd od 60-120-128 gb i video samo jedan crknuti teamgroup, jedan gigabyte veoma brzo nakon kupovine i sada po jedan a400 i burst. Ali ti poslednji burst su relativno mladi da bi se još pokazalo.
Silicon power nijedan crknut.
 
Kingston A400 vise nema problem sa crkavanjem, tj u granicama normale je 1-2%. Sada je to samo ostala prica koja je vazila na samom pocetku, kada su zaista imali veliki broj reklamacija kao sada Burst. Razlog zbog kojeg se mozda cesce pojavi na reklamaciji je sto je to najprodavaniji model kod nas, pa se shodno tome i pojavi poneka reklamacija. Opet kazem, u zadnjih godinu dana na uzorku od preko 1000kom raznih low budget modela Transcend 220s se pokazao kao najbolji, + najveca kompatibilnost sa starim racunarima.
Ko ima mogucnost, svakako je preporuka da se ide na Samsung 870, Crucial Mx500 ili Kingston Kc600 - sto se tice Sata modela. Ko ima racunar/plocu novije generacije, onda tu Sata nema sta traziti, nego se ide na NVMe M.2.
 
Burst sam uzeo 5 komada ni jedan nije bio ispravan
Dobro, to je bas maler, situacija jedan od milion, ali i neki pokazatelj da nesto u Patriot odjeljenju za kontrolu kvaliteta nesto ne stima.
 
Stigao danas pominjani Gigabajt, greje se manje od mog Transcend SSD220S.
Medjutim imam problem pod IDE radi sve ok, cim ga prebacim na AHCI, prilikom ucitavanja sistema i W7 logoa samo mi blicne plavi ekran i nema sanse da udje u sistem dok ne vratim na IDE.

Ploca je MSI H61M-P21 (B3), a meni jedino sto pada na pamet da ne mora da se instalira onaj Intel Rapid Storage Technology ili nesto drugo jer ne vidim razlog da ne radi na AHCI.. ?
 

Prilozi

  • 1643985144146.jpg
    1643985144146.jpg
    282.5 KB · Pregleda: 12
  • 1643985144159.jpg
    1643985144159.jpg
    165.1 KB · Pregleda: 13
Dobro, to je bas maler, situacija jedan od milion, ali i neki pokazatelj da nesto u Patriot odjeljenju za kontrolu kvaliteta nesto ne stima.
Nije maler svi do jednog koje smo uzimali i to reklamiramo I zamenski isto zrza isti problem… cela serija je bila felericna izgleda… na kraju je zamenjen za crucial koji radi top 🤣
 
@Animal

In Windows 7
  • Open the Registry editor.
  • Navigate to the following key HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\msahci. Tip: How to jump to the desired registry key with one click.
  • Change the Start DWORD value from 3 to 0 as shown in the picture below.
  • Reboot your PC and set the SATA mode to AHCI.
 
Za te pare odličan. Ugradio sam jedan pre 3-4 godine. Zdravlje mu je na 84% Nije šampion brzine, ali nije ni smeće kao Kingston "A"
Pisao sam vec da Kingston A400 odavno nije smece, tj nista bolji, ni gori od ostalih ssd-ova najnize klase, poput ovog Geil-a. Nema potrebe da se sire dezinformacije.
 
Тачно, мој Кингстон А400 без грешке ради непрекидно дан-ноћ већ 3 ипо године.
 
Nisam primetio da je bilo spominjano, ali u zadnjih par meseci, best-buy SSD je NVMe M.2 Kioxia Exceria (u NVMe izdanju ima DDR, SATA nema DDR). Konsistetno najeftiniji u Nemackoj i kod Madjara. S tim sto je 500GB model odlicno cenovno plasiran kod Madjara (par evra vise nego u Nemackoj)


Čitao sam malo o Kioxia Exceria. Konkretno o NVME od 500 GB. Brzine su joj dobre, a cena još bolja. 500 GB za 50€ (kod Mađara) je zaista best-buy.


Kod nas je uvozi samo Digital Emporium. Kioxia Exceria je Toshiba. Neka me ispravi neko.1644094672224.png
 
Karakteristike štampača!? Priključna površina? Ako nema dobrog prevoda ostavite engleski original.
 
Proveriti da li ima DRAM za svaki slučaj.

Za kućne neobavezne prilike, valjda može da prođe.
 
Za sada, svako ko je imao čime da se... "iskešira" - to je i naglasio. Kada u opisu ili u specifikaciji nema podatka o postojanju keš memorije (dram) velika je verovatnoća da nje nema ni u ssd-u.

Inače, slažem se da se Kingston A400 popravio, ali ne dovoljno da bi bio preporučen kao "dobra kupovina".
 
Proveriti da li ima DRAM za svaki slučaj.

Za kućne neobavezne prilike, valjda može da prođe.
Ima 1Gb DRAM-a(2666MHz), a jeftina je i zbog samo 20Gb SLC keša(na 1Tb verziji, ostali proizvođači obično stavljaju preko 150Gb), mada je to sasvim dovoljno za ciljnu grupu korisnika. Ko je bude uzimao, preporuka za korišćenje hladnjaka.
 
KINGSTON SA400S37120G 120.0 GB
Tipičan primer odnosa "Para i muzike". Kupio sam 5 komada pre nekoliko godina kada su koštali manje od 3000, Jedan je kod mene u desktopu (W11 Insider dev) i jedan u starom HP laptopu (W10 na njemu). Ostala 3 instalirana na drugim kompjuteima i niko nema primedbe. Nikakvi šampioni brzina ali daleko brži nego hard diskovi.
 
Kupite neki sa metalnim kućištem, ovi sa plastičnim kao da su za jednokratnu upotrebu.
 
Pozdrav svima!
Zamenio sam plocu, procesor i ram (i5 10400f, Asrock b560m pro4 i 16 gb 3200 mhz cl16 kingston fury) po savetima forumasa ovde pa se javljam i povodm NVME SSD diska.

Uzeo bih neki NVME ssd za drugi slot na plocu (ultra, hyper radi samo sa 11tom generacijom intela) za sistemski drajv, velicina 250 ili 500gb.
Do sada sam gledao Kingstone A2000 i KC 2500, iz poslednjih preporuka ovde i Kioxia mi ne izgleda lose u odnosu cene i velicine (500gb za oko 55e).
WD 500GB Blue SN550 WDS500G2B0C takodje za oko 60ak e na oglasima.

Imate li jos neku preporuku? Da li bi mi manji neki a malo skuplji Samsung ili Patriot bio overkill za potrebe sistema?
Gledam da Kingston A2000 ima odredjeni procenat rivjua na Amazonu gde se ljudi zale na otkaze u nekom relativno kratkom roku...
 
Meni KC 2500, na adapteru radi na deklarisanim brzinama. Bonus je i Acronis True Image licenca.
 
Upravo sam pazario Patriot P200 1TB SATA3 SSD očekujem da mi stigne. Nadam se da je dobar izbor jer bi mi isključivo služio za gaming, pored njega imam i Samsung 970 evo plus 500gb nvme m.2 na kojem mi je OS
 
Имам проблем са екстерним хард диском (хард диск 2,5" у кућишту 3.0). Кад га директно повежем на ТВ ради нормално, али кад га повежем преко продуженог усб кабла онда пишти.
Продужени кабл сам хтео да користим ради лакшег прикључивања, да не би завлачи руку иза тв који је окачен на носач.

Што кабл прави проблем?
 
Nazad
Vrh Dno