Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

...
Imas Pyro SE za 130-135e sa 120GB da pazaris, imas Hyper X 120GB za 167-175e, imas i Samsung 830 koji je 128GB za 150e i evo ima i Crucial m4 od 128GB za 175e...
...

Primetio sam druze al malo kasnije u postu 825... ;)

Nisam proveravao da li stvarno ima ili samo tako pise, ali ako zaista ima onda je to dobra stvar i trebalo bi da bude ponuda raznolika, zasto ne skoro kao u nemackama...

UUUUUUUuuuuuuuuuuuuuu ova cena od oko 128€ za m4 od 128GB je veoma dobra, svaka cast!
I m4 od 256GB je oko 214€, predivno...

Po ovim cenama m4 je bolji od bilo kog drugog ssd-a sto se mene tice.
 
Poslednja izmena:

Nemoj te fore, bezveze su... covek zna zasto je napisao ono sto je napisao, i u pravu je, jer je izrekao cinjenicu.
OK, sad ima m4-orke, i to vazi za kad? Danas/juce? Sta cemo sa tim sto ga MESECIMA nema kod nas?

U stvari, da idemo hronoloski - od kako je predstavljen, trebali su da prodju isti oni MESECI dok se najzad nije pojavio kod nas... ne znam u kojoj kolicini ga je bilo, ali ocigledno maloj - s obzirom da se brzo rasprodao... sto i ne bi bio neki problem, da opet nisu trebali da prodju MESECI dok se nije pojavio u ponudi pre dan-dva. I onda kao "ima, ima... nije da nema" prica. krastavac, nije u redu... ispade k'o da ga je stalno bio u ponudi.
I jos je sad ovo OK cena u Emmi-ju, s obzirom da je neko navodio onu cifru iz "cerke-firme" WinWin, a koja je bila *sumanuta* - imajuci u vidu ogromne popuste koji su potrefili ovu seriju...
 
Nemoj te fore, bezveze su... covek zna zasto je napisao ono sto je napisao, i u pravu je, jer je izrekao cinjenicu.
OK, sad ima m4-orke, i to vazi za kad? Danas/juce? Sta cemo sa tim sto ga MESECIMA nema kod nas?

U stvari, da idemo hronoloski - od kako je predstavljen, trebali su da prodju isti oni MESECI dok se najzad nije pojavio kod nas... ne znam u kojoj kolicini ga je bilo, ali ocigledno maloj - s obzirom da se brzo rasprodao... sto i ne bi bio neki problem, da opet nisu trebali da prodju MESECI dok se nije pojavio u ponudi pre dan-dva. I onda kao "ima, ima... nije da nema" prica. krastavac, nije u redu... ispade k'o da ga je stalno bio u ponudi.
I jos je sad ovo OK cena u Emmi-ju, s obzirom da je neko navodio onu cifru iz "cerke-firme" WinWin, a koja je bila *sumanuta* - imajuci u vidu ogromne popuste koji su potrefili ovu seriju...

Auuu al si ti ogorchen sto na ovako malom (pateticnom) trzistu kao sto je nase nema svega sto bi ti zeleo i u dovoljnoj meri za svacije zahteve i cenama koje vaze u UK, GER itd.. osvesti se malo dobro je sto uopste i ima ovo brendova sto ima trenutno, kakva je prodaja zadnjih godinu dana imamo svi srece sto ima nesto pored kingstona.. ''sumanuta'' ocigledno nisi skontao da je to na cekove i slicne vidove placanja za kes je 10% jeftinije i onda je mizerna razlika do emmi cene. to Sto necega nije bilo mesecima od kad predstavljanja nije uvek do toga da mi ne zelimo nesto da uvezemo vec da nema ekonomske racunice u odredjenom momentu nesto uvoziti. a inace M4 je bilo vise puta do sada ali nisi ispratio (naravno ne uvek na lageru ali je bilo vise uvoza do sada).

@P307
sry ne videh taj kasniji post, imamo ga na stanju (znam ja ih sve narucujem). Nazalost nije bas realnoda ponuda bude sarolika kao u nemackoj to je 30-40 puta jace trziste od nas gledajuci broj stanovnika i kupovnu moc svakog od njih u odnosu na nas. ali probrati pismene modele od nekoliko boljih brendova je moguce bar u manjim kolicinama cesce nabavljati.za 256gb je trebalo i malo bolja da bude ali nisam uspeo nizu cenu da iscedim, valjda cu imati vise sece drugi put.
 
Poslednja izmena:
Poenta moje prica nije bila u ceni (to je vec neki drugi domen) ovoga puta, vec u *dostupnosti*, nista vise... trziste nam jeste malo, bedno i nikakvo, ne osporavam, ali se i pored toga nema sluha za neke stvari - sto je svima jasno. Na primeru m4-orke je to najociglednije.
Da ne navodim sad primere nekih drugih SSD-ova, koje nikada vala i necemo videti ovde...

Tog SSD-a, kao sto rekoh - i opet cu da ponovim - MESECIMA nije bilo kod nas...
(jedino ti ne razumem ovaj deo price oko lagera i uvoza, jer sta imam ja kao krajnji kupac od toga sto je postojao uvoz, ako ja ne mogu da *udjem u radnju i kupim* taj SSD... ili si to pak pricao samo za Emmi/WinWin i njihov lager?)
 
Poslednja izmena:
Generalno sam pricao za Emmi i WinWin (nekad ostavim artikal samo emmiju). Sto se tice drugih uvoza znam sve (veruj mi i ja sam hw freak) ali jednostavno od 9-17h mora da se podvlaci crta, jer dzabe sto imas 3-4 kupca zadnjih 15 dana koji bi kupili neki high-end ssd ili memoriju ako ja nemam nista drugo u tom periodu da uparim sa porudzbinom i uvezem od tog proizvodjaca/dobavljaca (slabo trziste) onda je uvoz par komada besmislen i troskovi nekad prevazidju vrednost takve robe. onda progutas i uzmes nesto slicno sto mozes od drugog brenda gde moze da se uzme kolicina jos neke druge robe koja se prodaje kako bi troskovi uvoza bili razumni a roba se prodavala u odredjenom vremenskom periodu. ne mozes ocekivati da u svakoj radnji ima svega ili bar vecine ponude sa sajta (4000-5000 artikala) jer bi svaki shop trebao da ima 200m2 i 200-300.000 evra u lageru sto je nerealno i za mnogo bolja trzista od naseg, zato i guramo web shopove jer mozes da narucis i stigne za par dana a nismo u problemu manipulisanja velikog lagera po 45 shopova (priznaces prilican bi to posao bio). sledece sedmice stizu na ove diskove koji su vec online i corsair force 3, gt (2-3 modela), kingston khx 3k.. Dokle god se prodaje roba uvoznici ce uvoziti kad opadne prodaja prvo se sece najskuplja roba pa onda redom na dole, jednostavno je tako. :(
 
OK je, razumem ja savrseno sta ti meni govoris... samo sto ja gledam situaciju iz ugla prosecnog potrosaca - onog sto recimo ima pare kod sebe, a ne moze da dodje do SSD-a (ploce, graficke, flesa) koji zeli ;)
A situacija je - ili da SSD-a (odnosno, drugog hardvera; ali da ne sirimo sad pricu) nema... ili je pak prilicno skuplji nego sto je preko (ne preko bare :)), tj. u zemljama okruzenja.

Znam da si hw freak, to zaista znam, jer smo se jednom prilikom, pre vise godina, i upoznali i pricali na ovu temu (samo sto se ja, naravno, nisam nick-om predstavljao, vec imenom iskljucivo, kao sto to uvek i cinim), te otprilike znam kako razmisljas... ali evo, konkretno na primeru SSD-ova cu ti reci gde (mislim da) gresis: kazes, stizu Force 3, Force GT, HyperX 3K... lepo je to, ali to su sve SF (-2281) drajvovi. Trziste je, mogao bih slobodno da kazem, preplavljeno njima. Iako je lepo da postoji povelik izbor izmedju proizvodjaca i modela, ipak je moj utisak da je to previse, te da je trziste zasiceno istim. Mislim, tu su vec i Patriot, ADATA... sta vec ne.
Sto ne bi bio uvezen recimo Performance Pro (ako se vec ide na Corsair; a, opet, nije SandForce kontroler), mozda Plextor sa njihovim modelima... Vertex 4, kao jos jedan non-SF SD (da se ne jave sad neki dusebriznici i kazu kako sam naveo prethodne modele samo zato sto imaju Marvell kontroler :)), koji se brzinski pokazuje kao izuzetan SSD sa izbacivanjem v1.4 firmvera... i tako nesto, nadam se da me razumes. Cisto da se malo "promesaju karte", sto bi se reklo ;)
Pomenuti Crucial m4 - cisto sa stanovista sto je neverovatno pojeftinio u poslednjih par meseci, pa se verzija od 128GB preko moze naci pocev vec od stotinjak evra, a 256GB za 185 evra pa navise... strasna kupovina, ako ne i ubedljivi best buy - uvek bio fenomenalna kupovina po pitanju performansi i stabilnosti, a sada se i treca stavka - cena - prikljucila toj jednacini ;)

Nadam se da me razumes na sta ciljam... treba malo promesati karte, kao sto vec rekoh :smoke:
 
Care moras malo sire da pogledas na taj deo oko nabavke odredjenih proizvoda, da bi mogao da izneses stav da se ne radi kako treba. Mnogo je to sve slozenije i komplikovanije nego sto izgleda na prvi pogled.
 
koji je bolji disk, ovaj sto se sad pojavio kod nas po pristupacnoj ceni m4 ili samsung 830 ?
cene za 256 modele se razlikuju za maksimalno 1000din, tako da to nije presudno, vec sam kvalitet, pouzdanost i brzina ?
 
OK je, razumem ja savrseno sta ti meni govoris... samo sto ja gledam situaciju iz ugla prosecnog potrosaca - onog sto recimo ima pare kod sebe, a ne moze da dodje do SSD-a (ploce, graficke, flesa) koji zeli ;)
A situacija je - ili da SSD-a (odnosno, drugog hardvera; ali da ne sirimo sad pricu) nema... ili je pak prilicno skuplji nego sto je preko (ne preko bare :)), tj. u zemljama okruzenja.

Znam da si hw freak, to zaista znam, jer smo se jednom prilikom, pre vise godina, i upoznali i pricali na ovu temu (samo sto se ja, naravno, nisam nick-om predstavljao, vec imenom iskljucivo, kao sto to uvek i cinim), te otprilike znam kako razmisljas... ali evo, konkretno na primeru SSD-ova cu ti reci gde (mislim da) gresis: kazes, stizu Force 3, Force GT, HyperX 3K... lepo je to, ali to su sve SF (-2281) drajvovi. Trziste je, mogao bih slobodno da kazem, preplavljeno njima. Iako je lepo da postoji povelik izbor izmedju proizvodjaca i modela, ipak je moj utisak da je to previse, te da je trziste zasiceno istim. Mislim, tu su vec i Patriot, ADATA... sta vec ne.
Sto ne bi bio uvezen recimo Performance Pro (ako se vec ide na Corsair; a, opet, nije SandForce kontroler), mozda Plextor sa njihovim modelima... Vertex 4, kao jos jedan non-SF SD (da se ne jave sad neki dusebriznici i kazu kako sam naveo prethodne modele samo zato sto imaju Marvell kontroler :)), koji se brzinski pokazuje kao izuzetan SSD sa izbacivanjem v1.4 firmvera... i tako nesto, nadam se da me razumes. Cisto da se malo "promesaju karte", sto bi se reklo ;)
Pomenuti Crucial m4 - cisto sa stanovista sto je neverovatno pojeftinio u poslednjih par meseci, pa se verzija od 128GB preko moze naci pocev vec od stotinjak evra, a 256GB za 185 evra pa navise... strasna kupovina, ako ne i ubedljivi best buy - uvek bio fenomenalna kupovina po pitanju performansi i stabilnosti, a sada se i treca stavka - cena - prikljucila toj jednacini ;)

Nadam se da me razumes na sta ciljam... treba malo promesati karte, kao sto vec rekoh :smoke:



Razumem te potpuno kao kupca koji bi kupio nesto skupo ali teze nalazi, stim sto ima problemcic da su SF2 diskovi i dalje najtrazeniji pa se tako i uvozi i stoga i preplavljeno sf-om (>80% je sf), ne moras mi objasnjavati sta su ssd diskovi i njihove prednosti/mane jer sam upoznat sa materijom dovoljno da svoj posao odradjujem prilicno dobro. problem je recimo sa OCZ V4 je to da je ovo prva serija koja se upravo pojavljuje i to ne pipam ni lud dok ne vidim kako ce da prodje (iskustvo od ranije sa ocz-om je da su prve serije felericne jer redovno zure da budu prvi ma sta oni pricali). performance pro corsairov mi je skup u nabavci i ne mogu da ga nabavim na istom mestu gde i ostaloo (prica od pre par postova o neisplativosti) kad budem uspeo da spojim drugu robu i ako iskombinujem dovoljno za uvoz bice i njega (ako bude kupaca). ima tu dosta vise zanimljive robe ciji uvoz ogranicava ogranicena (nedostatak) traznja i slicne stvari. Problem je dokle god smo smesni kao trziste i ograniceni kojekakvim granicama imacemo slabiju ponudu nego u kulturnom svetu. drugi problem su drzava i njene takse carina 8,5% na ssd diskove, trosak spedicije itd, oscilacije kurseva u srbistanu itd... :(
 
Poslednja izmena:
Poenta moje prica nije bila u ceni (to je vec neki drugi domen) ovoga puta, vec u *dostupnosti*, nista vise... trziste nam jeste malo, bedno i nikakvo, ne osporavam, ali se i pored toga nema sluha za neke stvari - sto je svima jasno. Na primeru m4-orke je to najociglednije.
Da ne navodim sad primere nekih drugih SSD-ova, koje nikada vala i necemo videti ovde...

Tog SSD-a, kao sto rekoh - i opet cu da ponovim - MESECIMA nije bilo kod nas...
(jedino ti ne razumem ovaj deo price oko lagera i uvoza, jer sta imam ja kao krajnji kupac od toga sto je postojao uvoz, ako ja ne mogu da *udjem u radnju i kupim* taj SSD... ili si to pak pricao samo za Emmi/WinWin i njihov lager?)

da izjavim i ja nesto za dnevnik :d

sto se tice prvog uvoza M4, ako se dobro secam a secam se, uopste nije naisao na bog za kakav odziv iako je cena bila sasvim korektna. tada jos nije ni bio 830ice na trzistu, tako da ko je hteo da kupi nesto bolje od SF-2281 (i malo skuplje) jednostavno je morao da uzme M4. ipak, to se nije desavalo i ta neka omanja kolicina se povlacila mesec+ dana po lageru. sada ja tebe pitam, da ih ti uvozis, da li bi pare preusmerio u SF koji ide kako alva ili bi i dalje gurao M4 posto-poto?
fora je sto ti imas iskrivljenu sliku traznje baziranu na postovima ljudi sa foruma (ovog i ostalih domacih verovatno). citas ovaj forum i vidis kako ga ljudi stiskaju ispod stola na M4, primaju se, loze i pomislis - da se uveze sleper M4 planuo bi preko noci :D yeah, right.
ljudi sa ovog foruma vole nove IT tehnologije, prate i zanimaju se ali i slabo kupuju. zao mi je ali je to realnost. meni je vrlo zanimljivo kada citam thread o GTX670 i gledam koliko je ljudi kupilo MSI koji smo mi uvezli i koji je bio na trzistu po zaista pristupacnoj ceni u apsolutnom smislu a takodje i ubedljivo najjeftiniji na trzistu (tada i sada). prodalo se par desetina kartica a na forumu da li je kupio 1 covek ili 2. ali zato kada citas thread pomislis da je i 100kom malo za ovaj forum :d
 
Da druze, al' mi sto visimo po forumu, kad ga kupimo bas ga kupimo i toliko je dobro da nam moze trajati naredne 2-3 generacije pa iz tog razloga ne menjamo bas cesto opremu, a ovi sto ne vise po forumu vec se smatraju sveznajucim i odma se zalete bez da saznaju sta je "iza" cifara koje proizvodjac navede, kupe robu ( recimo neki sf22xx ssd cim je izasao na trziste) pa kad pocne da se plavi pred ocima... auuuu mila majko drz ne daj, vracaj, menjaj, kukaj, preti, grebi, ujedaj, vredjaj, samo da se rastosiljas "djubreta" ...

Inace kao trgovci potpuno ste u pravu sto "gurate" robu koja se trazi (prodaje), ali mislim (kao kupac) da je moguce imati na stanju neku manju kolicinu, redovno dopunjavanu, nekih zaista dobrih/odlicnih komponenti pa neka idu i u manjoj kolicini, cena ce im biti nesto malo veca (umereno veca bas zbog sporije prodaje i pada cena tokom vremena, ne mnogo veca ili bezobrazno mnogo veca sto se cesto desava) ali da ima robe ... recimo da ima redovno u prodaju m4 a ne da ima 15 dana pa nema 2-3 meseca ...
 
Care moras malo sire da pogledas na taj deo oko nabavke odredjenih proizvoda, da bi mogao da izneses stav da se ne radi kako treba. Mnogo je to sve slozenije i komplikovanije nego sto izgleda na prvi pogled.

Verujem da jeste... ali, kao sto rekoh - pricao sam iz perspektive prosecnog kupca.
I iz perspektive nekog ko misli da je bolje imati sarenoliku ponudu SSD-ova, tj. kontrolera u istima, nego more (istih) SF-2281, kojima se prakticno razlikuje samo nalepnica. Namerno generalizujem i parafraziram ovo, valjda je to jasno.


2 nanobot26:
Jasno mi je sve sto se tice poente price, cak i ovako maximalno pojednostavljeno mi je zaista sve jasno ;)

Nego, sto se tice Peformance Pro drajva - da, on jeste stvarno skup; tacnije, on je bio skup i ranije, kada se tek pojavio i mesecima posle - solidno skuplji od konkurencije, reda velicine 30 evra - a kada su pocela pojeftinjenja (najpre m4-orke), on je ostao na istom nivou, od nekih ~200 evra. Ogromna razlika, totalno nepreporucljiv sto se toga tice. Vidim bas malopre da su i njemu malo skresali cenu, ali je i dalje dosta skuplji. Naveo sam ga stoga cisto kao primer.
A za Vertex 4 - pametno, to je sve sto cu reci. Citam da ima nekih bubica, da ume da "nestane" u toku rada i tako to. E sad, da li se do ove tvoje odluke doslo tako sto se citalo i informisalo... mozda zbog toga sto jednostavno ne zeli da se srlja... ili pak mozda zato sto su prsti jos uvek oprljeni od onog fijaska sto je SF-22xx (bilo OCZ, bilo ostali proizvodjaci) doziveo odmah po izbacivanju - nije bitno.


2 Chinaski:
Veruj mi, ja se najmanje informisem na ovom forumu - sto vezano za ovu tematiku (to narocito), sto za ostale hardverske novitete (to ipak u manjoj meri). A to vazi i za bilo koji domaci - koje pak ni ne posecujem, iskreno da ti kazem. Ipak je ovo najbolji IT forum, ma sta ko pricao.
A sto se traznje za doticnom m4-orkom tice - opet, i to baziram iskljucivo na inostranim forumima. I to u vreme kada je m4 - kao i vecina ostalih "bitnijih" SSD-ova - bio tek izbacen, pa se pratile reakcije ljudi, potencijalnih kupaca i testovi onih koji su vec kupili, pa na osnovu toga pravila eventualna potraznja.
A ovde da pratim, po ovom forumu ili ostalim domacim, tj. prema onome sto je kod nas u ponudi po radnjama - pa to bi se samo SandForce pratio. Prva i druga generacija, podjednako. I vala bi se znalo u sitna crevca o istim, jer nicega drugog i nema ;)

Uostalom, meni je dobar deo kompa i dovucen "od preko", bas iz tih nekih razloga, i sa tendencijom da se takav trend nastavi jos vise i poveca... a u prvom redu upravo je sa SSD-om takav slucaj. Znas kada bih ja docekao ovaj C300 u nas? Nikad...
Pola sveta je on trebalo da predje da bi zavrsio kod mene u kucistu...
 
@P307: kazem ti, zaista je bila mala kolicina u pitanju a povlacila se. necu iznositi cifre iz opravdanih razloga, ostaje samo da mi verujes ili ne. zamisli koliko bi trebalo firma da se optereti kada bismo tako hteli da zadovoljimo svaciji ukus. neko hoce Plextor SSD, neko hoce grafiku od 60000din (naravno, nece da je kupi ali bi voleo da je vidi u necijoj ponudi), pa plocu, pa...kada se proda, proda se, nema veze. to tako ne funkcionise na planeti Zemlji. ko misli suprotno, neka se oproba a ja mu zelim najbolju srecu.

bottom line: da li ima propusta i da li bi nesto mozda moglo da se prodaje a ipak se ne uvozi? sigurno ima i takvih stvari. ali kada se podvuce krajnja crta, ponuda je takva kakva je i potraznja. postoje izuzeci ali je to manje vise to u 99% slucajeva. ostatak je statisticka greska. da li bi se prodao koji komad M4 vise da ga je bilo sve vreme na trzistu? naravno da bi. koliko komada? zanemarljivo u moru SF SSD-ova. na stranu sto je masi ljudi svejedno da li imaju Verbatim SSD od 10k din ili M4 istog kapaciteta za 50% vise novca. ko je hteo M4 ili ga je kupio do sada ili ga je uvezao sam ili ga zeli kao sto ja zelim novi BMW 5 :)

@CAR: ocigledno se ukusi (i novcanici) domace i strane publike dobrano razlikuju. zamisli kada bi domaci uvoznik BMW-a planirao kolicine na osnovu podataka traznje iz Nemacke? to sto je napolju M4 jeftiniji ponovo ne znaci nista. nanobot26 ti je lepo objasnio koliko kockica treba da se slozi da bi se ovde dobio proizvod po konkurentnoj ceni, pa opet ni to ne garantuje nista. cak i da se sve poklopi mozda jednostavno firma koja uvozi ima bolju cenu za SF diskove i to je to. tako je kako je.
 
Poslednja izmena:
i tako dan za danom pred kockastim ekranom...
:wave:
 
Naravno da su se m4 povlačili kad smo ih svi nabavili do tog uvoza. Počeli su se uvoziti kad je prošao voz. Pre toga se uvozilo, stručno, nekoliko modela sa JMicron kontrolerom i sav otpad koji je imao s razlogom nisku cenu.
 
kod nas i dalje luda kuca

evo sta prosecan kupac zakljuci iz ove zadnje price a sto mozda ova dva citata najbolje govore:

Chinaski je napisao(la):
to sto je napolju M4 jeftiniji ponovo ne znaci nista. nanobot26 ti je lepo objasnio koliko kockica treba da se slozi da bi se ovde dobio proizvod po konkurentnoj ceni, pa opet ni to ne garantuje nista. cak i da se sve poklopi mozda jednostavno firma koja uvozi ima bolju cenu za SF diskove i to je to. tako je kako je.


Car je napisao(la):
Uostalom, meni je dobar deo kompa i dovucen "od preko", bas iz tih nekih razloga, i sa tendencijom da se takav trend nastavi jos vise i poveca... a u prvom redu upravo je sa SSD-om takav slucaj. Znas kada bih ja docekao ovaj C300 u nas? Nikad...
Pola sveta je on trebalo da predje da bi zavrsio kod mene u kucistu...


sfxx diskovi su trazeni jer ih je uvoznik uvezo u vecim kolicinama zbog bolje ponude koje je imao i normalno plasirao na ovo trziste tvrdeci da nema bolje ponude ili ima strah od felericnih prvih serija brzih diskova odredjenih marki ili koji god da je samo njemu razumljiv razlog, te smo mi kupci osudjeni na ove sfxx ili tek pokoji model non sfxx sdd pa se time vestacki pravi "dobra potraznju za sfxx diskovima", te ce se prica kako vidim opet ponoviti

sta bi se desilo da npr uvoznik uveze iz nekih sf razloga 70% ovih non sfxx brzih modela diskova raznih kapaciteta "na vreme" koji su kolko skuplji? 8% ili 10% pri nabavci? ili bese obrnuto posle ondasnjih najava velikih pojeftinjenja? naravno desilo bi se da bi pala potraznja "proverenih i ispeglanih" sfxx diskova te bi srbija vozila kvalitete mesto kvantiteta, sto se iz straha od manje zarade ovde ne moze desiti

ipak nasi uvoznici imaju balkanski mentalitet ne i evropski sto je tragedija za nas kupce koji smo za sve krivi i mesto da furamo neki c300 vec "decenijama" moramo da ljuljamo "pristupacni" verbatim ili kingston "gde prosecan korisnik nece videti nikakvu razliku u normalnom radu u odnosu na skuplje modele", pa nebrojeno postova na svim boljim forumima je bilo tipa "nema ovog sdd na lageru iako ima u ponudi" i sl., te prica da je ovde vrhuski spominjani model ssd iz onog doba po super ceni chamio na lageru mesecima ne pije vodu.

p.s. nis me to odavno ne cudi jer se isto to desava u primerima iz bilo koje sfere potrosacke elektronike, pa npr vidite samo bezobrazne cene lcd tv...
 
nije tako. rekoh da je M4 doziveo mlak prijem kod ovdasnje publike iako je bio po ok ceni ali da se ne ponavljam...ovde se kupuje samo najjeftinije, cast izuzecima ali oni su zanemarljivo trziste...
sve ovo je offtopic pa neka neki moderator obrise :p
 
Nemoj sad na funkciju da se "pozivas" i trazis "protekciju po sluzbenoj liniji", nek stoji, sve receno iz perspektive potrosaca stoji svidjalo se il' ne onome ko cita (ili kome je upuceno), slobodu govora zelimo na forumu... ;)

ŽIVELA KONKURENCIJA !
 
Poslednja izmena:
... rekoh da je M4 doziveo mlak prijem kod ovdasnje publike iako je bio po ok ceni ...

Cekaj sekundicu je li se ono u kozjackoj pojavi prvi put m4 kad je otkriven prvi i jedini problem sa m4 , tzv "5000 sati rada" ?

Pa se o tome pisalo na forumu, a kako su ljudi vec uveliko bili u problemu sa neispravljenim sf22xx bagovima, nisu zurili da uzmu "jos jednog macka u džaku", da nije to ipak bio glavni problem sa m4 (i mozda cena ne secam ce vise kako se kretala u odnosu na sf-ove)...?
 
@Paradigma je u pravu, dok je M4 stigao kod nas ja sam ga već imao par meseci, donet iz USA i meni i mom drugaru jer ih ovde nije bilo.

Kad mi je zatrebao još jedan, nije ga nigde bilo, pa sam u Em**-ju kupio 830-cu čim su prvi put stigle, nisam hteo SF-ove. I nisam se pokajao. M4 se pojavio ponovo tek nekih mesec dana nakon kupovine 830ce, mada ja ni jednom od ta dva drajva ne dajem prednost, oba me lepo služe, da mi sad treba još jedan SSD kupio bih jeftiniji od ova dva.

Zanimljivo da 830-ce skoro stalno ima, a M4 na mahove. Što se Corsair Performance Pro-a tiče, bio bi zanimljiv ako ne bi bio previše skuplji od M4 ili 830ce, možda do 20€, ako mu nabavna cena nije dobra, onda bi se verovatno vukli po radnjama, možda bi prodali par komada entuzijastima i to je to.
 
Poslednja izmena:
@CAR: ocigledno se ukusi (i novcanici) domace i strane publike dobrano razlikuju. zamisli kada bi domaci uvoznik BMW-a planirao kolicine na osnovu podataka traznje iz Nemacke? to sto je napolju M4 jeftiniji ponovo ne znaci nista. nanobot26 ti je lepo objasnio koliko kockica treba da se slozi da bi se ovde dobio proizvod po konkurentnoj ceni, pa opet ni to ne garantuje nista. cak i da se sve poklopi mozda jednostavno firma koja uvozi ima bolju cenu za SF diskove i to je to. tako je kako je.
Nekako sticem utisak da je ipak ovo boldovano kljucno u celoj prici...

To i ovo sto je Paradigma rekao za m4. Kasno Marko na Kosovo stize... kome je treb'o i ko ga je hteo, vec ga je nabavio. Na ovaj ili onaj nacin.
(a onaj "5000hr" bug nema nikakve veze sa tim, potpisujem... uostalom, fix u vidu novog firmware-a je izbacen za ravno mesec dana, odreagovali su expresno)


2 mighty:
Corsair Performance Pro je, nazalost, solidno bio skuplji od m4-orke... bio nekada, a tako je i sada. U vreme kada se pojavio, bio je i muskih 50-ak evra skuplji, pa je pao na nekih 30-ak (zimus - m4 oko 175, Performance Pro 200-210). Danas, sa pojeftinjenjem m4-orke koje se dogodilo prethodnih meseci, ta razlika je oko 40 evra.
(pricam za kapacitet od 128GB iskljucivo, nisam nikada pratio za 256... mada sada gledam, razlika u ceni u tom kapacitetu je ogromna - m4 krece od 185 evra, a Performance Pro od previsokih 280)
 
Nekako sticem utisak da je ipak ovo boldovano kljucno u celoj prici...

To i ovo sto je Paradigma rekao za m4. Kasno Marko na Kosovo stize... kome je treb'o i ko ga je hteo, vec ga je nabavio. Na ovaj ili onaj nacin.
(a onaj "5000hr" bug nema nikakve veze sa tim, potpisujem... uostalom, fix u vidu novog firmware-a je izbacen za ravno mesec dana, odreagovali su expresno)


2 mighty:
Corsair Performance Pro je, nazalost, solidno bio skuplji od m4-orke... bio nekada, a tako je i sada. U vreme kada se pojavio, bio je i muskih 50-ak evra skuplji, pa je pao na nekih 30-ak (zimus - m4 oko 175, Performance Pro 200-210). Danas, sa pojeftinjenjem m4-orke koje se dogodilo prethodnih meseci, ta razlika je oko 40 evra.
(pricam za kapacitet od 128GB iskljucivo, nisam nikada pratio za 256... mada sada gledam, razlika u ceni u tom kapacitetu je ogromna - m4 krece od 185 evra, a Performance Pro od previsokih 280)

naravno da je ulazna cena najvazniji preduslov da nesto bude konkurentno na trzistu, medjutim, treci put da se ponovim, kada su 1. put uvezeni docekani su izuzetno mlako, obrnuto proporcionalno hype-u koji ih prati i kvalitetu, iako je cena bila fer a i tada nisu imali konkurenciju u vidu Samsunga.
a sto se tice tog fensi Corsaira, zaista ne bih voleo da budem u cipelama ljudi iz nabavke tih firmi koje ih imaju na stanju. ocigledno ne idu uopste cim im cena stoji zakucana. to ne kupuje ocigledno niko ni na zapadu gde ljudi imaju mnogo vise kesa. epski su se zajebali, morace da ih teraju u minus.
 
Sta je najbolje za cenu od 10k uzeti treba samo za sistem i programe???
 
Da li da idem na samsunga zbog 4gb?
Vidim da se prodaje kod nas jeftinija i skuplja varijanta samsungovog ssd samo je drugaciji seriski kod?
U cemu je caka???
 
Da li da idem na samsunga zbog 4gb?
Vidim da se prodaje kod nas jeftinija i skuplja varijanta samsungovog ssd samo je drugaciji seriski kod?
U cemu je caka???

Po 101. put, razlika je u opremi koja se nalazi u kutiji. Neki imaju komplet za desktop (oznaka D), neki za laptop (onaj sa slovom N) a neki su "goli" (slovo B) i u njima je samo ssd.
Sve je to isti ssd, ali je razlicita oprema koja ga prati.
Naravno ima razlike u ceni i zbog razlicitih uvoznika i vremena uvoza , razlicite maloprodaje ...
U osnovi kupis najjeftiniji sa 3g garancije, a ako ti treba neki od dodataka za desktop ili laptop onda obratis paznju na slovo.
 
Poslednja izmena:
Ok hvala sad znam.
Onda cu uzeti ovog Samsunga najverovatnije sledece nedelje!

pozz
 
naravno da je ulazna cena najvazniji preduslov da nesto bude konkurentno na trzistu, medjutim, treci put da se ponovim, kada su 1. put uvezeni docekani su izuzetno mlako, obrnuto proporcionalno hype-u koji ih prati i kvalitetu, iako je cena bila fer a i tada nisu imali konkurenciju u vidu Samsunga.
Pa jel' citas ti - kazem(o) ti da se to najverovatnije desilo zato sto se ljudima smucilo vise da cekaju da se neko smiluje i uveze m4 u nasu zemlju, pa su se snasli sami i na ovaj ili onaj nacin dosli do tog SSD-a...

Uostalom, sad kada se malo prisetim, za sve ove ljude sa ovog foruma sto imaju m4 - ne znam da li je i jedan jedini kupio to kod nas. Zaista sumnjam. Znam da su ljudi dovlacili iz USA, Austrije, Nemacke, Madjarske... maltene samo sto nije sa svih krajeva sveta.
Kada je trebalo - m4 nije bio u ponudi u Srbiji. Ko je trazio bas isti - snasao se nekako, dovlacio iz inostranstva... kome se smucilo da ceka vise (i/ili hteo je domacu garanciju) - taj je otisao i pazario neki od gomile SandForce SSD-ova kojih je bilo u izobilju.
a sto se tice tog fensi Corsaira, zaista ne bih voleo da budem u cipelama ljudi iz nabavke tih firmi koje ih imaju na stanju. ocigledno ne idu uopste cim im cena stoji zakucana. to ne kupuje ocigledno niko ni na zapadu gde ljudi imaju mnogo vise kesa. epski su se zajebali, morace da ih teraju u minus.
Pa kako bre cena zakucana, covece - jel' ti kazem da je zimus bila 200-210 evra, a sada je ~140 :)

Sad znam da definitivno ne citas ono sto pisem(o) :D:D:D
 
Nazad
Vrh Dno